Skocz do zawartości

Organika 5W40, kto testował?


Benjamin

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany oleju i na półce sklepowej znalazłem takie coś oferowane jako syntetyk 5W40 SM za ok. 85zł. Cena za 4l niższa niż u konkurencji, ale co z jakością? Czy może to być olej z odzysku? Do tej pory jeździłem na różnych olejach: Lotos, Castrol, Elf, Platinum, Mobil. Oleju Organiki nie znam. Trochę kusi, by samemu go wypróbować food.gif, ale może inni już wcześniej próbowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do wymiany oleju i na półce sklepowej znalazłem takie coś oferowane jako syntetyk

> 5W40 SM za ok. 85zł. Cena za 4l niższa niż u konkurencji, ale co z jakością? Czy może to być

> olej z odzysku? Do tej pory jeździłem na różnych olejach: Lotos, Castrol, Elf, Platinum,

> Mobil. Oleju Organiki nie znam. Trochę kusi, by samemu go wypróbować , ale może inni już

> wcześniej próbowali?

Jakie wrażenia po poprzednich i co zaobserwowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do wymiany oleju i na półce sklepowej znalazłem takie coś oferowane jako syntetyk

> 5W40 SM za ok. 85zł. Cena za 4l niższa niż u konkurencji, ale co z jakością? Czy może to być

> olej z odzysku? Do tej pory jeździłem na różnych olejach: Lotos, Castrol, Elf, Platinum,

> Mobil. Oleju Organiki nie znam. Trochę kusi, by samemu go wypróbować , ale może inni już

> wcześniej próbowali?

5w30 jest za ok 75 zł baniak 5 litrów firmowany przez General Motors. Spełnia raczej wszystkie normy. Leje to od 100 tys do mojej corsy z DPF. Po co kombinować z jakąś organiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5w30 jest za ok 75 zł baniak 5 litrów firmowany przez General Motors. Spełnia raczej wszystkie

> normy. Leje to od 100 tys do mojej corsy z DPF. Po co kombinować z jakąś organiką.

a do 1,9tdi 110KM(avg) można to wlać? bo zastanawiam sie czy jest sens nadal bawic sie w tego motula, gm jest o połowe tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem pewną różnicę confused.gif , po zakupie auta wymieniłem olej i przejechaniu ok. 200km. zauważyłem że olej mocno ściemniał prawie jak w dieslu . Auto benzynowe a olej to Elf 5w40 . Do tej pory po wymianie olejów to nawet po kilku miesiącach użytkowania samochodu olej nie zmieniał szczególnie barwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zauważyłem pewną różnicę , po zakupie auta wymieniłem olej i przejechaniu ok. 200km.

> zauważyłem że olej mocno ściemniał prawie jak w dieslu . Auto benzynowe a olej to Elf 5w40 .

> Do tej pory po wymianie olejów to nawet po kilku miesiącach użytkowania samochodu olej nie

> zmieniał szczególnie barwy .

To dobrze. Olej ma być brudny, silnik ma być czysty. Jeżeli olej przez 20 kkm nie zmienia barwy, to raczej źle o nim świadczy. A to, że jest czarny, absolutnie nie świadczy o tym, że jest zużyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 505.00

> ta pasuje

> tylko czy jest sens oszczedzać te 80zł, lub czy jest sens dopłacac do motula te 80zł

Nie ma sensu. Olej to :-) A tak serio tak jak pisałem - ja na swojej corsie mam 100 tys na tym oleju. A wszystkie kupuje na allegro, nawet nie wiem czy to oryginał. I tak zmana co 15 tys to co za różnica czy GM czy motul. 15 tys to pewnie każdy wytrzyma. A za te 80 zł to se lepiej flaszke kup :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest tak, że ktoś kupi hiper olej i po zalaniu widzi różnicę na lepsze. Ja natomiast zrezygnowałem z drogiego Castrola Edge TD, na który wszędzie psioczą, na rzecz chwalonego oleju Forda za połowę ceny tego pierwszego. Moim zdaniem silnik pracuje głośniej, ale może to kwestia przejścia z 5W40 na 5W30 niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dobrze. Olej ma być brudny, silnik ma być czysty. Jeżeli olej przez 20 kkm nie zmienia barwy, to

> raczej źle o nim świadczy. A to, że jest czarny, absolutnie nie świadczy o tym, że jest

> zużyty.

Nie do końca, kiepski olej czernieje ponieważ się utlenia i koksuje w wysokiej temperaturze. W takim przypadku brudny jest olej i silnik. Takich olejów jest już bardzo mało, jednak chęć szybkiego zysku powoduje, że takie oleje trafiają do obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najczęściej jest tak, że ktoś kupi hiper olej i po zalaniu widzi różnicę na lepsze. Ja natomiast

> zrezygnowałem z drogiego Castrola Edge TD, na który wszędzie psioczą, na rzecz chwalonego

> oleju Forda za połowę ceny tego pierwszego. Moim zdaniem silnik pracuje głośniej, ale może to

> kwestia przejścia z 5W40 na 5W30

Albo tłumik siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie wrażenia po poprzednich i co zaobserwowałeś?

Na początku, kupując olej, zawsze obserwuję różnicę w cenie. zlosnik.gif A na poważnie - w czasie eksploatacji nie zauważyłem wyraźnej przewagi jednego oleju nad drugim. Większość kilometrów robię na długich trasach, spalanie jakie było, takie mniej więcej pozostało, co jakiś czas niewielka dolewka oleju i oby tak dalej. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.