Skocz do zawartości

Malibu -artykuł


arkadij

Rekomendowane odpowiedzi

> Znalazłem coś takiego.

> W sumie ciekawy artykuł i mozna poczytać.

> Czyzby Chevrolet dał troche kasy na reklame auta , ktore sie nie sprzedaje?:)

> No i ta niska cena?????:)

> http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/limuzyna-o-smiesznie-niskiej-cenie-dla-kogo

> Pozdr.

> Arek Epica LMV W-wa

Może po prostu dopiero teraz dotarł do testów diesel. Bo z silnikiem benzynowym w tej klasie ciężko auto sprzedać.

A cena faktycznie niska. Porównaj z Oplem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem coś takiego. ...

Nie znam się na limuzynach, ale faktem jest, że polubiłem ten samochód po przejechaniu pierwszych kilkuset metrów jazdy testowej.

Po odstawieniu na parking przyszły refleksje:

- po diabła mi taka landara jeśli zasadniczo będą jeździć dwie osoby,

- jazda w większości po zatłoczonych ulicach Warszawy,

- z parkowaniem problem (gabaryty),

- cena ciut za wysoka jak na markę mało prestiżową - chociaż prestiż mi nie potrzebny - potrzebny wygodny dupowóz.

Skończyło się na Cruze. Chociaż gdybym nie postanowił zobaczyć jak się jeździ tym samochodem o smacznej nazwie, to pewnie by się skończyło na czymś ze stajni VW, albo Forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie mnie zaszlachtować, ale jeździłem i Malibu i Optimą.

> Malibu nie ma szans jeżeli chodzi o wyposażenie.

> A cena ? To samo.

Na moje oko to one są tak samo wyposażone, a Kia ma słaby silnik i zawiasy włażące do bagażnika.

sick.gif

rsz-kia-optima-hybrid-trunk-open.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - po diabła mi taka landara jeśli zasadniczo będą jeździć dwie osoby,

> - jazda w większości po zatłoczonych ulicach Warszawy,

> - z parkowaniem problem (gabaryty),

Też stwierdziłem, że dla rodziny 2+1 Cruze będzie w sam raz - choć ten sam w sobie jako hatchback jest niezłą kolubryną - 4,5 m długości.

Mnie trochę brakuje w Cruze komfortu limuzyny, choć pseudo-komfortu, jaki miałem w Lacetti smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i ta niska cena?????:)

Jakość wnętrza rzeczywiście nie powala - trochę lepiej od epiki, materiały średniej jakości - do audi daleko, taki poziom skody superb w niskiej wersji.

Design mi się podoba zarówno w środku jak i z zewnątrz.

Jaka niska cena - 100k to nie jest niska cena.

Jeszcze benzynę 2.4 można zrozumieć, bo wyższa akcyza. Ale dlaczego diesel 2.0 jest droższy od benzyny 2.4, pomimo 15% niższej akcyzy? Tego nie rozumiem. Jak nie zmienią polityki i nie obniżą cen o te 15% to Malibu nie będzie się sprzedawało.

Ps. W salonie w W-wie jest demówka w max wersji LTZ (benzyna z automatem) do wzięcia za 75k PLN brutto - tyle powinno kosztować to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakość wnętrza rzeczywiście nie powala - trochę lepiej od epiki, materiały średniej jakości - do

> audi daleko, taki poziom skody superb w niskiej wersji.

> Design mi się podoba zarówno w środku jak i z zewnątrz.

> Jaka niska cena - 100k to nie jest niska cena.

> Jeszcze benzynę 2.4 można zrozumieć, bo wyższa akcyza. Ale dlaczego diesel 2.0 jest droższy od

> benzyny 2.4, pomimo 15% niższej akcyzy? Tego nie rozumiem. Jak nie zmienią polityki i nie

> obniżą cen o te 15% to Malibu nie będzie się sprzedawało.

> Ps. W salonie w W-wie jest demówka w max wersji LTZ (benzyna z automatem) do wzięcia za 75k PLN

> brutto - tyle powinno kosztować to auto.

To fakt że taka cena byłaby odpowiednia biglaugh.gifBo za taką kase jak wołają to można już nieźle grymasić i wybierać . A co od wykończenia to fakt szału nie ma ale tak teraz robią wszystkie auta może poza najdroższymi ale pewne rzeczy są na pewno gorszej jakości jak w Epice czy evandzie taki np. słoneczniki i podsufitka w Malibu słoneczniki wyglądają jak smutne plastikowe coś shocked.gif a wykończenie drzwi i skóra w porównaniu do przedników szału nie robi jedyne co na plus to fajny wygląd deski i ogólnie wnętrza. Może za kilka lat kupi się jakąś fajną używkę hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt że taka cena byłaby odpowiednia Bo za taką kase jak wołają to można już nieźle grymasić i

> wybierać .

Jakby się dobrze przyjrzeć, to jednak okaże się, że w tej cenie to jednak nie da się kupić porównywalnego auta innej marki.

wink.gif

> A co od wykończenia to fakt szału nie ma ale tak teraz robią wszystkie auta może

> poza najdroższymi ale pewne rzeczy są na pewno gorszej jakości jak w Epice czy evandzie taki

> np. słoneczniki i podsufitka w Malibu słoneczniki wyglądają jak smutne plastikowe coś a

> wykończenie drzwi i skóra w porównaniu do przedników szału nie robi jedyne co na plus to fajny

> wygląd deski i ogólnie wnętrza. Może za kilka lat kupi się jakąś fajną używkę

Ja znalazłem więcej oszczędności w stosunku do Epiki. Np. klapa bagażnika (zwykłe zawiasy), boczki drzwi z tyłu (ordynarny plastik na całej powierzchni), schowek na okulary (tak cienki, że się chyba połamie przy próbie używania go) i kilka innych rzeczy.

Za to stylistyka jest naprawdę fajna. Chociaż ja bym zmienił te mdłe zegary na takie jak ma Epica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie patrzę, patrzę i nie widzę nic co by dawało Kii jakąś przewagę.

Plus slaby silnik w KIA. Zreszta to wogole sie nie sprzedaje. Optima zostala wprowadzona zupelnie bez sensu na stary kontynent. Za to w USA sprzedaje sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plus slaby silnik w KIA. Zreszta to wogole sie nie sprzedaje. Optima zostala wprowadzona zupelnie

> bez sensu na stary kontynent. Za to w USA sprzedaje sie bardzo dobrze.

A ja tak patrzę na tego Malibu i patrzę... I chyba powoli rodzi się jakieś uczucie do białego lub czarnego LTZ.

Pięknie to auto wygląda. smile.gif

C28125731_14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biała perła to chyba demo z Mangalii

Jeśli tak, to nim jechałem.

Dizel z bezkluczykowym startem.

Dwa razy mi zgasł zaczym ruszyłem, a potem jeszcze na skrzyżowaniu i nie wiedziałem jak zapalić sciana.gif

Strasznie tłucze kontrola trakcji podczas utraty przyczepności przy przyspieszaniu na zakręcie passed_out.gif

Jednak po ok. kilometrze zaskoczyłem jak to wszystko działa. I powtórzę jeszcze raz: gdyby to nie była taka landara, to bym czymś takim teraz jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.