Skocz do zawartości

oleje mieszanie


maxdax

Rekomendowane odpowiedzi

> A mógł byś nieco bardziej po ludzku? Nie wiem co to są noacki. Jak będzie olej brała to zaleje z

> powrotem 5w50 mimo, ze toyota zaleca 5w30.

> W sumie to zmieniłem bo się naczytałem tutaj, że bezsprzecznie należy lać to podaje producent.

> Siostra w corolce 1.6 vvti ma od nowości 10w40, silnik przelatał 140 tyś i dalej jeździ.

http://www.1st-in-synthetics.com/what_is_the_noack_volatility_test.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko z amsoilami jest jeden problem....

> CENA

> Więc pewnie i tak lepszym rozwiązaniem jest kupić jakiś zwykły 5w40, bo to co stracimy na

> zwiększeniu spalania paliwa, odzyskamy, kupując tańszy olej (nie uwzględniam np. zwiększenia

> trwałości silnika)

Masz jeszcze do wyboru tańsze Fuchsy i Millersy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

odkopię trochę: wybuchł silnik w tej skodzie, czy nie?

Bo dzisiaj też wlałem zlewki syntetyków do silnika i nie wiem, czy eksploduje, czy nie?;)

 

CC700 nie grymasił na tą samą mieszankę, ale tu jednak 4 cylindry... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2 listopad 2012 o 18:35, alastair napisał:

hmmmm... czego to ludzie nie wymysla zeby pare zl zaoszczedzic. Ale to twoj cyrk i twoj silnik, informuj o rezultatach jakby co zlosnik.gif

raz jeden odwazylem sie dolac inny olej (10W40 Mobil S) niz mialem w silniku (5W40 valvo) ale to tylko dlatego ze chcialem sprawdzic roznice w pracy silnika na min oleju i przy polowie stanu a olej i tak szedl do zmiany 2 dni pozniej

Dzieki Tobie koncerny dobrze sie maja :))

Ja zlalem 3 rodzaje do DU 5w30 i dziala:) silnik ma 300.000 km:)

Dodam, ze przez jakis czas jakos jezdzil bez oleju bo zona sprawdzala ostatni raz w 2015 roku:)

Mozna? Mozna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fanlan napisał:

Dzieki Tobie koncerny dobrze sie maja :))

Ja zlalem 3 rodzaje do DU 5w30 i dziala:) silnik ma 300.000 km:)

Dodam, ze przez jakis czas jakos jezdzil bez oleju bo zona sprawdzala ostatni raz w 2015 roku:)

Mozna? Mozna:)

W starym gruzie dolewane było GM 5W30 do Lotosa 10W40 jak i do Mobila 10W40. Systematycznie co wymianę jak zabrakło "oryginału" na dolewki to szedł z 1L GM-a. Gruz jeździ, prawdziwy stan licznika bliżej nieznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje od API SG można mieszać prawie dowolnie bynajmniej te komercyjne jest kilka gdzie np. bor(Millers) połączany z penrite 5w.. Full zink zmyje cynk a sam osiądzie i wtedy paując silni można mu zrobić krzywdę, ale tak to mieszalne.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel1984 napisał:

Oleje od API SG można mieszać prawie dowolnie bynajmniej te komercyjne jest kilka gdzie np. bor(Millers) połączany z penrite 5w.. Full zink zmyje cynk a sam osiądzie i wtedy paując silni można mu zrobić krzywdę, ale tak to mieszalne.....

generalnie wszsystkie płyny bazowe są mieszalne, ale we wszystkim są dodatki, których mieszalność trzeba sprawdzić. Najlepiej mieszać tylko w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ZUBERTO napisał:

W starym gruzie dolewane było GM 5W30 do Lotosa 10W40 jak i do Mobila 10W40. Systematycznie co wymianę jak zabrakło "oryginału" na dolewki to szedł z 1L GM-a. Gruz jeździ, prawdziwy stan licznika bliżej nieznany.

A myslisz ze insignia 1,4T to jakas rewolucja silnikowa?

Sadze, ze oleje sa na tak podobnym poziomie, ze mieszanie jednej grupy 5W30,40 nic nie zmienia.

Nie mieszalbym jednak 5W z 15W

Ponoc podstawa jest baza olejowa, a potem wszyscy dodaja swoje cudawianki, ktore to obniza spalanie, wycisza to i tamto i w ogole.

do multijeta lalem i selene, i millersa super hiper i motura i jak jezdzil tak jezdzi, tyle ze majac DPFa i chcas mu pomoc w dzialaniu musze miec C3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne silniki są bardzo wrażliwe na rodzaj oleju. Do najnowszego 1,4T Opel zdaje się zmieniał specyfikację po jakimś czasie od wprowadzenia silnika na rynek.

Poprzednie 1,4T mniej wrażliwe były, ale też zalecany był konkretny rodzaj oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanlan napisał:

A myslisz ze insignia 1,4T to jakas rewolucja silnikowa?

Sadze, ze oleje sa na tak podobnym poziomie, ze mieszanie jednej grupy 5W30,40 nic nie zmienia.

Nie mieszalbym jednak 5W z 15W

Ponoc podstawa jest baza olejowa, a potem wszyscy dodaja swoje cudawianki, ktore to obniza spalanie, wycisza to i tamto i w ogole.

do multijeta lalem i selene, i millersa super hiper i motura i jak jezdzil tak jezdzi, tyle ze majac DPFa i chcas mu pomoc w dzialaniu musze miec C3.

 

Nie, tak nie mysle, ale wartosc, przynajmniej dla mnie ma narazie zupelnie inna.

Za kilka lat napisze o niej "stary gruz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozarek napisał:

generalnie wszsystkie płyny bazowe są mieszalne, ale we wszystkim są dodatki, których mieszalność trzeba sprawdzić. Najlepiej mieszać tylko w ostateczności.

I nie mieszać w większych porcjach niż 300ml dolewki oleju full saps tam gdzie jest olej low saps przewidziany dla dobra dpf-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.