Skocz do zawartości

Uchwyt rowerowy na klapę do hatchbaka...


pio_bal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukałem czegoś na dach...

Ale zwróciły moją uwagę uchwyty mocowane do klapy bagażnika na taśmy.

Zdaje to egzamin?

Moje obawy to:

-mogą się pojawić odkształcenia na klapie od dziur, podmuchów itp.

-kiepska widoczność

-no i czy to nie poleci za mnie ? zlosnik.gif

Znalazłem Thule na 3 rowery, aczkolwiek będę woził max. 2.

Używa ktoś ? Może jakieś doświadczenia lub ktoś coś poleci?

Pacjent Fiat Grane Punto 3D bez haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy swego czasu w pasku b3 zniszczył sobie klape takim bagażnikiem

Tego typu bagażnik jak Thule trzeba uważnie montować i poświęcić na to kilka chwil (na pewno nie jest wskazany pośpiech). Ja raz, PRAWDOPODOBNIE przez słabe ustawienie jednego "naciągu" miałem awaryjne hamowanie i bagażnik pozostawił małe ślady na klapie w poprzednim aucie. Odczepił się jeden górny zaczep na klapie...

Generalnie mam tego typu bagażnik THULE na kombi, ale po tamtej akcji, to mam zawsze jakieś lekkie opory do jeżdżenia z nim icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego typu bagażnik jak Thule trzeba uważnie montować i poświęcić na to kilka chwil (na pewno nie

> jest wskazany pośpiech). Ja raz, PRAWDOPODOBNIE przez słabe ustawienie jednego "naciągu"

> miałem awaryjne hamowanie i bagażnik pozostawił małe ślady na klapie w poprzednim aucie.

> Odczepił się jeden górny zaczep na klapie...

> Generalnie mam tego typu bagażnik THULE na kombi, ale po tamtej akcji, to mam zawsze jakieś lekkie

> opory do jeżdżenia z nim

Ichyba trzeba mieć czystą maskę, bo jak zamontujesz na piach, to sie może trochę podrapać icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel mojej v40ki miał taki właśnie bagaznik.

Górna cześć klapy wgniótł sobie na własne życzenie przy próbie szybkiego montażu, ale po latach użytkowania okazało sie, ze na dole klapy w obu punktach podparcia wyszła rdza.

IMO bagażnik na rowery jedynie na dach albo hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Szukałem czegoś na dach...

> Ale zwróciły moją uwagę uchwyty mocowane do klapy bagażnika na taśmy.

> Zdaje to egzamin?

> Moje obawy to:

> -mogą się pojawić odkształcenia na klapie od dziur, podmuchów itp.

> -kiepska widoczność

> -no i czy to nie poleci za mnie ?

> Znalazłem Thule na 3 rowery, aczkolwiek będę woził max. 2.

> Używa ktoś ? Może jakieś doświadczenia lub ktoś coś poleci?

> Pacjent Fiat Grane Punto 3D bez haka.

Niestety mam porysowany zderzak i klapę. Wszystko jest OK dopóki nie pada deszcz. Po deszczu zarzucasz sobie syf z drogi na klapę i nie ma bata, żeby piasek nie dostał się pod gumy opierające bagażnik na klapie. Szczególnie gdy musisz dostać się do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klapie rower woziłem z kumplem który go posiadał, jedyny minus tego bagażnika to co 50-100km musieliśmy sprawdzać taśmy bo lubiły się luzować, nie żeby już rowery odpadły ale żeby uchwyt nie porysował karoserii. Raz przejechaliśmy 200km z 1 uchwytem źle przymocowanym grinser006.gif

Osobiście jak mieliśmy na klapie auta ponad 30kzł uważałbym na każde auto z tyłu by się nie wpakowało w rowery icon_rolleyes.gif pod tym względem dach jest najlepszy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ichyba trzeba mieć czystą maskę, bo jak zamontujesz na piach, to sie może trochę podrapać

to też. w dodatku w THULE na klapę (przynajmniej w moim) w górnych zaczepach na klapę nie ma żadnych elementów gumowych chroniących lakier. W dolnych są.

Z plusów, nie ma żadnych taśm mocujących itp, więc w trakcie jazdy nie trzeba się zatrzymywać aby coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to kupiłeś raczej jakąś podróbę albo wybrakowany egzemplarz.

Kupiony u dystrybutora THULE z fakturą i wszystkimi papierami (oryginał). W dolnym uchwycie ma gumy zabezpieczające krawędź klapy, w górnych zaczepach takowych nie miał. Sam je sobie zrobiłem ale musiały być cienkie aby nie osłabić punktu mocowania.

Pod linkiem znajdziesz film, na którym wyraźnie widać, że nie ma w górnym zaczepie na klapę żadnego zabezpieczenia.

THULE Clip-on 9103

Prawy dolny róg pod zdjęciem produktu, kliknąć w ten trójkąt tongue.giflay" zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiony u dystrybutora THULE z fakturą i wszystkimi papierami (oryginał). W dolnym uchwycie ma gumy

> zabezpieczające krawędź klapy, w górnych zaczepach takowych nie miał. Sam je sobie zrobiłem

> ale musiały być cienkie aby nie osłabić punktu mocowania.

> Pod linkiem znajdziesz film, na którym wyraźnie widać, że nie ma w górnym zaczepie na klapę żadnego

> zabezpieczenia.

> THULE Clip-on 9103

> Prawy dolny róg pod zdjęciem produktu, kliknąć w ten trójkąt lay"

Przez wiele lat używałem identycznego Thule, ale kupionego w Szwecji.

Górne zaczepy miały taką miękką jakby izolację, a oprócz tego były podkładki gumowe,

które można było podłożyć w tym miejscu, gdzie "rączki" dotykały klapy.

Na filmie faktycznie ich nie pokazują, ale na zdjęciu wydaje mi się że je widać

- że spadły w dół tych górnych pałąków (takie zgrubienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez wiele lat używałem identycznego Thule, ale kupionego w Szwecji.

> Górne zaczepy miały taką miękką jakby izolację,

No to w Polsce nie miały...przynajmniej jakiś czas temu. icon_rolleyes.gif

> a oprócz tego były podkładki gumowe,

> które można było podłożyć w tym miejscu, gdzie "rączki" dotykały klapy.

Tak jak pisałem, "dorobiłem" je sam aczkolwiek jak bagażnik pracuje, to potrafią się lekko wysuwać icon_rolleyes.gif

> Na filmie faktycznie ich nie pokazują, ale na zdjęciu wydaje mi się że je widać

> - że spadły w dół tych górnych pałąków (takie zgrubienia)

To co opisujesz to jest guma chroniąca przed tym aby te pałąki nie obcierały bezpośrednio o rant klapy. Czyli masz zaczep na koniec klapy, a ta guma jest na rant klapy przy szybie (obrazowo: tam gdzie często na tym rancie jest światło stopu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to w Polsce nie miały...przynajmniej jakiś czas temu.

> Tak jak pisałem, "dorobiłem" je sam aczkolwiek jak bagażnik pracuje, to potrafią się lekko wysuwać

> To co opisujesz to jest guma chroniąca przed tym aby te pałąki nie obcierały bezpośrednio o rant

> klapy. Czyli masz zaczep na koniec klapy, a ta guma jest na rant klapy przy szybie (obrazowo:

> tam gdzie często na tym rancie jest światło stopu)

Myślisz chyba o tej niższej gumie zaznaczonej na zielono

a ja piszę o nakładce zaznaczonej na czerwono:

286709229-thule.png

U mnie grubość klapy była dużo mniejsza niż te wysięgniki, więc naprawdę pomagały.

W sumie na każdym modelu trochę inaczej to wygląda.

post-9683-14352519283017_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz chyba o tej niższej gumie zaznaczonej na zielono

> a ja piszę o nakładce zaznaczonej na czerwono

Na zielono to guma ,którą bagażnik "opiera się" o szybę tylną, a właśnie ta czerwona zapobiega obcieraniu o tą część klapy (górny daszek, spojler itp.) przed miejscem zahaczenia. Każdy daszek ma dwie krawędzie i ta guma zaznaczona na czerwono zapobiega otarciom tego daszka

> U mnie grubość klapy była dużo mniejsza niż te wysięgniki, więc naprawdę pomagały.

> W sumie na każdym modelu trochę inaczej to wygląda.

Dokładnie.

Grunt to spokojny pierwszy montaż i każdorazowo dokładne sprawdzenie. Niemniej jakbym miał możliwość wybierania rodzaju bagażników to kolejność byłaby następująca:

- dachowy (lub na relingi)

- na hak

ostatni - na klapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zielono to guma ,którą bagażnik "opiera się" o szybę tylną, a właśnie ta czerwona zapobiega

> obcieraniu o tą część klapy (górny daszek, spojler itp.) przed miejscem zahaczenia. Każdy

> daszek ma dwie krawędzie i ta guma zaznaczona na czerwono zapobiega otarciom tego daszka

> Dokładnie.

> Grunt to spokojny pierwszy montaż i każdorazowo dokładne sprawdzenie.

No więc to musi zależeć od klapy, bo u mnie w Uno ta guma była nawet chyba dłuższa

niż grubość klapy.

> Niemniej jakbym miał

> możliwość wybierania rodzaju bagażników to kolejność byłaby następująca:

> - dachowy (lub na relingi)

Nigdy w życiu.

Latem rowery tak się brudzą od owadów, a auto straje się tak niestabilne,

że nigdy bym się na to nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej każdy tego będzie zasłaniał. Można dokupić "przystawkę" ze światłami i miejscem na tablicę".

> Na allegro jest kilka takich, nie wiem tylko jak z podłączeniem świateł

... z 7 pinowego gniazda do oświetlenia przyczepy... To jest raczej przewidziane do bagażników na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Szukałem czegoś na dach...

> Ale zwróciły moją uwagę uchwyty mocowane do klapy bagażnika na taśmy.

> Zdaje to egzamin?

> Moje obawy to:

> -mogą się pojawić odkształcenia na klapie od dziur, podmuchów itp.

> -kiepska widoczność

> -no i czy to nie poleci za mnie ?

> Znalazłem Thule na 3 rowery, aczkolwiek będę woził max. 2.

> Używa ktoś ? Może jakieś doświadczenia lub ktoś coś poleci?

> Pacjent Fiat Grane Punto 3D bez haka.

W zeszłym roku kupiłem taki bagażnik, co prawda miałem go na nadwoziu typu kombi, ale pasuje do każdego. Jechałem z trzema rowerami na mazury i :

- Bagażnik wytrzymał

- Klapa też i nie odpadła

- Jazda, cóż była dziwna, nie miałem zaufania do wynalazku, więc się stresowałem. Dwa razy po drodze musiałem stanąć i podciągnąć paski mocujące, bo się luzowały.

- Bagażnik w miejscach styku z nadwoziem porysował lakier, pomimo grubych gumowych odbojników. Drobinki pisku i innego brudu wpadają pod te łapy, a drgania bagażnika dokonują dzieła zniszczenia. Każdemu proponuję w tych miejscach nalepienie folii samoprzylepnej.

Generalnie też wzrasta dość znacząco spalanie paliwa, opory z rowerami z tyłu są znaczące, śmiem twierdzić, że dużo wyższe niż z rowerami na dachu.

W sumie , chyba nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Szukałem czegoś na dach...

> Ale zwróciły moją uwagę uchwyty mocowane do klapy bagażnika na taśmy.

> Zdaje to egzamin?

> Moje obawy to:

> -mogą się pojawić odkształcenia na klapie od dziur, podmuchów itp.

> -kiepska widoczność

> -no i czy to nie poleci za mnie ?

> Znalazłem Thule na 3 rowery, aczkolwiek będę woził max. 2.

> Używa ktoś ? Może jakieś doświadczenia lub ktoś coś poleci?

> Pacjent Fiat Grane Punto 3D bez haka.

od 2 lat uzytkuje uchwyt na klape do hatchbacka. Zadnych z wymienionych przez Ciebie obaw w pratkyce nie zauwazylem. Jedyne co poprawilem to owinalem tasma izolacyjna metalowe haki. Widocznosc - jest lekko ograniczona, nie przeszkadza.

Wozilem zarowno jeden jak i dwa rowery, zderzak (bedacy miejscem podparcia) zero jakichkolwiek sladow na zderzaku. Przy predkosci autostradowej nic sie nie dzieje.

klik allegro, taki mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.