Skocz do zawartości

Czy macie jakiś pomysł jak to zmyć?


Mistrzu

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> Jak w temacie. Samochód stoi "pod chmurką i drzewami", więc na dachu pojawił się nalot, którego nie

> jestem w stanie zmyć na myjni.

> Czy macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć z dachu?

> Zdjęcie

cifem grinser006.gif

oddaj do chłopaków co zajmują się detalingiem i zobaczysz co zrobią z autem cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak zwany "płyn warsztatowy". Rozcieńczyć jak w instrukcji, spryskać, odczekać 10 minut i spłukać

> myjką.

Trochę się boję tego płynu, ponieważ lakier na samochodzie jest tzw. odświeżony przez sprzedawcę. Może okazać się że płyn zmyje brud i lakier...

p.s.

próbowałem ręcznie już myć bez skutku: szczotką i szamponem, mechanicznie na myjni (bez wosków i innych dodatków), myjką, ale bez szamponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dykta...Znaczy, denaturat powinien dać radę.

Popieram. W tym roku miałem miejsce parkingowe obok jakiegoś iglastego drzewa. Na samochodzie zaczęły pojawiać się plamki. Jakby klej, albo żywica. Pięknie łapały też kurz i brud. Żaden środek myjący ani benzyna nie dały rady. Dopiero nalewka na kościach i jagodach rozpuściła draństwo momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/tenzi-truck-clean-aktywna-piana-nie-dimer-karcher-i2935373053.html

> tym , potem karcher z ciepłą wodą i nie ma bata że nie zejdzie, lakieru nie uszkodzi

chłopie...karcher z ciepłą wodą?

no fajna rada, koniecznie kolega musi wybulić jakieś 6 tysiaków na takie cudo co by spłukać to coś....

szczerze powiem że i zimna woda wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chłopie...karcher z ciepłą wodą?

> no fajna rada, koniecznie kolega musi wybulić jakieś 6 tysiaków na takie cudo co by spłukać to

> coś....

> szczerze powiem że i zimna woda wystarczy

Jak chcesz polecieć samolotem to tez musisz go kupic?

Wystarczy pojechać na myjnie samoobslugowa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chłopie...karcher z ciepłą wodą?

> no fajna rada, koniecznie kolega musi wybulić jakieś 6 tysiaków na takie cudo co by spłukać to

> coś....

> szczerze powiem że i zimna woda wystarczy

no nie wiem, u mnie na wsi są takie miejsca jak myjnia czy to samoobsługowa czy ręczna i nie trzeba kupować karchera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań,

Dlaczego ? Przecież ten środek nie uszkodzi lakieru.

> ale ten pomysł nie jest głupi. Czyściłem teraz tak

> części, co prawda od skutera, ale sprawdziło się.

Zmyjesz tym żywicę czy praktycznie niezmywalny brud na rękach np. po piance uszczelniającej okna czy silikonie do użytku na zwenątrz budynku.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.