Skocz do zawartości

Małe dostawcze-2letnie.....


Buli22

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie poszukuje takie auto.Muszę w ciągu 2 tygodni kupić coś małego dostawczego.Małego ale żeby paka miała minimum 160cm długości.Wszelkie dodatki typu klima elektryka itp nie sa wymagane.Ma mało palić i być w miare bezawaryjne.Kwota to max 35-38tys brutto.

Co byście polecili??

Kangoo?Partner??Berlingo??

Kangury te nowe to słyszałem że naprawde bardzo mało w mieście palą-gośc podobno zszedł do 6litrów w mieście przy spokojnej jzdzie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pilnie poszukuje takie auto.Muszę w ciągu 2 tygodni kupić coś małego dostawczego.Małego ale żeby

> paka miała minimum 160cm długości.Wszelkie dodatki typu klima elektryka itp nie sa wymagane.Ma

> mało palić i być w miare bezawaryjne.Kwota to max 35-38tys brutto.

> Co byście polecili??

> Kangoo?Partner??Berlingo??

> Kangury te nowe to słyszałem że naprawde bardzo mało w mieście palą-gośc podobno zszedł do 6litrów

> w mieście przy spokojnej jzdzie!!!!

doblo swego czasu byla sensowana oferta na ak , chyba najmniej awaryjny z dostawczakow w swojej klasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze nowa dacia dokker ?

byłem oglądałem,bardzo fajna oferta za przyzwoite pieniądze no ale odbiór auta dopiero w połowie stycznia 2012 frown.gif

Mam taki plan żeby albo kupić coś za gotówke niedrogiego-max do 10tys i pojezdzic tym do stycznia a w styczniu wziąść dokkera w leasingu albo teraz kupić coś zamiast dokkera również w leasingu.Na korzyść dokkera przemawia spalanie i przestrzeń ładunkowa.....Nowe auto z dobrym silnikiem i dużą paką za 42tyś brutto to good price.Ewentualnie jeszcze jakiś partner roczny albo berlingo czy też kangur.Ale nie wiem jak tam wygląda spalanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem oglądałem,bardzo fajna oferta za przyzwoite pieniądze no ale odbiór auta dopiero w połowie

> stycznia 2012

> Mam taki plan żeby albo kupić coś za gotówke niedrogiego-max do 10tys i pojezdzic tym do stycznia a

> w styczniu wziąść dokkera w leasingu albo teraz kupić coś zamiast dokkera również w

> leasingu.Na korzyść dokkera przemawia spalanie i przestrzeń ładunkowa.....Nowe auto z dobrym

> silnikiem i dużą paką za 42tyś brutto to good price.Ewentualnie jeszcze jakiś partner roczny

> albo berlingo czy też kangur.Ale nie wiem jak tam wygląda spalanie....

tak troche nie na temat, ale pamiętam Twój poprzedni watek i w nim była rozważana dacia logan van i tu jest właśnie moje pytanie - czy porównywałes te dwa auta pod względem paki? tzn w którym jest ona wieksza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak troche nie na temat, ale pamiętam Twój poprzedni watek i w nim była rozważana dacia logan van i

> tu jest właśnie moje pytanie - czy porównywałes te dwa auta pod względem paki? tzn w którym

> jest ona wieksza?

no w loganie bez porównania jest dłuższa na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem oglądałem,bardzo fajna oferta za przyzwoite pieniądze no ale odbiór auta dopiero w połowie

> stycznia 2012

> Mam taki plan żeby albo kupić coś za gotówke niedrogiego-max do 10tys i pojezdzic tym do stycznia a

> w styczniu wziąść dokkera w leasingu albo teraz kupić coś zamiast dokkera również w

> leasingu.Na korzyść dokkera przemawia spalanie i przestrzeń ładunkowa.....Nowe auto z dobrym

> silnikiem i dużą paką za 42tyś brutto to good price.Ewentualnie jeszcze jakiś partner roczny

> albo berlingo czy też kangur.Ale nie wiem jak tam wygląda spalanie....

partnerem zrobiliśmy ostatnio 900km na zbiorniku i jeszcze nie zaświeciła się rezerwa blush.gif

oczywiście na trasie, z tym że ok 400km po A bez szaleństw, reszta po krajówkach dość spokojnie

czyli podane przez producenta 5.5L w cyklu mieszanym jest do zrobienia hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze kupiłbym coś nowego, a po drugie to Kangoo po rabacie są naprawdę tanie, tak samo

> Berlingo

ceny powyżej 43tyś netto w niektórych przypadkach.KAngoo 2012 auto demonstracyjne,1600km przebiegu,klima,radio,elektryka itp za 43tyś netto.Troche za dużo dla mnie.Dokkera wartego 40600 netto wyliczli mi w leasingu na 5 lat na 932zł miesięcznie uwzględniając wpłate własną 20%.Ja szukam czegoś co w leasingu wyszłoby mi ok 500-600zł miesięcznie.Chyba poszukam kangura 2 letniego max serwisowanego w Polsce....Ew partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl tylko jeszcze o tym, że masz nowe: opony, tarcze, klocki, amortyzatory, sprzęgło, filtry, oleje, płyny itd., a w razie W auto jest na gwarancji.

Często jak się rzetelnie to skalkuluje to okazuje się, że w niektórych przypadkach nowe może wyjść nawet taniej. W nowym zazwyczaj przez pierwsze 100kkm oprócz przeglądów nic nie robisz.

Nie namawiam, ale to jest temat do przemyślenia idea.gif

Sprawdź na allegro po ile dealerzy wystawiają to co Cię interesuje, bo czasem można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokkera wartego

> 40600 netto wyliczli mi w leasingu na 5 lat na 932zł miesięcznie uwzględniając wpłate własną

> 20%.Ja szukam czegoś co w leasingu wyszłoby mi ok 500-600zł miesięcznie.Chyba poszukam kangura

> 2 letniego max serwisowanego w Polsce....Ew partner

TU jest Dokker za 32500 netto z klimą i elektryką wyjdzie max. 35000 netto,

i to co mówiłem cała "eksploatacja" jest nowa, a policz ile do dwulatka trzeba będzie wkładać za chwilę.

Nie odrzucaj tej opcji tylko to rzetelnie przelicz i dopiero wtedy podejmij właściwą dla siebie decyzję ok.gif

A Fiorino, Nemo i Bipper ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokkera wartego

> TU jest Dokker za 32500 netto z klimą i elektryką wyjdzie max. 35000 netto,

> i to co mówiłem cała "eksploatacja" jest nowa, a policz ile do dwulatka trzeba będzie wkładać za

> chwilę.

> Nie odrzucaj tej opcji tylko to rzetelnie przelicz i dopiero wtedy podejmij właściwą dla siebie

> decyzję

> A Fiorino, Nemo i Bipper ?

co do Dacii to raz że benzyna jest w lince,dwa że wersja confort nie ma w standardzie klimy i elektryki tylko za dopłatą.Znalazłem w Łodzi dokkera z klima i elektryką za 40600 netto i w ostatecznoście go kupie.Fakt-auto nowe to auto nowe,jest gwarancja i miejmy nadzieje że przez ten okres ok 100tkm jest bezawaryjna jazda.@ latek faktycznie nawet jak bedzie po pewnym serwisowaniu w ASO to tak naprawde w każdej chwili może się coś wys... i robią się koszty frown.gif Tutaj przy nowym aucie place leasing,leje olej napędowy i jezdze.Poza tym imponuje mi przestrzeń ładunkowa dokkera,bardzo dobry silnik i ogólnie jakjoś ładnie to auto wygląda jak na dacie!!!

Fiorino bipper za male...

Widziałem jeszcze w cenie ok 40tyś netto jakiegoś partnera,berlingo itp-wszystko nowe,ale czy będzie to tak mało awaryjne i ekonomiczne jak dokker????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm,siedze i dumam i licze i ostatecznie jakoś by to wyszło z tym leasingiem na dokkera w kwocie 930zł brutto.Noi fakt że nowe auto.Ciekawe czy na to berlingo z linki poniżej by mi takie same warunki leasingu dali.....Nie wiem czemu ale jakoś bardziej mnie do siebie przekonuje dacia...Na plus Berlingo przemawia fakt że jest stylistycznie ładniejsze i w środku jakoś lepiej wygląda tylko nie wiem czy będzie to tak małoawaryjne i ekonomiczne jak dokker......

Dokker

Berlingo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy na to berlingo z linki poniżej by mi takie same

> warunki leasingu dali....

Leasing nie ma nic do tego czy to będzie Dacia, Peugeot, Renault czy inny.

Co innego jeśli dana marka ma jakieś promocyjne leasingi, typu 108% w VW.

Napisz jeszcze jaki koszt leasingu Ci proponują przy jakich warunkach,

bo może i tu coś można zdziałać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Leasing nie ma nic do tego czy to będzie Dacia, Peugeot, Renault czy inny.

> Co innego jeśli dana marka ma jakieś promocyjne leasingi, typu 108% w VW.

> Napisz jeszcze jaki koszt leasingu Ci proponują przy jakich warunkach,

> bo może i tu coś można zdziałać jeszcze.

leasing na dokkera na 60 m-cy z wpłatą własną-20%,-suma opłat leasingowych 122,5% !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile Cię stać, to z wielu powodów polecam/zalecam leasing na 3 lata.

> A kredyty sprawdzałeś ?

no właśnie tak nie bardzo mnie stać,tymbardziej że to świeża działalność.Niby na papierze wychodzi dobrze fiansowo ale wiesz jak to jest w życiu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie tak nie bardzo mnie stać,tymbardziej że to świeża działalność.Niby na papierze wychodzi

> dobrze fiansowo ale wiesz jak to jest w życiu....

To tym bardziej sprawdź kredyt, bo z leasingiem przez pierwsze 2 lata są problemy w razie jakichś ruchów.

Albo na początek Pandę VAN kup i też jakoś będzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yhy!!!!!!!!Ty lepiej mi powiedz czy partner 1.6 hdi 75koni bedzie dobra alternatywa dla

> dokkera.Przestrzeń ładunkowa podobna....

Czy Dokker ma 3 lata gwarancji ?

Partner powinien lepiej trzymać cenę, choć ten Dokker jeśli będzie miał opinię bezawaryjnego to też będzie dobrze.

Wszystko byle nowe i będzie Pan zadowolony grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Dokker ma 3 lata gwarancji ?

> Partner powinien lepiej trzymać cenę, choć ten Dokker jeśli będzie miał opinię bezawaryjnego to też

> będzie dobrze.

> Wszystko byle nowe i będzie Pan zadowolony

3 lata gwarancji albo 100tyś przebiegu.Rozmawiałem z chłopakiem z serwisu Renault i mówi że dokker to taki tańszy kangur.Silnik identyczny,zawieszenie podobne jak w ostatnich kangurach.Jeśli chodzi o silnik i zawias to w tych ostatnich kangurach podobno naprawde bez zastrzeżeń-lać rope i śmigać.Poza tym nowe to nowe-nie wytłuczone,nie zajeżdzone,z gwarancją.....Chyba dokkera zamówie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba dokkera zamówie

W jakiej to wersji chcesz? Bo ja się też zastanawiałem nad dostawczakiem i Dokker z 1,5DCI 90KM, klimą i elektryką wychodzi mi tyle samo (+/- 1000 zł) co nowe Berlingo z tym samym wypasem, a jeszcze zamiast 2 ma 3 fotele z przodu.

Oba auta za jakieś 41-42 tys netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakiej to wersji chcesz? Bo ja się też zastanawiałem nad dostawczakiem i Dokker z 1,5DCI 90KM,

> klimą i elektryką wychodzi mi tyle samo (+/- 1000 zł) co nowe Berlingo z tym samym wypasem, a

> jeszcze zamiast 2 ma 3 fotele z przodu.

> Oba auta za jakieś 41-42 tys netto.

dokker z klima i elektryka oraz radiem i halogenami wychodzi mi 40600 netto.Tak naprawde 3 fotele z przodu mi niepotrzebne wink.gif silnik 1.5 dci 75koni.Berlingo i partnery zdecydowanie bardziej mi się stylistycznie podobają ale wiem ze w dacii siedzi sprawdzony i bardzo ekonomiczny silnik wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakiej to wersji chcesz? Bo ja się też zastanawiałem nad dostawczakiem i Dokker z 1,5DCI 90KM,

> klimą i elektryką wychodzi mi tyle samo (+/- 1000 zł) co nowe Berlingo z tym samym wypasem, a

> jeszcze zamiast 2 ma 3 fotele z przodu.

Umówmy się... 3 fotele z przodu przy takiej szerokości auta to nieporozumienie...

> Oba auta za jakieś 41-42 tys netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokker z klima i elektryka oraz radiem i halogenami wychodzi mi 40600 netto.Tak naprawde 3 fotele z

> przodu mi niepotrzebne silnik 1.5 dci 75koni.Berlingo i partnery zdecydowanie bardziej mi się

> stylistycznie podobają ale wiem ze w dacii siedzi sprawdzony i bardzo ekonomiczny silnik

Właśnie zastanawia mnie czy silnik 1,5DCI będzie dużo lepszy od 1,6HDI (ja zakładam że wybiorę wersję 90KM), nie znalazłem nigdzie jakiegoś testu, porównania, ani forum gdzie ktoś wypowiedział by się na ten temat, masz jakieś materiały?

Myślisz że 75KM styknie do takiego auta? Będzie to mulić trochę, tak mi się przynajmniej wydaje. Mają mieć takiego Dokkera 75KM do jazd testowych w Bielsku więc się przejadę i sprawdzę, ale ja raczej dołożył bym te 2000 do 90KM.

Dokker mi się podoba, oglądałem to auto w salonie, muszę jeszcze zobaczyć to najtańsze Berlingo i porównać.

Zaletą Berlingo jest to że jest znacznie bardziej popularne, produkowane już od kilku lat i wiadomo co go boli, mechanicy znają, Dokker niby jest na sprawdzonych podzespołach ale mogą wyjść różne kwiatki.

Jeszcze jedno w Berlingo mnie przekonuje, to to że w cenie jest kratka którą można otworzyć i przewozić dłuższe pakunki, w Dokkerze trzeba dopłacić 1200 i cena już jest wyższa niż za Berlingo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umówmy się... 3 fotele z przodu przy takiej szerokości auta to nieporozumienie...

Zdaję sobie sprawę z tego że nie będzie mega wygodny, ale mając 2 osobowe auto wiem że czasem to 3 miejsce uratowało by sprawę, a w 3 osoby nad morze nie pojadę więc problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie zastanawia mnie czy silnik 1,5DCI będzie dużo lepszy od 1,6HDI (ja zakładam że wybiorę

> wersję 90KM), nie znalazłem nigdzie jakiegoś testu, porównania, ani forum gdzie ktoś

> wypowiedział by się na ten temat, masz jakieś materiały?

> Myślisz że 75KM styknie do takiego auta? Będzie to mulić trochę, tak mi się przynajmniej wydaje.

> Mają mieć takiego Dokkera 75KM do jazd testowych w Bielsku więc się przejadę i sprawdzę, ale

> ja raczej dołożył bym te 2000 do 90KM.

> Dokker mi się podoba, oglądałem to auto w salonie, muszę jeszcze zobaczyć to najtańsze Berlingo i

> porównać.

> Zaletą Berlingo jest to że jest znacznie bardziej popularne, produkowane już od kilku lat i wiadomo

> co go boli, mechanicy znają, Dokker niby jest na sprawdzonych podzespołach ale mogą wyjść

> różne kwiatki.

> Jeszcze jedno w Berlingo mnie przekonuje, to to że w cenie jest kratka którą można otworzyć i

> przewozić dłuższe pakunki, w Dokkerze trzeba dopłacić 1200 i cena już jest wyższa niż za

> Berlingo.

wiesz co,u Nas w robocie chłopaki jeżdzą tymi nowymi kangurami z silnikami 1.5 dci 75koni i naprawde nie narzekają.Mamy je już rok czasu i jak narazie do tej pory tylko olej,filtry i nic więcej nie było robione.Zawieszenie daje rade.Osobiście jeździłem pare razy tymi kangurami i do miejskiej logistyki w zupełności wystarcza taki silnik 75 konny,przynajmniej jak na moje odczucia wink.gif

Co do tej uchylanej kraty to myśle że jakby porządnie pogadać z handlowcem dacii to pewnie dałoby się jakąślepszą cene zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz co,u Nas w robocie chłopaki jeżdzą tymi nowymi kangurami z silnikami 1.5 dci 75koni i

> naprawde nie narzekają.Mamy je już rok czasu i jak narazie do tej pory tylko olej,filtry i nic

> więcej nie było robione.Zawieszenie daje rade.Osobiście jeździłem pare razy tymi kangurami i

> do miejskiej logistyki w zupełności wystarcza taki silnik 75 konny,przynajmniej jak na moje

> odczucia

> Co do tej uchylanej kraty to myśle że jakby porządnie pogadać z handlowcem dacii to pewnie dałoby

> się jakąślepszą cene zrobić....

Co do Kangurów to kumpel jeździł w firmie właśnie Kangurem i mówił że zawieszenie masakra, co chwile coś trzeba było robić, teraz jeździ Doblo i mówi że bez porównania, nie dzieje się nic. Narzeka tylko że 1,5DCI jechał a 1,3 Multijet nie jedzie. Jeździłem też tym jego Kangurem i bardzo dobrze się jeździło, tyle że on sam nie pamięta dokładnie jaka to była wersja mocy.

Ja na razie zostaje przy Berlingo, będę kupował w przyszłym roku to jeszcze się pomyśli, Dacii się trochę "boję" bo to całkowicie nowy model, a ja już miałem takie całkowicie nowe auto i wiem że później z tym jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Kangurów to kumpel jeździł w firmie właśnie Kangurem i mówił że zawieszenie masakra, co

> chwile coś trzeba było robić, teraz jeździ Doblo i mówi że bez porównania, nie dzieje się nic.

> Narzeka tylko że 1,5DCI jechał a 1,3 Multijet nie jedzie. Jeździłem też tym jego Kangurem i

> bardzo dobrze się jeździło, tyle że on sam nie pamięta dokładnie jaka to była wersja mocy.

> Ja na razie zostaje przy Berlingo, będę kupował w przyszłym roku to jeszcze się pomyśli, Dacii się

> trochę "boję" bo to całkowicie nowy model, a ja już miałem takie całkowicie nowe auto i wiem

> że później z tym jest różnie.

no sam widzisz jak to jest-u Nas nie narzekają i śmigaja,zależy jak trafisz albo jak i gdzie jezdzisz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma kangura i sobie chwali, jeździ dość dużo i dość szybko wink.gif Jakichś poważniejszych usterek nie miał, więc myślę, że auto niezawodne. Drogi u nas w kondycji 3+/4-, więc raczej po 30 cm dziurach rzadko się jeździ (ale czasem...).

A no i kangurami jeździ serwis lokalnej tv kablowej - też ciągle w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.