Skocz do zawartości

smieszny filmik:)


onkrr1

Rekomendowane odpowiedzi

> http://ocenianie.com.pl/?q=idiocibmw beka ehhee

Gość ma po prostu umiejętności i potrafi wytrzymać adrenalinę zlosnik.gif Fakt, że miejsca niezbyt trafne sobie znalazł, ale ładnie jedzie zlosnik.gif Ja po dosyć szybkim slalomie, 5-6 razy dynamiczna zmiana pasa odpuszczam, bo mógłbym przegiąć to raz, a dwa natknąć się na coś bardziej lub mniej oznakowanego hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gość ma po prostu umiejętności i potrafi wytrzymać adrenalinę

Umiejętności to mają ci kierowcy co mają oczy wszędzie i się mu usuwają z drogi i hamują jak wymusza pierwszeństwo smile.gif koleś nic innego nie robi jak się wpycha na chama i decyduje się wepchnąć tam, gdzie najbardziej mu zjechali z drogi i nauczył się w szerokim łuku kontrować w poślizgu - nic nadzwyczajnego wink.gif ... Mając tyle miejsca driftuje tak początkujący amator (wystarczy dobrze wyważone auto RWD w dobrym stanie technicznym). A adrenalinę nie tyle potrafi wytrzymać ile wyłączyć wyobraźnię i nie czuć odpowiedzialności za ewentualne skutki swoich popisów. Gdyby inni kierowcy (i przechodnie) go ignorowali to moim zdaniem by tak ładnie nie pojechał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz jeszcze obejrzałem ten film, by posłuchać dodatkowo jak koleś operuje gazem i trochę opisać swoje spostrzeżenia szczegółowiej. Żeby nie było - auto bardzo zacne (jak na limuzynę o wysokich osiągach jedno z lepszych w historii motoryzacji) - oceniam tylko umiejętności kolesia, których niestety mu bardzo brakuje frown.gif.

Zauważcie jak jedzie - po 1 zwróćcie uwagę, na nerwowe ruchy kierownicą. Kolesiowi to uchodzi, bo jedzie na suchej nawierzchni długą limuzyną (duży rozstaw osi), która naprawdę dużo wybacza. Jego umiejętności tutaj zaczynają się i kończą na tym, że potrafi się skupić bardzo mocno i analizować na bieżąco sytuację, kto go widzi i ustępuje a kto nie i gdzie a miejsce by wyprzedzić. Umiejętności te to czysty refleks (który trzeba przyznać ma) ale nie różni się on od tego jakby grał w jakąś wymagającą grę zręcznościową. Więc jeżeli ktoś chce się refleksem popisać, to bezpieczniej jednak nagrać siebie jak się gra w SuperMario grinser006.gif . (BTW kierowcy i piesi, którzy go zauważyli też się wykazali świetnym refleksem - nawet większym bo spotkało ich to "znienacka" )

W normalnym aucie o sportowych osiągach z takim stylem jazdy już by skończył na latarni albo w rowie - szczególnie, że jedzie z gazem do dechy w kółko i odejmuje tylko wtedy jak mu tyłek zacznie lekko zamiatać - tak się nie jeździ jeżeli chce się jeździć szybko... Tak się jeździ jeżeli się nie umie jeździć normalnym sportowym RWD (nie piszę tu o tym BMW bo to ciężka limuzyna z dużym silnikiem z przodu i RWD a nie np. Pagani czy Koenigsegg - więc to tak jakby porównać do BMW tylnonapędowego Poloneza). Wciskając gaz do dechy i robiąc takie nerwowe ruchy kierownicą doprowadza się do boksowania kół i auto nie przyspiesza szybko. Na torze auto o połowę mniejszej mocy już by widział przez takie coś na horyzoncie - nie mówiąc o tym, że auto prawdziwie sportowe RWD już dawno by rozbił.

By zrozumieć lepiej o czym piszę, warto wybrać się na tor go-cartowy. Go-carty to niby kosiarki ale mają małą masę i charakterystykę która idealnie symuluje normalnego sportowego tylnonapędowca z dużą mocą. Tam by szybko jechać, trzeba umieć jechać i to jest świetne miejsce na dopracowanie swojej umiejętności w naprawdę szybkiej jeździe RWD. Przeciętny 6 latek, który ćwiczy na go-cartach by objechał tego kolesia 10 razy na torze smile.gif . (niestety taka jest prawda)

Piszę o tym, bo wiem, że wielu z Was ma szybkie auta i aspiracje by właśnie tak jeździć - ale by się tego nauczyć ciężkie limuzyny albo Polonez nie wystarczą smile.gif . A można uniknąć potem dzwona (i kosztów) lub tragedii bo nawet długa i ciężka BMka nie wybacza tego typu błędów jak się robi ślisko - nie mówiąc o tym, że być może będzie ktoś miał okazję wsiąść do Ferrari albo czegoś podobnego i tego typu styl jazdy tam przeniesie (bo przecież to też RWD wink.gif jak Polonez 270751858-jezyk.gif ) i potem siebie albo kogoś zabije...

Więc krótko mówiąc moi zdaniem człowiek ten niestety nie ma zbytnich umiejętności w prowadzeniu auta... Jedynie duży refleks i umiejętność wyłączenia wyobraźni.

Poza tym cudze chwalicie, swego nie znacie ;P Podobne wysokie umiejętności jazdy, ze Świdnicy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://ocenianie.com.pl/?q=idiocibmw beka ehhee

kretyn, nie ma co komentowac. Są przecież zamknięte tory, gdzie każdy spragniony rajdowania może pokazać na co go stać. Ale niestety wiąże się to z jakims wydatkiem a już na miejscu może okazać się, ze auto i kierowca wcale nie są takie super na tle innych.

a tak naraża tylko na niebezpieczeństwo przypadkowych ludzi. Nie wiem jakim trzeba być gówniarzem, żeby akceptować takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drugi raz jeszcze obejrzałem ten film, by posłuchać dodatkowo jak koleś operuje gazem i trochę

> Więc krótko mówiąc moi zdaniem człowiek ten niestety nie ma zbytnich umiejętności w prowadzeniu

> auta... Jedynie duży refleks i umiejętność wyłączenia wyobraźni.

> Poza tym cudze chwalicie, swego nie znacie ;P Podobne wysokie umiejętności jazdy, ze Świdnicy:

>

nie mentoruj... porownywanie GT do aut ze bez napędu różnicowego na tylnej osi raczej nietrafione... analiza umiejętności po filmiku to soryyyyy...

clue jest takie: nie ważne jakie ma umiejętnosci - moze panować nad autem jak shumacher i senna razem wzięci - nie panuje nad warunkami w koło -> debil co się dobrał do całkiem fajnego auta... które niestety wcześniej czy później zawinie na słupie...

to nie pierwszy "ich" film... i pewnie będą następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobny filmik: crazy BMW driver . Lepsze ujęcia kamery, ogólnie to gość wymiata, ale są lepsi

Znam takiego jednego, któremu ten gość z filmiku mógłby co najwyżej koła zmieniać zlosnik.gif To mój najbliższy przyjaciel z lat dzieciństwa. Jak byliśmy młodzi, to jazdy w jego wykonaniu były bardziej efektowne (mieliśmy wtedy zaledwie 15-16 lat). Zimą na śniegu rozpędzał Fiata 126p do 90-100 km/h i wprowadzał go w poślizg na prostej drodze o szerokości ok. 5 m. Jechał tak z pół kilometra cały czas kontrując, a pobocza nie zachęcały do błędów. Gość z filmiku driftuje głównie na drugim biegu, co oznacza sporo poniżej 100 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gość z filmiku driftuje

> głównie na drugim biegu, co oznacza sporo poniżej 100 km/h.

Ditto. Chciałbym zobaczyć tego samego kolesia i jego "popisy" w identycznym wykonaniu przynajmniej podczas deszczu...

I to palenie gumy na światłach... To wszystko jest takie żenujące - a wystarczy nie wiem... np. porobić przysiady by mieć większe poczucie własnej wartości... Oczywiście nie mówię nikomu co kto ma robić - zwracam tylko uwagę, że jest cała gama różnych opcji by osiągnąć ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada na jakieś 105 km/h a to nie byłą odcinka

Tyle że drift odbywa się przy poślizgu tylnych kół - więc nie jedziesz na odcince 105 km/h z napędęm podtrzymującym tą prędkość bo koła napędowe nie mają się już jak kręcić szybciej, tylko sporo mniej z boksującymi kołami, bokiem i sporo wyhamowując przy okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że drift odbywa się przy poślizgu tylnych kół - więc nie jedziesz na odcince 105 km/h z

> napędęm podtrzymującym tą prędkość bo koła napędowe nie mają się już jak kręcić szybciej,

> tylko sporo mniej z boksującymi kołami, bokiem i sporo wyhamowując przy okazji...

ale powiedz... co z tego? jaki sens ma ocenianie umiejętności kolesia? to nie jest tor - nie jedzie na czas... moze jest mistrzem Gruzji w drifcie, a na ulicy se kręci filmiki i jedzie tak aby się gęba smiała, i było efektownie... nie na czas, nie dla optymalnego wykorzystania trakcji...

a na AK toczy się "analiza" stylu jazdy i techniki vs kolega z podstawówki i sposób kręcenia kierownicą, czy jedzie ponad 100 czy poniżej... jaki to ma sens?

żeby się wypowiadać w tym temacie to IMVHO trzebaby najpierw poprzeć własne umiejętności czymś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale powiedz... co z tego? jaki sens ma ocenianie umiejętności kolesia? to nie jest tor - nie jedzie

> na czas... moze jest mistrzem Gruzji w drifcie, a na ulicy se kręci filmiki i jedzie tak aby

> się gęba smiała, i było efektownie... nie na czas, nie dla optymalnego wykorzystania

> trakcji...

> a na AK toczy się "analiza" stylu jazdy i techniki vs kolega z podstawówki i sposób kręcenia

> kierownicą, czy jedzie ponad 100 czy poniżej... jaki to ma sens?

> żeby się wypowiadać w tym temacie to IMVHO trzebaby najpierw poprzeć własne umiejętności czymś...

Właśnie to ma taki sens jaki napisałeś. Mieszanie do jednego wora słowa "umiejętności" albo "wymiatanie" z paleniem gumy i jeździe bokiem z gazem do dechy... Popisy, dowartościowanie się, ewentualnie głupia zabawa w ruchu miejskim ale nie super umiejętności... Bez przesady... A jazda slalomem między autami to podobne super umiejętności ma przeciętny handlowiec w Seicento jadący pod presją czasu 150km/h przez miasto. Nie trzeba M5.

Dlatego słusznie zauważyłeś, że umiejętności z tymi filmikami nie mają wiele wspólnego i taka analiza w stosunku do nich jest bez sensu. To samo ja starałem się udowodnić i jak widać udało mi się bo przyznałeś mi rację... Analiza umiejętności w tym przypadku jest bez sensu smile.gif (bo ich tam nie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego słusznie zauważyłeś, że umiejętności z tymi filmikami nie mają wiele wspólnego i taka

> analiza w stosunku do nich jest bez sensu. To samo ja starałem się udowodnić i jak widać udało

> mi się bo przyznałeś mi rację...

nie przyznałem. nie zrozumiałeś zupełnie... palacz.gif

nie specjalnie czuję się mocny żeby go oceniać ani nic "udowadniać", bo ponieważ:

- sam nie bryluje w takiej jeździe (bo na codzień latam FWD, a RWD mam wielką krowę z automatem). epizod z posiadaniem malucha i jazdą po śniegu - pomijam smile.gif

- nie wypowiadam sie na podstawie filmiku demo w ruchu ulicznym, na temat "ze tak się nie jezdzi, nie ma techniki i to z szybką jazdą nie ma nic wspólnego"... razem z wnioskami: "że koleś nie umie jeździć"... co Ty zrobiłeś...

nie wiemy jak koleś by pojechał, jakby się ścigał z kimś... co więcej - nie jest to przekonujące, bo nie bardzo wiemy, co sam reprezentujesz

> Analiza umiejętności w tym przypadku jest bez sensu (bo ich tam nie widać).

co nie przeszkodziło Ci strzelić analizy i szczegółowej rozpiski wielkości a4, uwzględniając nawet warstwę akustyczną filmiku. to jak jest z tym sensem analizy?

do tego później zdefiniowałeś drift, łącznie z faktem że koła się ślizgają jak dziecku z podstawówki... odpowiadając człowiekowi który buduje sobie małego RWD potworka właśnie z kompresorem (pośród kilku innych projektów RWD)... i na 120% takiej definicji nie potrzebuje.

widzę że nowy jesteś i masz ciekawego stajla pisania, ale w tym wypadku ta wierszówka trochę na wyrost IMVHO. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Chciałem tylko wtrącić swoje 3gr co do płynności ruchów. Zwróćcie uwagę na technikę jazdy Senny, płynności w niej za grosz nie było. Nerwowo i agresywnie, często arogancko. I nie przeszkadzało mu to wygrywać.

https://www.youtube.com/watch?v=rh6bwZ4ooTI

Co do Gruzina - facet jedzie pod publikę, żadne czasy czy skuteczność w optymalnym torze przejazdu tutaj nie występują. Miało być show i faktycznie jest.

> Zauważcie jak jedzie - po 1 zwróćcie uwagę, na nerwowe ruchy kierownicą. Kolesiowi to uchodzi, bo

> jedzie na suchej nawierzchni długą limuzyną (duży rozstaw osi), która naprawdę dużo wybacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.