Skocz do zawartości

Ubezpieczenie - Współwłasność


misiu15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym prosić o poradę przy ubezpieczaniu OC. Otóż zamierzam kupić samochód i nie posiadam zniżek na OC. Chcę być jego współwłaścicielem aby wyrabiać sobie już swoje zniżki, a jako właściciela dać kogoś mającego staż np ojca. Byłem nawet poradzić się u pobliskiego agenta ubezpieczeniowego. Powiedział on, że nawet jeśli będę współwłaścicielem stawka i tak wzrośnie nawet dwukrotnie. Do tej pory słyszałem co innego, że liczy się tylko główny właściciel, a wspólnik nie jest brany pod uwage przy liczeniu składki - nie podwyższa stawki.

Ktoś miał do czynienia? Jak to w końcu jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli pan agent wyszukał sobie najkorzystniejszą dla siebie oferte i tak powiedział?

> Może ktoś kto miał z tym niedawno do czynienia, ile średnio więcej płaci się w przypadku

> współwłasności?

Zelezy od ubezpieczyciela

jedni maja zwyzke za wiek 29 lat a inni 26, okres posiadania prawa jazdy tez jest brany pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajesz zadnych danych, a chcesz zeby ktos Ci odpowiedzi udzielil, jeszcze pewnie z kwota?

Jak kupisz nowke auto to dostaniesz pakiet taki sam jak inni i bez ojca ok.gif

Nie spotkalem jeszcze towarzystwa, ktore nie uwzglednialoby wzwyzki za wiek lub krotki staz w posiadaniu PJ wspolwlasciciela (choc cos swita mi, ze ostatnio agent cos o link4 marudzil).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zgodzę się.

> Jako czesty posiadacz pojazdów na współwlasnosc:

> w PZU [cena OC bazowa - 60% (znizki ojca)] + Twoja zwyzka (do 26 lat 50%, do 28 lat 30%)

w grudniu ubezpieczalem przez strone, jedno z pytan czyje znizki wziac o znizki drugiej osoby nawet nie pyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

Cześć,

> Ktoś miał do czynienia? Jak to w końcu jest...

Mam już drugie auto ubezpieczone na współwłaściciela w Allianz i tam brali pod uwagę moją zwyżkę za wiek (do 29lat).

Z drugiej strony jeśli masz mniej niż 30 lat to pomyśl nad YouCanDrive, moje drugie auto tam ubezpieczyłem bo nie biorą zwyżki za wiek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 19 lat czyli pełna stawka by wyszła

To nie pozostaje Ci nic innego jak płacić i płakać ewentualnie zobacz to YouCanDrive co podawałem wcześniej. Mam ubezpieczone, tylko na siebie (23 lata), w YCD A4 b5 1.9 TDI i z 30% zniżką wyszło mi 900pln za cały rok gdzie w internetowych "direct'ach" wychodziło 1200-1500pln a w ubezpieczalniach typu PZU, Allianz, HDI itp. grubo ponad 2000pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 19 lat czyli pełna stawka by wyszła

No to oberwiesz po kieszeni. Jak byłem trochę starszy od Ciebie i dłużej posiadałem prawo jazdy to najlepiej wychodziło w AXA direct. Możesz jeszcze sprawdzić MTU. Mają małe stawki ubezpieczenia, ale ogromne zwyżki dla młodych (mimo to czasami może się opłacić). Obie ubezpieczalnie mają kalkulator online więc nie musisz biegać po agentach, żeby sprawdzić ile trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.