Skocz do zawartości

Planowanie tarcz hamulcowych


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

> Widać, że młody jesteś i mało wiesz...

no chyba tak.Zawsze myślałem ze trzeba nowe kupic sciana.gif

Teraz bede miał łyse opony to dam nalać gumy i inne rzeczy tez dam zeby juzio naprawił smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba tak.Zawsze myślałem ze trzeba nowe kupic

> Teraz bede miał łyse opony to dam nalać gumy i inne rzeczy tez dam zeby juzio naprawił

myślę, że żaden juzio nic Tobie nie naprawi, bo możesz takowego nie znaleźć Józia to i owszem tak.

Wiele rzeczy się regeneruje jeżeli można, ja wiem, że łatwiej wymienić cały telewizor niż kondensator.

Skończyła się era mechaników którzy potrafią gaźnik rozebrać, złożyć i wyregulować, rozebrać mechanizm, wyczyścić i złożyć- teraz wszystko się wymienia sick.gif

Kolego jak Ty jeszcze bawiłeś się samochodzikami, to pomyśl, że w latach 90-tych mogłeś w sklepie kupić okładzinę sprzęgła i samemu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podchwytliwie powiem, że zawodnicy startujący w autocross toczą tarzcze - również wiercone - i nic

> sie nie rozpada.

A jakie tam sa okresy miedzyprzegladowe ? zlosnik.gif IMHO producent zaklada, ze nie kazdy lezy ciagle pod autem, a za kolejne 30 czy 50kkm nie chce brac odpowiedzialnosci ...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest możliwe planowanie tarcz hamulcowych takich z dziurami? Czyż takich tarcz sie nie planuje

> tylko wymienia?

Co prawda nie szlifowanie a toczenie i pelnych ale przeczytaj moja przygode z przetaczaniem

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=285851737&page=0&fpart=all&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a skąd wiesz w jakim stanie sa te tarcze, może po przetoczeniu śmigną jeszcze z 30 - 50 kkm.

jeśli to są tarcze ""po jednych klockach" tak jak Marka to pewnie tak zlosnik.gif

> Nie znajac stanu twierdzenie że toczenie tarcz to tylko odwlekanie jest równie dobre jak

> twierdzenie że wymiana tarcz to tez odwlekanie.

Nie spinaj się wink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli grubość tarczy to nie jest dopuszczalnym minimum to można toczyć, aczkolwiek osobiście nie

> polecam toczenia tarcz, czy gładkich, czy nawiercanych, czy nacinanych. To jest tylko

> odwlekanie w czasie.

Kupiłem nowe, zaczęły bić po kilku tys, wywaliłem , kupiłen następne nowe, kilka tys i to samo.

Obia komplety nacinane chyba jeden ATE a drugi Brembo [?]

Te drugie oddałem do tokarza. Stoczył.

Oprócz tego tokaż lekko zfazował rant.

Następne 50 tys bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.