Skocz do zawartości

Chanel nr.5 w spryskiwaczu


MalibooWLKP

Rekomendowane odpowiedzi

> Zastanowiło mnie to po lekturze wątku o biedronkowym płynie, skoro śmierdzi, może można to

> poprawić...?

Wszystkie śmierdzą. Ja płacę po 30 zł na BP i też w tym roku śmierdzi strasznie. A kupowałem już z 5-6 w tym roku na różnych stacjach tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem właśnie, pytam bo może ktoś stosował...

> Zastanowiło mnie to po lekturze wątku o biedronkowym płynie, skoro śmierdzi, może można to

> poprawić...?

Spróbuj PSIK-PSIK - ja przeszedłem na niego jak Biedronka się popsuła. Nic sensownego bez alkoholu metylowego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie śmierdzą. Ja płacę po 30 zł na BP i też w tym roku śmierdzi strasznie. A kupowałem już z

> 5-6 w tym roku na różnych stacjach

Ostatnio w AŚ pisali, że te na bazie spirytusu (taniego) śmierdzą, te z metanolem nie śmierdzą. Potwierdzam to, choć ZTCP to lidlowy nie był tragiczny ale bimbrem zalatywał (trochę).

Teraz mam z metanolem i nie śmierdzi, choć ostatnio powąchałem "z bańki" i było czuć ostry zapach rozpuszczalnika, ale w aucie nic nie czuć podczas mycia szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie śmierdzą. Ja płacę po 30 zł na BP i też w tym roku śmierdzi strasznie. A kupowałem już z

> 5-6 w tym roku na różnych stacjach

Nie wiem jak na dzień dzisiejszy ale na Statoil był taki płyn co to się zwał "SYMFONIA" no i ten bardzo ładnie pachniał perfumem no ale cena była kiepska, notabene produkowany był przez psik-psika.

Ja na razie mam jeszcze zapas Biedronkowego z zeszłego roku ale jak piszecie że się zepsuł to chyba znów przetestuję psik-psika.

A tak przy okazji używał ktoś z was płynu SELEN robionego przez Orlena ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalatuje czy cuchnie?

Lekko zalatuje. Tak nawet przyjemnie. zlosnik.gif

> Po ile za 4/5 litrów (taki do -22 stopni)?

4 litrowa bańka z dołączonym nalewakiem. Do -22 ok.gif. Ceny nie pamiętam, więc nie będę zmyślał.

> I marka Leclerc?

Nie. Jakaś inna, ale też nie pamiętam. Kupiłem go już dwa razy właśnie ze względu na duży napis "bez metanolu" na naklejce (małymi literkami napisano, że zawiera >30% etanolu food.gif). Ale wlałem od razu całość pod sklepem, a bańkę porzuciłem w najbliższym koszu.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie śmierdzą. Ja płacę po 30 zł na BP i też w tym roku śmierdzi strasznie. A kupowałem już z

> 5-6 w tym roku na różnych stacjach

Kupiłem na Shellu, za 29zł, bo w drodze się skończył, więc musiałem. Ale skubany śmierdział gorzej niż najtańsze marketowe.

Jeśli nie muszę kupować pierwszego lepszego to zawsze wybieram "Pan Samochodzik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalatuje czy cuchnie?

> Po ile za 4/5 litrów (taki do -22 stopni)?

> I marka Leclerc?

W Leclercu ostatnio nabyłem płyn Traker. Opakowanie 5l za 5,99 lub 6,99zł. Bardzo przyjemnie pachnie ale nie wiem jak sprawdza się w naprawdę niskich temperaturach (testowałem go do -10stC i było ok.gif).

Podobnie płyn zakupiony w Castoramie AutoFrog KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No może nie konkretnie taki zapach, bo w końcu kosztuje!

> Ale mam pytanie: czy wlewał ktoś aromaty spożywcze (wanilia, cytryna, inne) do płynu który nie za

> bardzo ładnie pachnie?

Tak. Jak byłem jeszcze doktorantem na Chemii PW, to sobie sam robiłem płyn do spryskiwaczy. Jako aromatu dolewałem "zielone jabłko". smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Jak byłem jeszcze doktorantem na Chemii PW, to sobie sam robiłem płyn do spryskiwaczy. Jako

> aromatu dolewałem "zielone jabłko".

czyli np. cos z tego da radę? smile.gif

Z postów wynika jasno że większośc producentów płynów zaczeła "ciąć koszty" i jakość spadła na łeb na szyje. Tak to jest jak mamy na rynku "wolna amerykankę" i nie ma kar za takie praktyki blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję "Pan Samochodzik" w opakowaniach foliowych, 2L bo tyle wchodzi do zbiorniczka. Ostatnio kupiłem "Jan'a". Bańka 5L za 8zł. Bardzo dobrze zmywa, ładny morski zapach grinser006.gif

Kiedyś kupowałem na BP ale kiepskie mają właściwości myjące. Z Orlenu bardzo dobrze zmywają wszystko ale zapach brzydki. Cenę pominę bo wychodzi ok. 30zł za 5 czy 4L opakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.