Skocz do zawartości

Amortyzatory TRW - co to warte?


kenickie

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko takie. Muszę wymienić amortyzatory tylne w hatchbacku. Dobrą cenę w IC (bez zniżek, co już totalnie dziwne) mają olejowo-gazowe amortyzatory TRW.

O ile o elementach zawieszenia jak końcówki, sworznie, łączniki tej firmy mam bardzo dobre zdanie, o tyle o amortyzatorach nie wiem nic.

Warte to coś w porównaniu z Kayabą i Bilsteinem B4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko takie. Muszę wymienić amortyzatory tylne w hatchbacku. Dobrą cenę w IC (bez zniżek, co już

> totalnie dziwne) mają olejowo-gazowe amortyzatory TRW.

> O ile o elementach zawieszenia jak końcówki, sworznie, łączniki tej firmy mam bardzo dobre zdanie,

> o tyle o amortyzatorach nie wiem nic.

> Warte to coś w porównaniu z Kayabą i Bilsteinem B4?

A ja dodam że przez ostatnie pół roku było sporo min w wykonaniu tejże firmy. Jak już na prawde nie ma nic innego to dopiero wkładamy. Syf się zrobił nie wiadomo czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się nie mylę, to ta sama firma produkuje amortyzatory monroe i trw

To nie jest takie proste.

Około 15 lat temu Monroe mocno się w naszym kraju reklamował i różne ciekawe promocje wprowadzał (montaż gratis w sieci warsztatów itp.). Część klientów była mocno niezadowolona z jakości tych amortyzatorów, ale zagłębiając się w temat okazywało się że zależało to głównie od marki samochodu. Przedstawiciel Monroe obsługujący reklamacje nam to wyjaśnił. Po prostu amortyzatory do Mercedesów marki Monroe to był Bilstein albo Sachs (już nie pamiętam) ponieważ Monroe nie produkował takiego asortymentu i odwrotnie - w zamian Bilstein/Sachs dostawał amorki wyprodukowane przez Monroe do samochodów włoskich itp.

Tak więc kupując amorek TRW do Fiata i TRW do Mercedesem nie jestem przekonany czy dostaniemy produkt z tej samej fabryki.

Swoją drogą jak do tej pory (odpukać!) do produktów TRW nigdy nie miałem zastrzeżeń a sporo tego zamontowaliśmy (tarcze, klocki, zawieszenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest takie proste.

> Około 15 lat temu Monroe mocno się w naszym kraju reklamował i różne ciekawe promocje wprowadzał

> (montaż gratis w sieci warsztatów itp.). Część klientów była mocno niezadowolona z jakości

> tych amortyzatorów, ale zagłębiając się w temat okazywało się że zależało to głównie od marki

> samochodu. Przedstawiciel Monroe obsługujący reklamacje nam to wyjaśnił. Po prostu

> amortyzatory do Mercedesów marki Monroe to był Bilstein albo Sachs (już nie pamiętam) ponieważ

> Monroe nie produkował takiego asortymentu i odwrotnie - w zamian Bilstein/Sachs dostawał

> amorki wyprodukowane przez Monroe do samochodów włoskich itp.

> Tak więc kupując amorek TRW do Fiata i TRW do Mercedesem nie jestem przekonany czy dostaniemy

> produkt z tej samej fabryki.

> Swoją drogą jak do tej pory (odpukać!) do produktów TRW nigdy nie miałem zastrzeżeń a sporo tego

> zamontowaliśmy (tarcze, klocki, zawieszenia).

To oczywiste i nie tylko z amorkami tak jest. Producenci wymieniają się swoimi produktami w zależności od asortymentu. Nabijają tylko swoje logo, albo naklejają naklejki. Np do mojego Fiata cewkę zapłonową dla Valeo robi Champion, w Valeo zanim wpakują ją do swojego pudełka, szlifują na obudowie znak firmowy Championa i przyklejają swoje logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko takie. Muszę wymienić amortyzatory tylne w hatchbacku. Dobrą cenę w IC (bez zniżek, co już

> totalnie dziwne) mają olejowo-gazowe amortyzatory TRW.

> O ile o elementach zawieszenia jak końcówki, sworznie, łączniki tej firmy mam bardzo dobre zdanie,

> o tyle o amortyzatorach nie wiem nic.

> Warte to coś w porównaniu z Kayabą i Bilsteinem B4?

Pamiętacie markę gabriel?

To właśnie teraz to jest sprzedawane pod logiem trw.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak więc kupując amorek TRW do Fiata i TRW do Mercedesem nie jestem przekonany czy dostaniemy

> produkt z tej samej fabryki.

Tak duże koncerny nigdy nie mają jednej fabryki produkującej wszystko. Nawet jeden produkt jest jednocześnie produkowany w kilku lokalizacjach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To oczywiste i nie tylko z amorkami tak jest. Producenci wymieniają się swoimi produktami w

> zależności od asortymentu. Nabijają tylko swoje logo, albo naklejają naklejki. Np do mojego

> Fiata cewkę zapłonową dla Valeo robi Champion, w Valeo zanim wpakują ją do swojego pudełka,

> szlifują na obudowie znak firmowy Championa i przyklejają swoje logo.

To zaś zbyt duże uproszczenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Champion w cewkach?? Chyba jedna na milion...

Marea 1.6 miała od nowości cewkę Champion. Wymieniałem ją po raz pierwszy i kupiłem Valeo. Na fabrycznej była wytłoczka na metalowej obudowie z logo Championa oraz naklejka tej firmy, na Valeo była naklejka Valeo i zeszlifowana wytłoczka z logo Championa.

Przykładowe zdjęcie cewki do Fiata.

286894474-0a2e6a3d8e92190bc1148644c6162a1f.jpg

post-111001-14352520299029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marea 1.6 miała od nowości cewkę Champion. Wymieniałem ją po raz pierwszy i kupiłem Valeo. Na

> fabrycznej była wytłoczka na metalowej obudowie z logo Championa oraz naklejka tej firmy, na

> Valeo była naklejka Valeo i zeszlifowana wytłoczka z logo Championa.

> Przykładowe zdjęcie cewki do Fiata.

OK, ciekawostka.

To jeszcze stare czasy Fiatowskie, teraz to już chyba championa się nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, ciekawostka.

> To jeszcze stare czasy Fiatowskie, teraz to już chyba championa się nie znajdzie.

No jakieś rok wstecz, jak kupowałem tą cewkę pod marką Valeo. Z hurtowni oczywiście i nie była to ostatnia zakurzona sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.