Skocz do zawartości

Kia Pro Cee'd GT


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

> Demonizujesz wydatki. Jak nie kupisz egzotyka albo strucla i zrobisz porządnie wszystko na początek

> to wydatki są bardzo przewidywalne.

OK, jak kupujesz pięcioletni samochód, do tego popularny na rynku i nie z silnikiem diesla, to musiałbyś mieć wyjątkowego pecha, żeby mieć naprawdę duże wydatki.

Tylko, że jeden kolega tutaj właśnie stara się udowodnić, że kupno bardzo starego egzotyka i jego utrzymanie będzie tańsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, jak kupujesz pięcioletni samochód, do tego popularny na rynku i nie z silnikiem diesla, to

> musiałbyś mieć wyjątkowego pecha, żeby mieć naprawdę duże wydatki.

> Tylko, że jeden kolega tutaj właśnie stara się udowodnić, że kupno bardzo starego egzotyka i jego

> utrzymanie będzie tańsze

nie nie, ja tylko chciałem pokazać że koszt przejechania jednego kilometra w sytuacji gdy kupujemy nowe auto, nie jeździmy nim i głównie tracimy na wartości będzie zbliżony do utrzymywania w tym samym celu starego RR - teraz zrozumiałeś? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie, ja tylko chciałem pokazać że koszt przejechania jednego kilometra w sytuacji gdy kupujemy

> nowe auto, nie jeździmy nim i głównie tracimy na wartości będzie zbliżony do utrzymywania w

> tym samym celu starego RR - teraz zrozumiałeś?

Ale dlaczego pod uwage biezesz tylko koszt, a nie uwzgledniasz prawdopodobienstwa awarii?

Ja starym sztruclem bym juz na wakacje np nie pojechal grinser006.gif

Wiec co mi po tym, ze potencjalny koszt bylby taki sam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dlaczego pod uwage biezesz tylko koszt, a nie uwzgledniasz prawdopodobienstwa awarii?

> Ja starym sztruclem bym juz na wakacje np nie pojechal

> Wiec co mi po tym, ze potencjalny koszt bylby taki sam

Dodaj tylko że tak Ci się wydaje że taki RR się psuje, bo nie podejrzewam żebyś miał w tym względzie jakiekolwiek doświadczenie. Z tego co pamietam średnia ilość usterek dla Silver Shadowa II podawana oficjalnie przez producenta od momentu produkcji to coś ok 4. Mniejsza z tym zresztą - tak właśnie o kosztach głównie piszę w tym wypadku, nie rozumiem co jest w tym trudnego do zrozumienia zlosnik.gif Podobnie jak niektórzy piszą o spalaniu, ja piszę o utracie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie, ja tylko chciałem pokazać że koszt przejechania jednego kilometra w sytuacji gdy kupujemy

> nowe auto, nie jeździmy nim i głównie tracimy na wartości będzie zbliżony do utrzymywania w

> tym samym celu starego RR - teraz zrozumiałeś?

ale co ten koszt obejmuje?

Tak jak kolega Maciej_ napisał. Czy do tego RR możesz w ogóle nie zaglądać pod maskę, nawet przed długą podróżą? Po prostu przez rok tylko wsiadasz i jeździsz? Nieważne 5 km czy 1200?

Czy na tego RR też masz pełen pakiet ubezpieczenia? Czy gdy pojedziesz nim na drugi koniec Europy i się zepsuje, to przyjedzie laweta z assistance, zawiązą do serwisu, naprawią na gwarancji, a Tobie zwrócą za dodatkowy nocleg?

Co z tego, że cena jest podoba, skoro tutaj za tę samą cenę masz znacznie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że jeden kolega tutaj właśnie stara się udowodnić, że kupno bardzo starego egzotyka i jego

> utrzymanie będzie tańsze

Też nie tak. On tylko stara się udowodnić że kupno nowego auta jest taką samą ekstrawagancją jak kupno starego RR. Bo w przypadku Twojego taty nie ma za bardzo ekonomicznego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co ten koszt obejmuje?

> Tak jak kolega Maciej_ napisał. Czy do tego RR możesz w ogóle nie zaglądać pod maskę, nawet przed

> długą podróżą? Po prostu przez rok tylko wsiadasz i jeździsz? Nieważne 5 km czy 1200?

> Czy na tego RR też masz pełen pakiet ubezpieczenia? Czy gdy pojedziesz nim na drugi koniec Europy i

> się zepsuje, to przyjedzie laweta z assistance, zawiązą do serwisu, naprawią na gwarancji, a

> Tobie zwrócą za dodatkowy nocleg?

> Co z tego, że cena jest podoba, skoro tutaj za tę samą cenę masz znacznie więcej

to czy więcej czy mniej to jest tylko i wyłącznie kwestia priorytetów, podejścia i gustu

można wymienic długą listę rzeczy które ma ten RR, a których nie ma KIA - zacznijmy od deski z centymetrowego mahoniu zlosnik.gif

natomiast koszty są zbliżone czy tego chcesz czy nie smirk.gif

po prostu sprzedawanie auta które ma się od nowości, w momencie gdy jazda nim zaczyna być właśnie najbardziej opłacalna (co miał stracić to stracił) po małym przebiegu to fanaberia zlosnik.gif Nie mówię że to źle czy dobrze - tylko to fanaberia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po prostu sprzedawanie auta które ma się od nowości, w momencie gdy jazda nim zaczyna być właśnie

> najbardziej opłacalna (co miał stracić to stracił) po małym przebiegu to fanaberia Nie mówię

> że to źle czy dobrze - tylko to fanaberia

No tak. Ale jego tata będzie miał to auto prawdopodobnie już do końca. Więc to też jest inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak. Ale jego tata będzie miał to auto prawdopodobnie już do końca. Więc to też jest inna

> sytuacja.

ot spełnił sobie ostatnią motoryzacyjną fanaberię.. grinser006.gif

w sumie to dopiero teraz się dziwię że nie kupił RR zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne że dostrzegasz ją tylko w moich postach, prześledź uważnie - ja piszę o kosztach a insynuuje

> się, że każę jeździć ludziom starymi RR

Racja racja, ino że ja Ci mówię że wysokość kosztów nie ma znaczenia i jest relatywna. Że już nie wspomnę, że jak człek kasę ma i wydaje to na swojego "bzika" to już całkiem fajowo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zdjęciach hamulce wydają się małe mimo faktu, że mają mieć blisko 300mm.

blisko 300mm niestety nic nie znaczy, a tym bardziej w autku, które ma zapędy cywilno-sportowe

Wiem z własnego doświadczenia, że zmiana z 285mm na 305mm stanowi bardzo dużą różnicę w skuteczności hamulców, a wydaje się że to tylko 20mm.

Mówię tu o większej i cięższej od Ceeda Cromie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.