Skocz do zawartości

Wymiana 206 na 307


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - mam taką możliwość. Aktualnie moja małżonka pomyka 206 1,4 hdi. Generalnie autko fajne, rocznik 2006, to już jej drugi Pug. Nie ma większych zastrzeżeń, jedynie przeszkadza brak klimy.

Pojawiła się opcja taniego zakupu 307 1,6 HDI 90 km. Auto sprawdzone, od początku serwisowane, stan faktyczny znany, ale.... przebieg. Autko ma najechane ponad 200 tysięcy. Jest klima, jakaś tam elektryka.

Finansowo 1:1, pewnie sprzedam 206 za tyle, za ile kupię Puga. Trochę w kropce jestem, szczerze mówiąc. Z jednej strony większe i bardziej komfortowe auto, z drugiej ten przebieg mnie trochę przeraża hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w kropce jestem, szczerze

> mówiąc. Z jednej strony większe i bardziej komfortowe auto, z drugiej ten przebieg mnie trochę

> przeraża

hmm, przebieg = jak dbasz tak masz, w jednym mam 220, w drugim nie pamiętam bo stoi od listopada w garażu hehe.gif ale chyba 350 czy jakoś tak i nic do zarzucenia ok.gif sąsiad ma subaru z nalotem ok.70kkm i nie chciałbym tego kupić nawet jako tzw. okazji zlosnik.gif jeżeli auto było dbane, wszystko robione na czas i znasz hisotrie a nie jest wydeptane ani zniszczone ja bym zamieniał, pewnie, że lepiej kupić auto z przebiegem 100 niż 200 ale na Twoim miejscu bardziej bym się skupił na aspektach awaryjności modelu - jeżeli 206 a 307 są pod tym względem porównywalne to jestem znowu na tak - wiele niepochlebnych opini czyta się na temat 307 ale powtarzam czyta się więc może najpierw zasięgnij opini nt. modelu z tym właśnie silnikiem, co do samej jazdy 307 jechałem doobrych kilka lat temu jak auto wchodziło do sprzedaży samochodami demo 1.6 oraz 2.0 90ps i wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - mam taką możliwość. Aktualnie moja małżonka pomyka 206 1,4 hdi. Generalnie autko

> fajne, rocznik 2006, to już jej drugi Pug. Nie ma większych zastrzeżeń, jedynie przeszkadza

> brak klimy.

> Pojawiła się opcja taniego zakupu 307 1,6 HDI 90 km. Auto sprawdzone, od początku serwisowane, stan

> faktyczny znany, ale.... przebieg. Autko ma najechane ponad 200 tysięcy. Jest klima, jakaś tam

> elektryka.

> Finansowo 1:1, pewnie sprzedam 206 za tyle, za ile kupię Puga. Trochę w kropce jestem, szczerze

> mówiąc. Z jednej strony większe i bardziej komfortowe auto, z drugiej ten przebieg mnie trochę

> przeraża

W 2009 roku dokonałem zamiany 206 na 307 wink.gif

Ale wtedy 307 miał o 100.000 mniejszy przebieg niż "Twój" wink.gif

A 206 jaki ma przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2009 roku dokonałem zamiany 206 na 307

> Ale wtedy 307 miał o 100.000 mniejszy przebieg niż "Twój"

> A 206 jaki ma przebieg?

206 ma teraz 150 kkm.

Aha, tym modelem 307 zrobiłem osobiście w firmie ponad 120 tys km, przez ten czas był to absolutnie niezawodny model. Odnośnie stanu licznika i serwisowania jestem pewny. Natomiast jak go dalej użytkownicy traktowali to już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 206 ma teraz 150 kkm.

> Aha, tym modelem 307 zrobiłem osobiście w firmie ponad 120 tys km, przez ten czas był to absolutnie

> niezawodny model. Odnośnie stanu licznika i serwisowania jestem pewny. Natomiast jak go dalej

> użytkownicy traktowali to już nie.

Różnica w przebiegach nie jest rażąca. Tym bardziej jeśli znasz auto, to tylko brać zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest rażąca. Dla mojej żony 50 tys kilometrów to plan na 5 lat

> Chyba ją po prostu wsadzą w 307 niech pojeździ i zdecyduje sama.

Masz rację, do puki "organoleptycznie" tej jazdy i róznicy nie doświadczy - nic nie zrobisz,

przerabiałem ten temat tylko z Focusem z 2002 r na 307 SW z 2008 r, póżniej był tylko

jeden problem - wjazd do garażu bo 307 jest szersza ale jak pokazałem że ma składane

elektryczne lusterka to już było po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, do puki "organoleptycznie" tej jazdy i róznicy nie doświadczy - nic nie zrobisz,

> przerabiałem ten temat tylko z Focusem z 2002 r na 307 SW z 2008 r, póżniej był tylko

> jeden problem - wjazd do garażu bo 307 jest szersza ale jak pokazałem że ma składane

> elektryczne lusterka to już było po sprawie.

Niech żyje dzisiejsze budownictwo. Po takich wypowiedziach, nie zdziwi mnie, jak któryś deweloper zaoferuje domki z garażem i wg niego - w pełni rodzinnym samochodem gratis ... siakimś Sparkiem, Smartem, Aygo czy innym Pugiem 107. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, do puki "organoleptycznie" tej jazdy i róznicy nie doświadczy - nic nie zrobisz,

> przerabiałem ten temat tylko z Focusem z 2002 r na 307 SW z 2008 r, póżniej był tylko

> jeden problem - wjazd do garażu bo 307 jest szersza ale jak pokazałem że ma składane

> elektryczne lusterka to już było po sprawie.

pojeździła dzisiaj małżonka - narzeka, że mnie zrywny. Rzeczywiście, ten mały piździk jest szybszy - lżejszy, lepiej się zbiera.

Stan wygląda na ok. Wnętrze dobrze, z zewnątrz też. Jak do tej pory żadnej usteki, awarii. Wszystko oryginał - turbo, wtryski, sprzęgło.

Cholera wie co robić. Mam dylemat jak rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojeździła dzisiaj małżonka - narzeka, że mnie zrywny. Rzeczywiście, ten mały piździk jest szybszy

> - lżejszy, lepiej się zbiera.

> Stan wygląda na ok. Wnętrze dobrze, z zewnątrz też. Jak do tej pory żadnej usteki, awarii. Wszystko

> oryginał - turbo, wtryski, sprzęgło.

> Cholera wie co robić. Mam dylemat jak rzadko.

Upewnić się co do stanu i brać. Potem zachipować i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.