Skocz do zawartości

[KzAK] Do KJSu


blue_impuls

Rekomendowane odpowiedzi

> 1. nie wmówisz mi, że to taka "seria dziewica"

Dokładnie taka właśnie.

Pełna specyfikację auta znajdziesz tu: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=19&t=156059&view=unread#unread

> 2. udowodniłeś to co napisałem: podsterowność.

Tu nie ma czego udowadniać, ryje przodem jak podkuta świnia na terakocie cfaniak.gif

W porównaniu do Subarki E30 skręca jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BMW ma taką przewagę, że nawet średnio doinwestowany

temat w sam raz dla mnie zlosnik.gif

W weekend jeździłem pożyczonym BMW 325 E36 po lotnisku w Nowodworze. Była to moja pierwsza jazda samochodem z tylnym napędem do tego na starych zimówkach do zabicia, czyli chodziłem bokami kiedy tylko chciałem i starałem się to kontrolować... i mi się spodobało.

Jak oceniacie ten samochód pod względem zabawy i przyszłości w jakimś amatorskim ściganiu, bo zastanawiam się nad zakupem takiego i zrobienia go do jednego jedynego przeznaczenia... fun.

czy można zarejestrować go jako pojazd specjalny i wykupować OC tylko na okres czasu jak w zabytkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat w sam raz dla mnie

> W weekend jeździłem pożyczonym BMW 325 E36 po lotnisku w Nowodworze. Była to moja pierwsza jazda

> samochodem z tylnym napędem do tego na starych zimówkach do zabicia, czyli chodziłem bokami

> kiedy tylko chciałem i starałem się to kontrolować... i mi się spodobało.

> Jak oceniacie ten samochód pod względem zabawy i przyszłości w jakimś amatorskim ściganiu, bo

> zastanawiam się nad zakupem takiego i zrobienia go do jednego jedynego przeznaczenia... fun.

> czy można zarejestrować go jako pojazd specjalny i wykupować OC tylko na okres czasu jak w

> zabytkach ?

BMW 325 podchodzi pod najwyzsza klase, wiec najmocniejsze auta.

Wiekszy sens ma wtedy 2.8, albo poprostu 1.8is.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat w sam raz dla mnie

1. myśl o klasie pojemności. 325 jest w jednej klasie z subarakami, miśkami i innymi potwirami. To nie jest przyjemne jak dostajesz za każdym razem baty. 1,8is mieści sie w klasie do 2,0l wolnossaków. Czyli główni konkurenci to Astra GSI, inne beemki, Toyota Celica, i od czasu do czasu civic type-r albo clio.

2. E30 prowadzi się jeszcze łatwiej cool.gif mam bezpośrednie porównanie

3. Na dobrej gumie beemka dopiero pokazuje co można wycisnąć z niepozornego w sumie auta.

4. rejestruj jak normalne auto, w imprezach amatorskich masz jeździć pojazdem dopuszczonym do ruchu. Poza OC pomyśl o NNW (obowiązkowe w większości imprez)

5. nie ma lepszego auta pod względem cena/fun niż BMW E30 lub E36 palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie taka właśnie.

> Pełna specyfikację auta znajdziesz tu:

> http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=19&t=156059&view=unread#unread

Quote:

Aby się zalogować, musisz być zarejestrowany/a...


cool.gif

Już sam wydech brzmi nieseryjnie, koła i zawias to tez chyba nie jest fabryka?

> Tu nie ma czego udowadniać, ryje przodem jak podkuta świnia na terakocie

hehe.gifhahaha.gif

Udało mi się ze dwa razy seryjnym świniakiem jeździć i mam bardzo niemiłe wspomnienia. Nie zaprzyjaźniłem się z tym samochodem. jak nie złożysz przed winklem to ryjesz. ok.gifTy sobie akurat z tym jakoś radzisz z tego co widzę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Aby się zalogować, musisz być zarejestrowany/a...

> Już sam wydech brzmi nieseryjnie, koła i zawias to tez chyba nie jest fabryka?

Wydech zmieniony bo seria nie brzmi więc to podstawa ale zmiana ta nie ma wpływu na prowadzenie auta.

Zawieszenie jest seryjne a geometria ustawiona zgodnie z parametrami fabrycznymi.

Opona drogowa żadne RE070 czy R888.

> Udało mi się ze dwa razy seryjnym świniakiem jeździć i mam bardzo niemiłe wspomnienia. Nie

> zaprzyjaźniłem się z tym samochodem. jak nie złożysz przed winklem to ryjesz. Ty sobie akurat

> z tym jakoś radzisz z tego co widzę

Pogadałem z madrzejszymi od siebie, sprawdziłem czy faktycznie mają racje i sie okazało że mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ta samą próbe jechana przez ogarniającego kierowcę w bardzo zmotanym aucie. Mocowo w tym okresie było 40X/ 58X jeżeli chodzi o napedy i zawias... grube historie.

Niby też Impreza ale setup pozwala jechać zupełnie inną techniką. Niestety filmik jest minimalnie ucięty w srodku co w pewnym momencie zakłamuje porównanie czasowe przejazdu.

i dla porównania jeszcze raz słabsze, seryjne auto ale o podobnej konstrukcji

i N-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz ta samą próbe jechana przez ogarniającego kierowcę w bardzo zmotanym aucie. Mocowo w tym

> okresie było 40X/ 58X jeżeli chodzi o napedy i zawias... grube historie.

> Niby też Impreza ale setup pozwala jechać zupełnie inną techniką. Niestety filmik jest minimalnie

> ucięty w srodku co w pewnym momencie zakłamuje porównanie czasowe przejazdu.

po pierwsze to widać, że dołem nie jedzie, po drugie ktoś walczy z tym samochodem i jest kilka wpadek. Ale ogólnie fajnie sie toto zbiera.

Tylko, że STI już w serii jako tako skręca.

> i dla porównania jeszcze raz słabsze, seryjne auto ale o podobnej konstrukcji

Na okrągło, spokojnie, bez szarpania, ile się da ale nie więcej.

Bardzo byłeś do tyłu z czasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BMW 325 podchodzi pod najwyzsza klase, wiec najmocniejsze auta.

> Wiekszy sens ma wtedy 2.8, albo poprostu 1.8is.

z całym szacunkiem, ale 1,8 to może być mało do dobrej zabawy... 2.8 rozważam, ale ma chyba tylko 2 KM więcej...

ale my tu gadu gadu a merytoryka nieruszona...

jak to wygląda kosztowo ?

fotele kubły i pasy tak aby można było gdzieś amatorsko polatać

zawieszenie może być gwint taki z allegro za tysiaka ?

sprzęgło często leci ?

hamulce ? zakładać od M3 czy wystarczą klocki niepalne ?

opony wiem, że są nalewki za 300 zł/szt.

poliuretany obowiązkowe ? koszt ?

jakieś tanie patenty odciążające ? maska, klapa, ?!?

klatka chroniąca przed dachowaniem ?

system gaśniczy jest obowiązkowy ?

trzeba poszerzać nadkola aby wsadzić sensowne gumy ?

lepiej szukać igły od dziadka z niemiec za 10 tyś, kompletnego szrotu który odpala za 4 tyś czy zrobionego driftowozu za 15 tyś? mam garaż i umiejętności rozebrania i złożenia auta na części pierwsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z całym szacunkiem, ale 1,8 to może być mało do dobrej zabawy... 2.8 rozważam, ale ma chyba tylko 2

> KM więcej...

daleko masz na Woronicza 33?

zrewidujemy twoje poglądy. palacz.gif

edit: popatrz na wyniki które zamieściłem. To jest 318is seria silnik, na bilsteinie b6, e szperą, krótkim przełożeniem i skrzynią od E36. jak widać można się bić o pudło w generalce przy odrobinie szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daleko masz na Woronicza 33?

> zrewidujemy twoje poglądy.

> edit: popatrz na wyniki które zamieściłem. To jest 318is seria silnik, na bilsteinie b6, e szperą,

> krótkim przełożeniem i skrzynią od E36. jak widać można się bić o pudło w generalce przy

> odrobinie szczęścia.

E30 318is jest najlepszym sprzętem prócz M-ek, których utrzymanie w stanie do walki jest zdecydowanie droższe.

Wystarczy przejrzeć wyniku BMW challange i popatrzeć czym chłopaki startują.

Aby E36 było konkurencyjne potrzebuje silnika 2,8L

http://www.bmw-challenge.pl/?page_id=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E30 318is jest najlepszym sprzętem prócz M-ek, których utrzymanie w stanie do walki jest

> zdecydowanie droższe.

> Wystarczy przejrzeć wyniku BMW challange i popatrzeć czym chłopaki startują.

mówisz palacz.gif

startowalimy, spokojnie... wiadomo o co chodzi.

> Aby E36 było konkurencyjne potrzebuje silnika 2,8L

> http://www.bmw-challenge.pl/?page_id=3

albo wersji compact 318ti jak widać po klasyfikacjach grinser006.gif

Porównanie na treningach wychodzi mniej więcej równo e30 318is vs. E36 318ti. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E30 318is jest najlepszym sprzętem prócz M-ek, których utrzymanie w stanie do walki jest

> zdecydowanie droższe.

> Wystarczy przejrzeć wyniku BMW challange i popatrzeć czym chłopaki startują.

> Aby E36 było konkurencyjne potrzebuje silnika 2,8L

> http://www.bmw-challenge.pl/?page_id=3

Tylko E30 wizualnie odpada....

Ile może kosztować OC dla takiego BMW 2,8L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko E30 wizualnie odpada....

icon_eek.gif

a ić mnie stont!!! Heretyku!!! panic.gif

TRC15631205931819.jpg

> Ile może kosztować OC dla takiego BMW 2,8L ?

chcesz wiedzieć stawki w Kraśniku?

Jakieś 600zł rocznie przy max zniżkach i szemranym towarzystwie ubezpieczeniowym. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z całym szacunkiem, ale 1,8 to może być mało do dobrej zabawy...

Zalezy czy umiesz sie bawic.

Do latania bokami lepsze bedzie 325/328, do KJS 318is/318ti.

> ale my tu gadu gadu a merytoryka nieruszona...

Chyba zaczynamy od podstaw. Nietrudno kupic niewlasciwa wersje.

Trudniej potem cokolwiek tym wywalczyc.

> jak to wygląda kosztowo ?

> fotele kubły i pasy tak aby można było gdzieś amatorsko polatać

Kubly od 500 do 1000 za sztuke. Sa drozsze, ale to nie ten poziom.

Pasy 4 pkt 300-500 zl za sztuke. Ostroznie z uzywanymi.

> zawieszenie może być gwint taki z allegro za tysiaka ?

Moze. Ale kogo nie spytasz, poleci B6 lub B8. Koszt 2 razy wiekszy.

> sprzęgło często leci ?

Nieczesto.

> hamulce ? zakładać od M3 czy wystarczą klocki niepalne ?

Do 318is wystarczy dobry klocek i wentylowana tarcza.

> opony wiem, że są nalewki za 300 zł/szt.

> poliuretany obowiązkowe ? koszt ?

Mniej wiecej 500 zl za komplet.

> jakieś tanie patenty odciążające ? maska, klapa, ?!?

Pozniej.

> klatka chroniąca przed dachowaniem ?

Niekoniecznie. Chyba, ze gruba impreza miedzy drzewami.

> system gaśniczy jest obowiązkowy ?

> trzeba poszerzać nadkola aby wsadzić sensowne gumy ?

Nie trzeba powyzszych.

> lepiej szukać igły od dziadka z niemiec za 10 tyś, kompletnego szrotu który odpala za 4 tyś czy

> zrobionego driftowozu za 15 tyś? mam garaż i umiejętności rozebrania i złożenia auta na części

> pierwsze..

Zrobionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z całym szacunkiem, ale 1,8 to może być mało do dobrej zabawy... 2.8 rozważam, ale ma chyba tylko 2

mam is-a motor seria +krótki dyfer+krotka skrzynia do 120km/h jade równiutko z 328kupe:) do pierwszej setki na dobrej oponie ponizej 8s.

zapraszam na jazde testową.

> KM więcej...

> ale my tu gadu gadu a merytoryka nieruszona...

> jak to wygląda kosztowo ?

> fotele kubły i pasy tak aby można było gdzieś amatorsko polatać

> zawieszenie może być gwint taki z allegro za tysiaka ?

bilstein b6,gwint za tysiaka nadaje sie pod dyskotekę w Grójcu.

> sprzęgło często leci ?

> hamulce ? zakładać od M3 czy wystarczą klocki niepalne ?

nowy płyn + dobry klocek wystarczy

> opony wiem, że są nalewki za 300 zł/szt.

> poliuretany obowiązkowe ? koszt ?

nieobowiązkowe ale warto,komplet ok 600-700zł

> jakieś tanie patenty odciążające ? maska, klapa, ?!?

po mojemu to letka przesada

> klatka chroniąca przed dachowaniem ?

tak, mozna zamontować koszt od 3000zł

> system gaśniczy jest obowiązkowy ?

nie

> trzeba poszerzać nadkola aby wsadzić sensowne gumy ?

nie

> lepiej szukać igły od dziadka z niemiec za 10 tyś, kompletnego szrotu który odpala za 4 tyś czy

> zrobionego driftowozu za 15 tyś? mam garaż i umiejętności rozebrania i złożenia auta na części

> pierwsze..

zalezy co to ma być driftowóz czy kjs/rajdy bo to dość duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak patrze po wynikach kjs i u nas w okolicy bmw jada na samym końcu nie maja podejścia do astr itp

zobacz co zrobił pan Smorawiński na rzeszowskim:)to był chyba [ierwszy jego start w rpp.Tym poprostu trzeba umieć jeździć.

Co do kjs to samochód jest bardzo szybki.

Nieskromnie powiem,ze w ubiegłym sezonie wywalczyliśmy z Kojotem 1go wicemistrza okregu warszawskiego,naprawde sie da.

problem jest na sniegu albo jak mocno pada,wtedy oski sa sporo szybsze. za to na małych torach i doczepnych ,krętych próbach wygrywalismy często generalkęgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i o ile coś uda mi się kupić na zimę, to na lato chyba kupię jakieś 318ti hmm.gif

Sporo imprez, osobna klasyfikacja i więcej bokiem niż przodem biglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gifhmm.gifhmm.gif

EDIT:

Jaki konkretnie model kupić, żeby miał fabryczną szperę jakąś, ewentualnie gdzie tanio i łatwo można podmienić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czytam i czytam i o ile coś uda mi się kupić na zimę, to na lato chyba kupię jakieś 318ti

> Sporo imprez, osobna klasyfikacja i więcej bokiem niż przodem

> EDIT:

> Jaki konkretnie model kupić, żeby miał fabryczną szperę jakąś, ewentualnie gdzie tanio i łatwo

> można podmienić ??

Z tego co pamietam to szpera była w opcji za doplatą więc trzeba szukać bo reguły nie ma.krotki dyfer ze szperą po regeneracji kosztuje 1500zł,uzywka na allegro ok800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kto wygrał rezte rajdów w rpp w tym roku??

> Niestety rwd jest dla pasjonatów

Jak ktoś potrafi ośką jechać, a ta ośka ma szperę, to można 4 łapy ganiać, bez najmniejszych kompleksów ok.gif

RWD natomiast do świetnej zabawy!!! i ścigania wewnątrz swojej klasy ok.gif

Tak dla przypomnienia, bo dawno nie było grinser006.gif

Mój mentor biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czytam i czytam i o ile coś uda mi się kupić na zimę, to na lato chyba kupię jakieś 318ti

> Sporo imprez, osobna klasyfikacja i więcej bokiem niż przodem

żeby compactem latać bokiem to trza umić. Łatwiej E30. Compact jest trudniejszy w prowadzeniu uślizgiem, bardziej nerwowy i nieprzewidywalny.

> EDIT:

> Jaki konkretnie model kupić, żeby miał fabryczną szperę jakąś, ewentualnie gdzie tanio i łatwo

> można podmienić ??

w compactach szpery nie było chyba nigdy w serii. Większość ma dyfer na małej głowie. Czasem jak dasz inny dyfer musisz też przełożyć półosie.

tanio? no w porównaniu z FWD to nawet bardzo tanio. używany dyfer ze szperą 25% nawet poniżej 1000zł. Im krótszy tym lepszy. Najkrótsze są 4,45. Od 4,07 zaczyna się fajnie. Przy 3,91 można jeszcze po trasie jeździć ale już powoli robi się to uciążliwe.

Tutaj zestaw marzeń

V max w okolicach 170 km/h cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja twierdze ze w tym budzecie kupi sie astre i wyniki będą lepsze

a ja twierdzę, że gucio prawda.

Ostatnio na torze w Legionowie był chłopak Astrą 2 OPC. Byłem zaraz za nim. Objechał mnie tylko dlatego że mi się skrzynia wysypała. Jechaliśmy na identycznych oponach żeby nie było.

A ja mam radio, dywaniki i kompletny środek, jeżdżę tym autem do pracy.

na śliskim to zgoda. Nie powalczy beemką bez napinania się i bez jazdy na 100%, ale na przyczepnym i krętym ciężko czymkolwiek dogonić tę konstrukcję sprzed 20 kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja twierdze ze w tym budzecie kupi sie astre i wyniki będą lepsze

zależy od preferencji kierowcy.

w zmaganiu

seria astra vs. seria 318is wolę usiąść w BMW

do płacenia przy dłubaniu też wolę BMW

Astra ucieka seryjnej beemce po zrobieniu 180 koni. Ale to tylko do przyszłego sezonu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka opc, ja mówie o jedynce gsi. Patrzaj pan na hoge ile tu tego w dobrej kasie...

a to OPC nie jest nowsza, szybsza i lepsza?

Bo porównanie e30 vs gsi mamy z kojdusiem kilka razy w roku. I dopóki się konkurencja nie uzbroiła po zęby to była walka na sekundy.

edit: sąkdś się to musi brać, że ludzie się pozbywają astry a beemek jak na lekarstwo a jak są to czasem w takich cenach że szok icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to OPC nie jest nowsza, szybsza i lepsza?

Niestety nie. Stara gsi jest szybsza porównywane kilka razy.

Miałem robić do gsmp - kupujesz astre i 7 tysiecy dodając masz krótką zeszperowaną skrzynie i mocny silnik. W astre dajesz ostre wałki, robisz zamach, kolektor ssacy i program forumowy i moc rośnie zacnie. Był puchar astry stąd gratów multum. W opc tak nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby compactem latać bokiem to trza umić. Łatwiej E30. Compact jest trudniejszy w prowadzeniu

> uślizgiem, bardziej nerwowy i nieprzewidywalny.

> w compactach szpery nie było chyba nigdy w serii. Większość ma dyfer na małej głowie. Czasem jak

> dasz inny dyfer musisz też przełożyć półosie.

> tanio? no w porównaniu z FWD to nawet bardzo tanio. używany dyfer ze szperą 25% nawet poniżej

> 1000zł. Im krótszy tym lepszy. Najkrótsze są 4,45. Od 4,07 zaczyna się fajnie. Przy 3,91 można

> jeszcze po trasie jeździć ale już powoli robi się to uciążliwe.

> Tutaj zestaw marzeń

> V max w okolicach 170 km/h

170? ja mam 4,1:1 i skrzynie bez nadbiegu z E36 i Vmax mam w okolicach 170 na oko (bo prędkościomierz nie działa zlosnik.gif

tyle że może to przez koła 13" hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kto wygrał rezte rajdów w rpp w tym roku??

> Niestety rwd jest dla pasjonatów

zobacz sobie jakie wyniki w Mistrzostwach Węgier potrafią i potrafili wycisnąć chłopaki Ładami. Jak jeszcze jeździł Balazs Ocsi Ładą 21074 potrafił dojeżdżać w czołówce grupy A zlosnik.gif Niestety skończyła jej się już homologacja. Balatonyi Arpad na H-grupowej Ładzie VFTS regularnie dojeżdżał w pierwszej dwudziestce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i 120 konne kie picanto. Chodzi o to że z tematu o budżetowej kjsówce robi sie dyskusja o napędzie

> i udowadnianie na siłe racji

eeetam. Wiadomo że RWD jest najmniej konkurencyjne. Ale ma inne zalety. No i to nie znaczy że się nim nie da jechać szybko. Co do tego że fun jest większy to chyba nie ma wątpliwości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeetam. Wiadomo że RWD jest najmniej konkurencyjne. Ale ma inne zalety. No i to nie znaczy że się

> nim nie da jechać szybko. Co do tego że fun jest większy to chyba nie ma wątpliwości

w gsmp na suchym bmw jest mega szybkie. ale lekko śliski asfalt czy deszczyk i kaszana. Fwd jest bardziej uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.