Skocz do zawartości

Amortyzator tył


Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcał ktoś z Was tylny amortyzator?

Mi coś stuka, chciałem sprawdzić czy to sam amor czy górne mocowanie ma luz.

Podlewarowałem, zdjąłem koło, widzę dziurę w podłużnicy a w niej łeb śruby. Ok - git.

Wkładam klucz a tam śruba jest za blisko ścianki i nasadka się nie mieści sciana.gif

Do tego wyjmując spadła mi do podłużnicy ta nasadka angryfire.gif

Nie widzę możliwości tego odkręcić bez odkręcenia całej belki facepalm%5B1%5D.gif

Aaaa niech stuka - po woli LE-JĘ już na ten wynalazek.

Z innej beczki - ciekną mi odpowietrzniki w chłodnicy.

Śmierdzi, para leci - no lipa.

Zmieniałem gumki, podklejałem silikonem - nic.

Dzisiaj odkryłem przyczynę - otóż te korki po prostu pękają, odpadają im łebki.

Dzwonię do aso - 20zł i trzeba ściągać z Włoch 5szt hehe.gif

Ręce opadają.

Gupuję golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkręcał ktoś z Was tylny amortyzator?

> Mi coś stuka, chciałem sprawdzić czy to sam amor czy górne mocowanie ma luz.

> Podlewarowałem, zdjąłem koło, widzę dziurę w podłużnicy a w niej łeb śruby. Ok - git.

> Wkładam klucz a tam śruba jest za blisko ścianki i nasadka się nie mieści

> Do tego wyjmując spadła mi do podłużnicy ta nasadka

> Nie widzę możliwości tego odkręcić bez odkręcenia całej belki

Miesiąc temu robiłem swapa na tarcze z tyłu, przy okazji wymieniłem sobie amorki. Nasadki stanleya wchodziły idealnie.

Jak nasadka Ci wpadła w podłużnicę to już musisz ją spisać na straty tylko żeby na dołach nie dzwoniła zlosnik.gif

Jak stuka to może łożyska w wahaczach albo tuleje w belce?

> Aaaa niech stuka - po woli LE-JĘ już na ten wynalazek.

> Z innej beczki - ciekną mi odpowietrzniki w chłodnicy.

> Śmierdzi, para leci - no lipa.

> Zmieniałem gumki, podklejałem silikonem - nic.

> Dzisiaj odkryłem przyczynę - otóż te korki po prostu pękają, odpadają im łebki.

> Dzwonię do aso - 20zł i trzeba ściągać z Włoch 5szt

> Ręce opadają.

> Gupuję golfa.

nie można jechać na szrot wytargać za grosze kilka ładnych sztuk? Ja na razie tych problemów nie mam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak stuka to może łożyska w wahaczach albo tuleje w belce?

Czekałem na takie pytanie hehe.gif

Ja nie pytałem gdzie mi stuka bo wiem gdzie mi stuka. Pytałem jak amorek odkręcić grinser006.gif

> nie można jechać na szrot wytargać za grosze kilka ładnych sztuk? Ja na razie tych problemów nie

> mam

Droga na szrot mnie drożej wyniesie. W promieniu 200km nie mam czegoś takiego jak szrot z mareą 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spróbuj ją wydłubać pod kanapą masz takie gumy w dłużycach i tam spróbuj zerknąć

Pali licho nasadkę.

Amory były wymieniane na wyjętej belce i obawiam się, że kumpel który mi to robił nie przewidział... no po prostu nic nie przewidział, nie zerknął że za blisko brzegu wypada ta sruba.

Poszukam jeszcze nasadki z cieńszą ścianką ale tam bardzo mało miejsca jest bo śruba nie jest na środku otworu. Kto wie, może przy podlewarowanym aucie belka na gumach się trochę opuściła i przez to.....

Pobawię się jeszcze.

Nie wiem czy sam amor stuka czy górne mocowanie.

Jak bujam autem w dół/góra to jest "puk"

Przy odkręconym amorku na dole - nie ma "puk"

Jak ręką wciskam i ciągnę amorek to czuć delikatny luz.

Bilsteiny. Nie maja roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pali licho nasadkę.

> Amory były wymieniane na wyjętej belce i obawiam się, że kumpel który mi to robił nie

> przewidział... no po prostu nic nie przewidział, nie zerknął że za blisko brzegu wypada ta

> sruba.

> Poszukam jeszcze nasadki z cieńszą ścianką ale tam bardzo mało miejsca jest bo śruba nie jest na

> środku otworu. Kto wie, może przy podlewarowanym aucie belka na gumach się trochę opuściła i

> przez to.....

> Pobawię się jeszcze.

> Nie wiem czy sam amor stuka czy górne mocowanie.

> Jak bujam autem w dół/góra to jest "puk"

> Przy odkręconym amorku na dole - nie ma "puk"

> Jak ręką wciskam i ciągnę amorek to czuć delikatny luz.

> Bilsteiny. Nie maja roku.

no to już gorzej, u mnie belka nie była ruszana od nowości więc śruba od amorka była idealnie po środku.

BTW, nie masz w podłużnicy takiej plastikowej tulejki? Ja jej nie wyjmowałem a nasadka i tak weszła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW, nie masz w podłużnicy takiej plastikowej tulejki? Ja jej nie wyjmowałem a nasadka i tak weszła

U mnie tak samo, gumowa tulejka dzięki której nie wpadnie nic do środka zlosnik.gif

A pozatym odkręcałem amor kilka razy i nigdy nie miałem problemu z wsadzeniem tam nasadki. Coś tam musi być nie tak skoro kolega wyżej nie może tego zrobić normalnie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tak samo, gumowa tulejka dzięki której nie wpadnie nic do środka

> A pozatym odkręcałem amor kilka razy i nigdy nie miałem problemu z wsadzeniem tam nasadki. Coś tam

> musi być nie tak skoro kolega wyżej nie może tego zrobić normalnie

No to mówię. Belka była wyciągana bo były robione poduszki, łożyska i właśnie amory.

I teraz nie jest ta śruba na środku otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z innej beczki - ciekną mi odpowietrzniki w chłodnicy.

> Śmierdzi, para leci - no lipa.

> Zmieniałem gumki, podklejałem silikonem - nic.

> Dzisiaj odkryłem przyczynę - otóż te korki po prostu pękają, odpadają im łebki.

> Dzwonię do aso - 20zł i trzeba ściągać z Włoch 5szt

> Ręce opadają.

> Gupuję golfa.

Przerabiałem temat grinser006.gif Szukaj cc,sc odpowietrzniki nagrzewnic mają identyczne koreczki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ręce opadają.

> Gupuję golfa.

No co Ci powiedzieć?

F I A T

Ja nie dawno bylem w ASO Opla po taką gumową nakładke na silnik wycieraczki tylnej do Corsy B (od zewnątrz) - mieli od ręki - 5zł, a i przypomniało mi sie u nich, że jeszcze ten kaplesek taki plastikowy (co zakrywa nakrętkę, którą przykręcasz ramię wycieraczki na wieloklin) - 3 zł - żeby nie było wszystko ori GM.

No niestety jako były już posiadacz fiacika, muszę przyznać, że niemcy przodują jeśli chodzi o autka - co prawda wieśwagena nie chciałem, za to OPEL mi leży idealnie (mam już dwa, prawie 20- letnie i mniej problemów niż z jednym, wówczas 15-letnim fiatem, a ople jeżdżą więcej niż fiacik jeździł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No co Ci powiedzieć?

> F I A T

> Ja nie dawno bylem w ASO Opla po taką gumową nakładke na silnik wycieraczki tylnej do Corsy B (od

> zewnątrz) - mieli od ręki - 5zł, a i przypomniało mi sie u nich, że jeszcze ten kaplesek taki

> plastikowy (co zakrywa nakrętkę, którą przykręcasz ramię wycieraczki na wieloklin) - 3 zł -

> żeby nie było wszystko ori GM.

> No niestety jako były już posiadacz fiacika, muszę przyznać, że niemcy przodują jeśli chodzi o

> autka - co prawda wieśwagena nie chciałem, za to OPEL mi leży idealnie (mam już dwa, prawie

> 20- letnie i mniej problemów niż z jednym, wówczas 15-letnim fiatem, a ople jeżdżą więcej niż

> fiacik jeździł).

Wiem, siostra ma corsę z '96 to jak na takie małe auto wypas i wygoda jak w mercedesie (w porównaniu z fiatem tej klasy z tamtego roku). Klima, wspomaganie, szyber itp. i blachy bez plamki rdzy, wszystko sprawne, ogrzewanie po minucie na maxa daje i tak dalej...

Tylko, niestety - niemiec nie będzie miał nigdy tego "czegoś" co ma fiat. Tej odrobiny finezji, tej nieprzewidywalności, tego polotu i pazura. Zbyt to jest poukładane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie. M10 nigdzie poza mareą nie widziałem.

nie wiem- zadzwoń gdzieś do sklepu, ASO zapytaj o średnicę, ale na 99% w Uno to było na oko M6.

A słuchaj, nie możesz gdzieś pojechać z tą chłodnicą, gdzie spawają plastyki? Nich Ci to całkem zaspawają na zero, odpowietrzysz korkiem sobie jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem- zadzwoń gdzieś do sklepu, ASO zapytaj o średnicę, ale na 99% w Uno to było na oko M6.

> A słuchaj, nie możesz gdzieś pojechać z tą chłodnicą, gdzie spawają plastyki? Nich Ci to całkem

> zaspawają na zero, odpowietrzysz korkiem sobie jakby co.

Jakim korkiem? Tam nie ma korka.

Bez tych odpowietrzników byłaby trauma straszna. Muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moja Corsa jest z 93, golas kompletny był, był bo m.in. założyłem wspome (hydraulikę), a teraz będę centralny + ele szybki zakładał.

Mercedes to może nie jest, ale dużo lepszy od Uno (ta sama klasa), ale to jest żonki, ja jeżdżę Astrą F kombi - też chciałem zamiast niej kupić Mareę Kombi, ale koniec końców odpuściłem i nie żałuję - a jeśli chodzi o ogrzewanie w obu, to powiem Ci tylko tyle, że w zeszłym roku miałem całe uda odpażone (kierowałem sobie nawiewy na nogi, a w tym roku moja żona odparzyła sobie dłonie - tak grzeje opel. Jak w ubiegłym roku mierzyłem pirometrem to było w granicach 80-90*C w nawiewach - we fiacie nieosiągalne niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz moja Corsa jest z 93, golas kompletny był, był bo m.in. założyłem wspome (hydraulikę), a

> teraz będę centralny + ele szybki zakładał.

> Mercedes to może nie jest, ale dużo lepszy od Uno (ta sama klasa), ale to jest żonki, ja jeżdżę

> Astrą F kombi - też chciałem zamiast niej kupić Mareę Kombi, ale koniec końców odpuściłem i

> nie żałuję - a jeśli chodzi o ogrzewanie w obu, to powiem Ci tylko tyle, że w zeszłym roku

> miałem całe uda odpażone (kierowałem sobie nawiewy na nogi, a w tym roku moja żona odparzyła

> sobie dłonie - tak grzeje opel. Jak w ubiegłym roku mierzyłem pirometrem to było w granicach

> 80-90*C w nawiewach - we fiacie nieosiągalne niestety...

Marea w miarę grzeje ale... długo się rozgrzewa, na prawdę długo - wielki kloc.

W uno po dołożeniu turbo i przy ostrym deptaniu też szybko było ciepełko hahaha.gif

Dobra, koniec OT.

Co do marei to ten tylny amorek odpuściłem - lekko postukuje ale w środku tego nie słychać tylko w kanale.

Za to padła mi rolka prowadząca paska wspomagania (ta na samym dole) i jutro muszę zmienić a co się omordowałem, żeby dość która to spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marea w miarę grzeje ale... długo się rozgrzewa, na prawdę długo - wielki kloc.

> W uno po dołożeniu turbo i przy ostrym deptaniu też szybko było ciepełko

hmm mialem dwie dwulitrówki i grzały szybko...jedna PB druga z LPG

> Dobra, koniec OT.

> Co do marei to ten tylny amorek odpuściłem - lekko postukuje ale w środku tego nie słychać tylko w

> kanale.

> Za to padła mi rolka prowadząca paska wspomagania (ta na samym dole) i jutro muszę zmienić a co się

> omordowałem, żeby dość która to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.