Skocz do zawartości

Koło zapasowe do Cruze


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

5 koło u wozu pewnie kiedyś może się przydać.

W Cruze mam zestaw naprawczy - może to się sprawdzić w razie kapcia?

Sprzedawca doradził by wozić ze sobą latem koło zimowe, zimą letnie - ale to zajmuje sporo miejsca.

Dojazdówka kosztuje 450zł.

Do tego przydałby się lewarek i klucz do kół - których to akcesoriów nie ma na wyposażeniu.

Jak sobie radzicie z tym problemem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 koło u wozu pewnie kiedyś może się przydać.

> W Cruze mam zestaw naprawczy - może to się sprawdzić w razie kapcia?

> Sprzedawca doradził by wozić ze sobą latem koło zimowe, zimą letnie - ale to zajmuje sporo miejsca.

> Dojazdówka kosztuje 450zł.

> Do tego przydałby się lewarek i klucz do kół - których to akcesoriów nie ma na wyposażeniu.

> Jak sobie radzicie z tym problemem

Na innym forum, był człowiek który założył - http://fanklub.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1250&postdays=0&postorder=asc&start=0

Jak ta wytłoczka do koła z laćka by pasowała, to prawdopodobnie będę miał niepotrzebną, jak by się przydała to wiadomo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na innym forum, był człowiek który założył -

> http://fanklub.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1250&postdays=0&postorder=asc&start=0

> Jak ta wytłoczka do koła z laćka by pasowała, to prawdopodobnie będę miał niepotrzebną, jak by się

> przydała to wiadomo

W Cruze jest płycej - w sam raz na dojazdówkę. Koło pełnowymiarowe podnosi wykładzinę o 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu instalacji gazowej w bagażniku robi się nieco mniej miejsca. Zbiornik na gaz wchodzi oczywiście w miejsce na koło zapasowe ale "podnosi" też płyte bagażnika o ok. 5 cm. Dlatego bagażnik się zmniejsza. To taki kolejny mały minus instalacji a propos Twojego wcześniejszego wątku.

Ja próbuję w tym momencie wycinać w gąbce okalającej tenże zbiornik, kształty na akcesoria z zestawu naprawczego. Dodatkowo kupiłem klucz do kół i lewarek. Mam nadzieję, że zmieści mi się to w miarę wycinania. Taka chałupnicza robota. Nie mam precyzyjnych narzędzi, a gąbka nie chce się za bardzo poddawać mad.gif Koło zapasowe planuję wozić jako zimowe w okresie letnim i na odwrót. Zajmuje trochę miejsca ale cóż zrobić. Zostaje jeszcze wybór nie wożenia, a w razie kapcia skorzystać z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z powodu instalacji gazowej w bagażniku robi się nieco mniej miejsca. Zbiornik na gaz wchodzi

> oczywiście w miejsce na koło zapasowe ale "podnosi" też płyte bagażnika o ok. 5 cm. Dlatego

> bagażnik się zmniejsza. To taki kolejny mały minus instalacji a propos Twojego wcześniejszego

> wątku.

Gazu chyba nie będę zakładał raczej ....

> Ja próbuję w tym momencie wycinać w gąbce okalającej tenże zbiornik, kształty na akcesoria z

> zestawu naprawczego. Dodatkowo kupiłem klucz do kół i lewarek. Mam nadzieję, że zmieści mi się

> to w miarę wycinania. Taka chałupnicza robota. Nie mam precyzyjnych narzędzi, a gąbka nie chce

> się za bardzo poddawać Koło zapasowe planuję wozić jako zimowe w okresie letnim i na odwrót.

> Zajmuje trochę miejsca ale cóż zrobić. Zostaje jeszcze wybór nie wożenia, a w razie kapcia

> skorzystać z ubezpieczenia.

Klucz już znalazłem i wrzuciłem. Jeszcze muszę dokupić lewarek. To raczej zmieści pod podłogą bagażnika.

Gorzej z kołem -- pełnowymiarowe trzeba albo wozić w bagażniku, albo tak jak butla na gaz podniesie podłogę, ale aż o 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gazu chyba nie będę zakładał raczej ....

A wiecie, że w kombi nie przewiduje się miejsca na zbiornik LPG pod podłogą bagażnika ? Czyli raczej nici z instalacji.

Byłem wczoraj w salonie i faktycznie miejsce na zbiornik jest tylko w htb i sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gazu chyba nie będę zakładał raczej ....

> Klucz już znalazłem i wrzuciłem. Jeszcze muszę dokupić lewarek. To raczej zmieści pod podłogą

> bagażnika.

> Gorzej z kołem -- pełnowymiarowe trzeba albo wozić w bagażniku, albo tak jak butla na gaz podniesie

> podłogę, ale aż o 10cm.

a czemu nie zabrałeś brakujących gratów z lacetti? hmm.gif

co do koła dojazdowego to polecam allegro.pl - wystarczy znać ilość otworów na śruby i et i na pewno dostaniesz za 100-200zł nowe (niekoniecznie markowane znaczkiem chevroleta) ewentualnie może już ktoś sprzedaje z rozbitka rzeczy...

Tak czytam Twoje rozmyślania na temat LPG i przypomina mi się jak rozmyślałem o aucie w 2010r. i też się bałem lpg bo różnie mówią i pewnie się będzie wszystko sypać na dzień dobry w nowym aucie

Niestety jak się rozglądałem w 2010 za autem to chevrolet odpadł z 2 względów... gaz montowali do aveo (a miałem aveo i poprzednia generacja bardziej podobna do lanosa niż do współczesnych aut) a cruze jeszcze "nie lubiło" lpg żeby producent dawał na całość gwarancje

Więc wybrałem seata z lpg ... i po przejechaniu 60tys km powiem jedno... LPG to strzał w 10!

Przejechanie 350-450km (bo taki jest zasięg butli) kosztuje ok 70-90zł

Więc przemyśl jeszcze raz to lpg o ile już nie za późno żeby dokładać i zachować gwarancje ok.gif

Ps gratulacje, fajny jest ten hb i myślę że przy kolejnej zmianie auta to będzie jeden z głównych faworytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu nie zabrałeś brakujących gratów z lacetti?

Jakich? Miałem zabrać podnośnik ?

Oddałem auto z takim wyposażeniem, z jakim kupiłem. Nawet śrubokręt i kluczyk wsadziłem.

> co do koła dojazdowego to polecam allegro.pl - wystarczy znać ilość otworów na śruby i et i na

> pewno dostaniesz za 100-200zł nowe (niekoniecznie markowane znaczkiem chevroleta) ewentualnie

> może już ktoś sprzedaje z rozbitka rzeczy...

Używek nie widzę. Z rozstawem śrub 5x105 są tylko po 450zł.

> Tak czytam Twoje rozmyślania na temat LPG i przypomina mi się jak rozmyślałem o aucie w 2010r. i

> też się bałem lpg bo różnie mówią i pewnie się będzie wszystko sypać na dzień dobry w nowym

> aucie

> Niestety jak się rozglądałem w 2010 za autem to chevrolet odpadł z 2 względów... gaz montowali do

> aveo (a miałem aveo i poprzednia generacja bardziej podobna do lanosa niż do współczesnych

> aut) a cruze jeszcze "nie lubiło" lpg żeby producent dawał na całość gwarancje

> Więc wybrałem seata z lpg ... i po przejechaniu 60tys km powiem jedno... LPG to strzał w 10!

> Przejechanie 350-450km (bo taki jest zasięg butli) kosztuje ok 70-90zł

> Więc przemyśl jeszcze raz to lpg o ile już nie za późno żeby dokładać i zachować gwarancje

Można w każdej chwili dołożyć. na razie chcę pojeździć na benzynie, a po 1000-2000km podejmę decyzję.

> Ps gratulacje, fajny jest ten hb i myślę że przy kolejnej zmianie auta to będzie jeden z głównych

> faworytów

Mi bardzo pasuje to auto ... oprócz spędzającego sen z oczu braku dojazdówki i podnośnika zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakich? Miałem zabrać podnośnik ?

> Oddałem auto z takim wyposażeniem, z jakim kupiłem. Nawet śrubokręt i kluczyk wsadziłem.

> Używek nie widzę. Z rozstawem śrub 5x105 są tylko po 450zł.

> Można w każdej chwili dołożyć. na razie chcę pojeździć na benzynie, a po 1000-2000km podejmę

> decyzję.

> Mi bardzo pasuje to auto ... oprócz spędzającego sen z oczu braku dojazdówki i podnośnika

Zestaw taki to koszt minimum

450 zl za dojazdówke (ze wzgledu na rozstaw mocno ograniczone inne mozliwosci)

99 zł za zestaw z styropianem

Czyli 550 zł. Koszt assistance to jakies 65 zł/rok, wiec pytanie, czy warto? Bo i tak jak rozwali opone to trzeba kupic nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zestaw taki to koszt minimum

> 450 zl za dojazdówke (ze wzgledu na rozstaw mocno ograniczone inne mozliwosci)

> 99 zł za zestaw z styropianem

> Czyli 550 zł. Koszt assistance to jakies 65 zł/rok, wiec pytanie, czy warto? Bo i tak jak rozwali

> opone to trzeba kupic nową.

Ale koło zmienię sobie natychmiast, a Assistance przyjedzie za 2 godziny w najlepszym przypadku.

Na razie zainwestuję w podnośnik i będę woził zwykłe koło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiecie, że w kombi nie przewiduje się miejsca na zbiornik LPG pod podłogą bagażnika ? Czyli

> raczej nici z instalacji.

> Byłem wczoraj w salonie i faktycznie miejsce na zbiornik jest tylko w htb i sedanie.

Zły na to rozwiazanie wieszcze to wszystkim tutaj juz od pol roku chyba rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiecie, że w kombi nie przewiduje się miejsca na zbiornik LPG pod podłogą bagażnika ? Czyli

> raczej nici z instalacji.

> Byłem wczoraj w salonie i faktycznie miejsce na zbiornik jest tylko w htb i sedanie.

Ale czemu nie można zamontować zbiornika pod podłogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czemu nie można zamontować zbiornika pod podłogą?

Nie wiem czy jest miejsce pod podloga.

Stanowisko ASO jest takie, ze sie nie da, bo nie ma wneki na zbiornik toroidalny.

Nawet gdybys sobie zyczyl walec w bagaznik to sie nie da i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale było miejsce na pełnowymiarowe koło i stąd wytłoczka na dojazdówce.

> W Cruze miejsce jest tylko na płaską dojazdówkę.

Pierwotny patent na to by GM - kostki styropianowe przyklejone do podłogi i pełny wymiar wchodzi cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak często łapiesz kapcie?

Pewnie raz na dwa lata zlosnik.gif

> Może ryzyko 2-godzinnego czekania raz na 5 lat jest warte 550 zł?

Jakoś psychicznie ciężko by mi było jeździć bez koła zapasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idzie sie przełamać, chociaz jak byłem 1500 km od odomu było troch ciezko

Mam już koło (letnie), klucz i podnośnik - można jechać na ferie.

Nie udało mi się dzisiaj kupić łańcuchów - nie było akurat rozmiaru 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwotny patent na to by GM - kostki styropianowe przyklejone do podłogi i pełny wymiar wchodzi

Tak też mi powiedzieli. I do tego obiecali fabryczną wytłoczkę. Czekam, bo jeszcze nie mam tylnich chlapaczy, za które już zapłaciłem, ale jeszcze nie dostali odpowiednich do zderzaka po liftingu.

Swoją drogą ciekawe: sprzedają akcesoria, których nie mają hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też mi powiedzieli. I do tego obiecali fabryczną wytłoczkę. Czekam, bo jeszcze nie mam tylnich

> chlapaczy, za które już zapłaciłem, ale jeszcze nie dostali odpowiednich do zderzaka po

> liftingu.

No ciekawa informacja, bo nawet nie wiedziałem, że dla poliftowych są nowe chlapacze.

Trochę trudno mi uwierzyć, że linia zejścia zderzaka w miejscu nadkola się zmieniła palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Trochę trudno mi uwierzyć, że linia zejścia zderzaka w miejscu nadkola się zmieniła

Przednie zamontowane bez problemu. Tylni zderzak faktycznie trochę inny w MY13 i chlapacze nie pasują.

Trochę to długo trwa. Zastanawiam się czy nie zabierają się dopiero za projektowanie tego chlapacza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednie zamontowane bez problemu. Tylni zderzak faktycznie trochę inny w MY13 i chlapacze nie

> pasują.

> Trochę to długo trwa. Zastanawiam się czy nie zabierają się dopiero za projektowanie tego chlapacza

Mi zamontowali od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też mi powiedzieli. I do tego obiecali fabryczną wytłoczkę.

Próbowałem dzisiaj z pełnowymiarowym kołem i jest kicha.

Koło jest na tyle wysokie, że podłoga bagażnika podchodzi wysoki i nie mieści się wgłąb, gdyż wyżej siedzenia są mocniej odchylone. Wgłębienie blachy na koło zapasowe powinno być mocniej wyprofilowane w dół. Na dzień dzisiejszy zostawiłem jak jest a kiedyś zakupię dojazdówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednie zamontowane bez problemu. Tylni zderzak faktycznie trochę inny w MY13 i chlapacze nie

> pasują.

Tak o jest inny, ale z tyłu i z rantu,

a na wysokości błotnika i miejscu mocowania chlapacza przy nadkolu nie powinien być inny.

Te uniwersalne chlapacze były takie same dla Sedana i HB. Jedynie nie dało ich się zamontować w wersji z pakietem WTCC.

Dziwna sprawa, może ktoś tu kogoś w chooja robi?

Będę miał czas to rozejrzę się o co chodzi, Ty masz sedana tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koło jest na tyle wysokie, że podłoga bagażnika podchodzi wysoki i nie mieści się wgłąb, gdyż wyżej

> siedzenia są mocniej odchylone. Wgłębienie blachy na koło zapasowe powinno być mocniej

> wyprofilowane w dół.

Czyli podłogi w ogóle nie da się podnieść wyżej niż jest obecnie ze względu na te siedzenia które ją blokują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli podłogi w ogóle nie da się podnieść wyżej niż jest obecnie ze względu na te siedzenia które

> ją blokują?

Da się, ale wygina się mocno. Najlepiej byłoby ściąć trochę rantu z przodu.

Podłoga nad kołem pełnowymiarowym musi być podniesiona co najmniej 10cm.

Więc chyba lepiej zapodać dojazdówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się, ale wygina się mocno. Najlepiej byłoby ściąć trochę rantu z przodu.

> Podłoga nad kołem pełnowymiarowym musi być podniesiona co najmniej 10cm.

> Więc chyba lepiej zapodać dojazdówkę.

o kurczaki, taki problem w cruzie hmm.gif

a w nowym aveo sedan wchodzi pelnowymiarowe kolo i jeszcze jest kupe miejsca jak w laczku sedanie ok.gif

ja woze teraz letnie a w lecie zimowe cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o kurczaki, taki problem w cruzie

> a w nowym aveo sedan wchodzi pelnowymiarowe kolo i jeszcze jest kupe miejsca jak w laczku sedanie

> ja woze teraz letnie a w lecie zimowe

Też tak zamierzałem, ale miska na koło jest zbyt płytka.

A w sumie patrząc pod auto można było blachę wycisnąć głębiej.

Nie wiem jaki mieli cel - na inne, np. wschodnie rynki też nie dają koła, czy jest inaczej wytłoczona podłoga, by jednak koło zapasowe weszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o kurczaki, taki problem w cruzie

> a w nowym aveo sedan wchodzi pelnowymiarowe kolo i jeszcze jest kupe miejsca jak w laczku sedanie

> ja woze teraz letnie a w lecie zimowe

Stara podłoga miala styropian i była przez to wyzej, ale zmniejszalo to bagaznik.

Byly nawet informacje ze dzieki temu zyskane parenascie litrów w bagazniku. Pozostałości po tym jest ze nie wszystkie wkladki bagznika pasuja do nowych Cruzow po MY2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stara podłoga miala styropian i była przez to wyzej, ale zmniejszalo to bagaznik.

> Byly nawet informacje ze dzieki temu zyskane parenascie litrów w bagazniku. Pozostałości po tym

> jest ze nie wszystkie wkladki bagznika pasuja do nowych Cruzow po MY2011

Tak, tak, ale to mówisz o sedanie,

a w HB jednak od początku w Polce był jedynie zestaw naprawczy,

a w Rosji jednak dojazdówka, a nie pełen wymiar

więc dlatego kostki nic nie dadzą w HB bo podłogę zablokują oparcia siedzeń.

A sama dojazdówka wejdzie bez tych kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tak, ale to mówisz o sedanie,

> a w HB jednak od początku w Polce był jedynie zestaw naprawczy,

> a w Rosji jednak dojazdówka, a nie pełen wymiar

> więc dlatego kostki nic nie dadzą w HB bo podłogę zablokują oparcia siedzeń.

> A sama dojazdówka wejdzie bez tych kostek.

Cholerka mój błąd, trzeba to ując bardziej szczegółowo:

Ukraina - tez rynek wschodni - ma dojazdówkę.

Rosja - ma pełny wymiar.

4c73a8176ee2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholerka mój błąd, trzeba to ując bardziej szczegółowo:

> Ukraina - tez rynek wschodni - ma dojazdówkę.

> Rosja - ma pełny wymiar.

Fajne, ale mocno zmniejsza pojemność bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne, ale mocno zmniejsza pojemność bagażnika.

Sporo, widać po punkcie mocowania siatki jak się obniżył w stosunku do wersji z zestawem naprawczym.

Z resztą i bez tego HB ma dość mały ten bagażnik.

U mnie w sedanie, razem z pełnym wymiarem, czyli podniesioną podłogą, jest 450l,

a w HB z zestawem fabrycznym, czyli maksymalnie obniżoną podłogą, jedynie 413l.

I jak niby z tej chociażby perspektywy HB ma rywalizować z Kombi? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> @rwIcIk parę dni temu odebrałem Cruza RM2013 w sedanie i problem z chlapaczami na tył sie ujawnił.

> Napisz proszę kto Ci je montował (oczywiście jeśli masz wersje z roku modelowego 13).

Nexteam Warszawa, Modlińska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki zaraz będę tam dzwonił

Ale on ma HB nie SEDANA cfaniak.gif

Stare uniwersalne 4 all z HB mogą pasować do nowego HB,

z tego co niektórzy piszą problem dotyczy Sedana.

BTW. Wszystko nt. dotychczasowych chlapaczy w Cruze jest tutaj

http://fanklub.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1239

jeśli otrzymasz nowe do sedana po lifcie proszę podziel się ta informacją (najlepiej nr części itd) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc dodzwoniłem się i nie ma chlapaczy do sedana na tył (RM 2013) – nie ma numeru

> części – ona fizycznie nie jest nawet produkowana. W innym salonie dowiedziałem się,

> że przewidywany termin to 20-22 tydzień roku tj. koło czerwca

Chlapacze w sedanie tak naprawdę potrzebne są tylko na przód by kamyki spod kół nie obijały blachy.

Ja nawet do hatchbacka nie chciałem zakładać na tył, ale namówili mnie w salonie ze względów estetycznych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc dodzwoniłem się i nie ma chlapaczy do sedana na tył (RM 2013); nie ma numeru części ; ona

> fizycznie nie jest nawet produkowana. W innym salonie dowiedziałem się, że przewidywany termin

> to 20-22 tydzień roku tj. koło czerwca

Nieźle, tzn. niezły bur.del grinser006.gif

Dzięki za info claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chlapacze w sedanie tak naprawdę potrzebne są tylko na przód by kamyki spod kół nie obijały blachy.

W HB praktycznie na to samo.

> Ja nawet do hatchbacka nie chciałem zakładać na tył, ale namówili mnie w salonie ze względów

> estetycznych

Mój komplet chlapaczy nadal leży niezamontowany grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przód warto, na jezdniach mnóstwo żwiru

Ja sprawdzałem swoje progi i ewentualne ślady na nich wiosną w 2011 i wiosną w 2012, żadnych oznak po kamieniach itp nie stwierdziłem.

Ale możliwe że to zależy od przebiegu, jeśli ktoś dużo jeździ w tym okresie to ryzyko takich zdarzeń pewnie wzrasta.

Co innego zniszczone nadkola, ale to wada fabryczna

i przed tym żaden chlapacz nie uchroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i stało się. Parę dni temu złapałem gumę (kawałek metalu wbił się w oponę). Zestaw naprawczy można z miejsca wyrzucić -; chyba że do roweru się przyda. Ostatecznie zainwestowałem w całe pełnowymiarowe koło (nowa felga + opona używka - wyszło 250 zeta). Bagażnik podniósł się o równo 5 cm więc nie ma źle. Za dojazdówkę chcą jakieś kosmiczne pieniądze.

P.S. różnice wysokości uzupełniłem styropianem więc wszytko tworzy równą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zestaw naprawczy

> można z miejsca wyrzucić -; chyba że do roweru się przyda. Ostatecznie zainwestowałem w całe

> pełnowymiarowe koło (nowa felga + opona używka - wyszło 250 zeta). Bagażnik podniósł się o

> równo 5 cm więc nie ma źle.

> P.S. różnice wysokości uzupełniłem styropianem więc wszytko tworzy równą powierzchnię.

Ja tak mam od nowości,

jak chcesz to zrobię foto fabrycznego rozmieszczenia kostek na spodzie podłogi grinser006.gif

Z tym HB to serio masakra z tymi siedzeniami icon_eek.gif

ciekawe jak jest pod tym względem w kombiaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.