Skocz do zawartości

VW GTI czy Focus ST?


LMV

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzyn (19 lat) się mnie pyta, co wziąć... Skąd mam wiedzieć? Mówię mu: "Zapytam specjalistów na AK"...

VW GTI Autobahn DSG i wypas - $31,695.00

Focus ST manual i wypas - $28,995.00

Osobiście gdybym miał 19 lat wziąłbym pewnie Focusa. Sam nie bardzo wiem, czemu... Wydaje się bardziej rozrywkowy. Wygląda bardziej nietuzinkowo (tylna końcówa wydechu ciekawa). Poza tym Golfa wszyscy już mają/mieli.

Niech może zatem AK wskaże na lepszy typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuzyn (19 lat) się mnie pyta, co wziąć... Skąd mam wiedzieć? Mówię mu: "Zapytam specjalistów na

> AK"...

> VW GTI Autobahn DSG i wypas - $31,695.00

> Focus ST manual i wypas - $28,995.00

> Osobiście gdybym miał 19 lat wziąłbym pewnie Focusa. Sam nie bardzo wiem, czemu... Wydaje się

> bardziej rozrywkowy. Wygląda bardziej nietuzinkowo (tylna końcówa wydechu ciekawa). Poza tym

> Golfa wszyscy już mają/mieli.

> Niech może zatem AK wskaże na lepszy typ.

Toyota GT 86. Imho najbardziej rozrywkowe i ztc pisze Marek nawet tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuzyn (19 lat) się mnie pyta, co wziąć... Skąd mam wiedzieć?

Dla młodziana - żaden.

Chyba, że dołoży klatkę i będzie jeździł w kasku tylko po torze zlosnik.gif

Znam przypadek, że jeden muody kupił Stilo Abarth - trochę poszalał i po kilku dniach rozbił - na szczęście nic mu się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla młodziana - żaden.

> Chyba, że dołoży klatkę i będzie jeździł w kasku tylko po torze

> Znam przypadek, że jeden muody kupił Stilo Abarth - trochę poszalał i po kilku dniach rozbił - na

> szczęście nic mu się nie stało.

Jemu bardziej zależy chyba, żeby dziewuchy na furę wyrywać. Kiedyś jak byłem u rodzinki coś marudził, że na Sonatę nie chcą lecieć rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jemu bardziej zależy chyba, żeby dziewuchy na furę wyrywać. Kiedyś jak byłem u rodzinki coś

> marudził, że na Sonatę nie chcą lecieć

Bo nie znalazł jeszcze porządnej. hehe.gif

Niech testuje dalej Sonatę i szuka takiej, co poleci na niego, a nie na auto.

No chyba, że na razie chce się wyszaleć z pierwszą lepszą, która poleci na sportową blachę wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie znalazł jeszcze porządnej.

> Niech testuje dalej Sonatę i szuka takiej, co poleci na niego, a nie na auto.

> No chyba, że na razie chce się wyszaleć z pierwszą lepszą, która poleci na sportową blachę .

Też mu mówię, żeby minivanem matki się w końcu przejechał i zobaczył, co i jak... Mówi, że kumple go zjedzą. A ja myślę, że kumpele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mu mówię, żeby minivanem matki się w końcu przejechał i zobaczył, co i jak... Mówi, że kumple

> go zjedzą. A ja myślę, że kumpele.

I tutaj bym się zaczął zastanawiać czy przypadkiem nie najlepszy dla niego będzie

Nissan_Micra_Barbie_Car.jpg

Miałem w klasie takiego gościa.

Miał fajną furę:

8.jpg

Ile on się tego towaru na pace nastukał...

To nie fura wyrywa panienki tylko właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie każdy w tym wieku jest półgłowkiem.

> HanYs

HanYs - dosłownie to pomyślałem sobie. ok.gif

Gość ciężko pracuje, studiuje, odłożył sobie coś tam przez lata. Rodzice średnio-zamożni. Coś tam dostał od babci.

On szanuje ich jak mało który "perszcz" w jego wieku. Co do dziewczyn - sam do końca nie wiem, skąd mu się takie rozumowanie wzięło... biglaugh.gif

Jadę tam za tydzień na Thanksgiving więc pewnie już gostek będzie mógł dziękować za nową furencję...

Zasadniczo, z tego co mówił, kupuje na rodziców, mają zdolność kredytową. Będzie jako co-signer czy jakoś tak... Dopytam się, jak go spotkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> V6 3.6 litra?

> Ludzie chwalą Pentastar'a... Masz jakieś doświadczenie? A Ecoboost 3.5?

> Chciałbym jakieś jazdy testowe pyknąć...

Ma 340 KM i zbiera sie bardzo ładnie, choć demonem przyspieszen to Camaro nie jest. Problem jest z jego wagą - Camaro jest wielkie i ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest wielkie i ciężkie.

To samo Equinox w odniesieniu do "ciężkie". Chciałoby się, żeby jednak auto przynajmniej sprawiało wrażenie lekkiego. A tu nie... Czołg. Nadziwić się nie mogę, jak ten rachityczny 2.4 I4 ciągnie tę stertę żelastwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo, z tego co mówił, kupuje na rodziców, mają zdolność kredytową. Będzie jako co-signer czy

> jakoś tak... Dopytam się, jak go spotkam.

Pewnie nie ma jeszcze wyrobionej historii kredytowej, a druga sprawa to wiek poniżej 25 lat.

Rodzice będą płacili wyższe ubezpieczenie 270751858-jezyk.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie nie ma jeszcze wyrobionej historii kredytowej, a druga sprawa to wiek poniżej 25 lat.

> Rodzice będą płacili wyższe ubezpieczenie

> HanYs

Właśnie o to chodzi. Ubezpieczenie chyba będzie wyższe także z powodu charakteru auta: sporty car. Mylę się/Mam rację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ilości drzwi w aucie ,wieku kierowcy i stanu cywilnego

> HanYs

HanYs, weź to jakoś mi przybliż...

Jak się osobiście chciałem ubezpieczyć 4 lata temu - chcieli ode mnie ponad 2.5 tysiąca $$$. Znajomy płaci $400 w jedną stronę. Co i rusz ma wypadki, choć nie płaci mandatów jako takich bo jeździ normalnie. Ma pecha i to sporego. Ale jego stary Bonneville dzielnie to znosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> HanYs, weź to jakoś mi przybliż...

Ilość drzwi świadczy o charakterze auta, sportowy czy rodzinne toczydło zlosnik.gif

Statystyki firm ubezpeczeniowych pokazują ,że kawaler jest bardziej skłonny do "kozaczenia" i powoduje więcej wypadków niż żonaty zlosnik.gif

No i to samo z wiekiem. Kierowcy poniżej 25 roku życia tłuką auta częściej niż starsi zlosnik.gif

> Jak się osobiście chciałem ubezpieczyć 4 lata temu - chcieli ode mnie ponad 2.5 tysiąca $$$.

Odemnie też ale ubezpieczyłem się najpierw w firmie "krzak" która praktycznie nic nie pokrywała ale dała mi historię wink.gif

Po paru miesiącach wskoczyłem do jakiejś trochę lepszej, po roku do kolejnej i po trzech latach byłem już wiarygodny.

> Znajomy płaci $400 w jedną stronę. Co i rusz ma wypadki, choć nie płaci mandatów jako takich

> bo jeździ normalnie. Ma pecha i to sporego. Ale jego stary Bonneville dzielnie to znosi.

Wypadki podwyższają Ci stawkę. Po dwóch ,trzech stłuczkach z Twojej winy najczęściej rozwiązują z Tobą umowę zlosnik.gif

Ciekawe czy ktoś potem Twojego znajomego będzie chciał ubezpieczyć.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po paru miesiącach wskoczyłem do jakiejś trochę lepszej, po roku do kolejnej i po trzech latach

> byłem już wiarygodny.

4 lata jadę na firmowym ubezpieczeniu. Płacę ułamek wymienionej kwoty... $1M odpowiedzialność. Plus w obie strony, rzecz jasna.

> Wypadki podwyższają Ci stawkę. Po dwóch ,trzech stłuczkach z Twojej winy najczęściej rozwiązują z

> Tobą umowę

> Ciekawe czy ktoś potem Twojego znajomego będzie chciał ubezpieczyć.

> HanYs

Wiecznie mu ktoś w tył wjeżdża. Ma pecha... Przepraszam - oba tylne boczne drzwi również ma "wjechane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuzyn (19 lat) się mnie pyta, co wziąć... Skąd mam wiedzieć? Mówię mu: "Zapytam specjalistów na

> AK"...

> VW GTI Autobahn DSG i wypas - $31,695.00

> Focus ST manual i wypas - $28,995.00

> Osobiście gdybym miał 19 lat wziąłbym pewnie Focusa. Sam nie bardzo wiem, czemu... Wydaje się

> bardziej rozrywkowy. Wygląda bardziej nietuzinkowo (tylna końcówa wydechu ciekawa). Poza tym

> Golfa wszyscy już mają/mieli.

> Niech może zatem AK wskaże na lepszy typ.

Moze sie nie znam, ale patrzac w TV w US chyba sa ladniejsze auta niz te 2 wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze sie nie znam, ale patrzac w TV w US chyba sa ladniejsze auta niz te 2 wymienione.

Krzys, myślę, że młody "z mlekiem matki wyssał" zamiłowanie do panzerwagenów... To takie polskie.

Latynosi na przykład lubują się w Civic'ach.

Amerykanie-Amerykanie (2. albo 3. pokolenie Polaków też już się łapie) - w pickupach...

Polacy? VW albo coś japońskiego. Bo jak pojedziesz do kraju przodków i powiesz, że jeździsz Kią, Chevym albo inną Mazdą - to nie będzie lansu.

Jak powiesz, że jeździsz nowym CC, Tiguanem a najlepiej Golfem - wówczas masz poważanie na dzielnicy... A jeszcze jak powiesz, że w TDI ew. jak Golf - to GTI - to już rządzisz.

Jak byś BMW kupił to by zapytali: czym handlujesz albo czemu tak słabo??? Jak powiesz, że to nówka - wówczas szczeny opadają i masz poważanie na dzielnicy.

No więc wracając do młodego - nie wiem, co tak naprawdę knuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuzyn (19 lat) się mnie pyta, co wziąć... Skąd mam wiedzieć? Mówię mu: "Zapytam specjalistów na

> AK"...

> VW GTI Autobahn DSG i wypas - $31,695.00

> Focus ST manual i wypas - $28,995.00

> Osobiście gdybym miał 19 lat wziąłbym pewnie Focusa. Sam nie bardzo wiem, czemu... Wydaje się

> bardziej rozrywkowy. Wygląda bardziej nietuzinkowo (tylna końcówa wydechu ciekawa). Poza tym

> Golfa wszyscy już mają/mieli.

> Niech może zatem AK wskaże na lepszy typ.

golfa z dsg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy chłopakowi pasuje Camaro ... Corvette prędzej

No właśnie to jest dyskusyjne. Jak w jakiejś odjechanej wersji pomalowany na czarny-mat z czarnymi felami i innymi "get-off-the-way" przerażającymi detalami - budzi szacun na dzielnicy. Camaro potrafi też być piękny.

A Corvette ...

Z resztą oba auta - gościu jest dość wysoki (ok. 6 ft pewnie - na pewno jest wyższy ode mnie)... Sam nie wiem...

Jak znam życie - skończy się jednak na Golfie 4-drzwiowym (w USA nie ma 5-drzwiowych - co to za pomysł, by o samochodzie 2-drzwiowym mówić, że jest 3-drzwiowy i o 4-drzwiowym, że jest 5-drzwiowy; a weźmy takiego Veloster'a - tu jakoś nikt nie pisze, że jest 4-drzwiowy - to auto 3-drzwiowe!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> golfa z dsg

Jak jest ze staniem w korkach w DSG? Bo korki tu to norma. Jak sprzęgła to znoszą??? Do korków najlepszy jest jednak klasyczny automat. Puszczasz hamulec i autko się toczy. A w manualach albo w DSG pewnie łoż.oporowe sprzęgła dostają ostro kara.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jest ze staniem w korkach w DSG? Bo korki tu to norma. Jak sprzęgła to znoszą??? Do korków

> najlepszy jest jednak klasyczny automat. Puszczasz hamulec i autko się toczy. A w manualach

> albo w DSG pewnie łoż.oporowe sprzęgła dostają ostro

daje rade wymaga chwili oswojenia i jest gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Puszczasz hamulec i autko się toczy.

Tak samo jest w DSG. Moje ostatnie doświadczenia z Passatem z tą skrzynią były bardzo pozytywne. Wtedy kiedy trzeba zachowuje się jak klasyczny automat a wtedy kiedy klasyczny by Cię wkurzał, ta zachowuje się jak manual. Ale pierwsze DSG były okropne - wiele lat temu testowałem VW EOS z tą skrzynią i jazda w korku była wręcz niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.