Skocz do zawartości

500 L


COCON

Rekomendowane odpowiedzi

> dlaczego ten samochód ma takie słabe silniki? Przecież tam aż się prosi jakiś 1.4T-Jet 120KM, jakiś

> 1,6MJTD 120KM ... to by były dopiero OPTYMALNE silniki do samochodu wielkości auta

> kompaktowego ... a tam wstawiają jakieś pierdziawki.

spójrz na moment obrotowy 1.6 105KM - podobny jak w bravo 1.6 120KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i? 500L jest nadal krótsze od WSZYSTKICH kompaktów. A są kompakty znacznie większe (Lancer 4585)

> i NIE jest to klasa D, tylko nadal C. Klasą C Fiata jest Bravo.

> Jaka trasa? To auto MIEJSKIE.

zapomnij na chwilę o zewnętrznych. spójrz na wymiary wewnętrzne 500L vs C seg smile.gif ważniejsza chyba ilość miejsca w środku niż wielkość samochodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomnij na chwilę o zewnętrznych. spójrz na wymiary wewnętrzne 500L vs C seg ważniejsza chyba

> ilość miejsca w środku niż wielkość samochodu

No tutaj to trochę strzał w kolano, bo 500L sprawia wrażenie w środku przynajmniej takiego auta jak Bravo jak nie większego. To jest spowodowane właśnie napompowaniem auta, wysoką pozycją za kierownicą, dużą powierzchnią która jest przeszklona w środku i bardzo dobrym rozplanowaniem w środku. W Bravo wszystko jest tak jakby ściśnięte do środka i jesteś otoczony przez elementy kokpitu i tapicerki - dodatkowo niższa pozycja powoduje, że na nogi też relatywnie jest mniej miejsca, a 500L jest napompowane na zewnątrz... smile.gif Jedynie widac, że jest mniejsze jak się spojrzy na cyferki albo jak się jest bardzo szerokim. Nawet jak stoi obok Bravo to tak jakby optycznie było większe, chyba z powodu tej sporej wysokości.

Miejsce w środku akurat jest słabym wyznacznikiem. W Oplu Insygnia przez to że jest już w ogóle napompowany do środka na maksa, czułem się prawie jak w Grande Punto a przecież to dwa segmenty wyżej. We Fiacie Tipo gdzie drzwi razem z tapicerką mają prawie grubość blachy też jest więcej miejsca niż np. w obecnym BMW serii 5 smile.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli następny potworek w stylu Rapida - to NIE jest kompakt, ale i klasą B ciężko to nazwać...

Normalny czlowiek ma gdzies czy dane auto da sie wepchnac do klasy B, B+ czy C (nie liczac wyposazenia), jezeli takich gabarytow akurat potrzebuje i podoba mu sie to kupuje (i tak wiadomo, ze jak ktosz szuka wielkiej gabaryny to nie kupi 500-tki).

Tylko tutaj zawsze jakies wojny o to sa.

Producenci tez chyba przestali przejmowac sie klasami i wypuszczaja co im na mysl przyjdzie, a ze z tradycji gdzies to plasowac musza to cos tam se wpisza w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalny czlowiek ma gdzies czy dane auto da sie wepchnac do klasy B, B+ czy C (nie liczac

> wyposazenia), jezeli takich gabarytow akurat potrzebuje i podoba mu sie to kupuje (i tak

> wiadomo, ze jak ktosz szuka wielkiej gabaryny to nie kupi 500-tki).

> Tylko tutaj zawsze jakies wojny o to sa.

> Producenci tez chyba przestali przejmowac sie klasami i wypuszczaja co im na mysl przyjdzie, a ze z

> tradycji gdzies to plasowac musza to cos tam se wpisza w katalogu.

Wiadomo, ale padło pytanie "dlaczego są tak słabe silniki". Odpowiedź jest prosta - to auto miejskie (czyli segment B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Ten 500x to nie jest opel mokka ?

Nie sądzę bo Fiat i General Motors raczej już ze sobą nie współpracują. Natomiast nie wykluczone, że 500X będzie lekko inaczej wyglądał (w sensie, że to co znalazłem to fotoszopka) bo słusznie zauważyłeś, że te 2 auta są bardzo podobne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę bo Fiat i General Motors raczej już ze sobą nie współpracują. Natomiast nie wykluczone,

> że 500X będzie lekko inaczej wyglądał (w sensie, że to co znalazłem to fotoszopka) bo

> słusznie zauważyłeś, że te 2 auta są bardzo podobne

500L bazuje na płycie Punto. Tak samo pewnie będzie z 500X, tylko będzie po prostu podniesiony+napęd 4x4. Za to ma mieć swojego brata bliźniaka Jeepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mi się skojarzyło , w dodatku trąci połową poprzedniej dekady . Jakoś mi nie żal Fiata, że

> odchodzi...

A mnie sie wydaje ze szybko wrócą do Polski i to na kolanach ok.gif

Znam opinie kilku osób z Włoch i Polski na temat jakości nowej pandy i nie są raczej do przytoczenia na tym forum ! no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szefo przyjechał dzisiaj takowym wynalazkiem. Ponoć jeszcze nie było oficjalnej premiery.

> Dostał do powożenia w ramach przeprosin

ja wiem, że ogólnie jakość produkcji spadła, na razie trzymam się vag ale aut na F nie kupię już nigdy, za dużo zonków z nimi miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wiem, że ogólnie jakość produkcji spadła, na razie trzymam się vag ale aut na F nie kupię już

> nigdy, za dużo zonków z nimi miałem...

Z tymi PIi classic to nie tylko Ty miałes jazdy. Wyjatkowo nieudany twór, na bazie wyjątkowo awaryjnego Punto 2.

Afair Marcin_77 (mam nadzieję, że nie przekręcilem nicka) miał krzywo polakierowany, czy jakoś podobnie. Co ciekawe w Serbii też tłuką to 500l zlosnik.gif, miejmy nadzieję, że już się nieco ogarnęli z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę bo Fiat i General Motors raczej już ze sobą nie współpracują. Natomiast nie wykluczone,

> że 500X będzie lekko inaczej wyglądał (w sensie, że to co znalazłem to fotoszopka) bo

> słusznie zauważyłeś, że te 2 auta są bardzo podobne

2013-fiat-500x-peek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.