Skocz do zawartości

[KzAK] skuterek


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Jak w temacie, mam zamiar zakupić skuterka głównie na dojazdy do pracy, max trasa jaka nim będzie pokonywana to 10 km czasami 50 km w ciągu jednego dnia. Skuterek ma mieć automatyczną skrzynię biegów i odpalać automatycznie, a nie na korbkę. Możecie coś polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

> Jak w temacie, mam zamiar zakupić skuterka głównie na dojazdy do pracy, max trasa jaka nim będzie

> pokonywana to 10 km czasami 50 km w ciągu jednego dnia. Skuterek ma mieć automatyczną skrzynię

> biegów i odpalać automatycznie, a nie na korbkę. Możecie coś polecić

kymco people... a poza tym ile chcesz wydac? masz kat.A ? A1? B? zadnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa

Longija l-evo dwusuw benda czterosuw (model praktycznie taki sam jak kymco top boy 50 cross)

kupiłam oba nowe dwa lata temu

polecam obie firmy , z serwisem nie ma problemów, przeglądy gwarancyjne itd bezproblemowo

raz w bendzie poszedł moduł

longija jeździ bez problemów

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dwa

> Longija l-evo dwusów i benda czterosów (model praktycznie taki sam jak kymco top boy 50 cross)

> kupiłam oba nowe dwa lata temu

> polecam obie firmy , z serwisem nie ma problemów, przeglądy gwarancyjne itd bezproblemowo

> raz w bendzie poszedł moduł

> longija jeździ bez problemów

jakie maja przebiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to chyba niewiele mozna powiedziec o ich bezawaryjnosci i jakosci ..........

wiem w jakich warunkach zimują (dwie zimy) i odpalają bez problemu

więc jak na chińczyki jest OK

uważasz ,że jakość tych skuterów jest zła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem w jakich warunkach zimują (dwie zimy) i odpalają bez problemu

> więc jak na chińczyki jest OK

> uważasz ,że jakość tych skuterów jest zła?

uwazam, ze sa dopiero dotarte i ciezko cokolwiek powiedziec o ich jakosci bo przejechaly tyle co nic - to, ze odpalaja bez problemu to zaden argument

niestety chinczyki nie ciesza sie najlepsza opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólnie, bo kasa to jedna strona medalu, a awaryjność i jakość wykonania to inna bajka. Można kupić

> coś za 1000 pln i okaże się to bublem, a można kupić coś za 500 pln i będzie rewelacyjne

myslalem, ze skupilismy sie na Kymco ewentualnie na SYM

chinszczyzny nie polecam, za 5 kpln i troszke mozesz juz hondy vision poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

longija to koreańczyk tak dokładnie grinser006.gif

benda to chińczyk z krwi i kości zlosnik.gif

nie było mnie stać na nowe dwa japończyki więc zakupiłam "chińczyki"

odblokowaliśmy je w te wakacje i teraz jeździ się przyjemnie

myślę,że brak eksploatacji wpływa negatywnie na skutery i liczyłam się z dużymi problemami na początku nowego sezonu

mój syn siedzi mocno w temacie skuterów i działa na forum skuterów

warto poczytać młodych praktyków którzy jeźdżą na tych skuterach a nie podpierać się teorią ....dzieci są szczere zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

czytamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem zwyklego chinola z marketu najezdzilem do roboty 5k nic przy nim nierobiac sprzedalem poltora rok temu znajomemu smiga do tej pory

sprzet kosztowal mniej iz 2 k

i jesli mialbym kupowac znow skuta bralbym chinola bo opinie ima daja tylko ci co ich niemieli a slyszeli

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem zwyklego chinola z marketu najezdzilem do roboty 5k nic przy nim nierobiac sprzedalem

> poltora rok temu znajomemu smiga do tej pory

> sprzet kosztowal mniej iz 2 k

> i jesli mialbym kupowac znow skuta bralbym chinola bo opinie ima daja tylko ci co ich niemieli a

> slyszeli

Dokładnie. Zwykły chińczyk wcale nie jest zły. Ja przejeździłem jakieś 8 tys. km na skuterze kupionym w 2005, czy 2006 roku. Plastiki pomimo kilku wywrotek nie odpadły, skuter się nie połamał pomimo niedelikatnego jeżdżenia, wymieniane tylko części eksploatacyjne i ze względu na wiek, raz był czyszczony gaźnik w myjce. Jedyne, czego proponowałbym się wystrzegać, to przedniego hamulca bębnowego, który pojawia się w najtańszych modelach, oraz takich skuterów, które już w sklepie się rozpadają - część chińczyków wykonana jest przyzwoicie, a na część to na prawdę strach patrzeć, ale takie to widziałem tylko parę razy chyba w tesco, czy kauflandzie zlosnik.gif

Jedynie zauważyłem problem, że akurat mój egzemplarz, jak zacznie się zimować, to z odpalaniem trzeba poczekać do dodatnich temperatur, przy -15*C nie podjął współpracy, chociaż dopóki regularnie się jeździ w temp. kilku stopni powyżej zera, to ja problemów nie miałem żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i przeglądam te skuterki i zastanawiam się czy wziąć 2T czy 4T? Który lepszy i dlaczego?

4T na pewno bedzie żywotniejszy (2T lepiej sie zbiera), no i odejdzie problem z dolewaniem oleju do noPb

> hamulce przód oczywiście tarcza, a co z tyłem?

sa jeszcze takowe bez tarczy z tyłu? zresztą i tak 90% hamowan bedziesz wykonywac tylko przodem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4T na pewno bedzie żywotniejszy (2T lepiej sie zbiera), no i odejdzie problem z dolewaniem oleju

> do noPb

tu tez juz nie ma takiej zabawy z mieszaniem jak kiedys - teraz jest automatyczny mieszacz z osobnym zbiorniczkiem na olej do 2T,

na stacji lejesz paliwo do jednego, olej do drugiego zbiorniczka, i jezdzisz - byle zadnego nie zabraklo wink.gif to bedzie dobrze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolałbym nówkę, ale używka też wchodzi w grę tylko w stanie ideał

dozbieralbym na nowe Kymco People, albo szukal uzywanego, albo czegos podobnego - gownie ze wzgledu na duze kola

Zanim zrobilem A chwile sie na nim bujalem - daje rade, majac A siadlem jeszcze na wiekszego - 125CC, potem chwile burgmanem pozyczonym (chyba 400?) pomykalem, ale ostatecznie dalem sobie spokoj ze skuterami wink.gif i kupilem naked'a wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> SUPER MOCNY SILNIK - PONAD 90 KM/H !!!

> odblokowane fabrycznie? Jak to się ma do przepisów?

Wg przepisow motorower moze jechac max 45km/h, wiec ten juz jest niezgodny z tym co przewidzial ustawodawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

> Jak w temacie, mam zamiar zakupić skuterka głównie na dojazdy do pracy, max trasa jaka nim będzie

> pokonywana to 10 km czasami 50 km w ciągu jednego dnia. Skuterek ma mieć automatyczną skrzynię

> biegów i odpalać automatycznie, a nie na korbkę. Możecie coś polecić

Zerknij na stronę Rometa. Mają teraz jakąś promocję. Nie doczytałem o co tam dokładnie chodzi.

Sam ujeżdżam skuter Romet Router XL50 z 2006r. Ma już 12000 km i nadal jeździ bez problemu. Jest nadal zablokowany Vmax 50km/h z wiatrem etc. wystarczy. Jeżdżę nim do pracy 3km w jedną stronę i na działkę polnymi drogami ~3km pozostałe 3km szosą. Tylko ten napęd pasowy działa mi na nerwy. Na moje potrzeby manual jest lepszy (wolna jazda polną drogą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja to wiem, ale chyba nie powinno to byc napisane w opisie?

Jeśli ta prędkość maksymalna 90km/h nie jest mierzona przy jeździe z bardzo stromej górki, to i pojemność pewnie będzie większa niż 50cm^3. Niektóre modele można kupić z fabryczną pojemnością np. 65cm^3, a w papierach oczywiście 49,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ta prędkość maksymalna 90km/h nie jest mierzona przy jeździe z bardzo stromej górki, to i

> pojemność pewnie będzie większa niż 50cm^3. Niektóre modele można kupić z fabryczną

> pojemnością np. 65cm^3, a w papierach oczywiście 49,5.

Fabrycznych 65cm3 nie ma. Sa 50cc/80cc/125cc. Zawsze mozna wsadzic jakis tuningowy 70cc. Z 50cc jest mozliwe osiagnac 90kmh po prostej a z 70cc jest mozliwe osiagnac 160kmh po prostej (ale to juz dla ludzi z glebokim portfelem grinser006.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli chodzi o Di-Tech (wtrysk) to sie zgodze. Gaznikowa to z przepasci tyle ma

Tylko niestety Di-Tech jest drogi w serwisowaniu, a przy wymianie aku nalezy zakupic specjalna odmiane, aby przy rozruchu nie brakowalo pradu/napiecia dla ukladu wtryskowego.

Po za tym fajnie smiga i duzo nie pali wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz jaśniej dlaczego je olać? Wiesz może co to za firma ATX Motor? Możesz coś więcej na jej

> temat powiedzieć?

olac bo romet i zipp to czysta chinszczyzna, widzialem testowego rometa, ktory sam zaczal sie rozkrecac .....

nie znam ATX Motor

jesli chcesz miec cos solidnego i w rozsadnej cenie to celuj w Tajwan czyli Kymco i Sym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.