Skocz do zawartości

Odjechała......


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Pożegnania nadszedł czas, dziś około 10 minut temu Croma odjechała z nowym właścicielem. Mam nadzieję, że będzie dzielnie służyła i nie da plamy ok.gif

Ja od dziś przechodzę na ciemną stronę mocy i wsiadam do Skody z bardzo mocnym silnikiem 1.2 TSi grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Muszę jeszcze po kapelusz stosowny skoczyć grinser006.gif

Dziękuję wszystkim za cierpliwość i wytrzymałość, lekko ze mną nie było grinser006.gif

Nie znikam oczywiście, z sentymentu będę zaglądał i tu.

Pozdrowienia dla Wszystkich i Szerokości ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożegnania nadszedł czas, dziś około 10 minut temu Croma odjechała z nowym właścicielem. Mam

> nadzieję, że będzie dzielnie służyła i nie da plamy

> Ja od dziś przechodzę na ciemną stronę mocy i wsiadam do Skody z bardzo mocnym silnikiem 1.2 TSi

> Muszę jeszcze po kapelusz stosowny skoczyć

> Dziękuję wszystkim za cierpliwość i wytrzymałość, lekko ze mną nie było

> Nie znikam oczywiście, z sentymentu będę zaglądał i tu.

> Pozdrowienia dla Wszystkich i Szerokości

bez kapelusza nie wyjezdzaj na droge biglaugh.gif

teraz u skodziarzy bedzie wesolo:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożegnania nadszedł czas, dziś około 10 minut temu Croma odjechała z nowym właścicielem.

> Ja od dziś przechodzę na ciemną stronę mocy i wsiadam do Skody z bardzo mocnym silnikiem 1.2 TSi

Zadowolenia z nowego nabytku waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia są na Bardzo wielki Plus dla Skody. Samochód cichy, sztywny, taki Niemniecki grinser006.gif, jestem zachwycony. Silnik pomimo mikroskopijnej pojemności zaskakuje bardzo przyjemną pracą i jest mega elastyczny. Swobodnie jedzie od prędkości około 70 km/h na 6 biegu. Spalanie na chwilę obecną 6,5 ale jazda wokoło przysłowiowego komina i warunki w zasadzie zimowe.

Audio to zupełnie inna liga niż Croma, gra to bez grama przesady genialnie.

Oby tak dalej, a będzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze wrażenia są na Bardzo wielki Plus dla Skody. Samochód cichy, sztywny, taki Niemniecki ,

> jestem zachwycony. Silnik pomimo mikroskopijnej pojemności zaskakuje bardzo przyjemną pracą i

> jest mega elastyczny. Swobodnie jedzie od prędkości około 70 km/h na 6 biegu. Spalanie na

> chwilę obecną 6,5 ale jazda wokoło przysłowiowego komina i warunki w zasadzie zimowe.

> Audio to zupełnie inna liga niż Croma, gra to bez grama przesady genialnie.

> Oby tak dalej, a będzie rewelacja.

Ja ostatnio jezdziłem Smartem w automacie to 4-5 była mułowata ,ale jak dałem na manual to nawet to fajnie szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożegnania nadszedł czas, dziś około 10 minut temu Croma odjechała z nowym właścicielem. Mam

> nadzieję, że będzie dzielnie służyła i nie da plamy

> Ja od dziś przechodzę na ciemną stronę mocy i wsiadam do Skody z bardzo mocnym silnikiem 1.2 TSi

no wreszcie rotfl.gif

skończą się wątki typu; "moja prawie 190-konna Croma która waży prawie 1600kg bez pasażerów, pali 5.1 litra na 100km i wcale nie jestem zawalidrogą" zlosnik2.gif

chociaż z drugiej strony, pewnie na kąciku Skody zaczną się wątki typu: "moja nowa O2 1.2TSI pali jedyne 4.1 litra na 100km i wcale nie jestem zawalidrogą"; współczucia Skodziarze rotfl.gif

IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wreszcie

> skończą się wątki typu; "moja prawie 190-konna Croma która waży prawie 1600kg bez pasażerów, pali

> 5.1 litra na 100km i wcale nie jestem zawalidrogą"

> chociaż z drugiej strony, pewnie na kąciku Skody zaczną się wątki typu: "moja nowa O2 1.2TSI pali

> jedyne 4.1 litra na 100km i wcale nie jestem zawalidrogą"; współczucia Skodziarze

jak 5,1 jak ostatnio pisal ze 6,5 niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wreszcie

> skończą się wątki typu; "moja prawie 190-konna Croma która waży prawie 1600kg bez pasażerów, pali

> 5.1 litra na 100km i wcale nie jestem zawalidrogą"

> chociaż z drugiej strony, pewnie na kąciku Skody zaczną się wątki typu: "moja nowa O2 1.2TSI pali

> jedyne 4.1 litra na 100km i wcale nie jestem zawalidrogą"; współczucia Skodziarze

Jak pojawi się tu nowy właściciel Cromy, zapytajcie jakie spalanie było w chwili odbioru grinser006.gif niedowiarki jedne. 6,4 litra z ponad 200 km od pełnego zbiornika zrobione po mieście tylko i wyłącznie grinser006.gif

Skodą muszę nauczyć się jeździć, wyniki podam i tu, będziecie mogli dalej zazdrościć wpysk.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skodą muszę nauczyć się jeździć, wyniki podam i tu, będziecie mogli dalej zazdrościć

na pewno zacznie produkować paliwo rotfl.gif

ktoś nam kiedyś skasował ciekawą dyskusję gdzie pisałem abyś podał spalanie AcA, czyli takie po przebiegu około 5kkm i 100h jazdy; podawanie spalania po 100,200 czy 300km zrobionych jest bez sensu, bo wprowadzasz zakłamanie i wszyscy potem myślą że Croma to pali 5l.

> niedowiarki jedne. 6,4 litra z ponad 200 km od pełnego zbiornika zrobione po mieście tylko i

> wyłącznie

żadna rewelacja - ja teraz po 500km na letnich 17 w warunkach zimowych mam 6.4 na kompie, a samochód raz że rzadko jeżdżony, dwa to dużo miasta i tereny podmiejskie

zrobić spalanie w granicach 5 to nie problem, odpowiednia prosta, najlepiej z górki, prędkość do 90km/h, ciągłe spoglądanie na spalanie AcB i kasowanie jak przekroczy taki wynik aby nie można się pochwalić na AK 30.GIF

wniosek ? niech wszyscy podają średnią spalania AcA po przebiegu kilku tysięcy km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno zacznie produkować paliwo

> ktoś nam kiedyś skasował ciekawą dyskusję gdzie pisałem abyś podał spalanie AcA, czyli takie po

> przebiegu około 5kkm i 100h jazdy; podawanie spalania po 100,200 czy 300km zrobionych jest bez

> sensu, bo wprowadzasz zakłamanie i wszyscy potem myślą że Croma to pali 5l.

> żadna rewelacja - ja teraz po 500km na letnich 17 w warunkach zimowych mam 6.4 na kompie, a

> samochód raz że rzadko jeżdżony, dwa to dużo miasta i tereny podmiejskie

> zrobić spalanie w granicach 5 to nie problem, odpowiednia prosta, najlepiej z górki, prędkość do

> 90km/h, ciągłe spoglądanie na spalanie AcB i kasowanie jak przekroczy taki wynik aby nie można

> się pochwalić na AK

> wniosek ? niech wszyscy podają średnią spalania AcA po przebiegu kilku tysięcy km.

Słuchaj, nie wiem czemu w ten sposób podchodzisz do sprawy. W moim przypadku nigdy nie robiłem takich jajec żeby kasować coś i jechać tak , żeby pokazało to co chcę.

Zawsze tankowałem do pełna, zawsze porównywałem spalanie z kompa z tym co zatankowałem. Wyniki podawane odzwierciedlały faktyczny stan spalania, a nie moje ,,wydumki''. Ale cóż , spierać się nie ma o co , każdy jeździ jak chce i tankuje ile chce ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz, kiedyś napisałeś, że średnia AcA skasowała Ci się od wakacji kilka razy - czyli w 2-3 miesiące musiałbyś zrobić około 15kkm a napisałeś również, że robisz około 1700km miesięcznie, więc byłoby to niemożliwe. Więc albo miałeś na myśli że po każdym tankowaniu kasujesz przebieg AcB (jak chyba zresztą każdy) albo nie masz włączonego AcA i dla Ciebie to wszystko jedno wink.gif

Niemniej jednak masz rację, nie ma się o co spierać 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic tylko sie nauczyc jezdzic Dieslem i tez bedziesz mial

to moj drugi diesel, w stilo owszem mialem spalanie 6l w miescie, ale crowa nie ma szans, a nie bede jechal 50km/h i mial piatek zapieta zlosnik.gif

Ps

Nie w robocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo widzisz, kiedyś napisałeś, że średnia AcA skasowała Ci się od wakacji kilka razy - czyli w 2-3

> miesiące musiałbyś zrobić około 15kkm a napisałeś również, że robisz około 1700km miesięcznie,

> więc byłoby to niemożliwe. Więc albo miałeś na myśli że po każdym tankowaniu kasujesz przebieg

> AcB (jak chyba zresztą każdy) albo nie masz włączonego AcA i dla Ciebie to wszystko jedno

> Niemniej jednak masz rację, nie ma się o co spierać

Jeździłem tylko na jednym z Tib-ów, drugi miałem wyłączony , to chyba ten AcA o którym piszesz więc nie zastanawiałem się nad nim. Co tankowanie reset i w drogę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spalanie, trasa Piekary Śląskie - Mikołów przez Rudę Śląską - Katowice - Dobieszowice - Piekary

Jazda spokojna, ale nie na zasadzie zawalidrogi:

wp000052s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tu można Gratulować:

..............................................................................................................................................................................................................................................................................

Tu niedowierzać:

..............................................................................................................................................................................................................................................................................

A Tu twierdzić, że Skoda to nie auto i ogólnie, że się nie da :

....................................................... grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze spalanie, trasa Piekary Śląskie - Mikołów przez Rudę Śląską - Katowice - Dobieszowice -

> Piekary

> Jazda spokojna, ale nie na zasadzie zawalidrogi:

A ile to km? .... wynik zacny smile.gif ale gdybyś miał tam silnik 1,6 Diesla to może byś wykręcił wynik taki jak mistrz polski w eko czyli 1,8 litra /100 właśnie Octavią ...

A tak z innej beczki - ta skoda ma płaską podłogę? i na jakich oponkach - rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki wynik na tej trasie osiągnąłbyś cromą? tak mniej więcej

> btw. też uważam że octa to kawał dobrego i solidnego auta

Średnio rzecz biorąc około litr więcej, ale wiadomo 190 KM a nie 105 więc i tak nieźle ok.gif

Powiem szczerze, iż jakość wykonania, wyposażenie, właściwości jezdne i ogólny komfort to w Octavi wysoka półka. Fakt mam jedną z najwyższych wersji wyposażeniowych, ale mimo wszystko jak na samochód za około 70 kilka tysięcy złotych to tak jak powiedziałeś kawał dobrego i solidnego auta ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile to km? .... wynik zacny ale gdybyś miał tam silnik 1,6 Diesla to może byś wykręcił wynik

> taki jak mistrz polski w eko czyli 1,8 litra /100 właśnie Octavią ...

> A tak z innej beczki - ta skoda ma płaską podłogę? i na jakich oponkach - rozmiar?

Kilometrów zrobiłem około 90-100 dokładnie nie wiem, gdyby to była trasa i znałbym ten samochód lepiej to pewnie poniżej 5 spokojnie bym zszedł ok.gif

Podłogę to raczej ma zwyczajną , nie jest płaska ma tunel w środkowej części o ile o to pytasz, koła mam seryjne 16'' zdaje się, że rozmiar 205 / coś tam / R16''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilometrów zrobiłem około 90-100 dokładnie nie wiem, gdyby to była trasa i znałbym ten samochód

> lepiej to pewnie poniżej 5 spokojnie bym zszedł

> Podłogę to raczej ma zwyczajną , nie jest płaska ma tunel w środkowej części o ile o to pytasz,

> koła mam seryjne 16'' zdaje się, że rozmiar 205 / coś tam / R16''

Wy i te wasze spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Średnio rzecz biorąc około litr więcej, ale wiadomo 190 KM a nie 105 więc i tak nieźle

> Powiem szczerze, iż jakość wykonania, wyposażenie, właściwości jezdne i ogólny komfort to w Octavi

> wysoka półka. Fakt mam jedną z najwyższych wersji wyposażeniowych, ale mimo wszystko jak na

> samochód za około 70 kilka tysięcy złotych to tak jak powiedziałeś kawał dobrego i solidnego

> auta

O jednym zapomniałeś - octa jest nowa, croma miała 150kkm i x lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie , przejechałem jakieś 150 km, i tak twierdzę

ta którą ja jeździłem miała jakoś 120kkm, taki jak Twój czarny elegance tylko 1.9tdi, po tym przegiegu w aucie zero jakichkolwiek skrzypień ani dziwny odgłosów ani z zawieszenia ani z budy, ciekawostka w zawieszeniu nic nie dotykane... jedno co irytowało to brudna jasna tapicerka grinser006.gif

stilo i bravo przy octavii... może nie będe porównywał crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta którą ja jeździłem miała jakoś 120kkm, taki jak Twój czarny elegance tylko 1.9tdi, po tym

> przegiegu w aucie zero jakichkolwiek skrzypień ani dziwny odgłosów ani z zawieszenia ani z

> budy, ciekawostka w zawieszeniu nic nie dotykane... jedno co irytowało to brudna jasna

> tapicerka

> stilo i bravo przy octavii... może nie będe porównywał

ok.gif wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu postów kolegi PEPCIO, dochodzę do kilku wniosków:

1 - kupił nie takie auto jakie chciał - Krowa jest autem segmentu D, ze stołkowatymi fotelami, z mizernym trzymaniem bocznym i zupełnie bez zacięcia sportowego.

2 - wtopił w auto, które miało do zrobienia kolektor ssący - mimo wiedzy o tym problemie.

3 - kupił Skodę, którą jest na razie zachwycony - gratulację i chyba czas na zmianę kącika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przeczytaniu wielu postów kolegi PEPCIO, dochodzę do kilku wniosków:

> 1 - kupił nie takie auto jakie chciał - Krowa jest autem segmentu D, ze stołkowatymi fotelami, z

> mizernym trzymaniem bocznym i zupełnie bez zacięcia sportowego.

Zgadza się, choć nie o zacięcie sportowe chodziło .

> 2 - wtopił w auto, które miało do zrobienia kolektor ssący - mimo wiedzy o tym problemie.

To fakt, zaufałem znajomemu i się przejechałem ....

> 3 - kupił Skodę, którą jest na razie zachwycony - gratulację i chyba czas na zmianę kącika...

Już jestem na kąciku Skody, ale czyżbyś mnie wyganiał ?

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przeczytaniu wielu postów kolegi PEPCIO, dochodzę do kilku wniosków:

> 1 - kupił nie takie auto jakie chciał

to samo pisal jak mial GP, Bore i Crowe. Wiec kwestia czasu az zacznie o Octavii pisac biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to samo pisal jak mial GP, Bore i Crowe. Wiec kwestia czasu az zacznie o Octavii pisac

Samy wiemy, że krowa nie jest idealnym autem.. ma wady konstrukcyjne i znaczek FIAT z przodu hehe.gif zreszta nie ma idealnego auta.. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samy wiemy, że krowa nie jest idealnym autem.. ma wady konstrukcyjne i znaczek FIAT z przodu

> zreszta nie ma idealnego auta..

idealna nie jest, ale mi odpowiada;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.