Skocz do zawartości

Jakie kable rozruchowe do benzyny 2.0


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekipę. Chciałbym kupić kable rozruchowe którymi można odpalić benzynę o pojemności do 2 litrów. Nie chcę jakichś super hiper na sto lat, ale kupy która się stopi za pierwszym razem też nie chcę. Z góry dzięki za jakieś linki i namiary smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ekipę. Chciałbym kupić kable rozruchowe którymi można odpalić benzynę o pojemności do 2

> litrów. Nie chcę jakichś super hiper na sto lat, ale kupy która się stopi za pierwszym razem

> też nie chcę. Z góry dzięki za jakieś linki i namiary

Jeżeli to tylko aq będzie rozładowany (a nie martwy) i Ty po podłączeniu poczekasz kilka minut, pozwalając prądowi przepłynąć z pełnego do pustego, to na najcieńszych drucikach uda się odpalić.

W innym wypadku natomiast tych zupełie najtańszych za 10 czy 15 zł trzeba się wystrzegać.

Takie coś to jużby był dla Ciebie full wypas długie, dość mocne i nie chińskie Możesz odpalać auto w ogóle bez zamontowanego akumulatora wink.gif

Są też nieco krótsze, cieńsze, ale za to tańsze jakiś tekst Też powinny dac radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z kablami nie polega na tym że coś się stopi, ale z tym, że jak zostawisz dziadowskie kable na mrozie, to przy probie rozwijania sie pokruszą na drobne kawaleczki wink.gif a jak sie nie pokruszą, to pewnie i tak od nowości nie bedą miec styku.

trzymaj sie z daleka od marketowych szitów bottari.

chyba na orlenie sprzedawane kable mialy dobrą opinie - testowali kable kiedys - moze ktos rzuci linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ekipę. Chciałbym kupić kable rozruchowe którymi można odpalić benzynę o pojemności do 2

> litrów. Nie chcę jakichś super hiper na sto lat, ale kupy która się stopi za pierwszym razem

> też nie chcę. Z góry dzięki za jakieś linki i namiary

Po pierwsze kabla w kablu musi być trochę, czyli trzeba zwrócić uwagę na grubość żyły miedzi w takim kablu - im grubiej tym lepiej.

Tak czy siak, często i tak okazuje się, że aby odpalić trzeba jakiś czas podładować akumulator biorcę a dopiero próbować odpalać - w taki przypadku niezbyt grube kable dadzą radę.

Ja swoim tanimi kablami "marketowymi" odpalałem niejedno auto, nawet diesle i czasem szło od razu, czasem trzeba było najpierw podłączyć i kilka minut podładować przed próbą odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy siak, często i tak okazuje się, że aby odpalić trzeba jakiś czas podładować akumulator

> biorcę a dopiero próbować odpalać

Jak całkowicie nie było prądu to w niektórych samochodach trzeba też dać czas na adaptacje przepustnicy (elektronicznej). Niektórzy o tym nie wiedzą i piłują niepotrzebnie zamiast poczekać minutkę na włączonym zapłonie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zwykłe w markecie. Podlutowałem końcówki do krokodylków i wystarczy.

Odpalałem z nich raz czy dwa i zadziałały jak trzeba.

Można oczywiście kupić kable za 190, 250 czy więcej. Pytanie tylko czy ich parametry odróżniające je od kabli marketowych za 26.90 są dla Ciebie istotne. Dla mnie nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj marketowych. Nawet "Najgrubsze" z marketu to lipa - różnią się tylko grubością izolacji. Wystarczy spojrzeć w miejscu gdzie kabel łączy się z krokodylkiem (swoją drogą to nawet nie jest przylutowane, tylko byle jak zaciśnięte).

Ja co prawda do diesela, ale zrobiłem sobie kable sam - pojechałem do hurtowni elektrycznej, kupiłem po 2m czerwonego i czarnego kabla i słusznym przekroju, odlutowałem krokodylki od marketowych kabli i mam porządne kable za niecałe 50zł.

Dodam jeszcze, że te z marketu pięknie pękają na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz małego przekroju żyły, w chińskich kablach rozruchowych podejrzana jest sama miedź, której używają. Tak, jakby zamiast miedzi oczyszczanej elektrolitycznie stosowali miedź techniczną/konstrukcyjną. Po rozizolowaniu kabla, żyła powinna mieć ładny różowy kolor, natomiast te hipermarketowe nawet po przecięciu, czy oczyszczeniu papierem ściernym nadal są brązowe, czy ciemnopomarańczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato w jakimś markecie leżały kable za kilka złotych,

W izolacji były przewody ok 4 mm2., plastykowe szczęki miały

solidne miedziane wkładki z ząbkami.

Odpalałem tym kilkakrotnie diesla 2l z padniętym akumulatorem,

Czasem od razu albo po kilku-kilkunastu minutach podładowywania biorcy

silnik ruszał a czasem trzeba było przepinać kable,

Dopiero przy którejś próbie zobaczyłem, że kabel był podłączony do miedzi tylko

w "górnej szczęce" a "dolna" nie była z niczym połączona -

wystarczyło pamiętać i nie zaczepiać przewodzącą szczęką o jakąś izolację

tylko o żywy metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ekipę. Chciałbym kupić kable rozruchowe którymi można odpalić benzynę o pojemności do 2

> litrów. Nie chcę jakichś super hiper na sto lat, ale kupy która się stopi za pierwszym razem

> też nie chcę. Z góry dzięki za jakieś linki i namiary

idź do sklepu z częściami do ciężarówek

kup gruby kabel czerwony i czarny (ja kupiem taki o średnicy z izolacją jakieś 10 mm)

do tego 4 krokodylki (2 czerwone 2 czarne)

pół godzinki roboty i masz hiper kable na których wszystko odpalisz (ja odpalałem różen busy w dieslu i bez problemu poszło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup najtańsze w Tesco za jakieś 15 zł i będziesz zadowolony i będzie wszystko grało.

zgadza się, kupic najtańsze jakie tylko istnieją z marketów, ale po to żeby mieć tanie krokodylki i od razu odciąć te badziewne cieniutkie druciki w grubej izolacji zwanej kablami.

Następnie Kupujesz przewody o przekroju 10mm2 (przekrój samej miedzi jednego kabla) i montujesz do nich krokodylki dobrze zagniatająć i lutując. Takie sobie zrobiłem. Tez z marketów to w środku takie cieniutkie jak kabelek do lampki nocnej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idź do sklepu z częściami do ciężarówek

> kup gruby kabel czerwony i czarny (ja kupiem taki o średnicy z izolacją jakieś 10 mm)

> do tego 4 krokodylki (2 czerwone 2 czarne)

> pół godzinki roboty i masz hiper kable na których wszystko odpalisz (ja odpalałem różen busy w

> dieslu i bez problemu poszło)

To by było najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza się, kupic najtańsze jakie tylko istnieją z marketów, ale po to żeby mieć tanie krokodylki i

> od razu odciąc te badziewne cieniutkie druciki w grubej izolacji zwanej kablami.

> Następnie Kupujesz przewody o przekroju 10mm2 i montujesz do nich krokodylki dobrze zagniatająć i

> lutując. Takie sobie zrobiłe,TIR-a można odpalić bez problemów i bez grzania kabli. a Kable

> takie to pewnie warte z 100-200zł.

Bez sensu, jak się kupuje dobry kabel to należy kupić dobre zaciski a nie przekładać te badziewia co się w rękach łamią sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza się, kupic najtańsze jakie tylko istnieją z marketów, ale po to żeby mieć tanie krokodylki i

> od razu odciąć te badziewne cieniutkie druciki w grubej izolacji zwanej kablami.

> Następnie Kupujesz przewody o przekroju 10mm2 (przekrój samej miedzi jednego kabla) i montujesz do

> nich krokodylki dobrze zagniatająć i lutując. Takie sobie zrobiłem. Tez z marketów to w środku

> takie cieniutkie jak kabelek do lampki nocnej :/

Do samochodu osobowego?

Kompletnie bez sensu.

Zamrożony akumulator trzeba rozgrzać z akumulatora dawcy , a do tego wystarczy linka 1.5mmkw podpięta na kilka minut. Aku biorcy się rozgrzeje i wstaje momentalnie. Odpalac można potem samemu bez podpiętych kabli.

Odpalanie kablami 10mmkw z rozładowanym akumulatorem biorcy grozi wybuchem rozładowanego aku.

Te kable marketowe przynajmniej nie przepuszcza pełnego prądu zwarciowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz kable na stacji benzynowej (takie miałem za punkty), bierzesz z nich krokodylki i zakładasz je na porządne kable (sam mam kable ze starej spawarki... 6m długości 20-30 mm2). Da się tym wszystko odpalać, nawet bez czekania smile.gif (ba, nawet bez akumulatora u biorcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.