Skocz do zawartości

butla 44l


mouk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w aucie butle 44l, tankuje jak gaz już się całkiem skonczy. W 99% przypadków udaje mi się zatankować 29-29,8litra. W serwisie mi powiedzieli, że to jest ok. Z drugiej strony to niby tylko 66-68% pojemności butli. Wydawało mi się, że norma to 85%

Kilka razy weszło po 31-33litry.

Czy wszystko jest ok, czy jednak coś za mało tego gazu wchodzi?

Wszystkie tankowania od zakupu auta zapisuje i przeliczam. Od nowości przejechałem tak 35tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam w aucie butle 44l, tankuje jak gaz już się całkiem skonczy. W 99% przypadków udaje mi się

> zatankować 29-29,8litra. W serwisie mi powiedzieli, że to jest ok. Z drugiej strony to niby

> tylko 66-68% pojemności butli. Wydawało mi się, że norma to 85%

> Kilka razy weszło po 31-33litry.

> Czy wszystko jest ok, czy jednak coś za mało tego gazu wchodzi?

> Wszystkie tankowania od zakupu auta zapisuje i przeliczam. Od nowości przejechałem tak 35tys. km.

Popros o regulacje plywaka. Ja mam 60l wchodzilo 45l po regulacji czyli podgieciu plywaka wchodzi 54l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby to zmienić to trzeba podgiąć pływak w butli. Troszke roboty z tym jest i

> serwisowi nie chce sie.

wcale niema duzo roboty.Ale 98% klientów wprzyjezdza z pełna lub połowa butli crazy.gif i zawsze maja pretensje ze nie chcemy tego robić.I nie dadza sobie powiedziec ze to nie benzyna i nieda sie tego przelac.

Tak samo z wymiana butli.jeszcze nie miałem klienta zeby przyjechał i miał mniej chociaz jak pol butli no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby to zmienić to trzeba podgiąć pływak w butli. Troszke roboty z tym jest i

> wcale niema duzo roboty.Ale 98% klientów wprzyjezdza z pełna lub połowa butli i zawsze maja

> pretensje ze nie chcemy tego robić.I nie dadza sobie powiedziec ze to nie benzyna i nieda sie

> tego przelac.

> Tak samo z wymiana butli.jeszcze nie miałem klienta zeby przyjechał i miał mniej chociaz jak pol

> butli

Mi przed wizytą już przez tel powiedzieli, żebym z pustą butlą przyjechał, tak że z tym nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po wymianie butli tez jestem zawiedziony !!

miałem butle 41l 580/200 wchodziło minimum 36 litrów max 39 wink.gif zadowolony w 100% pływak był podgiety juz podczas montazu gazu 10 lat temu

nie dawno wymieniałem butle na nową (zaszalałem) i wyminiełme na butle 44l 600/200 (weszła bez problemu) i pytam czy coś majstrowali o ni że tylko przełożyli pływak i nic nie ruszali

no i okazało sie ze podczas paru tankowan okazało sie ze max co udało mi sie z tej butli wukrzesac to 35,5litra !! masakra - nie po to zakładałem wiekszą butle aby zmienszyc sobie zasieg, a z dosiwadczenia wiem ze przez te 10 lat jak jeździłem nic z butlą sie nie stało wiec czemu do jasnej ciasnej "niby" nie ruszali pływaka a wchodzi mniej gazu ? - da sie to samemu zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli tylko tyle wchodzi to na pewno jest bezpieczniej, ale jest mniej wygodnie. IMHO powinno

> wchodzić więcej. Zeby to zmienić to trzeba podgiąć pływak w butli. Troszke roboty z tym jest i

> serwisowi nie chce sie.

oczywiście prawda. ja podgiałem i do 53 l wchodzi mi 50 co daje mi satysfakcjonujący zasięg ponad 500 km na zbiorniku:) tankuje do pałna zawsze, ale tak, aby od razu coś wyjeździć i nie zostawiać aut a tak nabitą butlą, zwłaszcza latem i na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby to zmienić to trzeba podgiąć pływak w butli. Troszke roboty z tym jest i

> wcale niema duzo roboty.Ale 98% klientów wprzyjezdza z pełna lub połowa butli i zawsze maja

> pretensje ze nie chcemy tego robić.I nie dadza sobie powiedziec ze to nie benzyna i nieda sie

> tego przelac.

> Tak samo z wymiana butli.jeszcze nie miałem klienta zeby przyjechał i miał mniej chociaz jak pol

> butli

większość ludzi to chyba jednak idioci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja po wymianie butli tez jestem zawiedziony !!

> miałem butle 41l 580/200 wchodziło minimum 36 litrów max 39 zadowolony w 100% pływak był

> podgiety juz podczas montazu gazu 10 lat temu

> nie dawno wymieniałem butle na nową (zaszalałem) i wyminiełme na butle 44l 600/200 (weszła bez

> problemu) i pytam czy coś majstrowali o ni że tylko przełożyli pływak i nic nie ruszali

> no i okazało sie ze podczas paru tankowan okazało sie ze max co udało mi sie z tej butli wukrzesac

> to 35,5litra !! masakra - nie po to zakładałem wiekszą butle aby zmienszyc sobie zasieg, a z

> dosiwadczenia wiem ze przez te 10 lat jak jeździłem nic z butlą sie nie stało wiec czemu do

> jasnej ciasnej "niby" nie ruszali pływaka a wchodzi mniej gazu ? - da sie to samemu zrobic ?

zmieniły sie przecież wymiary fizyczne butli, jest pewnie szersza czy wyższa i pływak tego nie "uwzględnia". Odcina jak na starej butli. pewno stąd te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja po wymianie butli tez jestem zawiedziony !!

> miałem butle 41l 580/200 wchodziło minimum 36 litrów max 39 zadowolony w 100% pływak był

> podgiety juz podczas montazu gazu 10 lat temu

> nie dawno wymieniałem butle na nową (zaszalałem) i wyminiełme na butle 44l 600/200 (weszła bez

> problemu) i pytam czy coś majstrowali o ni że tylko przełożyli pływak i nic nie ruszali

> no i okazało sie ze podczas paru tankowan okazało sie ze max co udało mi sie z tej butli wukrzesac

> to 35,5litra !! masakra - nie po to zakładałem wiekszą butle aby zmienszyc sobie zasieg, a z

> dosiwadczenia wiem ze przez te 10 lat jak jeździłem nic z butlą sie nie stało wiec czemu do

> jasnej ciasnej "niby" nie ruszali pływaka a wchodzi mniej gazu ? - da sie to samemu zrobic ?

temat był już osimset tysincy razy... polecam, sam się zastosowałem i wszystko gra.

http://lpg-forum.pl/ile-powinno-wejsc-gazu-do-butli-41litr-t1940-15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz moim zdaniem podgiąć tak, żeby wchodzio ok. 40 l - oczywiście na swoją odpowiedzialność:)

też tak mysle. I nie zapomnij gazu wyjezdzić i robic tego na otwartym polu.Nie w garazu biglaugh.gif

I zrób tak zeby czasem wiecej nie wlazło od pojemnośći butli oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też musze podgiąć pływak, tylko ile Waszym zdaniem jest to ,,lekko" 1cm w górę? tak aby weszło ok

> 5 litrów więcej.

przeczytałes cały wątek, który podałem wyżej? Nie ma odpowiedzi ile podgiąc, aby weszło równo 5 litrów więcej. trzeba metodą prób i błedów, poza tym to zależy też od wielkości zbiornika. Przecie podgięcie o 1 cm na zbiorniku 60 l da więcej niż na 30 l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytałes cały wątek, który podałem wyżej? Nie ma odpowiedzi ile podgiąc, aby weszło równo 5

> litrów więcej. trzeba metodą prób i błedów, poza tym to zależy też od wielkości zbiornika.

> Przecie podgięcie o 1 cm na zbiorniku 60 l da więcej niż na 30 l...

Znam wątek jak i forum, bardziej chodzi mi jak czułe jest ramie pływaka na podgięcie, chodzi o zbiornik 42l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie zmieniła sie tylko szerokosc butli - wysokosc zostałą ta sama a gauz wchodzi mniej jak na poprzedniej mniejszej butli - tak jak pisałem miałem butle 41l wchodziło 36-37litrów teraz mam 44l i wchodzi 35,5 i ani minilitra wiecej wiec dlaczego jest takie zachowanie jak pływak był juz wygiety x lat temu a oni tylko przełożyli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... dlaczego jest takie zachowanie jak pływak był juz wygiety x lat temu a oni tylko przełożyli ?

Może podczas wkładania pływaka jago ramię się troszkę wyprostowało ...

A może zrobili tak, żebyś do nich wrócił na podgięcie pływaka ...

Jeżeli chcesz żeby więcej wchodziło, to tak czy inaczej musisz podgiąć ramię pływaka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może podczas wkładania pływaka jago ramię się troszkę wyprostowało ...

raczej nie możliwe...Zyba ze wkładał na chama i pociskał noga.

> A może zrobili tak, żebyś do nich wrócił na podgięcie pływaka ...

tak.Napewno tak to zrobili,bo gazole nie maja co robic sick.gifno.gif pomyśl zamin coś napiszesz.

> Jeżeli chcesz żeby więcej wchodziło, to tak czy inaczej musisz podgiąć ramię pływaka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie możliwe...Zyba ze wkładał na chama i pociskał noga.

Nie wiem czy wkładałeś wielozawór do butli toroidalnej.

Robiłem to chyba z 10 razy i jak odpowiednio nie ustawi się pływaka, to rzeczywiście można powyginać jego ramię. I wcale nie trzeba użyć dużo siły, a mechanicy mają i używają jej w nadmiarze ...

> tak.Napewno tak to zrobili,bo gazole nie maja co robic pomyśl zamin coś napiszesz.

Dla wprawnej osoby, która wie o co chodzi to jest jeden ruch ręką - nieumyślny lub celowy ...

Kolega widzę wierzy w dobre intencje wszystkich innych, też staram się tak do tego podchodzić.

Niestety jak do tej pory za każdym razem gdy oddawałem samochód do naprawy to oprócz naprawy tego co było mieli zrobić zawsze coś innego zepsuli - zapomnieli czegoś zamontować, jakiś plastik ułamali, uszkodzili zabezpieczenie antykorozyjne, bo podnośnik nie miał gumy, a po instalacji lpg w ASO poprawiałem po nich przez 3 lata ...

Kupiłem kiedyś samochód, mniej ważne jaki, 4 razy jechałem do mechaników, 4 razy mówili, że wszystko jest ok. i 4 razy samochód stawał mi w drodze - to taki skrajny przypadek wiary w dobre intencje ...

Staram się wierzyć w dobre intencje, ale jak na razie z mechanikami mam nie najlepsze doświadczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jaki masz zbiornik (wymiary), tutaj tabela co do wymiarów i pojemności użytkowej -

> http://www.stako.pl/index.php?id=product∏=4&kat=1&alias=T12L〈=pl

> U nas do 47l, wchodzi 38-39l.

mam zbiornik

nr fabryczny t2b 0476

44l

niby stopień napełnienia 80% w dokumentach (czyli powinno wchodzić 35,2 a wchodzi 29-30,5)

średnica 600mm

wysokość 200mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.