Skocz do zawartości

Laweta - nietypowo


tomasz01

Rekomendowane odpowiedzi

Czy holując lawetę a na niej samochód, wymagane jest posiadanie ze

sobą dowodu rejestracyjnego od samochodu przewożonego na lawecie?

Czy jakiś służbista może się do czegoś w takim przypadku przyczepić? alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z przepisami to nie wiem, ale jakiś czas temu wieźliśmy na lawecie samochód sprowadzony, bez żadnych opłat itp (kupiony od człowieka co sprowadził) i podczas trzech kontroli nikt nie chciał żadnych dokumentów od samochodu na przyczepce. Sprawdzali jedynie czy jest odpowienia kategoria PJ kierującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy holując lawetę a na niej samochód, wymagane jest posiadanie ze

> sobą dowodu rejestracyjnego od samochodu przewożonego na lawecie?

Nie.

> Czy jakiś służbista może się do czegoś w takim przypadku przyczepić?

Może. Do kategorii prawa jazdy (musi być +E, bo laweta nie jest jednoosiowa, jak się domyślam). Poza tym, masa ciągniętego składu (laweta wraz z samochodem na niej się znajdujacym) nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu holującego. Oczywiście w przypadku, gdy cały zestaw waży powyżej 3,5 t, obowiązuje odpowiednia kategoria prawa jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie.

> Może. Do kategorii prawa jazdy (musi być +E, bo laweta nie jest jednoosiowa, jak się domyślam).

> Poza tym, masa ciągniętego składu (laweta wraz z samochodem na niej się znajdujacym) nie może

> przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu holującego. Oczywiście w przypadku, gdy cały

> zestaw waży powyżej 3,5 t, obowiązuje odpowiednia kategoria prawa jazdy...

DMC samochodu plus DMC jednoosiowej przyczepy jest OK (w stosunku do siebie oraz w stosunku do 3,5t).

Kwestia taka iż samochód na lawecie według dokumentów waży więcej o 40kg niż ładowność lawety... w rzeczywistości samochód waży mniej o te 40kg alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DMC samochodu plus DMC jednoosiowej przyczepy jest OK (w stosunku do siebie oraz w stosunku do

> 3,5t).

> Kwestia taka iż samochód na lawecie według dokumentów waży więcej o 40kg niż ładowność lawety... w

> rzeczywistości samochód waży mniej o te 40kg

na poczatku liczy sie to co jest na papierze, te 40kg raczej nie sprawi klopotu przy kontroli, jak sie bedziesz sadzil przy kontroli, ze auto wazy mniej to moga wezwac ITD i zwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy holując lawetę a na niej samochód, wymagane jest posiadanie ze

> sobą dowodu rejestracyjnego od samochodu przewożonego na lawecie?

> Czy jakiś służbista może się do czegoś w takim przypadku przyczepić?

służbista może chcieć sprawdzić legalność przewożonego ładunku ( auta). kiedyś , jako "młody muzykant weselny" woziłem sprzęt przyczepką. raz, wracając z wesela, zatrzymal mnie pan władza do kontroli ( chodziło mu bardzej o trzeżwość). niestety dla niego , jedyny alkohol jaki przyjałem to cukierek czekoladowy, doczepił się do legalności sprzętu, czy mam na to kwity. czepiał się niemiłosiernie, po 20 min kontroli ( i wymianie zdań ) puścił mnie. był strasznie niezadowolony ,że nic na mnie nie miał bo byłem trzeźwy jak świnia cool.gif także zawsze warto mieć papier na wożony ładunek, nie musi być dowód rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DMC samochodu plus DMC jednoosiowej przyczepy jest OK (w stosunku do siebie oraz w stosunku do

> 3,5t).

> Kwestia taka iż samochód na lawecie według dokumentów waży więcej o 40kg niż ładowność lawety... w

> rzeczywistości samochód waży mniej o te 40kg

Kwit z wagi wystarczy? Tara czyli pusta laweta i brutto czyli z ładunkiem. Usługa nie powinna być droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy holując lawetę a na niej samochód, wymagane jest posiadanie ze

> sobą dowodu rejestracyjnego od samochodu przewożonego na lawecie?

> Czy jakiś służbista może się do czegoś w takim przypadku przyczepić?

może się doczepić bo będzie chciał sprawdzić legalność pojazdu. jak sprawdzi i nic nie wyniucha to będzie się czepiał mas, świateł, wizualnej sprawności i odpuści dopiero jak naprawdę nic nie znajdzie. może się czepić 2 trójkąta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będzie się czepiał mas, świateł, wizualnej sprawności

A jak ktoś wiezie na lawecie uszkodzony/powypadkowy pojazd? Też się może czepiać sprawności? Na lawecie bardzo często wozi się auta, które właśnie są niesprawne i nie mogą same jechać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby mieś jakikolwiek dokument potwierdzający to, że samochód ma jakieś pochodzenie.

Kupiłem starego, wypatroszonego malucha, buda z kołami i silnikiem, bez szyb, wnętrza, tablic, dowodu rejestracyjnego.

Spisałem z właścicielem prostą umowę kupna-sprzedaży, w której zaznaczone było, skąd samochód pochodzi, kto go nabył i kto go sprzedał, że nie ma prawa rejestracji, nie ma dowodu rejestracyjnego, tabliczki znamionowej, tablic rejestracyjnych, że jest przeznaczony na części itp.

Skąd Policjant ma wiedzieć, że samochód nie pochodzi np.: z kradzieży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypadałoby mieś jakikolwiek dokument potwierdzający to, że samochód ma jakieś pochodzenie.

> Kupiłem starego, wypatroszonego malucha, buda z kołami i silnikiem, bez szyb, wnętrza, tablic,

> dowodu rejestracyjnego.

> Spisałem z właścicielem prostą umowę kupna-sprzedaży, w której zaznaczone było, skąd samochód

> pochodzi, kto go nabył i kto go sprzedał, że nie ma prawa rejestracji, nie ma dowodu

> rejestracyjnego, tabliczki znamionowej, tablic rejestracyjnych, że jest przeznaczony na części

> itp.

> Skąd Policjant ma wiedzieć, że samochód nie pochodzi np.: z kradzieży?

A patrząc z drugiej strony - nosisz przy sobie fakturę na komórkę, którą masz w kieszenie czy też dowód zakupu koszuli od armaniego, którą masz na sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zrejestrowany - w systemie można sprawdzić iz to ta sama osoba która prowadzi

samochód ciągnący lawetę clown.gif

Niemniej jednak wygląda na to, że nie powinno być problemu, chyba, że Policjant będzie miał baaardzo zły dzień zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy holując lawetę a na niej samochód, wymagane jest posiadanie ze

> sobą dowodu rejestracyjnego od samochodu przewożonego na lawecie?

W przypadku gdy jest skradzony, to ni emusisz, w przeciwnym razie musisz biglaugh.gif

> Czy jakiś służbista może się do czegoś w takim przypadku przyczepić?

Nie tylko moze ale musi !

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak ktoś wiezie na lawecie uszkodzony/powypadkowy pojazd? Też się może czepiać sprawności? Na

> lawecie bardzo często wozi się auta, które właśnie są niesprawne i nie mogą same jechać

nie będzie się czepiał towaru na lawecie, chyba że będzie widać że coś się odrywa, odpada, kapie bądź wysypuje się na drogę.

Czepiają się tego, co jedzie po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest tak, że w przypadku kiedy

> klient nie jedzie z lawetą, to pomoc drogowa musi wziąć od niego DR. Dodatkowo PD ma przy

> sobie protokół z odbioru auta od ubezpieczonego.

co w przypadku zatrzymania DR przez policję w wyniku kolizji? kierowca PD bierze pokwitowanie za DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.