Skocz do zawartości

takie trochę wróżenie z fusów - brak mocy itp


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu mam problem z samochodem. W zeszłym tygodniu wybrałem się do tutejszego magika od BMW zakładającego również gaz (cwaniak tak potrafi schować instalkę, że nic nie widac, no, ale nie o tym mowa zlosnik.gif ).

Co się dzieje? Brak mocy zarówno na benzynie, jak i na gazie. Resetowanie kompa samochodu 'klemą' nie pomaga. Gość zresetował mi całą adaptację i od czwartku do dzisiaj nie włączałem gazu. Samochód dostał drugą młodość, latał jak dziki zlosnik.gif Zrobiłem jakieś 120km i było git, poza jakimiś 10km gdzie jednak złapał zamułę hmm.gif

Dzisiaj rano włączyłem instalację gazową i w zasadzie od razu po przełączeniu na gaz znowu ten sam problem. Muł, brak mocy, ruszanie spod świateł w tempie malucha zlosnik.gif (uwaga- NIE TYLKO NA GAZIE, po tym jak złapie 'zamułę' chodzi już tak również na benzynie)

Magik proponuje mi dwie opcję:

- wymiana wtryskiwaczy - teraz są czerwone valteki. Proponuje włożyć jakieś hana, z 'wyższej' półki. Około 95zł / szt

- spróbować wymienić świece (czteroelektrodowe, ok 30zł / szt)

Zarówno wtryskiwacze jak i świece- nie wiadomo kiedy były wymieniane. Świece ostatnio były wykręcane, ale nie da się ponoć oszacować ich stanu...

Nie wiem jak to ugryźć, czy najpierw próbować wymienić świece czy od razu przygotować się na wtryski.

Czy możliwe, że na 'słabych' świecach samochód jeździ dobrze na benzynie (ALE jednak złapał przez jakiś tam dystans muła), a na gazie sobie nie radzi? niewiem.gifhmm.gif

Podpowiedzcie jak ugryźć temat.

Chodzi o moje auto z profilu ofc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy możliwe, że na 'słabych' świecach samochód jeździ dobrze na benzynie (ALE jednak złapał przez

> jakiś tam dystans muła), a na gazie sobie nie radzi?

może tak być, podobno* jest to dość częste hmm.gif

mieszanka gazowo powietrzna jest bardziej "wymagająca" stąd problemy z układem zapłonowym pojawiają się właśnie na gazie

czasem "fachowcy" zminiejszają szczelinę na świecy

więc można zacząć od wymiany świec, skoro nie wiesz kiedy były wywmieniane

choć mam przeczucie że to nie wiele zmieni wink.gif

* przez 300kkm nie miałem problemu "dobrze na benzynie, źle na gazie, zmienimy świece będzie OK"

przeważnie wina leżała jednak po stronie instalacji/osprzętu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie stare/rozklekotane wtryski powodują, że komp się rozjeżdza na tyle, że nie daje czasu korygować czasu otwarcia wtryskiwaczy.

Miałem tak u siebie, że auto po odpaleniu (zawsze na noPb) "łapało" checka (tłukło motorem, jakby zapłon wypadał)

Po wymianie wtryskiwaczy problem ustał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest bardzo wrozenie z fusów.

Zaczalbym od diagnostyki. Sprawdzenie bledow w kompie auta, w kompie gazowym, obejrzenia co pokazuja sondy podczas zamulania, czasy wtrysków itp... inaczej to jest strzelanie do rzutkow ciemna nocą.

Co to za instalacja gazowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za instalacja gazowa ?

Stag 300. We wtorek jestem umówiony u gazownika na diagnostykę.

Zapomniałem napisać jeszcze o smrodzie gazu, od jakiegoś czasu czasami delikatnie było czuć, dzisiaj tak dosyć mocno nawet hmm.gif

Dzisiaj znowu na pełnym zamulaniu musiałem w małą trasę pojechać, ze dwa razy udało się osiągnąć pełną moc (dosłownie kilka sekund), później znowu lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No to jest bardzo wrozenie z fusów.

byłem u jednego gazownika, stwierdził, że wygląda mu to na wyłączanie jednego cylindra..

wypisał mi też kilka innych możliwości (wrzucę skan jutro), ale i tak nie ma 100% powodu takiego stanu rzeczy

ale ... zdarzyło mi się, że kilka razy mi delikatnie 'strzelił' przy kick-downie hmm.gif może to na coś może wskazywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - wymiana wtryskiwaczy - teraz są czerwone valteki.

> Zarówno wtryskiwacze jak i świece- nie wiadomo kiedy były wymieniane.

Wróżenie zaczął bym od wtryskiwaczy. Valteki nie słyną z trwałości. A raczej słyną z nietrwałości. biglaugh.gif Czasami wymienia sie je cześciej niz świece hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> czasami to się je wyjmie z pudełka i nie chcą działać

trochę czasu minęło, bo albo ja nie miałem czasu, albo mechanik zlosnik.gif

wymienione profilaktycznie świeczki, nic nie pomogło

dzisiaj było więcej czasu na pobawienie się i... jedna cewka padnięta była i wyłączała cylinder

wymieniona i jest moc... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.