Skocz do zawartości

406 coupe - bezproblemowy silnik-który?


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

> Który z silników w 406 coupe sprawia najmniej problemów? Nie ma znaczenia rodzaj paliwa no i za stary jestem na wyścigi Także najlepszy dla mnie jest ekonomiczny-mało awaryjny

Mogę powiedzieć na temat mojego smile.gif

2,0 16v - jedzie, pali od dotyku i w sumie dysponuje pewną dynamiką (pojęcie subiektywne). Nie traktuje tego autka jako wyścigówki, tylko autko, na które lubię patrzeć, wsiadać i prowadzić.

Mam przejechane ponad 220tkm i silnik dalej pracuje na pełnym syntetyku. Pomimo zamontowanej instalacji gazowej nie ma potrzeby robienia dolewek od wymiany do wymiany.

Spalanie pewnie minimalnie mniejsze niż 3,0 v6 - tylko ja mam automat i póki co jeszcze go cisnę - mam go miesiąc, ale znam historię autka od poprzedniego właściciela (rok użytkowania).

Szczegóły wydatków znajdziesz tutaj:

MOTOSTAT

Jakby coś pisz śmiało i szczerze, zachęcam do zakupu, bo autko pomimo swoich lat wygląda sympatycznie.

286797029-IMAG0398.jpg

post-29494-14352519788602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten silnik to EW10J4 to polecam z doświadczenia bo mieliśmy okazję w warsztacie modyfikować 2 takie jednostki i jeżeli chodzi o ich trwałość to jestem pod wrażeniem chociaż jakimś wielkim fanem aut francuskich nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > Jakby coś pisz śmiało i szczerze, zachęcam do zakupu, bo autko pomimo swoich lat wygląda

> sympatycznie.

potrzebuje kupić drugie auto do domu dla mnie do jazdy-ma byc niedrogie, ale "z jajem"-chciałem coś co juz kiedyś miałem i znam i planowałem saxo vts (118KM) lub puga 106gti lub dodatkow clio sport (tutaj jednak za duzo angielskich przeszczepów) i ostatnio wpadł mi do głowy 406 coupe. Jest ich więcej na rynku i spełniają warunek cenowy i jajowy. Pamietam tez "z dawnych czasów" że 406 to solidne auto...

Będę polować na jakiś ok egzemplarz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę powiedzieć na temat mojego

> 2,0 16v - jedzie, pali od dotyku i w sumie dysponuje pewną dynamiką (pojęcie subiektywne). Nie

> traktuje tego autka jako wyścigówki, tylko autko, na które lubię patrzeć, wsiadać i prowadzić.

> Mam przejechane ponad 220tkm i silnik dalej pracuje na pełnym syntetyku. Pomimo zamontowanej

> instalacji gazowej nie ma potrzeby robienia dolewek od wymiany do wymiany.

> Spalanie pewnie minimalnie mniejsze niż 3,0 v6 - tylko ja mam automat i póki co jeszcze go cisnę -

> mam go miesiąc, ale znam historię autka od poprzedniego właściciela (rok użytkowania).

> Szczegóły wydatków znajdziesz tutaj:

> MOTOSTAT

> Jakby coś pisz śmiało i szczerze, zachęcam do zakupu, bo autko pomimo swoich lat wygląda

> sympatycznie.

Fajna furka ok.gif Wstaw jeszcze jakieś zdjęcia ok.gif Z chęcią zobacze jak w środku wygląda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajna furka Wstaw jeszcze jakieś zdjęcia Z chęcią zobacze jak w środku wygląda

Dzięki ! smile.gif

Zdjęć środka nie mam - jeszcze nie zostało dobrze wyczyszczone - czekam na wiosnę smile.gif Poniżej wszystko co mam ze zdjęć - też czekam na wiosnę smile.gif

img0126on.jpg

imag0402ah.jpg

imag0400r.jpg

imag0399x.jpg

imag0398p.jpg

imag0397i.jpg

imag0396f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ten silnik to EW10J4 to polecam z doświadczenia bo mieliśmy okazję w warsztacie modyfikować 2

> takie jednostki i jeżeli chodzi o ich trwałość to jestem pod wrażeniem chociaż jakimś wielkim fanem aut francuskich nie jestem.

Według VIN wychodzi XU10J4 - czyli prawdopodobnie wcześniejsza odmiana.

Mam głęboką nadzieję że jest równie bezawaryjna jak EW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko im więcej mocy tym lepiej smile.gif

Po mojej głowie już chodzi plan, aby w przyszłym roku wymienić go na v6 z ostatnich lat produkcji 2002-2004. Natomiast będzie to zależało tylko od $$$ wink.gif

Powodzenia i koniecznie się "pochwal" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się osobiście bardzo podoba Nie chcesz jakoś schować tego korka wlewu gazu ? Bezawaryjnej > jazdy życzę

Myślałem o tym, ale:

1) nie wstydzę się tego żę auto śmiga na LPG - a głupie teksty typu "Coupe w gazie" czy "Pininfarina na gaz" mam w nosie

2) ciągle chodzi mi po głowie v6 i tak będzie to zrobione tip-top

3) dodatkowe koszty, które muszę wrzucić w inne rzeczy - np. zakup kół na lato smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki !

> Zdjęć środka nie mam - jeszcze nie zostało dobrze wyczyszczone - czekam na wiosnę Poniżej wszystko

> co mam ze zdjęć - też czekam na wiosnę

Ładny samochód. ok.gif

Jeden z tych, co się (moim zdaniem) nie starzeją wizualnie. No i jeszcze bez presji na obrzęk wszystkich elementów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem o tym, ale:

> 1) nie wstydzę się tego żę auto śmiga na LPG - a głupie teksty typu "Coupe w gazie" czy

> "Pininfarina na gaz" mam w nosie

> 2) ciągle chodzi mi po głowie v6 i tak będzie to zrobione tip-top

> 3) dodatkowe koszty, które muszę wrzucić w inne rzeczy - np. zakup kół na lato

bylo 406 cupe z v6 i manualem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki !

> Zdjęć środka nie mam - jeszcze nie zostało dobrze wyczyszczone - czekam na wiosnę Poniżej wszystko

> co mam ze zdjęć - też czekam na wiosnę

Koniecznie zmień tą felgę i będzie malyna ok.gif

Piękne auto waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylo 406 cupe z v6 i manualem ?

Większość coupe jest w manualu smile.gif

Mi się trafiło z automatem i jestem zadowolony (mam nadzieję że będę).

I następna też będzie automat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniecznie zmień tą felgę i będzie malyna

> Piękne auto

Dzięki !

Teraz jeździ na zimówkach, więc felga oryginalna jest ok.

A teraz szukam czegoś na lato 16-17" tylko ciężko znaleźć coś o rozstawie 4x108 i ET15-18. Ale się nie poddaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.