Skocz do zawartości

Fura dla żony - Punto czy i20 ?


vqsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Również gratuluję wyboru i moim zdaniem niepotrzebnie pytałeś o wybór auta tutaj. Szczerze mówiąc niczego się nie dowiedziałeś, a tona flame, która tu się wylała na parchatego Fiata, syfiate Mitsu, fatalnego VW dowodzi tylko o jednym: niedojrzałości ludzkiej i użytkowników forum oraz traktowanie samochodu jak bóstwa, a to przecież tylko dupowóz. No ale każdy Polak to najlepszy polityk, mechanik i oczywiście wszechwiedzący grinser006.gif Mam fiata, jeździ i ma się dobrze, ale nie walę po krzakach i nie identyfikuje się z żadną marką, bo po prostu mam to gdzieś. Tez myślałem o Hyundaiu dla małżonki. Miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem mieszasz pojęcia i dorabiasz niepotrzebnie idelogię.

Oj, nie jest niepotrzebna.

> Twoje pojedjście jest takie samo jak gdybyś szukał żony, miał na oku

> fajną, ładną, i miłą dziewczynę, która bardzo Ci pasuje, ale nie ożenisz się z nią, bo jest

> np. Chinką, a Tobie nie podoba się polityka Chin wobec Tybetu

Oczywiście, że nie chciałbym aby później moje małe Chińczyki robili taką politykę wobec innych dzieci w przedszkolu i szkole. To małżeństwo z rozsądku, nie z miłości bo z miłości nie ma wyboru.

Filozofii nie dorabiam tylko ją obserwuję, kreatorami są producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będę czepliwy - w Bielsku produkuje się silniki

W Bielsku czy w Białej? Bo jak precyzja to precyzja...

> m.in do w/w lancii, ale Lancia jest produkowana w

> Tychach.

Wybacz, ale tyskie to jest...piwo, nie Lancia. wink.gif

Bardzo przepraszam, ale ja podobnie jak prawie cała Polska nie rozróżnia Zagłębia od Śląska, górnego od dolnego więc gdzie tam Tychy i BB? To zbyt trudne. Liczy się, że wszyscy na zachód od nas mają na rejestracji "S".

Dziękuję za wyjaśnienie. 20.GIF tyskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale każdemu podoba się co innego.

Nie znaczy to, że każdy ma rację.

> ale 100 innych osób

> kupi fiata bo chcieli by, żeby wszystkie samochody wyglądały jak 500tki.

Dobrze, że nie są zabronione próby niedopuszczenia ich do głosu. hehe.gif

> I ja będę decydował

> zawsze wybierając konkretną ofertę która po uwzględnieniu różnych czynników wyda mi się

> najkorzystniejsza.

Ja tak samo tylko ta korzyść jest bardziej długofalowa. Myśląc tu i teraz nie można mówić, że zrobiło się słusznie, można natomiast powiedzieć, że ma się prawo do popełniania błędów.

> narzeka, że honda robi samochody bardziej komfortowe i ekonomiczne ale bez sportowego

> charakteru

Mnie wystarczy, że Honda nie kupuje od nikogo silników oraz ich nie sprzedaje.

> (i łapia się za głowę jak można zrobić CR-Z, podczas gdy CR-X było takie fajne), a

> mi się to może podobać i CR-Z

Popełnienie CR-Z przez Hondę i to co robi Fiat nie ma wspólnego mianownika.

> Ja nie mówię, że ma decydować CENA jako sama. Decyduje coś po środku. Ale od dawna już cena nie

> jest wyznacznikiem jakości - bardzo drogie samochody psują się często, a tanie jeżdżą i

> jeżdżą.

Dokładnie. Dlatego trzeba sięgać i analizować dużo głębiej niż w cenniku.

> z porównywalnym wyposażeniem i serwisem,

> o porównywalnej utracie wartości to oczywiście wybiorę tańsze.

Tak, ale ograniczasz czynniki i być może ułatwiasz wybór, ale na pewno bardziej ryzykujesz.

> Droższy serwis wcale nie jest lepszy. W droższym serwisie wcale mechanik nie musi być bardziej

> doświadczony. Droższy serwis przynosi tylko większy zysk właścicielowi. Wiele razy to się już

> potwierdzało (najdroższy serwis z jakim miałem do czynienia był równocześnie najgorszy). Znów

> - cena w stosunku do jakości - to należy oceniać.

Zgadzam się. I chętnie idę w analizie od mechanika poprzez montera do projektanta.

> Tak, ale będą wymagać lepszego wygłuszenia, wyzszego poziomu bezpieczeństwa, lepszego komfortu,

> lepszej jakości materiałów, ekonomiczności i ekologiczności. A coraz mniej sportowych osiągów

> (oczywiście, będą zawsze wyjątki).

Oby.

> Ale wracając do Hyundaia i Fiata. Możesz napisać co takiego rewelacyjnego hyundai robi?

Genesis RWD, SUVy w bogatej palecie, benzyny bez turbo, klasyczne A/T...

Czuć, że to ma jeździć, a nie być i wyglądać. To nie jest rewelacja, ale szacunek się należy, a Fiatowi nie.

> Na pewno nie jest moim marzeniem,

> żeby na ulicy głównie jeździły i30 i i20..

Ale lepiej niż Punto i Bravo. A już się chciałem czepić Stilo. wink.gif

> Ale z tego samego powodu należałoby bojkotować Hyundaia i Kię

> (wybrali naszych południowych sąsiadów).

Lepsza Czechosłowacja niż włoskie związki zawodowe. Jakoś bliższa mi sercu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, pierwszy post w tym temacie był mój, gdzie zalecałem kupno samochodu, nie Fiata. I wybrali

> dobrze, kupili samochód

Dlaczego sam wybrałeś źle? Bo jak rozumiem, doradzasz z własnych doświadczeń, czyż nie? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wiki wynika, że schudł, choć nie będę próbował nikomu wmawiać, że osiągi będą dobre,...

Jeździłem clio 4 z silnikiem 75KM i 90 KM ( turbo ). Ten pierwszy jedzie jak matiz, ten drugi ma wkurzającą "dziurę" podczas ruszania. Do tego mikroskopijna szyba tylna. Auto ładne ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Bielsku czy w Białej? Bo jak precyzja to precyzja...

W Bielsku biglaugh.gif

> Wybacz, ale tyskie to jest...piwo, nie Lancia.

> Bardzo przepraszam, ale ja podobnie jak prawie cała Polska nie rozróżnia Zagłębia od Śląska,

> górnego od dolnego więc gdzie tam Tychy i BB? To zbyt trudne. Liczy się, że wszyscy na zachód

> od nas mają na rejestracji "S".

> Dziękuję za wyjaśnienie. tyskie

pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.