Skocz do zawartości

Lanos 4gen i moje boje z wtryskami


katorznik

Rekomendowane odpowiedzi

W moim lanosie został założony zestaw:

STAG 4 ECO

OMVL Reg Fast

Tomasetto Alaska

wrażenia z OMVL:

Generalnie jest niemożliwe (bardzo ciężkie) do ustawienia je tak, by samochód nie szarpał... w pewnym momencie myślałem, że to mi się udało, jednak po paru dniach problem wrócił. Dodatkową negatywną przypadłością było to, że czasem szczególnie po jeździe pełnym ogniem po wciśnięciu sprzęgła potrafił zgasnąć... crazy.gif

opinia jest tylko moja, podobno jeżdzą lanosy na OMVLach, więc całkiem możliwe, że miałem niezbyt dobrze to poustawiane (dysze były 2.1, miałem już nawet dysze kalibracyjne na podmiankę, tak żeby spróbować na 1.8)

---------------------------

i uwaga uwaga jest zmiana frontu, chwilowo (mam nadzieję, że na stałe) porzuciłem OMVLe, ponieważ dzięki uprzejmości polskiego producenta wtrysków WGs, otrzymałem komplet do testów.

Dziś nastąpił montaż. Pierwsze wrażenie takie, że wtryski są małe i cichsze niż poprzednia listwa (zrobię zdjęcia z montażu przy lepszym świetle i w normalniejszej porze).

Po jeździe na odcinku testowym kilka razy grinser006.gif udało się uzyskać mapki poniżej oraz uwaga całkowity brak szarpania, samochód elegancko wkręca się na obroty, nie gaśnie, nie przygasa, nie prycha itd.

Jest to pierwsza relacja "na gorąco" więc proszę się nią na ten moment nie sugerować, muszę jeszcze trochę na nich pojeździć, w tym zobaczyć jak zachowują się przy niższej temperaturze gazu (zaraz po przełączeniu porannym) -> jutro będzie test, dziś lanos nocuje na dworze.

mapki na WGs:

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

zdaję sobie sprawę, że mapa nie jest idealna, ale ja też się uczę jak to wszystko ogarnąć... narazie jest git.

po nałożeniu starej mapki benzynowej (jasna linia) wygląda na to, że obecna gazowa prawie się z nią pokrywa:

mapynalozone.jpg

EDIT:18-02-2013

i na zimno i na ciepło jest dobrze, po trasie w 5 osób na pokładzie stwierdzam, że nie odczuwam na ten moment różnicy między PB a LPG.

dorzucam zdjęcia zamontowanych wtrysków

IMG_7505.jpg

IMG_7518.jpg

IMG_7541.jpg

IMG_7549.jpg

IMG_7551.jpg

komentarze i sugestie mile widziane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek czy to post SPONSOROWANY? grinser006.gif

wracajac do tematu masz 1.5 16v czy 1.6?

gazownik z lpg forum zagazował nubirę 1.6 lub 2.0 na OMVL reg fast. Z jego relacji auto jezdzi bardzo dobrze. Bez szarpania. On miał staga 4+ lub 300. Nie pamietam, Oraz lepszy rewduktor ac 01 lub zavolaka.

Ale pomijajac Twoje braki doświadczenia w instalacjach - test wyszedł na ok.gif

Jaka temperatura przejscia? Jak odpalanie po nocy?

Zaizoluj sobie instalkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek czy to post SPONSOROWANY?

> wracajac do tematu masz 1.5 16v czy 1.6?

> gazownik z lpg forum zagazował nubirę 1.6 lub 2.0 na OMVL reg fast. Z jego relacji auto jezdzi

> bardzo dobrze. Bez szarpania. On miał staga 4+ lub 300. Nie pamietam, Oraz lepszy rewduktor ac

> 01 lub zavolaka.

> Ale pomijajac Twoje braki doświadczenia w instalacjach - test wyszedł na

> Jaka temperatura przejscia? Jak odpalanie po nocy?

> Zaizoluj sobie instalkę

Ja też miałem Reg fast, elektronika ESGI-2 (nubira 1.6) i jeździłem do gazowników 16 razy w ciągu miesiąca bo jak nie szarpał przy przyspieszaniu to gasł po wysprzęgleniu. Jak było dobrze na wolnych to nie jechał na obciążeniu. Jak dobrze chodził na wysokich obrotach to na wolnych telepało całą budą. I palił jak smok. Poniżej 17 nie schodził. I chciałem dopłacić do lepszych wtrysków ale pajace nie chcieli zamontować. Wymieniali reduktor, wtryskiwacze, komputer, ale problemy nie ustępowały. Więc olałem ich i kupiłem i zamontowałem Matrix HD344 i problemy ustały. Spalanie spadło do 12 litrów. Tyle moich doświadczeń z Reg Fast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek czy to post SPONSOROWANY?

i tak i nie, sponsorowany bo wtryski dostałem bezpłatnie wink.gif a nie sponsorowany bo nie mam obowiązku pisać na ten temat, ale uznałem, że skoro jestem zadowolony (jak narazie), a same wtryski WGs na megapolu są po 40zł/szt to ktoś musi opisać wrażenia z tego w lanosie (jako alternatywę dla matrixów i han)

zobaczymy jeszcze jak z trwałością tego wynalazku

> wracajac do tematu masz 1.5 16v czy 1.6?

1.5 16v z 99'

> gazownik z lpg forum zagazował nubirę 1.6 lub 2.0 na OMVL reg fast. Z jego relacji auto jezdzi

> bardzo dobrze. Bez szarpania.

mój gazownik też puścił kilka lanosów na OMVLach ale z moim sobie nie poradził (a teraz wymieniłem na WGsy, więc narazie tematu nie ma)

>On miał staga 4+ lub 300. Nie pamietam,

ja mam niestety ECO, które nie ma np korekt po temperaturze (jak robił mi przekładkę nie orientowałem się w stagach...)

> Oraz lepszy rewduktor ac

> 01 lub zavolaka.

Alaska daje generalnie radę, pomimo moich wcześniejszych obaw. Zavolaka mi odradzono...

> Ale pomijajac Twoje braki doświadczenia w instalacjach - test wyszedł na

mam do lanosa cierpliwość, uznałem że zamiast się denerwować sam doszkolę się w tej materii (ćwicząc na swojej padace)

> Jaka temperatura przejscia? Jak odpalanie po nocy?

temperatura przejścia 30st, po nocy normalnie pali, przejeżdzam około kilometra i chodzi na gazie.

> Zaizoluj sobie instalkę

co masz na myśli? rurę idącą do rozdzielacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też miałem Reg fast, elektronika ESGI-2 (nubira 1.6) i jeździłem do gazowników 16 razy w ciągu

> miesiąca bo jak nie szarpał przy przyspieszaniu to gasł po wysprzęgleniu. Jak było dobrze na

> wolnych to nie jechał na obciążeniu. Jak dobrze chodził na wysokich obrotach to na wolnych

> telepało całą budą.

coś w ten deseń było u mnie crazy.gif szczególnie na zimnym był problem... szarpał niemiłosiernie. a gasł przy wysprzęgleniu po przypałowaniu

>I palił jak smok. Poniżej 17 nie schodził. I chciałem dopłacić do lepszych

> wtrysków ale pajace nie chcieli zamontować.

u mnie spalanie w normie wychodzilo (duzo - 12-12.5l po miescie 9-10 po trasie, ale podobnie palil na 2gen, noga obu kierownikow jezdzacych raczej z ciezkich)

w sumie ja chcialem od razu hany zapodać, ale na regach mialo byc ok i nie bylo wiec nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacze na +, na omvl da sie zrobic daewoo ale jak sie da łatwiej puscic na WGS to ok.

> co masz na myśli? rurę idącą do rozdzielacza?

no+ listwę+ reduktor+ czujnik temp+ weze do reduktora i czesc chłodnicy.

zaizoluj i obniz temp przejscia na 20, pozniej 16- jak testowac to testowac "pełnom gembom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no+ listwę+ reduktor+ czujnik temp+ weze do reduktora i czesc chłodnicy.

> zaizoluj i obniz temp przejscia na 20, pozniej 16- jak testowac to testowac "pełnom gembom"

no problem, jak mozesz zapodaj jakies foto jak to ma wygladac, chetnie sie pobawie w wolnej chwili ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jest OK, to OK, ale byłoby pewnie lepiej, gdyby wtryskiwacze miały deko mniejsze przeloty.

> Jeśli dobrze patrzę.

dzis dostalem maila od producenta, dostane wgs11 na podmiane (przeplyw 1.1). te co siedza tutaj to sa 14 (przeplyw 1.4)

zobaczymy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzis dostalem maila od producenta, dostane wgs11 na podmiane (przeplyw 1.1). te co siedza tutaj to

> sa 14 (przeplyw 1.4)

> zobaczymy

Ano właśnie. Te "14" niby powinny być ok, ale wygląda, że im przepływy i teoretycznie obsługiwana moc deko za niskie wyszły w stosunku do rzeczywistości. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim lanosie został założony zestaw:

> STAG 4 ECO ...

Z tego co widzę po zrzutach ekranu nie masz włączonej opcji podwajania wtrysków - celowo, przypadkowo czy masz włączone a ja tego nie zauważyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na półsekwencję w czystej formie.

> Z drugiej strony, ktoś tu pisał o problemach z opcją podwajania w Lanosie, czy Nubirze.

Zapytałem, bo czasy wtrysków lanosa są za krótkie dla REGa, ale już z podwajaniem mogłoby dać radę. W Xantii spisywało się znakomicie.

Wiek ktoś może, czy przy opcji podwajania można sterować momentem rozpoczęcia wtrysku w funkcji położenia obrotowego silnika?

Czy moment rozpoczęcia jest taki jak wtryskiwaczy benzyny, a tylko czas się wydłuża ...

Lepiej byłoby żeby zakończenie wtrysku lpg było dokładnie w tym samym momencie co zakończenie wtrysku benzyny ...

Może to jest przyczyna, dla której w lanosie/nubirze są problemy z podwajaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co widzę po zrzutach ekranu nie masz włączonej opcji podwajania wtrysków - celowo,

> przypadkowo czy masz włączone a ja tego nie zauważyłem?

celowo, na OMVLach szarpał niemiłosiernie przy dodaniu gazu, na WGs nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak zapytam: czy czasem ciśnienie na parowniku nie powinno zostać zwiększone ? do 1,0 - 1,1 bara ?

> linia mnożnika nie powinna zostać podciągnięta w górę ?

teoretycznie mnożnik powinien startować koło 1.2 i kończyć się w granicach 1

ALE wychodzi na to, wgs14 jest za duże do lanosa. Na ciśnieniu 1.15 mnożnik po autokalibracji startował w granicach 0.6; po zmniejszeniu ciśnienia koło 0.8

dostanę 11tki to pokręcę trochę ciśnieniem w górę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> W moim lanosie został założony zestaw:

> STAG 4 ECO

> OMVL Reg Fast

> Tomasetto Alaska

> wrażenia z OMVL:

> Generalnie jest niemożliwe (bardzo ciężkie) do ustawienia je tak, by samochód nie szarpał... w

> pewnym momencie myślałem, że to mi się udało, jednak po paru dniach problem wrócił. Dodatkową

> negatywną przypadłością było to, że czasem szczególnie po jeździe pełnym ogniem po wciśnięciu

> sprzęgła potrafił zgasnąć...

> opinia jest tylko moja, podobno jeżdzą lanosy na OMVLach, więc całkiem możliwe, że miałem niezbyt

> dobrze to poustawiane (dysze były 2.1, miałem już nawet dysze kalibracyjne na podmiankę, tak

> żeby spróbować na 1.8)

> ---------------------------

> i uwaga uwaga jest zmiana frontu, chwilowo (mam nadzieję, że na stałe) porzuciłem OMVLe, ponieważ

> dzięki uprzejmości polskiego producenta wtrysków WGs, otrzymałem komplet do testów.

> Dziś nastąpił montaż. Pierwsze wrażenie takie, że wtryski są małe i cichsze niż poprzednia listwa

> (zrobię zdjęcia z montażu przy lepszym świetle i w normalniejszej porze).

> Po jeździe na odcinku testowym kilka razy udało się uzyskać mapki poniżej oraz uwaga całkowity

> brak szarpania, samochód elegancko wkręca się na obroty, nie gaśnie, nie przygasa, nie prycha

> itd.

> Jest to pierwsza relacja "na gorąco" więc proszę się nią na ten moment nie sugerować, muszę jeszcze

> trochę na nich pojeździć, w tym zobaczyć jak zachowują się przy niższej temperaturze gazu

> (zaraz po przełączeniu porannym) -

> mapki na WGs:

> zdaję sobie sprawę, że mapa nie jest idealna, ale ja też się uczę jak to wszystko ogarnąć...

> narazie jest git.

> po nałożeniu starej mapki benzynowej (jasna linia) wygląda na to, że obecna gazowa prawie się z nią

> pokrywa:

> EDIT:18-02-2013

> i na zimno i na ciepło jest dobrze, po trasie w 5 osób na pokładzie stwierdzam, że nie odczuwam na

> ten moment różnicy między PB a LPG.

> dorzucam zdjęcia zamontowanych wtrysków

> komentarze i sugestie mile widziane

mam omvl fast w lanosie 1,4 już 10 rok i jest ok-jedna regeneracja listwy i parownika poza tym żadnych problemow-zrobiłem 140tys yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam omvl fast w lanosie 1,4 już 10 rok i jest ok-jedna regeneracja listwy i parownika poza tym

> żadnych problemow-zrobiłem 140tys

wiesz, mozliwe ze pierwsze fasty byly troche z innej gliny ulepione + mam inny motor smirk.gif

i tnij cytaty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> za niskie cisnienie gazu co to ma byc?:)

na wyzszym mnoznik wychodzi kosmos (koło 0.6 startuje)

>pewnie wyryski sa zle dobrane pod wzgledem srednicy dysz.

jezeli jestes taki specjalista, to bys wiedzial ze WGS podobnie jak hana nie maja jako takich wkrecanych dysz, pisałem chyba zreszta wyzej ze dostane 11, z mniejszym przeplywem... narazie jezdzi na 14...

> Generalnie do poprawki.

pozyjemy zobaczymy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na wyzszym mnoznik wychodzi kosmos (koło 0.6 startuje)

> jezeli jestes taki specjalista, to bys wiedzial ze WGS podobnie jak hana nie maja jako takich

> wkrecanych dysz, pisałem chyba zreszta wyzej ze dostane 11, z mniejszym przeplywem... narazie

> jezdzi na 14...

wiem o tym ale dysze mozna jakies dopasowac i to nie jest problemem wtedy bys mogl isc z cisnieniem w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby jak?

Do wtryskiwaczy, które mam w aucie (Matrix HS), były w komplecie dodatkowe dysze montowane w króciec wylotowy. Miało to zastosowanie do silników o mocach mniejszych niż przewidziane jako nominalne/cylinder. Ja ich nie montowałem, bo do mojego silnika te wtryskiwacze były akurat w sam raz.

Tutaj pewnie też mógłbyś coś takiego zrobić, tylko pytanie, czy jest sens?

Specjalista Ci nie odpowie, bo dostał perma za klonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. ?

> Zwykle reduktor najlepiej działa w okolicach swojego ciśnienia nominalnego. O coś takiego chodzi?

tlumacza to tak ze producent reguluje reduktor przed sprzedaza

tak aby trzymam parametry cisnieniowo i termicznie czyli ogolnie wydajnosciowo

stad rozbieznosci wsrod tych samych reduktorow jesli chodzi o cisnienie pracy bez krecenia srubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.