Skocz do zawartości

temp silnika


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

> za nisko czy tak ma byc? silnik rozgrzany i nie ma szans zeby wskazówka poszła wyzej...

Oczywiście,że prawidłowo smile.gif A wentylator pracuje w tym położeniu wskazówki jak na zdjęciu ??Chociaż mam I to u mnie mam tak na trasie - jak wentyl się załącza to mam na połowie.Tak na marginesie masz jakieś problemy z ogrzewaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście,że prawidłowo A wentylator pracuje w tym położeniu wskazówki jak na zdjęciu ??Chociaż

> mam I to u mnie mam tak na trasie - jak wentyl się załącza to mam na połowie.Tak na marginesie

> masz jakieś problemy z ogrzewaniem ?

Wentylator sie nie załacza wogole. znaczy w lecie tak. Co do ogrzewania to wydaje mi sie ze grzeje malo efektywnie. Wystarczy abym przekręcił dwa kliki od maxa i juz leci conajwyżej letnie powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za nisko czy tak ma byc? silnik rozgrzany i nie ma szans zeby wskazówka poszła wyzej...

jak wskazówka zacznie iśc do góry po porannym ruszeniu, zatrzymaj się i pomacaj węże przy chłodnicy. Jak są ciepłe to masz odp - termostat.

Przy sprawnym termostacie, wskazówka ma stac w połowie i ani drgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za nisko czy tak ma byc? silnik rozgrzany i nie ma szans zeby wskazówka poszła wyzej...

w/g wskaźnika za mało, podjedź i podepnij sie do kompa, sprawdź jaka jest temperatura płynu

co do ogrzewania to nagrzewnica do wymiany, ona się czesto przytyka i wydajność grzania spada drastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie w stilonie jtd , jak zimniej i jak jadę do 2tys obr bez pycenia to tak wygląda , wystarczy zakręcić pod 3.5tys obr i dochodzi do połowy , potem znów spada grinser006.gif

W puncie gdzie miałem zewn wskaźniki bywało podobnie , 2km prostej 100km/h luzik i temp spadała na ~82st C , jak się popyciło to szło do ~95st C.

Może tak ma być niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz po odpaleniu odgłosów bulgotania pod deską rozdzielczą?

jeśli tak, to musisz go na początek porządnie odpowietrzyć, może przejdzie po tym. Tylko skontroluj poziom płynu później, bo może trzeba będzie uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniony. wszystko wróciło do normy. grzeje aż miło

obyło się bez żadnych niespodzianek? ja tez mam do wymiany termostat, ale boję sie za to zabrać znając swoje szczęście. Czytałem gdzieś że można bardzo łatwo urwać sruby mocujące termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obyło się bez żadnych niespodzianek? ja tez mam do wymiany termostat, ale boję sie za to zabrać

> znając swoje szczęście. Czytałem gdzieś że można bardzo łatwo urwać sruby mocujące termostat.

ja nie miałem z tym problemów ok.gif przy okazji wymieniłem płyn przed zimą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

> jaki koszt wymiany termostatu?

Ricambi do 16v coś kole 80PLN

nie sprawdzę dokładnie już teraz, bo ktoś hasło do epera pozmieniał 270751858-jezyk.gif

btw... zauważyłem, że u mnie też nie stoi sztywno na środku, zdarza się wachnąć, ale grzanie prawidłowe, termostat wymieniony na wahlera w zeszłym roku..

tylko u mnie się sączy płyn z oringu przy bloku... czy z tego powodu może się tak dziać? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.