Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki?


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

> nie czytając zbyt szczegółowo co napisami przedpiszący odpowiem tak

> potrzebowałem rozmiaru 66 cm

> ani czampion , ani valeo, ani bosz ani motgum nie dały rady

> a kupiłem za 9 zł w realu jakies g00wno na zielonej tacce i trzeci miesiąc śmiga jak dzika

> pozostałe smużyły, skakały, robiły przerwy

piszesz o tych bezszkieletowych?

kupiłem je na wiosnę zeszłego roku i mam do tej pory, prawa zaczyna smużyć i zaczynają skakać przy mrozie.

To jedyne bezszkieletówki z których byłem/jestem zadowolony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piszesz o tych bezszkieletowych?

> kupiłem je na wiosnę zeszłego roku i mam do tej pory, prawa zaczyna smużyć i zaczynają skakać przy

> mrozie.

> To jedyne bezszkieletówki z których byłem/jestem zadowolony

tak - płaskie czy jak je zwał

przy tej cenie nie mają konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> motgumy służyły króciutko - po kilku dniach smugi sie robiły

Ja kiedyś kupiłem u nich w sklepie hurtem 5 kompletów 65/35cm i jeden komplet (konkretnie ta długa do kierowcy) padła po kilku tygodniach, pozostałe co najmniej 6 m-cy. Biorac pod uwagę, że dałem za całość tyle co za jeden kpl. Valeo xtreme, to nieźle. No ale fakt, że mogłem trafić odwrotnie, jeden kpl dobry, cztery do doopy. Tam pewnie zależy jak się trafi skład mieszanki gumy. W tanich firmach pewnie nie specjalnie się do tematu przykładają. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

Bo to będzie na zasadzie - zależy jakie się trafią.

Jeden wyda kasę na BOSCHa, drugi tak jak ja kupi oryginały które to dopiero zdają egzamin, a inny kupi w markecie jakieś za np. 8zł i będą spisywać się rewelacyjnie. Wszystko, wydaje mi się zależy od składu i jakości gumowej mieszanki oraz ogólnego wykonania czy to systemu bezpałąkowego czy całości stelaża.

Jak tylko kupiłem auto, nie wiedziałem co za wycieraczki są założone. Działały bardzo dobrze przez rok. Potem były zmiany na wyłącznie MOTGUMa - również było super. Dopiero ostatnie 2 lata to była prawdziwa loteria w doborze wycieraczek przeróżnych producentów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat wierny byłem wycieraczkom Boscha, mniej więcej od 2 lat stwierdzam coraz słabszą jakość ich wyrobów (jeśli chodzi o wycieraczki). Sprawdzone na 2 Hondach i AG z podpisu. Początkowo nie musiałem ich wymieniać przez jakiś rok. Potem coraz krócej dawały radę, skończyło się na tym że w Oplu musiałbym je chyba co 2-3 miesiące zmieniać.

Miałem listwowe Negotti - dobry stosunek ceny do jakości, dawały radę jakieś 3,5 miesiąca, ale zacząłem używać produktu o nazwie RainX i w szybkim tempie wycieraczki zaczęły pierdzieć i skakać po szybie, jedną wyrzuciłem zanim usunąłem z szyby ten preparat, a mogły być dobre.

Ostatnio miałem produkt firmy Visee, wycieraczki są dobre, na zimę, czyli jakieś 2 miesiące, ale... po niewielkiej modyfikacji (przygiąłem nieco miejsca, w których mocowane jest samo gumowe pióro) wycieraczki zaczęły pracować cicho i płynnie. Szkoda tylko, że zanim je "usprawniłem" pióro wyleciało i w szybę uderzyło ramię, szyba pękła więc musiałem wymienić.

Do AH założyłem produkt Valeo Silencio XTRM, tutaj już jest inne mocowanie, trochę inna krzywizna szyby, działają wyśmienicie już ponad 1,5 roku, więc te mogę polecić w 100%.

Następne do AG kupię raczej oryginalne, choć do wspomnianych Valeo chcę wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem na zimę do obu aut płaskie Motgumy i jak na razie są super. A kosztowały grosze (koło

> 15zł/szt.)

Potwierdzam ok.gif W foce mam od kilku miesicy motgumy (płaskie) - jak na razie zero problemów. I faktycznie w śmieszne cenie - komplet za 30 zł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam W foce mam od kilku miesicy motgumy (płaskie) - jak na razie zero problemów. I

> faktycznie w śmieszne cenie - komplet za 30 zł

Toyota Corolla 2x Motgumy płaskie(aktualnie rok w slużbie i końca nie widać) i następne rownież.

Cena bardzo konkurencyjna. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie mam okazji zamowienia Denso, ale poszukam

Zamów z Polski:

http://allegro.pl/hit-wycieraczka-hybrydowa-denso-zaczep-u-480mm19-i2890276725.html

http://allegro.pl/hit-wycieraczka-hybrydowa-denso-zaczep-u-550mm22-i2890274631.html

Takie ja kupiłem bo takich rozmiarów potrzebowałem...

Ciekawe jest natomiast to, że na pudełku wymienionych jest kilka

luksusowych marek samochodów, a Fiat nie. Mimo że mam pałąki

ze złączem U i mimo że udało się bez problemu dobrać takie długości

jak fabrycznie. Cenowo - jak widzisz taniej niż Valeo XTRM.

Założyłem - jak na razie cudo grinser006.gifcool.gifcool.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.