Skocz do zawartości

Żarówki H7: Narva Range Power White oraz Ring Ultima


BoRuCh

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu żarówek

Na celowniku mam dwa modele mało znanych producentów.

Mianowicie

Ring Xenon Ultima oraz Narva Range Power White

Chodzi mi o opinie dotyczące tych żarówek oraz to jak z wyglądu świecą w reflektorze.

Bo jeśli ma być to wieśniacki niebieski bzdetny xenon to dziękuje tongue.gif

Aha, ostatnio jeżdżę dużo w nocy i przydałoby się coś dobrego.

Reflektor od poczciwej fabii mk1

W ogóle ciężko dostać w sklepach te Ringi oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakiej kondycji są lampy ?

> Może zacznij od ich wymiany

Lampy są w dobrej kondycji, w wakacje polerowałem od zewnątrz "szkła", odbłyśnik dobry, do tej pory miałem włożone Philipsy Premium +30.

A chcę wypróbować coś z "wyższej półki" i zastanawiam się nad tym co wyżej.

Za PH Premium płace 12zł/szt, tutaj 43zł (narva) lub 52zł (ring) za komplet.

I nie wiem czy będzie jakaś relatywnie większa poprawa w stosunku do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie producentów to miałem styczność tylko ze standardowymi żarówkami Narvy. A z własnego doświadczenia polecam żarówki Tungsram. Obecnie mam Megalight Ultra +90% ale trzeba liczyć się z krótką żywotnością. Jako kompromis polecam Hella Long Life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie coś z nimi musi być nie tak hmm.gif

W Google mozna znaleźć np. tutaj i na e-bay.

Ale IMO to pewnie jakiś chwyt marketingowy, żarówki już dawno osiągneły szczyty swoich mozliwości. Na twoim miejscu wsadziłbym Osram Nigtbreaker + 90% albo Tungsram Sport +60% i juz. Oraz zmierzył napiecie na żarówkach i porównał z napięciem na akumulatorze.

W Łodzi dobry wybór żarówek samochodowych jest w Interlumen, Apus i w Aut-Sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oraz

> zmierzył napiecie na żarówkach i porównał z napięciem na akumulatorze.

I w przypadku spadku napięcia wykonanie moda poprzez dołożenie instalki z przekaźnikami. Temat pośrednio dotyczy auta z grupy VAG więc może to przynieść efekt. Miałem dołożone przekaźniki w Golfie, obecnie mam w Toledo. Zawsze dawało to dobre efekty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm... Fabia uchodzi raczej za auto ktore ma dobre swiatla (i niestety mocno oslepiajace innych)

> wiec moze cos z nia jednak nie tak?

może kolega nie ma świateł dziennych i od ciągłego jeżdżenia na światłach mijania reflektory się juz powypalały? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po prostu oczękuję czegoś więcej po kilku latach użytkowania PH

> Premium +30

To kup auto z xenonami. Masz żarowkę +30. Możesz dołożyć +90 kosztem skrócenia żywotności. Ale różnicy istotnej nie zobaczysz.

Ćwiczone na Astrze G też z żarówkami H7 i jak dla mnie to szału nie ma. W końcu odpuściłem wyszystkie te wydumki +30 czy wiecej i założyłem jakieś GE ale longlife żeby co 3 miesiące nie wymieniać zarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie się nie powypalały, po prostu oczękuję czegoś więcej po kilku latach użytkowania PH

> Premium +30

A napięcia mierzyłeś?

Na jakiejś stronie znalazłem info że skutecznośc żarówek typu iles tam % zalezy od typu reflektora - najlepsza jest w takich, których odbłysnik to wiele płaszczyzn, np. opisywany wczoraj reflektor do Kia Rio (ten oryginalny na H4 zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu odpuściłem

> wyszystkie te wydumki +30 czy wiecej i założyłem jakieś GE ale longlife żeby co 3 miesiące nie

> wymieniać zarówek

U mnie paradoksalnie droższe żarówki (miałem Philipsa, Osram) paliły się szybciej niż tanie marketowe. Obecnie mam Narvy już 4 miesiąc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie paradoksalnie droższe żarówki (miałem Philipsa, Osram) paliły się szybciej niż tanie

> marketowe. Obecnie mam Narvy już 4 miesiąc

Mam podobne doświadczenia - Philipsy i Osramy H4 wytrzymywały w mnie max 6-7 miesięcy, natomiast Tungsramy Megalight Ultra spokojnie wytrzymują min. 2 lata. Jakość świecenia IMO co najmniej tak samo dobra jak np. Philips Xtreme ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narva Range Power White to mocno niebieskie żarówki nie posiadające homologacji. Owszem, efekt wizualny może być ciekawy, światło emitowane przez nie być może będzie idealnie białe, ale co z tego, jeśli będzie go o wiele za mało, by używać tych żarówek. A nie daj Boże spadnie deszcz albo mgła. Jednym słowem - możesz kupić dla eksperymentu - wielu chętnie na pewno poczyta jak to wygląda w praktyce. Czy dałbyś radę na tym jeździć - wątpię. Philips Premium to przy tym pewno świeci jak Xenon przy R2.

Z kolei te Ring Ultima były opisywane w Poradniku Auto Świata w grudniu i ZTCP wypadły nieźle. Tak samo nieźle jak Tungsram Megalight Ultra za 35 zł za komplet. Ostatnio pojawia się wersja +120% tych Tungsramów, i jeśli nie przeszkadza Ci niska żywotność to pewno Ci przypasują.

Ewentualnie bardzo ciekawe żarówki to Narva Contrast+. Dają bardzo przyjemne cytrynowe światło, szczególnie docenić to można w złą pogodę. Ale na wiele lepsze efekty niż masz przy obecnych żarówkach w ogóle nie można liczyć. Te Philipsy to najporządniejsze żarówki w tej cenie, dobrze wykonane, świetnie świecące - tylko marketing mają słaby, czego jesteś najlepszym dowodem (i ja poniekąd też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reflektor od poczciwej fabii mk1

W Fabii co nie zapakujesz, to będzie świecić doskonale. Przez 5 lat ujeżdżania Fabii prawie nie używałem długich, bo mijania tak dobrze świeciły. Stosowałem różne żarówki i akurat Narva pamiętam jako najmniej trwałe. Nawet od Philips Blue Vision, słynących z krótkiego działania.

Obecnie w Golfie stosuję Tungsgram. Już chyba ze dwa lata jeżdżę na komplecie i się nie przepalają. Dla mnie to szok, jak na H7.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio pojawia się wersja

> +120% tych Tungsramów, i jeśli nie przeszkadza Ci niska żywotność to pewno Ci przypasują.

nawet do kupienia

Ciekawe jak świecą, np. w porównaniu z Osram Nightbreaker? hmm.gif

No i kiedy zakonczy sie ten wyscig? Bo coraz bardziej przypomina mi to ładowanie coraz więcej megapikseli w malutkie matryce aparatów cyfrowych czy komórek zlosnik.gif

BTW te Narva Contrast dają żółte światło - obecnie jest one w reflektorach nielegalne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet do kupienia

> Ciekawe jak świecą, np. w porównaniu z Osram Nightbreaker?

Świecą pewnie nie gorzej, a za to cena lepsza.

> No i kiedy zakonczy sie ten wyscig? Bo coraz bardziej przypomina mi to ładowanie coraz więcej

> megapikseli w malutkie matryce aparatów cyfrowych czy komórek

> BTW te Narva Contrast dają żółte światło - obecnie jest one w reflektorach nielegalne

Nie o takie żółte chodzi, te można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW te Narva Contrast dają żółte światło - obecnie jest one w reflektorach nielegalne

Tu jest dyskusyjna sprawa, na stronie nic o tym nie ma a na aukcjach napisane jest "Homologacja E1 24I

- dopuszczone do ruchu ulicznego w Unii europejskiej. "

A chęć ma je zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu kupilem NARVA Range Power White H7 4500 - padły dwie po 2 miesiacach (w czasie deszczu i mgły można je sobie w .... bagaznik wsadzic). Nastepne jakie kupiłem to TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90%. Działają juz 5 miesiąc, w normalna pogodę świecą tak jak te narvy ale w czasie deszczu bądź mokrego asfaltu jest dużo lepiej. Jedne i drugie dają białe światło. Jako że jesteś z tego co kojarze ze zgierza to kupiłem je w e-luner na rembowskiego (allegro: liderpolska, za narvy dalem cos ok 46zł, a za tungsramy ok 39zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu jest dyskusyjna sprawa, na stronie nic o tym nie ma a na aukcjach napisane jest "Homologacja E1

> 24I

> - dopuszczone do ruchu ulicznego w Unii europejskiej. "

> A chęć ma je zakupić.

jakis tekst

Quote:

z dniem 01.01.2010r.wprowadza się obowiązkowo barwę białą świateł drogowych, mijania, pozycyjnych. Barwa świateł inna niż biała skutkuje negatywnym wynikiem badania technicznego pojazdu,

(Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.) zmiana od 01.10.2010r.


Na aukcjach mogą sobie pisac cokolwiek, w każdym razie Ty jako użytkownik potem odpowiadasz za uzywania zakupionego towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świecą pewnie nie gorzej, a za to cena lepsza.

I o to chodzi zlosnik.gif

> Nie o takie żółte chodzi, te można.

A o jakie ? Skoro obecnie obowiązujące w PL przepisy dopuszczają w światłach mijania/drogowych tylko światło białe, to myslisz że policjant albo diagnosta będzie z Toba dyskutował ?

Tak w ogóle to na podstawie tych przepisów IMO mogą się też czepiać ksenonów świecących zbyt fioletowym światłem - obrazek z forum

, lub żarówek Philips NightGuide - bo świeca częściowo żółto a częściowo niebiesko. O odpustowych wynalazkach świecących w kolorach tęczy nie wspominam zlosnik.gif

Skoro mamy kryzys, jak czyta się nawet na tym forum urządzane sa polowania na kierowców aby poprawic budżet, to IMO lepiej sie nie podkładać żarówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakis tekst

> Quote:

> z dniem 01.01.2010r.wprowadza się obowiązkowo barwę białą świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

> Barwa świateł inna niż biała skutkuje negatywnym wynikiem badania technicznego pojazdu,

> (Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.) zmiana od 01.10.2010r.

Sądzę, że ten przepis dotyczy "francuskich" seletywnie żółtych żarówek reflektorowych oraz amerykańskich pozycyjnych a najtgłajdy i podobne uznawane będą za białe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzę, że ten przepis dotyczy "francuskich" seletywnie żółtych żarówek reflektorowych oraz

> amerykańskich pozycyjnych a najtgłajdy i podobne uznawane będą za białe,

Wiesz, Ty sądzisz tak, a policjant lub diagnosta moze sądzić inaczej. Ta sprawa powinna być dokładnie sprecyzowana w przepisach. Np. powinno się podac dopuszczalny zakres temperatur barwowych np. 3000-6000K jako warunek dopuszczenia do homologacji. Bo z drugiej strony - światło samochodowych żarówek halogenowych, nie mówiąc już o starych niehalogenowych, tak naprawde nie jest białe. Najlepiej to widac jak się zrobi zdjęcie aparatem z balansem bieli ustawionym na światło dzienne.

A tak przy okazji - jest polski film "Sprawa Gorgonowej", gdzie w procesie kobiety oskarżonej o zabójstwo obrońca powołał na świadka artystę malarza i dowodził, jak subiektywne może być widzenie kolorów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I o to chodzi

> A o jakie ? Skoro obecnie obowiązujące w PL przepisy dopuszczają w światłach mijania/drogowych

> tylko światło białe, to myslisz że policjant albo diagnosta będzie z Toba dyskutował ?

> Tak w ogóle to na podstawie tych przepisów IMO mogą się też czepiać ksenonów świecących zbyt

> fioletowym światłem - obrazek z forum

> , lub żarówek Philips NightGuide - bo świeca częściowo żółto a częściowo niebiesko.

Mnie się właśnie strasznie podobają NightGuide, myślicie że faktycznie mogą się czepiać tego, że częściowo świecą na żółto? (na pobocze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jakiej firmy są zakładane żarówki h7 na fabryczny montaż w skodzie? Pojawiły się na allegro "oryginalne" żarówki w granicach 12 zł. Na pudełku /co widać na obrazku/ jest made in hungary. Czyżby to były tungsramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.