Skocz do zawartości

Zabrany dowód skutkujący koniecznoscią tablic tymczasowych


nunu7

Rekomendowane odpowiedzi

> Ponoć podpisano jakies rozporządzenie, że jeśłi policja zabierze nam dowód za jakąś usterkę, to

> przed pojsciem na badanie techniczne trzeba będzie iść do WK i wykupić tablice tymczasowe

> prawda to?

> więcej info tu

> jakiś tekst

Ciekawe, może być, bo w ostatnim czasie zaobserwowałem sporo samochodów na czerwonych blachach i się zastanawiałem czym to jest spowodowane hmm.gif...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć podpisano jakies rozporządzenie, że jeśłi policja zabierze nam dowód za jakąś usterkę, to

> przed pojsciem na badanie techniczne trzeba będzie iść do WK i wykupić tablice tymczasowe

> prawda to?

> więcej info tu

Na badanie się jedzie a nie idzie grinser006.gif (sorki, nie mogłem się powstrzymać od głupiego żartu), a tak serio to nie jest to prawda, nasi władni wymyślili sobie kolejny powód do zapchania czarnej budżetowej dziury, ale w tym przypadku policja zabiera dowód nie tablice rejestracyjne, więc po jakiego grzyba?Dotyczy to aut ściąganych i 1go przeglądu, przecież na auto masz OC, tablice ma i masz zaświadczenie z Policji więc jeździsz na legalu i tablic nie potrzebujesz. Wykupienie czerwonych i tak obliguje do wykupienia ubezpieczenia na auto bo tylko tak może auto się poruszać w naszym kraju.

> jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Tablice tymczasowe wystarczą.

Ale Panowie o jakiej lawecie mowa?Czyż nie jest tak, że Policja zabiera nam dowód za np zbity klosz lampy to wystawia przecież kwitek warunkowy za zabranie DR i można autem jeździć np 2 tyg i to jest czas na usunięcie usterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Panowie o jakiej lawecie mowa?Czyż nie jest tak, że Policja zabiera nam dowód za np zbity klosz

> lampy to wystawia przecież kwitek warunkowy za zabranie DR i można autem jeździć np 2 tyg i to

> jest czas na usunięcie usterek?

Mowa o tym ze jak przywozisz auto z zagranicy na lawecie bez zadnych tablic rejestracyjnych, to nie mozesz go zawiezc prosto na badanie techniczne, tylko musisz wlasnie nim pojechac na kołach na tablicach tymczasowych.

Nie mowimy o zadnym zabieraniu dowodu przez policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może trzymajmy się tematu?Bo chyba zgoła o czym innym...

Ja tylko odpowiedzialem koledze ktory napisal "zaobserwowałem sporo samochodów na czerwonych blachach i się zastanawiałem czym to jest spowodowane"

Wyjasniam ze to jest spowodowane tym ze auta z zagranicy juz nie moga jezdzic na lawetach na przeglad.

A co do tematu wątku to nie wiem nic, wiec sie nie wypowiadam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko odpowiedzialem koledze ktory napisal "zaobserwowałem

> A co do tematu wątku to nie wiem nic, wiec sie nie wypowiadam

Luzik ok.gifpalacz.gif W sumie nawet gdyby się okazało to prawdą to mnie nic nie zdziwi, kierowcy od kilku lat traktowani są jak intruzi na drogach a od kilkunastu krojeni z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym ze nie mozna zawozic lawetą auta sprowadzonego na badanie techniczne, musi miec jakies tablice.

Bo?

W Szwecji jazda na badanie techniczne to jedyny wyjątek kiedy MOŻNA jechać autem niedopuszczonym do ruchu.

Nie wydaje się to rozsądniejsze? Cóż tymczasowe koszty zmieniają, poza zwiększaniem kosztów? niewiem.gif

EDYTA: ok, docztałem że kolega wypowiadał się nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko odpowiedzialem koledze ktory napisal "zaobserwowałem sporo samochodów na czerwonych

> blachach i się zastanawiałem czym to jest spowodowane"

> Wyjasniam ze to jest spowodowane tym ze auta z zagranicy juz nie moga jezdzic na lawetach na

> przeglad.

> A co do tematu wątku to nie wiem nic, wiec sie nie wypowiadam

a czemu nie moga, bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć podpisano rozporządzenie, że jeśłi policja zabierze nam dowód za jakąś usterkę, to przed

> pojsciem na badanie techniczne trzeba będzie iść do WK i wykupić tablice tymczasowe

> prawda to?

> więcej info tu

> jakiś tekst

a jakas podstawa prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Tablice tymczasowe wystarczą.

Od kiedy to tablice czasowe przy braku BTP upoważniają do poruszania się po ulicy?!

Bierzesz czasówki, bo diagnosta musi spisać dane z dowodu (data pierwszej rejestracji itp), ale na samo badanie musisz dojechać na lawecie (przynajmniej teoretycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kiedy to tablice czasowe przy braku BTP upoważniają do poruszania się po ulicy?!

> Bierzesz czasówki, bo diagnosta musi spisać dane z dowodu (data pierwszej rejestracji itp), ale na

> samo badanie musisz dojechać na lawecie (przynajmniej teoretycznie).

Po to są wydawane te tablice żeby legalnie dojechać na badanie techniczne . Nawet w dowodzie "miękkim" do takich tablic jest umieszczany zapis " dojazd na badanie techniczne " lub coś w tym stylu. Więc poruszać się legalnie można. Druga sprawa to nie słyszałem zeby ktoś określił że trzeba jechać na przegląd do najbliższej SKP. Teroretycznie mogę jechać na drugi koniec Polski bo mi tak pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po to są wydawane te tablice żeby legalnie dojechać na badanie techniczne . Nawet w dowodzie

> "miękkim" do takich tablic jest umieszczany zapis " dojazd na badanie techniczne " lub coś w

> tym stylu.

> Więc poruszać się legalnie można.

Jest to CEL wydania numerów.

Nie oznacza dopuszczenia do ruchu.

ŻADEN urzędnik w WK nie ma takiej mocy sprawczej.

> Druga sprawa to nie słyszałem zeby ktoś określił

> że trzeba jechać na przegląd do najbliższej SKP. Teroretycznie mogę jechać na drugi koniec

> Polski bo mi tak pasuje.

Zweryfikuj swoje dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Panowie o jakiej lawecie mowa?Czyż nie jest tak, że Policja zabiera nam dowód za np zbity klosz

> lampy to wystawia przecież kwitek warunkowy za zabranie DR i można autem jeździć np 2 tyg i to

> jest czas na usunięcie usterek?

do 7 dni, ale Policjant może wypisać równie dobrze na 1 dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Szwecji jazda na badanie techniczne to jedyny wyjątek kiedy MOŻNA jechać autem niedopuszczonym do

> ruchu.

> Nie wydaje się to rozsądniejsze? Cóż tymczasowe koszty zmieniają, poza zwiększaniem kosztów?

W DK jak zamawiasz tablice próbne, to możesz jeździć wszędzie. zlosnik.gif

Nawet za granicę. Ubezpieczenie takiego auta zapewnia państwo duńskie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Ponoć podpisano rozporządzenie, że jeśłi policja zabierze nam dowód za jakąś usterkę, to przed

> pojsciem na badanie techniczne trzeba będzie iść do WK i wykupić tablice tymczasowe

> prawda to?

No jednak to prawda ,przegapiłem termin badań i dopiero policjant mi przypomniał przy kontroli ,dowód zabrany ,pojechałem na stacje diagnostyczna i wysłano mnie po tablice tymczasowe do wydziału komunikacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to CEL wydania numerów.

> Nie oznacza dopuszczenia do ruchu.

> ŻADEN urzędnik w WK nie ma takiej mocy sprawczej.

Nie szukalem &&&&, zarejestrowalem sciagane auto na probne tablice (DR dostalem na 5 dni), zarowno w WK jak i na SKP twierdzili, ze legalnie moge poruszac sie nim po drogach w owym terminie waznosci DR.

Nie spytalem co byloby gdybym w 5 dni badania nie zrobil, pewnie zabawa od nowa i znow 5 dni hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 marca 2005 dostałem próbne tablice, ważne 7 dni. Jeździłem na nich, jakby nic, do połowy maja. Policyja co prawda w międzyczasie nie zatrzymywała (ba, nie natknąłem się nigdy na żaden radiowóz) i 19 maja w urzędzie nic nie pitolili, że tak długo trzymałem te tablice, a byłem przekonany, że będą się czepiać.

Tylko że to były jeszcze inne czasy cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.