Skocz do zawartości

kosiarka spalinowa


boossu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

rozglądam sie za kolejną..

Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa zlosnik.gif

Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? grinser006.gif Opinie mile widziane

założenie takie, że im taniej tym lepiej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

Kilka dni temu jakiś market się reklamował, chyba Obi - kosiarka z napędem 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

Wygląd ana porządny sprzęt. Przyzwoita moc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląd ana porządny sprzęt. Przyzwoita moc

dlatego się nad nią zastanawiam bo cena IMO korzystna grinser006.gif

dlatego chciałbym zasięgnąć opinie n/t firmy.. widzę, że w niektórych modelach mają silnik B&S.. w tym modelu się tym nie chwalą, dlatego zastanawiam się nad ewentualną dostępnością części potrzebnych w wyniku eksploatacji hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego się nad nią zastanawiam bo cena IMO korzystna

> dlatego chciałbym zasięgnąć opinie n/t firmy.. widzę, że w niektórych modelach mają silnik

> B&S.. w tym modelu się tym nie chwalą, dlatego zastanawiam się nad ewentualną dostępnością

> części potrzebnych w wyniku eksploatacji

Ja mam noname z LeroyMerlin ale z silnikiem B&S ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam noname z LeroyMerlin ale z silnikiem B&S

Też mam, na silnik na razie nie narzekam, ale napęd coś się psuje (po wyczyszczeniu zębatki i klina, działa przez chwilę, po kilkunastu metrach przerywa albo przestaje icon_rolleyes.gif )

Dostępność części do no-name pod marką LM - całkowity brak w PL passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:

http://www.sklepy24.pl/sklep/marax_eu/pr...-0cm-z-koszem/9

Kupowałem w LEroy Merlin za około 750zł.

Tylko nigdzie nie znalazłem napisu NAC...w każdym bądź razie nie narzekam, pali jednak trochę sporo. Gaz podregulowałem, bo te sprężynki coś luźne były. Teraz ładnie pracuje na wolnych obrotach i można ustawić wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

poszukaj czegoś z silnikami B&S naprawdę warto dopłacic kilka złotych. Każdy servis ma do tego części i jak coś bedzie nie tak to naprawia bez problemu.

NAC z tego co pamietam też sprzedawał sprzet z tymi motarami. Problem naca to napędy zębatki niby metalowe a rozpadały się jak cienkie jakości plastik.

Dobrą serię kosiarek ma praktiker niemal bliźnikai alpiny zakupiłem rok temu i jestem duzo bardziej zadowoloni niz z naca zobaczymy jak bedzie się sprawowac po zimowej przerwie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam, na silnik na razie nie narzekam, ale napęd coś się psuje (po wyczyszczeniu zębatki i

> klina, działa przez chwilę, po kilkunastu metrach przerywa albo przestaje )

> Dostępność części do no-name pod marką LM - całkowity brak w PL

Ja mam bez napędu - prosta konstrukcja z regulacją wysokości ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

8 arow i kosiarka o takiej mocy chyba troche przerost formy nad tresica

sam mam na 30 arow z domem i niewielka iloscia krzaczorow kosiarke 4,5 KM z napedem - bo to jest szalenie istotne przy takim areale i daje rade bez zajakniecia

silnik bierz B&S - z doswiadczenia powiem ze sa to silniki do ktorych lekesz tylko paliwo i wymieniasz olej i filtry (moja kosiara ma juz 7 moze 8 lat i z silnikiem zero problemow)

w twoim wypadku praktycznie co nie wezmiesz da rade (podkaszarka tez oblecisz sprawnie i bez wiekszego wysilku) - oby naped byl bo to jest wygoda niesamowita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

Z chinolem jest tak, że silnik rzeczywiście może być dobry, ale pozostałe elementy jak nie zadbasz to będziesz kupował za dwa-trzy lata nową kosiarkę. Farba z blach odłazi juz po roku, nalezy konserwować blachę bo inaczej za trzy lata poza silnikiem to będzie tylko kupa rdzy. no.gif

Kupowałem też taniego chinola 5 lat temu i widzę że jakbym nie zadbał o kosiarkę po każdym koszeniu (mycie blach i konserwacja co najmniej raz na rok) to dziś do koszenia pozostała by mi tylko kosa (taka prawdziwa nie spalinowa - a tak pytanie poza konkursem kto jeszcze potrafi sie taką obsłużyć zlosnik.gif ).

Nie wiem z czego oni to dziś robią, ale poprzednia moja kosiarka Panonia pracowała ponad 20 lat bez przerwy i nigdy nie miałem z nią problemu blacharskiego. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z chinolem jest tak, że silnik rzeczywiście może być dobry, ale pozostałe elementy jak nie zadbasz

> to będziesz kupował za dwa-trzy lata nową kosiarkę. Farba z blach odłazi juz po roku, nalezy

> konserwować blachę bo inaczej za trzy lata poza silnikiem to będzie tylko kupa rdzy.

> Kupowałem też taniego chinola 5 lat temu i widzę że jakbym nie zadbał o kosiarkę po każdym koszeniu

> (mycie blach i konserwacja co najmniej raz na rok) to dziś do koszenia pozostała by mi tylko

> kosa (taka prawdziwa nie spalinowa - a tak pytanie poza konkursem kto jeszcze potrafi sie taką

> obsłużyć ).

> Nie wiem z czego oni to dziś robią, ale poprzednia moja kosiarka Panonia pracowała ponad 20 lat bez

> przerwy i nigdy nie miałem z nią problemu blacharskiego.

Dokładnie tak jak piszesz jest z jakością lakierów i blachy wink.gif

Kose nauczyłem się obsługiwać po tym jak pad kosiarki, deszcze i inne rzeczy doprowadziły do trawy sięgającej kolan w moim sadzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

na litosc bska nie kupuj chnola, ja pacujac w serwisie czekalem na czesci do kosiarek klientow bezposrednio od importera 2-3 tygodnie i nie zawsze przychodzilo to co zamowilem. idz co liroja i szukaj kosiarek koncernu GGP sa to kosiarki szweckiej STIGI tyle ze pod innymi markami i tansze (podstawowy model kosztuje 600zl a odpowiednik ze stigi 1000), naprawde solidne sprzety i dostep do serwisu i czesci bezproblemowy a i jakosc wykonania i plasticzkow jest calkiem przyzwoita (plastiki w chinolach pekaja jak by byly ze szkla). Dodatkowo stiga zapewnia czesci do swoich modeli conajmniej na 10lat. Aha a jak dobrze poszukasz to znajdziesz na silniku hondy, chociaz ja specjalnie nie polecam bo maja latwo zapychajace sie gazniki, ale za to honda odplaca sie idealnie rowna praca silnika i w porownaniu do briksa sa 2db cichsze a to duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kose spalinowa kup na te 800 metrow

Używałeś kiedyś kosy na takich powierzchniach? Bo chyba nie, albo cierpisz na nadmiar wolnego czasu. Kosą to można sobie może 50m2 przycinać, a i tak nie uzyskasz równej powierzchni i będzie to wyglądać bardziej na łąkę niż trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używałeś kiedyś kosy na takich powierzchniach? Bo chyba nie, albo cierpisz na nadmiar wolnego

> czasu. Kosą to można sobie może 50m2 przycinać, a i tak nie uzyskasz równej powierzchni i

> będzie to wyglądać bardziej na łąkę niż trawnik.

kurcze... .. niech no pomysle... uzywalem

i owszem zgodze sie ze rownego jak stol trawnika nie zrobisz taka kosa ale nie przesadzaj... to tylko 800 metrow wiec do wykoszenia trawy nie trzeba ani za wiele czasu ani wysilku jakiegos heroicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze... .. niech no pomysle... uzywalem

> i owszem zgodze sie ze rownego jak stol trawnika nie zrobisz taka kosa ale nie przesadzaj... to

> tylko 800 metrow wiec do wykoszenia trawy nie trzeba ani za wiele czasu ani wysilku jakiegos

> heroicznego

ale to jest trawa kolo domu (11 arów minus dom i inne zabudowy) więc chciałbym ją mieć równą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to jest trawa kolo domu (11 arów minus dom i inne zabudowy) więc chciałbym ją mieć równą...

elektryk bez napędów żadnych - będzie śmigać aż miło, zero problemów z odpalaniem, serwisem, benzyną, olejem itp

U teścia śmiga takie coś (pewnie coś koło 10 lat), kółka już odpadają, ale kosi 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dziś po okolicznych sklepach specjalizujących się w maszynach ogrodniczych i jeden ze sprzedawców polecił

KLIK allegro hecht

z koleii w drugim sklepie sprzedawca polecił AL-KO i AL-KO dwa

co wybrać i dlaczego? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to jest trawa kolo domu (11 arów minus dom i inne zabudowy) więc chciałbym ją mieć równą...

Jak masz dużo jakiś drzewek, iglaków, i wszystkiego co trzeba ominąć, to lepsza jest elektryczna - spalinową "krową" nie wszędzie wjedziesz, i będziesz przezywał. A jak masz powierzchnię której nie trzeba omijać to polecam spalinówkę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojeździłem dziś po okolicznych sklepach specjalizujących się w maszynach ogrodniczych i jeden ze

> sprzedawców polecił

> KLIK allegro hecht

> z koleii w drugim sklepie sprzedawca polecił AL-KO i AL-KO dwa

> co wybrać i dlaczego?

Z tych trzech brałbym pierwszą - ze względu na napęd i silnik b&s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj AL-KO z silnikiem B&S i jeśli czasami kosiarkę obsługują kobitki, to koniecznie z Easy - Start.

Bardzo ułatwia rozruch. Nawet dzieciak uruchomi kosiarkę.

Mam AL-KO z napędem już z 5 lat i oblatuję nią ponad 2000 m i jest bez zastrzeżeń. Co roku wymieniam olej i heja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik bierz B&S - z doswiadczenia powiem ze sa to silniki do ktorych lekesz tylko paliwo i

> wymieniasz olej i filtry (moja kosiara ma juz 7 moze 8 lat i z silnikiem zero problemow)

To mogę potwierdzić. Miałem kosiarkę z B&S 6.75 HP przez 9 lat i zawsze odpalała od pierwszego szarpnięcia. Jak sie zmienia olej, filtr i świecę raz w roku, to silnik jest nie do zarżnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, silnik B&S o mocy około 6KM jest jedynym okazem jaki używałem, że po zimie, gdy naleje się paliwa, kilka razy naciśnie pompkę i chwilę poczeka - odpala od pierwszego pociągnięcia.

Jedynie po jakiś 6-7 latach wymyłem gaźnik w myjce ultradźwiękowej, bo co jakiś czas minimalnie falowały obroty i czasami wypadł jakiś jeden zapłon - po wymyciu (chociaż gaźnik nie był zbytnio brudny) znowu działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, silnik B&S o mocy około 6KM jest jedynym okazem jaki używałem, że po zimie, gdy

> naleje się paliwa, kilka razy naciśnie pompkę i chwilę poczeka - odpala od pierwszego

> pociągnięcia.

W instrukcji B&S piszą, by 5 razy podpompować paliwo po pierwszym zalaniu, a przy kolejnych opalaniach zimnego wystarczy 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W instrukcji B&S piszą, by 5 razy podpompować paliwo po pierwszym zalaniu, a przy kolejnych

> opalaniach zimnego wystarczy 3.

Ja najczęściej tyle razy pompuję paliwo, że już nie czuć albo widać różnicy pomiędzy kolejnymi naciśnięciami pompki i w praktyce się to sprawdza mniej więcej z tym, co pisze producent. Dla kos spalinowych bywa, że trzeba pompkę nacisnąć jakieś 10 razy.

Ilość naciśnięć pompki nie jest jednak jakimś super istotnym parametrem, którego trzeba się w 100% pilnować. Naciśniesz pompkę 5 razy - kosiarka odpali, naciśniesz 10 razy - też odpali.

O wiele istotniejsze jest odpowiednie operowanie dźwignią ssania o ile taka występuje. W dodatku niektóre sprzęty bardzo indywidualnie reagują na ssanie.

Jak silnik odpala za kilkunastym pociągnięciem sznurka, to wyliczanie naciśnięć pompki nie spowoduje, że odpali za pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja kupiłem w promocji w leroy za 536zł tydzień temu kosiarkę harder z silnikiem b&s 450 148cm3. Mała szerokość cięcia bo 40cm ale to najmniejszy problem.

Pali od strzała, ale narazie nie mam co kosić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aja kupiłem w promocji w leroy za 536zł tydzień temu kosiarkę harder z silnikiem b&s 450

> 148cm3. Mała szerokość cięcia bo 40cm ale to najmniejszy problem.

> Pali od strzała, ale narazie nie mam co kosić

520 chyba płaciłem za coś podobnego, też silnik B&S i 40cm

mnie zależało na jak najmniejszej, bo mam dużo drzewek i trzeba trochę manewrować

wymieniłem olej, wyczyściłem filtr, też pali bez problemów smile.gif

teraz w 2-3h oblece całą działkę, wcześniej elektrykiem pół dnia sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 520 chyba płaciłem za coś podobnego, też silnik B&S i 40cm

> mnie zależało na jak najmniejszej, bo mam dużo drzewek i trzeba trochę manewrować

> wymieniłem olej, wyczyściłem filtr, też pali bez problemów

> teraz w 2-3h oblece całą działkę, wcześniej elektrykiem pół dnia

Też kole 500 płaciłem za kosiarkę 46cm z B&S ale bez napędu.

W 2h oblatuję 2000m ... bez kosza ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też kole 500 płaciłem za kosiarkę 46cm z B&S ale bez napędu.

też mam bez napędu, używałem z napędem i jakoś nie widze manewrowania tym w "krzakach"

> W 2h oblatuję 2000m ... bez kosza

eee to ja kulturka z koszem grinser006.gif

i tu duży plus spalinówki, bo raz że zbiera o wiele lepiej (kosz się nie zapycha) to jeszcze jest dużo większy smile.gif

ciekawe czy po zimie pojawi się rdza jak tu koledzy straszyli hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

Mam 8 letnią Stigę z silnikiem B&S i 2 letniego NACa z napędem również z silnikiem B&S

10 razy bardziej wolę kosić starą Stigą niż nowszym NAC-iem - nawet po zimie odpala lepiej

Jak bym miał ponownie kupić kosiarkę to TYLKO coś przyzwoitej firmy na B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

polecam:

http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-husqvarna-lc48-wyprzedaz-i3164561248.html

mam taka samą ale z elektrycznym rozruchem, przyciskam i się uruchamia, super polercam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5-letnią kosiarkę z silnikiem B&S. I problem, mianowicie po wyciągnięciu jej po zimowej przerwie, kilkukrotnym pompnieciu zalala od strzału i tak sobie działa aż muszę opróżnić kosz i ją wyłączyć. Gdy ją wyłączę zawsze, ale to zawsze jest zalana świeca i nie daje się odpalić. Nie sądzę że to wina gaźnika bo gdyby tak było miałbym problem z uruchomieniem zimnej kosiarki. Membrana była wymieniana. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 5-letnią kosiarkę z silnikiem B&S. I problem, mianowicie po wyciągnięciu jej po zimowej

> przerwie, kilkukrotnym pompnieciu zalala od strzału i tak sobie działa aż muszę opróżnić kosz

> i ją wyłączyć. Gdy ją wyłączę zawsze, ale to zawsze jest zalana świeca i nie daje się odpalić.

> Nie sądzę że to wina gaźnika bo gdyby tak było miałbym problem z uruchomieniem zimnej

> kosiarki. Membrana była wymieniana. Jakieś pomysły?

Fajkę na świecy wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale gdyby iskra latała bokiem to miałbym problem żeby w ogóle ją uruchomić.

> To może inaczej, dlaczego akurat fajka.

Niekoniecznie.

Serwisant mi kiedyś mówił że jak zimna odpala a na ciepło nie chce za diabła to na 90% fajka - u mnie się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie.

> Serwisant mi kiedyś mówił że jak zimna odpala a na ciepło nie chce za diabła to na 90% fajka - u

> mnie się sprawdziło.

O widzisz. Dobrego serwisanta miałeś bo u mnie w niby serwisie nie ogarnęli tematu.

Sprawdzę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie fajke a cewke zaplonowa ktora jest razem z fajka, bo wymiana samej fajki nic nie da bo to tylko

> kawalek drutu

Właśnie samą fajkę - za całe 13 zł. Pomogło - ponoć w przypadku odpalania na zimnym i kłopotach z odpaleniem na ciepłym to według mojego servicemana w 90% przypadków to fajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa...

> rozglądam sie za kolejną..

> Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa

> Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM

> Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane

> założenie takie, że im taniej tym lepiej

Im taniej, tym lepiej, ale krócej posłuży. Jak wyżej, silnik B&S, obudowa metalowa, jak spalinowa, to wskazany naped, koła łożyskowane. Taka kosiarka, wyprodukowana w 1996 roku, zdechła mi dopiero w zeszłym roku. 16 lat przeżyła. Cześć jej pamięci.

pi es

Warto przejść się do sklepu z serwisem (nie L-M, Casto,Praktiker itp.) i tam zasięgnąć info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.