Skocz do zawartości

[G] chwalę się!!!!! Podgrzewanie lusterek


coderiese

Rekomendowane odpowiedzi

będziecie się śmiać...

po kilku latach jeżdzenia astra odkryłem że ona ma podgrzewane lusterka...

byłem przekonany że powinien być osobny włącznik do nich - jak w starej eFce teścia...

no ale po zdekodowaniu VINu okazało sie że powinienem to mieć - nie wiedziałem że włączają się razem z ogrzewaniem tylnej szyby.Tak to jest jak się instrukcji nie czyta.

Ok, włączyłem....lusterka zimne. No to nura do skrzynki bezpieczników - i tam gdzie powinien byc bezpiecznik - pusto. Wsadziłem odpowiedni - i lusterka gorrrrące!

mała rzecz a cieszy yay.gifyay.gif

Zmieniłem tytuł wątku.

[Orochimaru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie będę

> Ty dobrze popatrz, może jeszcze coś jest o czym nie wiedziałeś

hhehe... a zebys wiedział

niedawno odkryłem że ma złącze skandynawskie, teraz lusterka... niedługo odkryję napęd 4x4, ksenony i automatyczną klimę hehe.gifhehe.gif

wg VINu mam jeszcze jakąś "nagrzewnicę tylnej części kabiny" - cokolwiek to jest niewiem.gif

nagrzewnicy z tyłu to na pewno nie mam. Chyba że chodzi o te tunele pod fotelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i cacy. Ale do chwalenia się jest kącik poniżej.

> Chyba, żebyś zmienił tytuł na regulaminowy, napisał chociaż który to bezpiecznik i jaką powinien

> mieć wartość. Wtedy mod nie musiałby przenosić całego wątku na IKGM .

oj tam, oj tam

wybacz człowiekowi w szoku zlosnik.gif

bezpiecznik nr 41, 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też to niedawno odkryłem (brak symbolu na wkładzie lusterka), że moja wersja wyposażeniowa posiada

> tę funkcję.

> Jestem równie uradowany jak Ty.

Pytanie czy jak nie mam elektrycznych lusterek to i podgrzewania nie będzie?

Sprawdzę dopiero w sobotę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna dupa, znalazłem. yikes.gif Ja to jestem gamoń do kwadratu. Miałem EPC od wielu lat i nigdy nie wpadłem że tam jest taki bajer wyświetlania opcji wyposażenia i to takiej dokładnej. No i wychodzi że ja tez niby mam te lusterka z grzaniem. Oczywiście nie grzeje. Musze jutro zerknąc w bezpieczniki. W mordę jeża jak się okaże że przez 9 lat morduję się bez grzanych lusterek a tam tylko bezpiecznika nie ma to chyba sam się zgłoszę po nagrodę maliny. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są elektryczne to i są podgrzewane. Były tylko dwie opcje w AG:

- manualne, niepodgrzewane,

- elektryczne, podgrzewane.

Ja natomiast jestem ciekaw czy lusterka z AH podejdą do AG, kształtem tego trójkąta są prawie identyczne co AG, będę miał dwa auta na podwórku to się muszę temu przyjrzeć, może by i elektryczne składanie opanował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak są elektryczne to i są podgrzewane. Były tylko dwie opcje w AG:

> - manualne, niepodgrzewane,

> - elektryczne, podgrzewane.

No elektryczne są. Ja chyba zwariuję, ale mi ciśnienie skoczyło. Tyle się nanarzekałem na brak ogrzewania lusterek a wystarczy pewnie bezpiecznik wsadzić. facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma to chyba sam się zgłoszę po nagrodę maliny.

ooo przepraszam

ja jestem pierwszy w kolejce po ten zaszczytny tytuł zlosnik.gif

Bezpiecznika możesz nie mieć - masz dokładnie ten sam model co ja.

Bezp nr 41 jest na samym dole skrzynki, po prawej stronie. Ostatni rząd, skrajny prawy.

a VIN mozna też sprawdzić bez instalacji EPC :

TU ale po radziecku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym ogłaszam że nagroda roku ZAKRĘCONEGO SŁOIKA Z MALINAMI 001.gif zostaje przyznana mi właśnie. 9 lat użytkowania i byłem pewny że nie posiadam ogrzewanych lusterek. pad.gifChyba nikt mnie nie przebije mlot.gif.

Dziś rano wsunąłem bezpiecznik nr 41 i lusterka oczywiście grzeją. Obydwa. Ciekaw jestem ile jeszcze zagadek kryje w sobie mój pojazd, bo w zasadzie niczego więcej oprócz tych podgrzewanych lusterek mi nie brakowało. No może czasem mocy silnika. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.GIF za uruchomiony wątek. Żeby było śmieszniej, inaczej jak ty, wiedziałem że grzałki lusterek startują razem z szybą, bo to powszechny patent(choć wg mnie głupi). Gdy kupiłem tą astrę i wszystko sobie sprawdzałem czy działa, wszystko działało. Nie sprawdzałem lusterek bo była ciepła jesień i nie pomyślałem o lusterkach. Potem przy pierwszym zaszronieniu uruchomiłem grzanie szyby. Szyba grzała, lusterka nie, więc przyjąłem do wiadomości, że nie są podgrzewane. Zakodowałem to sobie w tym głupim starym łbie tak głęboko, że jeżdżąc z zaparowanymi lusterkami kląłem pod nosem na opla, że co za debilna konstrukcja- elektryczne sterowanie jest a nie ma wkładek grzejnych. Zachowałem się jak humanista. facepalm%5B1%5D.gif Szkoda gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakodowałem to sobie w tym głupim starym łbie tak głęboko, że jeżdżąc z

> zaparowanymi lusterkami kląłem pod nosem na opla, że co za debilna konstrukcja- elektryczne

> sterowanie jest a nie ma wkładek grzejnych. Zachowałem się jak humanista. Szkoda gadać.

jak wspomnialem wyżej - w starek eFce były osobne włączniki. Przyjąłem założenie że skoro nie mam guziczków = nie mam wkładów.

Tylko teściu chodził, kręcił nochalem "jak ten opel upadł, jego stara F z 93 roku miała a ta twoja , HEHE, taka nowa a nie ma" facepalm%5B1%5D.gif

po uruchomieniu z dziką, wręcz perwersyjną satysfakcją poinformowałem o tym fakcie w pierwszej kolejności PT Tatusia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po uruchomieniu z dziką, wręcz perwersyjną satysfakcją poinformowałem o tym fakcie w pierwszej

> kolejności PT Tatusia

A ja się zastanawiam jak o tym fakcie powiedzieć żonie i nie zaliczyć w beret? Chyba jej nic nie powiem a jak kiedyś zauważy, że lusterka grzeją to odstawię teatrzyk. Zrobię karpia - no co ty se jaja robisz, przecież zawsze grzały. A potem żachnę się - ..ech baba za kierownicą.

rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny, mroźny poranek 8.04.2013

miejsce akcji - Zabrze / śląskie / Polska

godzina - 6.30

akcja własciwa:

poranne zerknięcie na termometr - -5st. Nigdy nie sądziłem ze sie ucieszę widząc taką wartość.

Złażę na parking. Zamiast dotychczasowej porcji bluzgów które były w stanie zawstydzić okolicznych meneli i tzw "kloszardów" jakie mi towarzyszyły przy skrobaniu auta - dziś błogi usmiech zadowolenia na moim ryju. Albowiem.. mam przed sobą cudowny rytuał ELEKTRYCZNEGO odmrażania lusterek.

Wsiadam do auta. Odpalam silnik. Radio. Przygrywa mi Jean Michel Jarre - Oxygene. Szybki, zdecydowany ruch mający na celu włączenie ogrzewania szyby... wytężam wzrok...patrzę z radosnym , wręcz orgazmicznym oczekiwaniem na lusterka zewnętrzne astry G kombi. Kilka sekund.. kilkanaście... Taaak! Yeeeees! Ach! TAAAAAAAAAAAAAK! TOP-NIE-JĄ!!! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz do Pilkingtona, to Ci zrobią taką jak w Fordach jest .

Myślisz, że byłaby możliwość??

Ciekawe ile by to kosztowało?

W nowym aucie (napewno nie ford) jakby była możliwość to bym założył.

Edyta:

Aż normalnie jutro zadzwonię i zobaczę jakie są możliwości.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że byłaby możliwość??

> Ciekawe ile by to kosztowało?

> W nowym aucie (napewno nie ford) jakby była możliwość to bym założył.

> Edyta:

> Aż normalnie jutro zadzwonię i zobaczę jakie są możliwości.

> PZDR VEN

I dzwoniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.