Skocz do zawartości

Kupujem sprawne kombi


Planck

Rekomendowane odpowiedzi

> Autor chce sprawne kombi a nie samochód wkurzający go przy każdym starcie spod świateł

to niech nie kombinuje i niech sobie weźmie E61. Reszta to są najmocniesze silniki w danym modelu czyli konstrukcja już ledwo to wytrzymuje, zawieszenie nie dorasta poziomem do silnika, hamulce też niekoniecznie. W BMW to ledwo średnia półka i taki tam sobie zwykły samochód. Poza tym E61 są tanie w stosunku do tego co można mieć z tego samochodu. No i najważniejsze: nie rzuca się w oczy. Jeździ tego od cholery po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problemy z przyspieszeniem na mokrym to nie jest niebezpieczna sprawa. Brak reakcji na ruchy

> kierownicą w zakręcie to już gorzej. Astra 1,4 jest stabilniejsza w mokrych zakrętach od tego

> kloca.

Myślę, że jednak nieco przesadzasz. To jest samochód do szybszej jazdy, ale ulicznej a nie do wyścigów i z tym sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem kiedyś tym samochodem cały dzień po płytach poślizgowych. Dlatego odradzam szczerze. To

> auto jest po prostu niebezpieczne.

Na codzien czlowiek nie porusza sie po plytach poslizgowych, a znam zdecydowanie mniej bezpieczne samochody niz Vectra w tym wzgledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za wszystkie typy, troche przejrzałem na oczy

> Poniżej krótkie zestawienie:

> - Honda Accord tourer 2.4 i-vtec

> IMO bardzo ciekawa opcja, z tego co widze b. dużo wersji z silnikami 2.0, jak awaryjność tego 2.4 ?

Jaka awaryjność hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za wszystkie typy, troche przejrzałem na oczy

> Poniżej krótkie zestawienie:

> - Honda Accord tourer 2.4 i-vtec

> IMO bardzo ciekawa opcja, z tego co widze b. dużo wersji z silnikami 2.0, jak awaryjność tego 2.4 ?

w tym silniku taka opcja nie istnieje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na codzien czlowiek nie porusza sie po plytach poslizgowych, a znam zdecydowanie mniej bezpieczne

> samochody niz Vectra w tym wzgledzie.

Płyty poślizgowe są po to żeby zasymulować jazdę po śniegu/lodzie. Rozumiem, że na zimę to auto trzeba schować w garażu jak roadstery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że jednak nieco przesadzasz. To jest samochód do szybszej jazdy, ale ulicznej a nie do

> wyścigów i z tym sobie poradzi.

Byłem mocno zaskoczony tym jak to auto się nie prowadzi. Przy tak mocnym silniku spodziewałem się chociaż odrobinę lepszego prowadzenia a tu klops. Wykorzystywanie mocy w tym samochodzie jest po prostu niezbyt mądre. Skoro tak to lepiej kupić wersję 1.8 i cieszyć się z niskiego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyty poślizgowe są po to żeby zasymulować jazdę po śniegu/lodzie. Rozumiem, że na zimę to auto

> trzeba schować w garażu jak roadstery?

W zyciu codziennym trzeba byc uwaznym. Mozna jezdzic bezpiecznie Dacia czy Skoda Felicja ktore to auta maja zdecydowanie gorsze charakterystyki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zyciu codziennym trzeba byc uwaznym. Mozna jezdzic bezpiecznie Dacia czy Skoda Felicja ktore to

> auta maja zdecydowanie gorsze charakterystyki

i są zdecydowanie wolniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za wszystkie typy, troche przejrzałem na oczy

> Poniżej krótkie zestawienie:

> - Honda Accord tourer 2.4 i-vtec

> IMO bardzo ciekawa opcja, z tego co widze b. dużo wersji z silnikami 2.0, jak awaryjność tego 2.4 ?

> - Opel Vectra C 2.8 V6 Turbo

> Jeśli Opel nic nie zmenił w sposobie wykańczania wnętrz to raczej nie, ale odświeże temat

> - Vovlo V70 2.5 T

> Hmm.. jakoś skandynawowie mi zupełnie umknęli

> - Ford Mondeo Mk4 2,5T

> - Subaru Legacy H6/330i

> - Skoda Superb 3.6 V6

> Ciekawe, nie wiedziałem że montują tutaj takie silniki, czy to to samo co w Pasku r36, bo moc jest

> sporo niższa?

> - Mazda 6

> - Chrysler 300C

> I oczywiście klasa premium:

> - MB W211 (E55, E500, E420, E320)

> Tutaj zaskoczyło mnie info o relatywnie tanim serwisie.

> - BMW E61 530

> - AUDI A6

> O czymś zapomniałem ?

Z aut, które wymieniasz najbardziej do opisu niepozronego zapierdalacza pasują:

- Vovlo V70 2.5 T

- BMW E61 530

- Subaru Legacy H6/330i

są wygodne i dostojne jadąc z rodziną a wściekłe i szybkie kiedy chcesz poszaleć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że to najgorsze auto jakim miałeś okazję jeździć?

Absolutnie nie. Jeździłem różnymi pomyłkami motoryzacji i tego bym nawet w czołówce nie umieścił. Ale na pewno nie polecę tego modelu nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przesiadka z 80 Km do 200 KM nie powoduje chyba utraty rozumu?

Jak pod maską robi się cieplej to za tym powinna iść reszta podzespołów z wyższej półki. W tym modelu ktoś o tym zapomniał i zrobił samochód na modłę tuningowych stritrejserów: Dopakujmy ile się da w silnik a co dalej to już nieważne. Przeniesienie napędu i układ kierowniczy po prostu nie dorasta do tego silnika i przez to tym samochodem jeździ się źle.

> A bez złośliwości - twierdzenie że to auto jest wręcz niebezpieczne jest grubą przesadą.

Tak podsterownym samochodem chyba jeszcze nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pod maską robi się cieplej to za tym powinna iść reszta podzespołów z wyższej półki. W tym

> modelu ktoś o tym zapomniał i zrobił samochód na modłę tuningowych stritrejserów: Dopakujmy

> ile się da w silnik a co dalej to już nieważne. Przeniesienie napędu i układ kierowniczy po

> prostu nie dorasta do tego silnika i przez to tym samochodem jeździ się źle.

> Tak podsterownym samochodem chyba jeszcze nie jeździłem.

Nie moge sie zgodzic. Gdyby to byl stritrejser to fura mialaby gwint FK automotive. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I widzisz żeby po każdym deszczu teauta leżały w rowach?

Tego jest tak mało, że ciężko o taką statystykę.

Na pewno natomiast rozmawiałem z niezadowolonym właścicielem tego sprzęta, który marudził na problemy wymienione wyżej. I nie był to ani młody gniewny ani "Hołowczyc". Nikogo nie przekonuję: chcesz to kupuj. Ale jakby coś to "a nie mówiłem?" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z aut, które wymieniasz najbardziej do opisu niepozronego zapierdalacza pasują:

> - Vovlo V70 2.5 T

> - BMW E61 530

> - Subaru Legacy H6/330i

> są wygodne i dostojne jadąc z rodziną a wściekłe i szybkie kiedy chcesz poszaleć

Przekonał mnie argument który padł gdzieś po drodze że auta typu BMW czy Subaru są z założenia zbudowane pod mocniejsze jednostki napędowe, w przeciwieństwie do Paska dla którego to już maksimum możliwości. Musze tą bawarię dokładniej obejrzeć, bo w Subarynkach nie podchodziło mi nigdy wnętrze. Do obadania też Volvo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.