Skocz do zawartości

KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja bym z checia poszedl umyc auto, ale nie ma sensu, bo jak juz wyzej pisalem, robia u nas

> kanalizacje pod robota i auta jezdza non stop i caly pyl z drogi zostaje na aucie

ja tylko po zimie opłukałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś Cromę odwiedzili chętni na zakup. Niektórzy spamerzy znaleźli ogłoszenie na moją Cromę.

> Co będzie dalej na pewno poinformuję.

Z ciekawości spytam. Na kolega będzie wymieniał swój wóz? Nadal stajnia Fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co jest w homologacji ... pytam bo mi sie nie chce szukać po książkach

> Ja raz w życiu jechałem Cromą na 18" po kocich łbach... da się przeżyć tylko te krawężnika żadnego

> już bym nie pokonał

Faktycznie, twardo jest. Mam zimówki 17" i mimo niewielkiej różnicy w profilach jazda na 17" jest dużo bardziej komfortowa. Z kolei na nie dziurawej drodze Croma na 18" to jak jazda po szynach, zwłaszcza na łukach. Coś za coś. Podejrzewam, że 18" + polskie drogi były u mnie powodem wymiany wahaczy w styczniu br. U mnie wiosenne porządki rozpoczęte. Pucowanie auta środku było, mycie było, letnie kapcie są, klima chodziła także zimą, ale w najbliższym czasie robię dezynfekcję klimy i wymianę filtra. A jak się pogoda ustabilizuje to konkretne mycie z odświeżaniem i konserwacją lakieru. No i muszę jeszcze podjechać na mycie podwozia po zimie. To w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tego virusa to ile sobie winszowali?

> Był tu kolega,(ktory teraz jeździ super Skodą) co sobie Cromę podciagnął do 190KM

płaciłem 750zł za virusa z wyłączeniem programowo EGR

co do mocy to faktycznie da się wyciągnąć więcej....ale to co mam teraz w zupełności wystarcza...przyspieszenie ze 130 do 160km/h to jest dosłownie moment cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale widzę że jesteś moim ziomkiem z łódzkiego...Piotrków i Opoczno tak?

Piotrków -Sulejów -Opoczno wink.gif

Ogrodnik - bo lubię dłubać w ogródku, miodowy, od pewnego trunku z miodem w składzie swiety.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uuu, to Cinek droższy jest, ale potrafi jeszcze +20KM wycisnąć.

Zanim zrobiłem virusa to troche czytałem o chipowaniu i ogólnie o tuningu Fiata. Firma w której robiłem działa już od ok 10lat i całkiem dobre opinie zbierają jednak w jednym z wątków które czytałem Ci goście u których robiłem auto odsyłali do Cinka jako do "bardziej doświadczonego" kolegi....coś w tym musi być skoro jest droższy.

ja zrobiłem virusa w Zduńskiej Woli w firmie All Tuning bo było blisko i krótki termin oczekiwania a do Cinka miałem 400km i termin ok tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim zrobiłem virusa to troche czytałem o chipowaniu i ogólnie o tuningu Fiata. Firma w której

> robiłem działa już od ok 10lat i całkiem dobre opinie zbierają jednak w jednym z wątków które

> czytałem Ci goście u których robiłem auto odsyłali do Cinka jako do "bardziej doświadczonego"

> kolegi....coś w tym musi być skoro jest droższy.

> ja zrobiłem virusa w Zduńskiej Woli w firmie All Tuning bo było blisko i krótki termin oczekiwania

> a do Cinka miałem 400km i termin ok tygodnia

Tak czy siak dobrze że ogra wycieli ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy siak dobrze że ogra wycieli

no właśnie to mnie zastanawia... jak to jest z tym EGRem...skoro go wyłączyli programowo to on jest w pozycji zamkniętej czy otwartej?

profilaktycznie zaślepię go dorobioną blaszką...taką bez dziur i zobaczymy jak będzie się zachowywał silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy siak dobrze że ogra wycieli

Wcale nie tak fajnie i dla silnika i dla wdychających twoje spaliny. Brak recyrkulacji powoduje zwiększenie temperatury spalania, co przekłada się na szereg niekorzystnych zjawisk, włącznie z koniecznością częstszej wymiany oleju w silniku. Trzeba też wspomnieć o zdecydowanym zwiększeniu w spalinach tlenków NOx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcale nie tak fajnie i dla silnika i dla wdychających twoje spaliny. Brak recyrkulacji powoduje

> zwiększenie temperatury spalania, co przekłada się na szereg niekorzystnych zjawisk, włącznie

> z koniecznością częstszej wymiany oleju w silniku. Trzeba też wspomnieć o zdecydowanym

> zwiększeniu w spalinach tlenków NOx.

Pewnie masz rację, ale kolektor dolotowy mówi do ogra: "kocham Cię że nie zapychasz mnie już sadzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wdychających może tak ale dla silnika wywalenie ogra jest jak najbardziej zdrowe, nie ma czegoś takiego jak wyższa temp. spalania przy wyłączonym egr - bardziej chyba jest ona wyższa jak egr działa ( do kolektora powracają częściowo spaliny które defakto mają swoją temp) co do częstości wymiany oleju to nie widzę związku niewiem.giflizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie to mnie zastanawia... jak to jest z tym EGRem...skoro go wyłączyli programowo to on jest

> w pozycji zamkniętej czy otwartej?

> profilaktycznie zaślepię go dorobioną blaszką...taką bez dziur i zobaczymy jak będzie się

> zachowywał silnik

powinni Ci go zaślepić fizycznie przy 'wycięciu' programowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla wdychających może tak ale dla silnika wywalenie ogra jest jak najbardziej zdrowe, nie ma

> czegoś takiego jak wyższa temp. spalania przy wyłączonym egr - bardziej chyba jest ona wyższa

> jak egr działa ( do kolektora powracają częściowo spaliny które defakto mają swoją temp)

Głupoty kolega opowiada.

>co do częstości wymiany oleju to nie widzę związku

Nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla wdychających może tak ale dla silnika wywalenie ogra jest jak najbardziej zdrowe

Trudno z tym polemizować ok.gif

> nie ma czegoś takiego jak wyższa temp. spalania przy wyłączonym egr - bardziej chyba jest ona wyższa

> jak egr działa

Mylisz się pod tym względem - jest dokładnie odwrotnie smirk.gif

Jednak dla mnie najbardziej odczuwalnym plusem jest zdecydowane szybsze nagrzewanie się silnika , zwłaszcza zimą przy niezaślepionym , choć skryzowanym EGR-ze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

se kolega poczyta opinie niezależnych ekspertów, mechaników i sam głupot nie pisze - trzeba trochę rozeznać się w temacie aby zabrać " głos" a swoją drogą czy kolega wie na jakim zakresie egr jest aktywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos mycia auta. Czy do mycia podwozia ścigają czy pozostawiają plastikowe osłony podwozia? Ćwiczył ktoś z was tę operację? Jak jest poprawnie? Wybieram się na myjnię gdzie dźwigają auto na podnośniku i myją od spodu. Zastanawiają mnie tylko te osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A propos mycia auta. Czy do mycia podwozia ścigają czy pozostawiają plastikowe osłony podwozia?

> Ćwiczył ktoś z was tę operację? Jak jest poprawnie? Wybieram się na myjnię gdzie dźwigają auto

> na podnośniku i myją od spodu. Zastanawiają mnie tylko te osłony.

jak zostawisz oslony to umyją ci osłony, przy demontażu umyją silnik od dołu. W jakim celu? Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> se kolega poczyta opinie niezależnych ekspertów, mechaników i sam głupot nie pisze - trzeba trochę

> rozeznać się w temacie aby zabrać " głos" a swoją drogą czy kolega wie na jakim zakresie

> egr jest aktywny ?

Kolego piszesz bzdury i najgorsze, że potem takie bzdury ludzie czytają i powtarzają - mam na myśli wpływ tego urządzenia na temperaturę spalania i co za tym idzie silnika oraz turbiny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_recyrkulacji_spalin

Kwestia trwałości i syfienia dolotu to kwestia odrębna, jednak Fiat uporał się z tym problemem zmniejszając ilość recyrkulowanych spalin. Mogę ci pokazać zdjęcia mojego EGR po 40 tysiącach przebiegu - jest czyściutki.

Praktyczny zakres pracy to 0-45% i jest to dadatkowo zmniejszone odpowiednią przyślepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.