Skocz do zawartości

Jak sobie radzicie z tym parowaniem w środku.


rafal0325

Rekomendowane odpowiedzi

> Macie jakieś sprawdzone sposoby na parowanie szyb przy tem.zewnętrznej nie pozwalającej włączyć

> klimy.

> Dzis po pracy odpaliłem autko,wsiadłem do srodka i momentalnie wszystkie szyby zaparowały dodam ze

> filtr przeciwpyłkowy jest wymieniony.

Normalnie mam to samo. Wymiana filtra nic nie dała. Warto sprawdzić odpływ skraplacza od klimy, jak jest przytkany to się woda zbiera tam gdzie nie potrzeba - niestety nie sprawdzałem tego. Jak już muszę to przecieram chłonną "gąbką" lub papierem. Kiedyś taka zaparowana szyba mi zamarzła od środka sciana.gifno.gif

Do innego kolegi. Klima NIE załącza się poniżej określonej temperatury zewnętrznej. A jeżeli się załącza to znaczy że jest temp. powyżej ustawionej i działa czyli osusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do innego kolegi. Klima NIE załącza się poniżej określonej temperatury zewnętrznej. A jeżeli się

> załącza to znaczy że jest temp. powyżej ustawionej i działa czyli osusza...

Możliwe, że to do mnie zlosnik.gif Sprawdzę zimą jak to działa, sam jestem ciekawy bo to moje pierwsze własne autko z klimą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś sprawdzone sposoby na parowanie szyb przy tem.zewnętrznej nie pozwalającej włączyć

> klimy.

> Dzis po pracy odpaliłem autko,wsiadłem do srodka i momentalnie wszystkie szyby zaparowały dodam ze

> filtr przeciwpyłkowy jest wymieniony.

Filtr przeciwpyłkowy raczej spełnia swoją funkcję tylko w okresie letnim...

W zimę można go wywalić i jeździć bez niego ... Nie mam w tej chwili filtra .... i nie mam już problemu z parującymi szybami cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś sprawdzone sposoby na parowanie szyb przy tem.zewnętrznej nie pozwalającej włączyć

> klimy.

> Dzis po pracy odpaliłem autko,wsiadłem do srodka i momentalnie wszystkie szyby zaparowały dodam ze

> filtr przeciwpyłkowy jest wymieniony.

Wilgoć panie, wilgoć.

Sprawdź czy nagrzewnica Ci nie cieknie, albo nie masz gdzieś mokro.

Mi kiedyś przemokły całkowicie welurowe dywaniki i podłoga przemokła, jak wysuszyłem to problem zniknął. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś sprawdzone sposoby na parowanie szyb przy tem.zewnętrznej nie pozwalającej włączyć

> klimy.

> Dzis po pracy odpaliłem autko,wsiadłem do srodka i momentalnie wszystkie szyby zaparowały dodam ze

> filtr przeciwpyłkowy jest wymieniony.

Miałem tak kiedyś w Borze TDI (to samo co G IV) z klimatronikiem.

Zacięta była (w położeniu "closed") klapka od obiegu wewnętrznego pomimo, że na panelu klimy obieg wewnętrzny wyświetlany był jako "open".

Dostęp do klapki masz po wyjęci filtra PP.

Ja ku.wę otworzyłem , a potem wyrwałem (bo i tak się zacinała) ręcznie i problem z parowaniem znikął.

PS

Nie jest prawdą, że poniżej jakiejś tam temperatury klima nie działa - nie działa opcja chłodzenia, ale osuszacz działa nawet w ujemnych temperaturach (poczytaj instrukcję jak masz , jest wyraźnnie napisane ,że w niskich temperaturach w celu szybszego osuszenia szyb też powinno się włączać klimę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ku.wę otworzyłem , a potem wyrwałem (bo i tak się zacinała) ręcznie i problem z parowaniem znikął.

Kolego, jak nie nauczysz się ładniej wyrażać, to za wiele na Autokąciku nie popiszesz. zolta.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co się koledze w mojej wypowiedzi nie podoba ?

> Co to znaczy "ładniej wyrażać" ?

Słuchaj Kolego: trzymaj się regulaminu forum. Punkt 6 i 7 właśnie złamałeś.

> Słów wulgarnych nie użyłem, napisałem poprawną polszczyzną więc o co biega ?

Nie poprawiasz swojej pozycji strugając bohatera. Nie będę tolerował wulgaryzmów rodem z rynsztoka. Jeżeli potrzebujesz rynsztokowego forum to zapisz się do Onetu.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osuszaczem

> Tu znalazłem artykulik na temat klimy

facepalm%5B1%5D.gif osuszacz jest dla ukladu, dla R134a.

Podczas pracy układu, na parowniku wystepuje ujemna temp. a tym samym wilgoc, ktora przechodzi przez niego wraz z powietrzem zostaje (moze nie do konca wlasciwie to ujme) 'zamrożona'

I w taki oto prosty sposób z kratek leci nam osuszone powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> osuszacz jest dla ukladu, dla R134a.

> Podczas pracy układu, na parowniku wystepuje ujemna temp. a tym samym wilgoc, ktora przechodzi

> przez niego wraz z powietrzem zostaje (moze nie do konca wlasciwie to ujme) 'zamrożona'

> I w taki oto prosty sposób z kratek leci nam osuszone powietrze

Doobra, zwracam honor - przy kilkustopniowych mrozach rzeczywiście to osuszanie niespecjalnie działa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.