Skocz do zawartości

Nowa Fiesta 1,25 60KM - pojedzie to na LPG?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

> 60KM i masa 980 kg?

> Przecież to nie będzie jeździć ...

> Mam punto 60KM i 100kg mniejszą masę i jakoś to jeździ...

najlepiej od razu mieć ferrari

jeździłem 3lata kangoo 1.2 75koni, codziennie z towarem, faktycznie silnik zdecydowanie za słaby ale dawał radę, ze świateł i tak ruszałem szybciej niż wszystkie ciamajdy w 200konnych autach, a w trasy jeździłem sporadycznie

jeśli on szuka dla żony, to będzie to drugie auto w rodzinie, po jakiego grzyba ma mieć to 1000koni i 2sek do setki?

mam rodzinę w niemczech, tam ludzie mając auta klasy średniej kupują sobie polówki z najsłabszym silnikiem żeby jeździć nimi na zakupy, a w Polsce to zaraz wszystko musi być najszybsze, a mistrzostwem jest kupowanie żonom SUV'a z silnikiem 2.0 do jazdy po bułki do sklepu

wracając do tematu, nawet jeśli silnik fiesty jest wrażliwy na gaz to na sekwencji spokojnie zrobisz nim 100-150kkm bez awarii, a później i tak pójdzie na sprzedaż więc kupuj, zakładaj gaz, a z oszczędności na paliwie żona kupi sobie waciki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej od razu mieć ferrari

Nie, ale uważam, że 60KM to dla autka o masie 800-900kg, do autka o masie 1T co najmniej 80KM.

Takie jest moje zdanie, zwłaszcza, że różnica w cenie pewnie jest niewielka - często 1000-2000 zł przy samochodach nowych ...

> jeździłem 3lata kangoo 1.2 75koni,

To jednak 25% mocy więcej niż w tej fieście, poza tym skrzynie biegów w autkach dostawczych są inaczej - niżej zestopniowane ...

> wracając do tematu, nawet jeśli silnik fiesty jest wrażliwy na gaz to na sekwencji spokojnie zrobisz nim 100-150kkm bez awarii, a później i tak pójdzie na sprzedaż więc kupuj, zakładaj gaz, a z oszczędności na paliwie żona kupi sobie waciki

A to całkowicie popieram.

Dodam tylko, że jeżeli się nie wie czy autko dobrze znosi lpg, to tylko dobre wtryski np. HANA przy stagu lub wtryski BRC w instalacjach tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jest to silnik z serii ZETEC to nie zalecają do nich gazu bo mają ceramiczne gniazda zaworowe .

No właśnie nie jestem pewien, czy przy obecnych instalacjach lpg i dobrych wtryskach ma to znaczenie.

Na pytanie odnośnie wyższej temp. spalania na forum AC (producent staga) otrzymałem odpowiedź, że przy prawidłowej mieszance temp. lpg nie jest wyższa od temp. benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jest to silnik z serii ZETEC to nie zalecają do nich gazu bo mają ceramiczne gniazda

> zaworowe .

Pisze, ze 1.25 Duratec 60KM, nie znam sie na fordowskich silnikach i oznaczeniach.

Z drugiej strony, dane katalogowe tego auta powoduja, ze gdyby byly realne do osiagniecia na drodze (zona raczej nie szaleje), to LPG byloby zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisze, ze 1.25 Duratec 60KM, nie znam sie na fordowskich silnikach i oznaczeniach.

> Z drugiej strony, dane katalogowe tego auta powoduja, ze gdyby byly realne do osiagniecia na drodze

> (zona raczej nie szaleje), to LPG byloby zbyteczne.

kazdy silnik siem nadaje do LPG trzeba tylko dobrac odpowiednia instalację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie jestem pewien, czy przy obecnych instalacjach lpg i dobrych wtryskach ma to

> znaczenie.

> Na pytanie odnośnie wyższej temp. spalania na forum AC (producent staga) otrzymałem odpowiedź, że

> przy prawidłowej mieszance temp. lpg nie jest wyższa od temp. benzyny.

OK, ale chyba nikt tam nie twierdził, że warunki pracy zaworów/gniazd na gazie są takie same jak na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oraz reduktor, dysze wtryskiwaczy. wtryskiwacze - takie same parametry kazdego.

> przy wiekszysch silnikach takze srednica przewodów zasilajacyhc

Tak, ale tylko w zakresie, w którym komputer benzyny jest w stanie się dostosować. Jeżeli podzespoły zostaną źle dobrane to komputer benzyny nie będzie w stanie skorygować czasu wtrysku i wywali checka ...

Popatrz na pracę sondy lambda podczas pracy na benzynie i lpg.

W puntku komputer steruje tak, że 70% jest stan wysoki - bogato a 30% stan niski - ubogo.

I nieważne jaki dam mnożnik w zakresie od 1,2x do 2,0x (takie testowałem) to komputer benzyny tak koryguje czasy wtrysków, żeby oscylacja sondy była ja wyżej (70%/30%) i przynajmniej na wolnych obrotach zawsze się to udaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam fabie 64KM i mase 1150kg, ktora rzadko tyle wazy, bo zazwyczaj kolo 1400kg i to auto jezdzi nawet na lpg

> wiesz co to jest skrzynia biegow ?

Znasz znaczenie słowa "jeździ" biglaugh.gif - zwykły maluch też jeździ, tylko co to za jazda pad.gif

Wiem off topic, przepraszam, ale musiałem hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazdy silnik siem nadaje do LPG trzeba tylko dobrac odpowiednia instalację...

Nie lapmy sie za slowka, bo chyba wszyscy wiedza o co chodzi.

Zaryzykowalem i zagazowalem np. astre z A16XER, ale jezeli okaze sie, ze bede musial co 30kkm (w moim przypadku 30kkm=<rok) sciagac glowice i regulowac luzy to biznes robi sie dla mnie nioplacalny (nie tylko kasa, ale czas i nerwy tez).

Zagazowalem Astre z premedytacja i jezeli kupilbym ta Fieste to tez chcialbym wiedziec z pelna swiadomoscia w co sie pcham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Astra waży 1025kg i zawrotna moc silnika 60 KM i da się jeździć.

Na miasto auto idealne, silnik wiele wybaczający a trasy sporadycznie, ale i tak bardzo wygodnie się jeździ z prędkościami do 120km/h.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta dla .

> Rozwazylem troche opcji, az znalazlem ta Fieste - najwazniejsze, ze podoba sie zonie

> Pytam wiec, czy ten silnik nadaje sie pod LPG?

może na forum fiesty ? http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewforum.php?f=111&topicdays=0&start=0

ew szukał bym na gazowym icon_rolleyes.gif

tylko słuchaj praktyków, a nie takich co w AŚ przeczytali że ford gazu nie lubi grinser006.gif

a jaki ten silnik ma popychacze, tzn jak sie reguluje ? szklanki czy płytki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sporadycznie, ale i tak bardzo wygodnie

> się jeździ z prędkościami do 120km/h.

Powiem Ci, że Astra w trasie to był dramat - nie wyprzedzisz i bujasz się za tirkiem. Przejechałem 60konną Astrą 150 tys po polskich dróżkach - w trasie spalała gazu bardzo podobnie do Primery (ciążka noga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miał Focusa (ZETEC) z LPG i przy tankowaniu zawsze dolewał 1 litr oleju a co ciekawe jak pojechał na analizę spalin to wszystko wyszło OK. ciekawe gdzie ten olej się podziewał jak go w misce olejowej ani w płynie chłodzącym nie przybywało a analiza też OK. Ale wracając to tematu ta kolega pisze że tam jest Duratec a jak one znoszą gaz to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.