Skocz do zawartości

Pug 207 - czy warto po rodzinie i za ile?


sailor_p

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kuzyn planuje sprzedać Peugeota 207 1.4, benzyniak.

Jest to rocznik 2008/09 - jest on pierwszym właścicielem, znam ten samochód od początku, czyli od nowości, samochód ten był naprawdę niewiele użytkowany.

Przebieg to 40 tys. km, bezwypadkowy, garażowany. Wyposażenie w miarę solidne jak na auto tej klasy.

I teraz pytanie, ile warto zapłacić za takie auto, z tym silnikiem i za ten rocznik, bo na otomoto ceny kształtują się od 16 kPLN do 28 kPLN. Trochę duży ten rozrzut.

Z tego co mój kuzyn mówi, auto bierze olej tzn max to 1 L na rok, ale te ubytki są zauważalne - trochę to dziwne przy takim przebiegu, prawda? Czy te silniki mają tendencję do łykania oleju? Bo zastanawiam się nad wrzuceniem tam LPG, a wtedy to zużycie mogło by jeszcze wzrosnąć. Np Lanos którym jeżdzę ma ponad 200 kkm a nie bierze oleju, Stilo ponad 100 kkm i też nie bierze.

Z góry dzięki za wszystkie rady cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.W. Ile tego oleju bierze/1000km? Inaczej-ile przejeżdza w rok?

Każdy silnik bierze olej-bo nie możliwe jest 0 zyżycie.

Na to ile bierze ma wpływ -50 czynników-silnik ten nie ma wady konstrukcyjnej-jak łyka 1l/10-15kkm to normalne-pewnie jeszcze totala eco-5w30 wink.gifno.gif

Styl jazdy od nowości/na zimnym/miasto/trasa też ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli pewne auto to nawet za kwotę z górnej granicy widełek z alledrogo.

> Gdybyś sprzedawał Stilo daj znać

No właśnie trochę mnie martwi ta kwestia oleju, bo tak jak piszę Stilo i Lanos z dużo większymi przebiegami nie mają nawet takiego problemu. Jeszcze jakieś sugestie odnośnie kwoty? smile.gif

Co do Stilo, to dam znać, samochód jest warty grzechu, w 3 lata przejechał niecałe 10 kkm, tyle że prowadzony przez kobietę więc nie wiem czy to dobrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie trochę mnie martwi ta kwestia oleju, bo tak jak piszę Stilo i Lanos z dużo większymi

> przebiegami nie mają nawet takiego problemu. Jeszcze jakieś sugestie odnośnie kwoty?

Jeżeli ten 1l schodzi na 10kkm to moim skromnym zdaniem nie jest to dramatycznie dużo. Jedna dolewka 0.5l na 5kkm.

Przykładowo producent dla Fiata Siena 1.6 16V podaje jako górną granicę zużycia oleju 200ml/1kkm, a więc dwa razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przykładowo producent dla Fiata Siena 1.6 16V podaje jako górną granicę zużycia oleju 200ml/1kkm, a

> więc dwa razy więcej.

Producenci asekuracyjnie rożne rzeczy podają...

Litr na rok (czyli 10-15 tys km?) to nie jest dramat, ale... ponoć silniki 1.4 VTi miały problemy z głowicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie trochę mnie martwi ta kwestia oleju, bo tak jak piszę Stilo i Lanos z dużo większymi

> przebiegami

Badz pewny, ze inny ktory kupisz od obcego na 100% nie bedzie brał oleju do pierwszej dolewki, kupilem juz kilkadziesiat samochodów i "żaden" nie brał oleju smile.gif tak samo jak każdy był bezwypadkowy i super utrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie teoretycznie... Z tego co poczytałem po różnych forach, sporo problemów może być z

> instalką w tych VTI, trochę spore ryzyko jednak...

Ciężko powiedzieć. Na pocieszenie, ja mam LPG w silniku który teoretycznie się do gazu nie nadaje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko powiedzieć. Na pocieszenie, ja mam LPG w silniku który teoretycznie się do gazu nie nadaje

tego sprzedalem za pprawie tyle ile stoi

zwroc uwage na moc 75/88/90/95 KM - ponoc to 95 VTi nie bardzo z gazem

branie oleju w silniku 16V mocno zalezy od tego jak go cisniesz-w normalnej jezdzie jak dla benzyniaka (zmainy biegow ciut powyzej 3000 rpm)-niezauwazalne -od wymiany do wymiany nic nie musialem dolewac (wersja peugeotowska jeszcze 88KM miałem)

a o samym modelu P207 zlego slowa powiedziec nie moge

Tak się tylko zastnawiam Stilo vs P207 to jednak chyba mniejsze auto-sam będziesz jeżdził w trybie miejskim czy rodzinnie i wypady jakieś za miasto także??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.