Skocz do zawartości

Dojazdówka Chevrolet lacetti 1.6 HB


kojot77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie dojazdóki do Lacetii 1.6 HB. Założyłem LPG do swojego Lacetti i po wrzuceniu koła zapasowego do bagażnika szału nie ma. Jestem na etapie poszukiwania dojazdówki, tylko mam dylemat czy szukać na feldze 14 czy 15? Na wulkanizacjach jedni mówią że 14 nie wejdzie na przód przez zaciski hamulców i proponują poszukać 15, inni mówią ze 14 wejdzie bez problemu. Na chwile obecną na żadnej wulkanizacji nie było dojazdówki 14 by to sprawdzić w praktyce.

Wiadomo 14 troszke tańsza i mniej miejsca zajmuje, może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> ale to przecież nierówno będzie stal na 14 chyba jak resztę kół masz 15".. Też własnie szukam

> dojazdówki ale myślałem raczej nad 15"

Ale każda dojazdówka ma mniejszą średnicę niż standardowe koło, takie jest jej zadanie - zaoszczędzić miejsce w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale każda dojazdówka ma mniejszą średnicę niż standardowe koło, takie jest jej zadanie -

> zaoszczędzić miejsce w bagażniku.

Raczej nie średnicę, ale szerokość.

Po obwodzie powinna mieć tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie średnicę, ale szerokość.

> Po obwodzie powinna mieć tyle samo.

Chyba nie zlosnik.gif

Standardowe koło z oponą do lacetti to 195/55R15 - średnica 595,5mm

koło dojazdowe z lacetti ( z wyposażenia standardowego) to 125/70R15 - średnica 556mm

Koło dojazdowe ma więc średnicę mniejszą o 39,5mm (7,1%)

Ale to jeszcze nie tak dużo yikes.gif

W innym samochodzie mam opony 185/65R15 (fabryczny rozmiar) - średnica 621,5mm

a dojazdówka (fabryczna) ma ten sam rozmiar co w lacetti - 556mm.

Różnica na średnicy wychodzi więc 65,5mm (11,78%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie

> Standardowe koło z oponą do lacetti to 195/55R15 - średnica 595,5mm

> koło dojazdowe z lacetti ( z wyposażenia standardowego) to 125/70R15 - średnica 556mm

> Koło dojazdowe ma więc średnicę mniejszą o 39,5mm (7,1%)

O widzisz, a na oko wydawało się, że nie ma różnicy poza szerokością smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie od jakich samochodów beda pasowac dojazdówki do lacetti? Volvo V40/S40, Carisma? i

> wszystko co ma rozstaw 4x113,3 ?

Bez przymierzenia ciężko powiedzieć. Na pewno koła od innych samochodów z rozstawem 114.3 mają większe średnice centrowania, więc koło opierałoby się tylko na śrubach. W dojazdówce, może by to nie przeszkadzało niewiem.gif

Tu sprawdź, z których samochodów pasują koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o wymiar "offset" ?

Nie. offset, to odsadzenie koła czyli ET

Wybierasz szukanie według "By size of Wheels" wstukujesz 114.4 i 4 śruby. Wyskoczy Ci tabelka i w niej masz kolumnę o nazwie "DIA". Tam szukaj

Ale naprawdę nie ma na allegro czy tablicy dojazdówek z lacetti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na zamówienie za 130zł, a od volvo czy carismy bym kupił za 50zl smile.gif więc po co przepłacać, ale faktycznie w lacetti jest 56,6 a w volvo 67 prawie to DIA, więc nie da rady?

Zresztą patrzcie do ilu samochodów pasuje ta dojazdówka..

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-4x114-3-r15-colt-lacetti-inne-i3297795003.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są na zamówienie za 130zł, a od volvo czy carismy bym kupił za 50zl więc po co przepłacać, ale

> faktycznie w lacetti jest 56,6 a w volvo 67 prawie to DIA, więc nie da rady?

> Zresztą patrzcie do ilu samochodów pasuje ta dojazdówka..

> http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-4x114-3-r15-colt-lacetti-inne-i3297795003.html

Ja mam 15" od jakiegoś Mitsubishi, ale "na wsiakij słuczaj" dokupiłem pierścień centrujący.

Musiałem się niestety na niej ostatnio przejechać, bo przeciąłem na dziurze oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-4x114-3-r15-colt-lacetti-inne-i3297795003.html napisalem do tego goscia to odpisal ze musze sobie dokupić pierścień centrujący no więc panowie nie ma dojazdówki do Lacetti na allegro ;P albo jak jest to droga.. Bez pierścienia to raczej urwę śruby jak się przejadę 270751858-jezyk.gif

A co powiecie na stalową fele? zajmie troche wiecej miejsca ale w razie zlapania gumy jak bede gdzieś 500km od domu dojade na zapasówce a nie dojazdówce i zaraz latać po wulkanizatorach ;p

Mialem rosyjski 6 lat ale tego nie kojarzyłem właśnie 270751858-jezyk.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-4x114-3-r15-colt-lacetti-inne-i3297795003.html napisalem do tego

> goscia to odpisal ze musze sobie dokupić pierścień centrujący no więc panowie nie ma

> dojazdówki do Lacetti na allegro ;P albo jak jest to droga.. Bez pierścienia to raczej urwę

> śruby jak się przejadę

> A co powiecie na stalową fele? zajmie troche wiecej miejsca ale w razie zlapania gumy jak bede

> gdzieś 500km od domu dojade na zapasówce a nie dojazdówce i zaraz latać po wulkanizatorach ;p

> Mialem rosyjski 6 lat ale tego nie kojarzyłem właśnie

Ja u tego Sprzedawcy zamówiłem dojazdówkę do Cruze.

Ma też na swoich aukcjach pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u tego Sprzedawcy zamówiłem dojazdówkę do Cruze.

> Ma też na swoich aukcjach pierścienie.

Ten sprzedawca pisze mi że nie musze mieć pierścienia do tego... Czyli felga nie osiądzie na piaście i na samych szpilkach bedzie sie trzymac kolo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten sprzedawca pisze mi że nie musze mieć pierścienia do tego... Czyli felga nie osiądzie na

> piaście i na samych szpilkach bedzie sie trzymac kolo?

Koło i tak trzyma się dzięki tarciu, a nie na wcisk na śrubach. Mądrze mówiąc to śruby "pracują" na rozciąganie, a nie na ścinanie. Śrub więc nie powinno ściąć, ale brak centrowania, może spowodować efekt mocnego nie wyważenia koła, a co to dodatkowo spowoduje to nie wiem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koło i tak trzyma się dzięki tarciu, a nie na wcisk na śrubach. Mądrze mówiąc to śruby "pracują" na

> rozciąganie, a nie na ścinanie. Śrub więc nie powinno ściąć, ale brak centrowania, może

> spowodować efekt mocnego nie wyważenia koła, a co to dodatkowo spowoduje to nie wiem

To odpisał mi sprzedawca z allegro:

"Nakrętki mają stożki i feldze są stożki co jednocześnie centruje koło dojazdowe.

Max. 80km/h można jechać na takim kole co nie powoduje drgań."

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To odpisał mi sprzedawca z allegro:

> "Nakrętki mają stożki i feldze są stożki co jednocześnie centruje koło dojazdowe.

> Max. 80km/h można jechać na takim kole co nie powoduje drgań."

> Co o tym myślicie?

Być może.

Do 80km/h nie powinno być czuć - w końcu to tylko dojazdówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To odpisał mi sprzedawca z allegro:

> "Nakrętki mają stożki i feldze są stożki co jednocześnie centruje koło dojazdowe.

> Max. 80km/h można jechać na takim kole co nie powoduje drgań."

> Co o tym myślicie?

Gościu bardzo che sprzedać. facepalm%5B1%5D.gif

A co będzie jeśli wjedziesz w dziurę? Normalnie koło "zatrzymałoby" się na pierścieniu centrującym, a tak to nie wiem co się stanie. Siły przy przeciążeniach są dość duże. Widziałem pierścień dystansowy (użytkowany w kjsie)z urwanym centrowaniem.

Moja rada: kup sobie pasującą dojazdówkę, albo chociaż dorób pierścień centrujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gościu bardzo che sprzedać.

> A co będzie jeśli wjedziesz w dziurę? Normalnie koło "zatrzymałoby" się na pierścieniu centrującym,

> a tak to nie wiem co się stanie. Siły przy przeciążeniach są dość duże. Widziałem pierścień

> dystansowy (użytkowany w kjsie)z urwanym centrowaniem.

> Moja rada: kup sobie pasującą dojazdówkę, albo chociaż dorób pierścień centrujący.

Z moje doświadczenia powiem Ci że jeśli na kole dojazdowym wpadniesz w dziurę to nic nie pomoże aby dalej jechać. Ono jest tak delikatne że blacha się gnie i robi się nie szczelne.

Przerabiałem to w lanosie, a kumpel załatwił dojazdówkę w golfie.

Te koła naprawdę służą zgodnie z nazwą i nie nadają się do normalnej jazdy. ( wiem są tacy co normalnie ścigają się na tych kołach i się im udaje )

Kiedyś musiałem podjechać na tym około 1.5 km do warsztatu to przykręciłem tylko na 2 śruby ( bo tyle znalazłem do stalowych ) i też dało radę.

Dlatego wielu doradza montaż na tylną oś. Zgadzam się z tym i też stosowałem to tylko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moje doświadczenia powiem Ci że jeśli na kole dojazdowym wpadniesz w dziurę to nic nie pomoże aby

> dalej jechać. Ono jest tak delikatne że blacha się gnie i robi się nie szczelne.

> Przerabiałem to w lanosie, a kumpel załatwił dojazdówkę w golfie.

> Te koła naprawdę służą zgodnie z nazwą i nie nadają się do normalnej jazdy. ( wiem są tacy co

> normalnie ścigają się na tych kołach i się im udaje )

> Kiedyś musiałem podjechać na tym około 1.5 km do warsztatu to przykręciłem tylko na 2 śruby ( bo

> tyle znalazłem do stalowych ) i też dało radę.

> Dlatego wielu doradza montaż na tylną oś. Zgadzam się z tym i też stosowałem to tylko z tyłu.

Czyli co kusić sie raczej na stalówe i tyle? wtedy jak mi padnie założe i smigam dalej co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co kusić sie raczej na stalówe i tyle? wtedy jak mi padnie założe i smigam dalej co?

A czy jest szansa, że 14" weszłoby pionowo? Gdyby udało się upchnąć takie koło pionowo i dodatkowo ono by pasowało na felgę, faktycznie dużo by się miejsca odzyskało w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co kusić sie raczej na stalówe i tyle? wtedy jak mi padnie założe i smigam dalej co?

W lanosie i w Lacettim mam dalej koło dojazdowe i nie zamierzam tam wkładać kół pełnowymiarowych.

W dzisiejszych czasach warsztatów jest pełno a nawet w niedziele się znajdzie.

Pamiętać trzeba na czym się jedzie i nie przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gościu bardzo che sprzedać.

> A co będzie jeśli wjedziesz w dziurę? Normalnie koło "zatrzymałoby" się na pierścieniu centrującym,

> a tak to nie wiem co się stanie. Siły przy przeciążeniach są dość duże. Widziałem pierścień

> dystansowy (użytkowany w kjsie)z urwanym centrowaniem.

> Moja rada: kup sobie pasującą dojazdówkę, albo chociaż dorób pierścień centrujący.

esjot a co powiesz na felge z Kia Clarus? 4x114,3 ET 46 otwór centrujacy 67,1 ? Et w lacetti to 45 a otwór 56, najwyzej pierscien centrujący sie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> esjot a co powiesz na felge z Kia Clarus? 4x114,3 ET 46 otwór centrujacy 67,1 ? Et w lacetti to 45

> a otwór 56,

Powinno założyć się bez problemu (ale 100% pewności będziesz miał dopiero po montażu zlosnik.gif )

>najwyzej pierscien centrujący sie kupi

Ja bym kupił, albo jak już pisałem wcześniej, dorobił u tokarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.