Skocz do zawartości

wkład lusterka CC jak wyjąć


DEV

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest metoda, która pozwalałaby wyjąc wkład lusterka CC tak, żeby go nie zniszczyć? Bo destrukcyjną metodę znam.

Manual jest co prawda na centomania.com, ale od sc sx, a to chyba nie będzie miało zastosowania tu.

Na ciepło może? Ćwiczył ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wkłady normalnie kupisz jest ich pełno chyba, że chcesz do lusterek od sportinga to może być

> problem bo są to mniejsze wkłady a ich nie idze dostać

yikes.gif a czym się różni wkład oc CCSa? toż to te same lusterka tylko lakierowane, a gdzie to tych wkładów pełno? na alledrogo na ten przykład nie znalazłem nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym się różni wkład oc CCSa? toż to te same lusterka tylko lakierowane, a gdzie to tych

> wkładów pełno? na alledrogo na ten przykład nie znalazłem nic

nie, jest roznica. w zwyklym lusterku wklad jest po brzegi, w CCS jest szczelina miedzy lusterkiem a obudowa i w gruncie rzeczy da sie wlozyc zylke pod nie i odkleic je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, jest roznica. w zwyklym lusterku wklad jest po brzegi, w CCS jest szczelina miedzy lusterkiem

> a obudowa i w gruncie rzeczy da sie wlozyc zylke pod nie i odkleic je.

a czego się trzyma wkład w lusterku w CC tak w zasadzie?

ma kto jakieś foto lusterka bez wkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czego się trzyma wkład w lusterku w CC tak w zasadzie?

> ma kto jakieś foto lusterka bez wkładu?

chyba jakas kratka tam jest. nie wiem, nie rozbieralem jeszcze smile.gif dodatkowo z tego co pamietam, to zwykle lusterko ma z przodu wybite napisy itd, a sportingowe od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba jakas kratka tam jest. nie wiem, nie rozbieralem jeszcze dodatkowo z tego co pamietam, to

> zwykle lusterko ma z przodu wybite napisy itd, a sportingowe od spodu

u mnie nie ma żadnych napisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu widac, ze lustro przyklejone jest do kratownicy takiej

> i napisy od dolu

acha, te napisy, myślałem o tym że "pojazdy są bliżej niż się wydaje"

mam czarne lusterka fabryczne i też są od tyłu te napisy,

ale daj większe fotki co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymontować wkład lustra z zwykłego czarnego należy je ugotować w garnku z wodą na kuchni. Niestety nie wiem w jakich temperaturach obudowa rozszerza sie na tyle by wyjąć wkład. A jeśli chodzi o sportingowe to muszę poczekać chwilę, bo założeniu żółtych poliuretanów na zawieszenie silnka zaczął mi sie telepać wkład w lewym lusterku jak wypadnie to się dowiem jak jest zamocowany. Ostrożnie w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby wymontować wkład lustra z zwykłego czarnego należy je ugotować w garnku z wodą na kuchni.

> Niestety nie wiem w jakich temperaturach obudowa rozszerza sie na tyle by wyjąć wkład. A jeśli

> chodzi o sportingowe to muszę poczekać chwilę, bo założeniu żółtych poliuretanów na

> zawieszenie silnka zaczął mi sie telepać wkład w lewym lusterku jak wypadnie to się dowiem jak

> jest zamocowany. Ostrożnie w kuchni.

Czarne obudowy, nielakierowane gotuje się w wodzie. Bardzo się powiększa i wkład wypada. Siedzi na ciasno w rowku i nie jest niczym innym mocowane.Nowy wkład zakłada się w gorącą obudowę,

Lusterka lakierowane nie mogą być gotowane (popęka lakier). Wkłady do nich są trochę mniejsze i są przyklejane do płytek przykręconych do obudowy lusterka. Bardzo trudno jest oderwać wkład bez uszkodzenia go.

Obudowy lakierowane są zupełnie inne niż te czarne. Wkłady są też różne i nie pasują zamiennie.

Są też lusterka lakierowane z regulacją elektryczną, ale to już są całkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym się różni wkład oc CCSa? toż to te same lusterka tylko lakierowane, a gdzie to tych

> wkładów pełno? na alledrogo na ten przykład nie znalazłem nic

Były niedawno jeszcze w Norauto.

Ja kupowałem na allegro u gościa co dorabia maty grzewcze do lusterek i lusterka. Mogły być w różnych kolorach i stopniach przyciemnienia, oraz różnym "powiększeniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czarne obudowy, nielakierowane gotuje się w wodzie. Bardzo się powiększa i wkład wypada. Siedzi na

> ciasno w rowku i nie jest niczym innym mocowane.Nowy wkład zakłada się w gorącą obudowę,

> Lusterka lakierowane nie mogą być gotowane (popęka lakier). Wkłady do nich są trochę mniejsze i są

> przyklejane do płytek przykręconych do obudowy lusterka. Bardzo trudno jest oderwać wkład bez

> uszkodzenia go.

> Obudowy lakierowane są zupełnie inne niż te czarne. Wkłady są też różne i nie pasują zamiennie.

> Są też lusterka lakierowane z regulacją elektryczną, ale to już są całkiem inne.

Dzięki Panowie, takie odpowiedzi mi się podobają, dzisiaj zamawiam maty do podgrzewania :-) bo to cały powód mojego pytania waytogo.gif

Edyta: czy podczas gotowania nie zepsuje się sreberko, które odbija obraz? Bo nie tylko zależy mi na niepotłuczeniu szkieł ale i na zamontowaniu ich z powrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Panowie, takie odpowiedzi mi się podobają, dzisiaj zamawiam maty do podgrzewania :-) bo to

> cały powód mojego pytania

> Edyta: czy podczas gotowania nie zepsuje się sreberko, które odbija obraz? Bo nie tylko zależy mi

> na niepotłuczeniu szkieł ale i na zamontowaniu ich z powrotem...

Myślę że to kwestia temperatury, ale w łazience mam lustro zamocowane nisko przy umywalce i się tak jakby odmoczyło sreberko po 3 latach. Więc wydaje mi się że garnek na gaz i heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że to kwestia temperatury, ale w łazience mam lustro zamocowane nisko przy umywalce i się tak

> jakby odmoczyło sreberko po 3 latach. Więc wydaje mi się że garnek na gaz i heja

właśnie o temp pytam, o wode sie raczej nie martwię.

A może podgrzać opalarką plastik ostrożnie z większej odległości na pierwszym biegu?

Jak się uda, zapodam manualo-fotorelację zlosnik.gif najpierw niech przyjdą maty, bo nie bede na zapas wyjmował lusterek - auto jeździ na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DEVu skąd zamawiałeś maty? Możesz podesłać link bo nie mogle znaleźć tego gościa.

wlazłem na alledrogo po prostu, mata grzewcza w wyszukiwarce i masz serię do wyboru do koloru, ja zakupiłęm dla siebie i znajomego od tego usera

kliken machen

zobaczymy jak przyjdą co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlazłem na alledrogo po prostu, mata grzewcza w wyszukiwarce i masz serię do wyboru do koloru, ja

> zakupiłęm dla siebie i znajomego od tego usera

> kliken machen

> zobaczymy jak przyjdą co z tego wyjdzie

ja zamontujesz te maty, wyciągniesz/ włożysz wkład napisz daj jakieś foto i swoje spostrzeżenia bo do żonowozu też takie maty bym wstawił zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlazłem na alledrogo po prostu, mata grzewcza w wyszukiwarce i masz serię do wyboru do koloru, ja

> zakupiłęm dla siebie i znajomego od tego usera

> kliken machen

> zobaczymy jak przyjdą co z tego wyjdzie

w zeszlym tygodniu tez kupilem maty od tego kolesia i ogolnie polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sportingowe bez wkładu

ło, technologia jak z NASA, a pytanie za 100 pkt: czy były w CC montowane lusterka z regulacją elektryczną jakieś? bo mi jeden znajomy wciskał że takiego sportinga zza Odry sprowadził co miał takowe, ja się w życiu nie spotkałem jak mam cento 16 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ło, technologia jak z NASA, a pytanie za 100 pkt: czy były w CC montowane lusterka z regulacją

> elektryczną jakieś? bo mi jeden znajomy wciskał że takiego sportinga zza Odry sprowadził co

> miał takowe, ja się w życiu nie spotkałem jak mam cento 16 lat

Chyba mu się pomyliło z elektrycznymi szybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widział takich?

> Dostępne na allegro, mają już mate - są ciut więsze, ale za cholere nie wyglądaja

faktycznie są i to podgrzewane, ale nadal regulowane ręcznie. Nie wyglądają źle, ale nie za 54 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> faktycznie są i to podgrzewane, ale nadal regulowane ręcznie. Nie wyglądają źle, ale nie za 54

> zł...

regulowane ręcznie, ale linkami i regulujesz tylko szkło, a nie całą obudowę. Ta firma ma też w swojej ofercie regulowane elektrycznie, ale cena zabija zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zamontujesz te maty, wyciągniesz/ włożysz wkład napisz daj jakieś foto i swoje spostrzeżenia

otóż wszem i wobec nagrody zdobywają: Ociec i Marcinonyx, bo DA SIĘ yay.gif

na początek dokłądnie jak mówili- do gara i kilkanaście minut we wrzątku, potem, delikatnie na narożnikach trzeba odgiąć obudowe, wkłąd wyskakuje sam, ruchy trzeba wykonywać jakby od tyłu chciał go wypchnąć:

DSC_0359m.jpgDSC_0360m.jpg

po wyjęciu wkładu mamy taki oto obraz:

na moim wkładzie jeszcze był jakiś papier, który po gotowaniu odszedł potem bez trudu

DSC_0362m.jpgDSC_0364m.jpg

wkład trzyma się w obudowie tylko z lewej i prawej strony - tam są wspominane rowki i podstawki pod szkło

przymiarka maty grzewczejo wymiarach 140x80

DSC_0365m.jpg

no i teraz - jeśli chcemy tę matę podłączyć, trzeba przeprowadzić przewody - w tym celu wiercimy otwór ( ja dałem 5mm) w wejściu do obudowy przez amelinium i plastik

DSC_0366m.jpgDSC_0367m.jpg

od wewnątrz wiertło musi wyjśc poniżej podpórek szkła:

DSC_0368m.jpg

przeprowadzamy przewody przez wywiercony otwór i obok zawiasu składającego lusterko

DSC_0370m.jpgDSC_0361%2520%25282%2529m.jpgDSC_0362%2520%25282%2529m.jpgDSC_0364%2520%25282%2529m.jpg

zaciśnięte konektorki i podłączenie maty naklejonej na lusterko:

DSC_0367%2520%25282%2529m.jpgDSC_0368%2520%25282%2529m.jpg

wkład wciskamy do poprzednio ponownie podgrzanej obudowy lusterka (tym razem może być opalarka, żeby nie mokło nic nowo zamontowanego czyli mata i przewody)

i mamy efekt końcowy:

DSC_0370%2520%25282%2529m.jpg

a i link do dużych zdjęć

lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra robota, teraz czekamy na opinię jak działają.

Jako, że ciepło to popodłączać można, ale na sprawdzenie w boju trzeba poczekać na przymrozki - czy będą jeszcze tej zimy niewiem.gif

krótki schemat podłączenia, jak się ma wyprowadzone niezależne zasilanie z aku do kabiny do pierdół 893goodvibes.gif :

podłączenie sterowania przekaźnikiem od kontrolki ogrzewania szyby tylnej (bo przekaźnik tylnej szyby sterowany jest masowo, co utrudnia trochę kablologię)

286576089-schemat.gif

- w liczniku od 899 kontrolka trzecia od prawej czyli wpinam się w trzeci od góry pin w prawej dolnej wtyczce

286576089-licznikty%B3.jpg

i mamy grzanie lusterek po włączeniu grzania szyby tylnej

mozna oczywiście prościej - podłączyć maty grzewcze pod przewód zasilający szybę tylną - bodaj brązowy w lewym progu idący, instalacja te dodatkowe 20 W może by zniosła, bezpiecznik ma w aucie 15 A, ale ja wolałem po swojemu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> instalacja te dodatkowe 20 W może by zniosła,

> bezpiecznik ma w aucie 15 A, ale ja wolałem po swojemu

akurat bylem na etapie zmiany szkiel lusterek u siebie i wypadlo, ze pasuej taka mata jak u Ciebie, wiec kupilem u polecanego przez Ciebie sprzedawcy.

przy 14V żra niecaly 1A, wiec spokojnie instalacja uciagnie te dodatkowe 2A.

jeszcze trzeba poczekac na wizyte u tescia w garazu na podlaczenie elektryki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat bylem na etapie zmiany szkiel lusterek u siebie i wypadlo, ze pasuej taka mata jak u Ciebie,

> wiec kupilem u polecanego przez Ciebie sprzedawcy.

> przy 14V żra niecaly 1A, wiec spokojnie instalacja uciagnie te dodatkowe 2A.

> jeszcze trzeba poczekac na wizyte u tescia w garazu na podlaczenie elektryki.

podłączyłem, uruchomiłem, grzeją jak talala, po minucie wyczuwalnie ciepłe szkło, poczekajmy teraz na szron waytogo.gif ogólnie polecam, trochę dłubania, koszt znikomy a jak narazie efekt waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i o to chodziło, relacja montażowa jest, schemat również tak jak i opinia. Dziekujemy.

pluje se teraz we brode, że nie zrobiłem tego na przykład...

10 lat temu,

tylko na stare lata mi sie zachciało hehe.gif

wątek dodany do niewygasających, jak kto chce może kopiować foty i tekst waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.