Skocz do zawartości

Hydrauliczne wybieranie sprzęgła.


misiekdrupi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Panowie. Zagwozdka do rozgryzienia. Czy ktoś kiedykolwiek spotkał sie w hydrauliką zamiast linki przy sprzęgle w Uno?. Szukam czegokolwiek co mogłoby naprowadzić na wygląd tego w oryginale. Nie tyle przy skrzyni co pod deską (to mnie najbardziej interesuje) To co eper ma w swoich zbiorach już przerobiłem. Pytanie czy to występowało tylko w katalogu czy w realu też się przewinęło. Szukam po dieslach i turbawkach, ale jak narazie same linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siemanko Panowie. Zagwozdka do rozgryzienia. Czy ktoś kiedykolwiek spotkał sie w hydrauliką zamiast

> linki przy sprzęgle w Uno?. Szukam czegokolwiek co mogłoby naprowadzić na wygląd tego w

> oryginale. Nie tyle przy skrzyni co pod deską (to mnie najbardziej interesuje) To co eper ma w

> swoich zbiorach już przerobiłem. Pytanie czy to występowało tylko w katalogu czy w realu też

> się przewinęło. Szukam po dieslach i turbawkach, ale jak narazie same linki.

ja widziałem w 1,7D

tyle że to była "samowolka budowlana" ze skody 105S

a Uno już nie żyje od wielu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najstarsi górale tego na oczy nie widzieli

> ja bym odpuścił temat i został przy lince, jest mniej problematyczna

statystycznie o wiele częściej wymieniam linki sprzęgła niż hydraulikę.

A już precyzji działania i komforcie użytkowania to już nie wspominam nawet.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo widnieje jak narazie tylko na obrazku

jak żywo wygląda na układ taki sam jak mam u siebie w cromie.

Proponuje więc przyjrzeć się w dostępnym eksponacie jak to wygląda, wymontować i zaadoptować do uno.

Przy pomiarach zwróć uwagę na stosunek długości pedału do jego ramienia do pompy sprzęgła oraz jego skok i kąt pracy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobacz czy nie podpasujesz od BBM bo elementy wyglądają bardzo podobnie

Podpasowałem tylko w złą stronę hehe.gif Zamontowałem na przegrodzie. Dopóki nie byoło płynu jakoś to działało w zbliżony sposób do poprzedniego. Doszedł płyn i skok mam w granicach 2cm. Pedał zaczyna się giąć. Mus to poprawić bo spiek mnie zamęczy panic.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko zalezy od długości ramienia z jakim współpracuje linka

na lince nigdy nie uzyskasz takiej płynności działania jak na hydraulice, szczególnie przy większych siłach.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.