Skocz do zawartości

fotomandat nietypowo


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

mam ci ja dylemat

dostałem fotkę , znaczy propozycje mandatu bez fotki

wszystko się zgadza, miejsce i czas - pamiętam dobrze bi błyskanie nieczęsto mi sie trafia hehe.gif

tyle, że problem polega na tym że proponują mi mandat za przekroczenie o 38km/h (88 na 50)

tymczasem mam nagranie gdzie jasno widać, że jechałem 118 km/h

co zrobić z tym fantem ???

bo jeśli tak precyzyjnie działają fotopstryki to pad.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam ci ja dylemat

> tyle, że problem polega na tym że proponują mi mandat za przekroczenie o 38km/h (88 na 50)

> tymczasem mam nagranie gdzie jasno widać, że jechałem 118 km/h

> co zrobić z tym fantem ???

Może w takim razie napisz im, że te 88km/h to nie Twoja prędkość i nie zapłacisz... biglaugh.gifhehe.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może w takim razie napisz im, że te 88km/h to nie Twoja prędkość i nie zapłacisz...

chyba najlepszy pomysł z serii " to nie moja ręka"

Quote:

Niecertyfikowane = bezwartościowe


pewnie mimo tego coś by się namieszało w jakimś Fakcie czy innym szmatławcu , ale chyba szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> wyślij im nagranie, albo zawiadom turbo kamera czy coś podobnego

Wiesz, jakby na nagraniu było mniej to by się można było szarpać.. Ale jak jest wiecej to.....

Swoją drogą to ciekawy przypadek, różnice kilku km/h bym zrozumiał ale taką? Oczywiście zakładając że GPS w urządzeniu rejestrującym nie zrobił w tym momencie jakiegoś wielkiego błędu, a licznik pojazdu pokazywał więcej.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> skoro zmierzyli za mało to równie dobrze mogą zmierzyć za dużo

Tutaj pewnie kąt ustawienia fotoradaru był z czapy... Czym większy tym niższa prędkość. Trzeba by policzyć jaka odchyłka może spowodować takie zakłamanie pomiaru.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj pewnie kąt ustawienia fotoradaru był z czapy... Czym większy tym niższa prędkość. Trzeba by

> policzyć jaka odchyłka może spowodować takie zakłamanie pomiaru.

> Krawiec

To raz, dwa że zapewne odjęty został jeszcze "błąd urządzenia pomiarowego", nic byś nie zamieszał, chyba ze w jakimś tanim szmatławcu szukającym sensacji, imho jest to coś normalnego i nie ma co podnosić larum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nagranie jest z kamery samochodowej - pomiar z GPS i pozycja również

Ja czasem sobie w komórce włączam endomondo.

To wycinek mojego spaceru z wózkiem dziecięcym przed sobą:

schowek01ryl.th.jpg

A bylem trzeźwy i szedłem prosto.

IMO Twój GPS też może trochę kłamać w chwilowych pomiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja czasem sobie w komórce włączam endomondo.

> To wycinek mojego spaceru z wózkiem dziecięcym przed sobą:

> A bylem trzeźwy i szedłem prosto.

> IMO Twój GPS też może trochę kłamać w chwilowych pomiarach.

zobacz że w navi prędkość nie skacze, więc pomiar jest uśredniany ?

pytanie jak jest w kamerce, sądze że podobnie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja czasem sobie w komórce włączam endomondo.

> To wycinek mojego spaceru z wózkiem dziecięcym przed sobą:

> A bylem trzeźwy i szedłem prosto.

> IMO Twój GPS też może trochę kłamać w chwilowych pomiarach.

rozumiem przekłamanie o kilka procent - zresztą na navi i innych znanych mi urządzeniach jest to uśredniane

ale ja jechałem koło 120km/h więc wiem co mówię , na nagraniu było 118km/h wiec wszystko sie zgadza

sprawę odpuszczę sobie , zastanawia mnie tylko czy równie precyzyjnie fotopstryki działają zawyżając prędkość i rozdając mandaty ratujące dziurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... chyba szkoda czasu ...

Podobny przykład.

W każdej służbówce mamy transmiter gps z zapisem trasy (wszystkie parametry) - bez możliwości wykasowania zapisu. Pierwsza liga ok.gif

Przy wypadku nie z naszej winy nie możemy posługiwać się zapisem, gdyż urządzenia nie mają certyfikatu Urzędu Miar plus świadectwa homologacji ITS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nagranie jest z kamery samochodowej - pomiar z GPS i pozycja również

Spróbować możesz. Ja dałem chłopakowi wydruk trasy z GPS firmowego auta, poszedł do naszej miejscowej SM i przedstawił co miał. Jak twierdził fotoradar zrobił zdjęcie przy 40 km/h, na pomiarze fotoradaru było 88. Odstąpili od ukarania ok.gif Przypadek jednostkowy pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbować możesz. Ja dałem chłopakowi wydruk trasy z GPS firmowego auta, poszedł do naszej

> miejscowej SM i przedstawił co miał. Jak twierdził fotoradar zrobił zdjęcie przy 40 km/h, na

> pomiarze fotoradaru było 88. Odstąpili od ukarania Przypadek jednostkowy pewnie.

mojemu handlowcowi zrobili fotkę 2 minuty przed zmianą dozwolonej prędkości. Jechał 58, wg straży dozwolona już była 50 a nie 60. Więc czepili się o te 8 km/h. Poszarpał się z nimi o to jak jest synchronizowany zegar, bo wg jego zegarka już była 6.00 i odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.