Skocz do zawartości

"Kontynuacja" ubezpieczenia


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pewna niemiecka firma ubezpieczeniowa na "A" przysłała mi "super ofertę kontynuacji pakietu ubezpieczeń".

Pełen pakiet OC/AC na mój samochód z moimi zniżkami kosztuje obecnie u konkurencji 1000-1200 PLN. Ja mam od 2 lat pakiet dilerski w firmie "A" - ostatnio płaciłem chyba właśnie koło 1200 PLN za full wypas z assistancem i naprawą bezgotówkową na oryginalnych częściach.

Otwieram kopertę - patrzę 1500 PLN - myślę sobie, cóż trzeba będzie kupić coś u konkurencji... crazy.gif

Ale dokładnie wczytuję się w zawartość "pakietu", a tam SAMO OC i NW... yikes.gif za 1500 PLN screwy.gif

Naprawdę chyba się obrażę, bo najwidoczniej mają mnie za kretyna oslabiony.gif

Są ludzie, którzy nabierają się na takie numery? pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kiedys o tym pisałem - idziesz do jednego przedstawiciela jakiejs firmy dostajesz jakąs ceną, idziesz do innego (ta sama firma), dostajesz inną. Wracasz do tego co byłeś - dostajesz znowu inną zlosnik.gif

nie mam pojęcia na czym polega kalkulacja skladek, ale mam wrażenie że mają jakaś maszyne losującą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz kiedys o tym pisałem - idziesz do jednego przedstawiciela jakiejs firmy dostajesz jakąs ceną,

> idziesz do innego (ta sama firma), dostajesz inną. Wracasz do tego co byłeś - dostajesz znowu

> inną

> nie mam pojęcia na czym polega kalkulacja skladek, ale mam wrażenie że mają jakaś maszyne losującą

Wszystko zależy od tego co przedstawiciel zaznaczy w tabelce, może nic nie zaznaczyć i wyjdzie 1500 zł a może zaznaczyć wszystko i wyjdzie 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od tego co przedstawiciel zaznaczy w tabelce, może nic nie zaznaczyć i wyjdzie 1500

> zł a może zaznaczyć wszystko i wyjdzie 2000 zł

No właśnie w systemie Direct też możesz wpisać/podać sobie max. zniżek itp. i zapłacisz niewiele, tylko co w razie szkody gdy to zaczną weryfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz kiedys o tym pisałem - idziesz do jednego przedstawiciela jakiejs firmy dostajesz jakąs ceną,

> idziesz do innego (ta sama firma), dostajesz inną. Wracasz do tego co byłeś - dostajesz znowu

> inną

Pismo nie jest od przedstawiciela, gdzie kupowałem ubezpieczenie, tylko z "centrali".

Tak na szybko zrobiłem sobie kalkulacje na ich stronie 'direct' - 1200PLN za OC/AC.

Na bank liczą, że ktoś nie przeczyta co przysłali, tylko opłaci 1500 PLN za samo OC facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z głupiego podejścia i przepisów.

AC automatycznie wygasa na koniec okresu ubezpieczenia. OC automatycznie się przedłuża. Obecnie mają prawny obowiązek przed wygaśnięciem umowy OC przysłać kalkulację (właśnie na OC). Taka kalkulacja to typowa "taryfowa" nie uwzględniająca żadnych pakietów itp. I najczęściej jest absurdalnie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam pojęcia na czym polega kalkulacja skladek, ale mam wrażenie że mają jakaś maszyne losującą

Kiedyś dawno dawno temu... w Warcie ubezpieczałem samochód. Z różnych (nie istotne jakich) przyczyn włascicielem auta była moja żona, która nie miała PJ. No to doliczyli jej zwyżkę za "posiadanie PJ krócej niż 4 lata". Kłóciłem się do upadłego, bo to była taka sama prawda jak to, że miała PJ od 30 lat. Nie mieli w żadnej tabelce opcji "ma samochód ale nie jeździ". Boszsz... ile opcji mi przedstawiali, w końcu po kilku konsultacjach telefonicznych z centralą nie naliczyli zwyżki, ale oboje musieliśmy podpisać oświadczenie, że żona nie będzie jeździła i nikt z PJ ponizej 4 lata. jestem ciekaw ilu zapłaciło nie kłócąc się. hmm.gif Masakra facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś dawno dawno temu... w Warcie ubezpieczałem samochód. Z różnych (nie istotne jakich) przyczyn

> włascicielem auta była moja żona, która nie miała PJ. No to doliczyli jej zwyżkę za

> "posiadanie PJ krócej niż 4 lata". Kłóciłem się do upadłego, bo to była taka sama prawda jak

> to, że miała PJ od 30 lat. Nie mieli w żadnej tabelce opcji "ma samochód ale nie jeździ".

Błąd agenta, źle zinterpretował informację, że właściciel auta nie ma PJ, co nie oznacza, że ma je krócej niż ileś lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proporcjonalnie tzn. odejmują brakującą część składki?

Nie. Proporcjonalnie to znaczy, że składka powinna wyjść (bez uwzględnienia nienależnych zniżek) 1000 a wyszła 500 to przy odszkodowaniu zamiast wypłacić 10000 wypłacą 5000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś pewna niemiecka firma ubezpieczeniowa na "A" przysłała mi "super ofertę kontynuacji pakietu

> ubezpieczeń".

> Pełen pakiet OC/AC na mój samochód z moimi zniżkami kosztuje obecnie u konkurencji 1000-1200 PLN.

> Ja mam od 2 lat pakiet dilerski w firmie "A" - ostatnio płaciłem chyba właśnie koło 1200 PLN

> za full wypas z assistancem i naprawą bezgotówkową na oryginalnych częściach.

> Otwieram kopertę - patrzę 1500 PLN - myślę sobie, cóż trzeba będzie kupić coś u konkurencji...

> Ale dokładnie wczytuję się w zawartość "pakietu", a tam SAMO OC i NW... za 1500 PLN

> Naprawdę chyba się obrażę, bo najwidoczniej mają mnie za kretyna

> Są ludzie, którzy nabierają się na takie numery?

Nikt Ci nie każę u nich przedłużać.

Takie zabiegi stosuje kilka set firm, jak nie kilkaset tysięcy zlosnik.gif

Nowemu klientowi dają duże zniżki, bo to nowy klient, ten który jest może dobulić za niego bo w większości przypadków i tak kupi ubezpieczenie, a jak jeden ucieknie to się nic nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt Ci nie każę u nich przedłużać.

> Takie zabiegi stosuje kilka set firm, jak nie kilkaset tysięcy

> Nowemu klientowi dają duże zniżki, bo to nowy klient, ten który jest może dobulić za niego bo w

> większości przypadków i tak kupi ubezpieczenie, a jak jeden ucieknie to się nic nie stanie.

ok.gif

Mało tego - wystarczy aktualnego ubezpieczyciela poinformowac o rezygnacji i od razu składka sie kalkuluje na dużo niższą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mało tego - wystarczy aktualnego ubezpieczyciela poinformowac o rezygnacji i od razu składka sie

> kalkuluje na dużo niższą

ponad to agenci posiadają dodatkowe zniżki, jeżeli ją użyją ucinają sobie prowizje zlosnik.gif Dlatego pierw liczy się "dla łosia", potem dla klienta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to chyba nim sie przedłużyła jak nie wypowiedziałeś ostatniego dnia to juz nie ?

Zgadza się, dzień przed końcem.

Teraz powiadamiają Cię dwa tygodnie przed. Jeśli w tym czasie nie wypowiesz OC zawierana jest automatycznie na kolejne 12 miesięcy. Doszła tylko możliwość zrezygnowania z tej automatycznie przedłużonej polisy jeśli zawarłeś nowe OC gdzieś indziej. Poprzednie TU zażyczy sobie jedynie składkę za okres od przedłużenia do rezygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, dzień przed końcem.

> Teraz powiadamiają Cię dwa tygodnie przed. Jeśli w tym czasie nie wypowiesz OC zawierana jest

> automatycznie na kolejne 12 miesięcy. Doszła tylko możliwość zrezygnowania z tej automatycznie

> przedłużonej polisy jeśli zawarłeś nowe OC gdzieś indziej. Poprzednie TU zażyczy sobie jedynie

> składkę za okres od przedłużenia do rezygnacji.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzedni pakiet miałeś od agenta ze zniżkami dielerskimi, agentowymi i takie tam. Teraz dostałeś

> stawkę tylko ze swoimi zniżkami

Ja mam maksymalne zniżki.

Ale to ciekawe co piszecie o tym, że MUSZĄ przesłać propozycję kontynuacji OC. Mogli by się trochę wysilić i wysłać z tymi zniżkami które przysługują właścicielowi auta (to jest do sprawdzenia w UFG chyba) a nie stawkę maksymalną, bo to zdecydowanie zniechęca do dalszej rozmowy z nimi.

Teraz chyba OC się nie przedłuża z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne masz rację przedłuża sie z automatu ale masz możliwość wypowiedzenia jej a nie tak jak było

> wcześniej - podwójne OC .Mój błąd.

Chyba możliwość wypowiedzenia ma jedynie nabywca pojazdu przy zakupie (w dowolnym momencie a nie tylko w ciągu 30 dni). I rozwiązuje to problem podwójnego OC tylko zakupionego pojazdu (a nie kogoś kto zapomniał wypowiedziec w poprzednim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który ubezpieczyciel tak robi?

Teraz rzeczywiście sprawdziłem u największych i masz rację ok.gif - tylko dopłata w różnicy składki (czyli jednak po woli rynek się cywilizuje, chyba dzięki bazie UFG która daje większe mozliwości weryfikacji)

Do niedawna na pewno Warta i HDI tak miały jak pisałem.

Ale na pewno warto w OWU sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam maksymalne zniżki.

> Ale to ciekawe co piszecie o tym, że MUSZĄ przesłać propozycję kontynuacji OC. Mogli by się trochę

> wysilić i wysłać z tymi zniżkami które przysługują właścicielowi auta (to jest do sprawdzenia

> w UFG chyba) a nie stawkę maksymalną, bo to zdecydowanie zniechęca do dalszej rozmowy z nimi.

> Teraz chyba OC się nie przedłuża z automatu.

Tylko jeśli nie opłaciłeś całej poprzedniej składki, znaczy z jakąś ratą zalegasz. Tak jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba możliwość wypowiedzenia ma jedynie nabywca pojazdu przy zakupie (

Quote:

1. Zawarcie polisy OC.

Umowę ubezpieczenia OC zawieramy na okres 12 miesięcy. Nadal obowiązuje wymóg wypowiedzenia umowy OC najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu, na który została zawarta. Jeżeli nie dopełnimy tego obowiązku, to umowa zostanie „automatycznie” zawarta na kolejny rok.

O czym warto wiedzieć i pamiętać:

Wypowiedzenie musi zostać złożone w formie pisemnej, bezpośrednio u naszego Ubezpieczyciela, ewentualnie u agenta współpracującego lub może być wysłane listem poleconym. W tym ostatnim przypadku o terminie złożenia wypowiedzenia decyduje data stempla pocztowego.

Zawarcie umowy ubezpieczenia OC w trybie automatycznym, bez naszego udziału, na kolejny okres 12 miesięcy, powinno zostać potwierdzone w formie pisemnej przez Ubezpieczyciela w terminie 14 dni od daty jej zawarcia.

2. Podwójne ubezpieczenie.

Podwójne ubezpieczenie ma miejsce, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia OC jednocześnie z dwoma Ubezpieczycielami na ten sam okres ochronny. Dochodzi do takiej sytuacji wtedy, gdy dokonamy zmiany Ubezpieczyciela i nie złożymy wypowiedzenia dotychczasowej umowy. W efekcie jedną zawrzemy sami a druga zostanie zawarta w trybie automatycznym.

O czym warto wiedzieć i pamiętać:

Umowę ubezpieczenia OC zawartą automatycznie, możemy wypowiedzieć pisemnie na zasadach ogólnych. Jednakże za okres udzielonej ochrony będziemy zobowiązani zapłacić składkę Ubezpieczycielowi.

Jeżeli zawrzemy dwie umowy ubezpieczenia OC u jednego Ubezpieczyciela, to ma on obowiązek pobierać od nas składkę tylko z tytułu jednej umowy ubezpieczenia.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba możliwość wypowiedzenia ma jedynie nabywca pojazdu przy zakupie (w dowolnym momencie a nie

> tylko w ciągu 30 dni). I rozwiązuje to problem podwójnego OC tylko zakupionego pojazdu (a nie

> kogoś kto zapomniał wypowiedziec w poprzednim)

Nie jedynie.

Dołożony został $28a pozwalający wypowiedzieć automatycznie przedłożone OC jeśli wykupiło się nowe OC gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Proporcjonalnie to znaczy, że składka powinna wyjść (bez uwzględnienia nienależnych zniżek)

> 1000 a wyszła 500 to przy odszkodowaniu zamiast wypłacić 10000 wypłacą 5000...

Jeśli mówimy o Allianz to mają prawo zażądać dopłaty składki, lub potrącić brakującą kwotę z odszkodowania w przypadku szkody wyczerpującej wartość ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.