Skocz do zawartości

Antena "płetwa rekina" czyli BMW look - czy to działa?


manau

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ muszę wymienić antenę na dachu mojego wozu wpadłem na pomysł zeby zamontować coś małego i dyskretnego - o na przyklad taki BMW-look grinser006.gif czyli płetwę rekina.

płetwa

albo - już bardziej poważnie taki krótki ksiutek:

klik

Pytanie czy ma ktoś doświadczenie z taką malutką anteną aktywną - ma to szanse działać, czy to kompletna lipa i nie warto iść w tym kierunku, bo nie da rady posłuchać radia na trasie?

Zasilanie wzmacniacza to dla mnie nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spieszę wyjaśnic ze w BMW antena radiowa jest w szybie (wyglada jak pasek grzejny).

> Płetwy są od telefonów pokładowych (gsm)

O widzisz.

Ale taka krótka antena występuje np. w VW - podobno jako radiowa.

Jak już mam kupić nową antenkę z podstawką to poprawiłbym sobie look grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spieszę wyjaśnic ze w BMW antena radiowa jest w szybie (wyglada jak pasek grzejny).

> Płetwy są od telefonów pokładowych (gsm)

Mój Lexus nie ma żadnych GSM a antenę ma, ale o ile się nie mylę to ona jest od GPSu a nie GSM. Radiowa jest w szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Lexus nie ma żadnych GSM a antenę ma, ale o ile się nie mylę to ona jest od GPSu a nie GSM.

> Radiowa jest w szybie.

Ok, to znaczy ze te anteny to może być po prostu tuningowe badziewie, które nie zadziała poza miastem sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Lexus nie ma żadnych GSM a antenę ma, ale o ile się nie mylę to ona jest od GPSu a nie GSM.

> Radiowa jest w szybie.

GPS albo radio satelitarne np Sirius XM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W xsarze picasso z defaultu jest antena aktywna ze wzmacniaczem w stopce.

Ale po wymianie oryginalnego bacika na bacik 70 cm za 10 zł zaczął odbierać stacje nawet w garażu podziemnym.

Wniosek jest taki - wzmacniacz wzmacniaczem, a im dłuższy bacik tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy ma ktoś doświadczenie z taką malutką anteną aktywną - ma to szanse działać, czy to

> kompletna lipa i nie warto iść w tym kierunku, bo nie da rady posłuchać radia na trasie?

> Zasilanie wzmacniacza to dla mnie nie problem.

teraz jeździłem dwa tygodnie insignią, która miała taką właśnie antenę (zresztą opcja za dopłatą yikes.gif) i działało właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Lexus nie ma żadnych GSM a antenę ma, ale o ile się nie mylę to ona jest od GPSu a nie GSM.

> Radiowa jest w szybie.

Też mam w szybie. IMO to najlepsze możliwe rozwiązanie. Te całe płetwy wyglądają jak wiejski tuning.

sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady, anteny (baciki) to optymalnie powinny być liczone są na 1/4 długości fali radiowej,

> to jest tak dla środka ukfu 75cm

Helikalne albo skracane cewką mogą być krótsze ale przy pewnej granicznej wartości dalsze skracanie tak drastycznie zmniejsza skuteczność, że staje się bezsensowne.

Z drugiej strony zagęszczenie nadajników jest na tyle duże, że nawet na widelcu da się odbierać, więc nawet tuningowe badziewie ze wzmacniaczem zwykle działa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam w szybie. IMO to najlepsze możliwe rozwiązanie. Te całe płetwy wyglądają jak wiejski

> tuning.

w sedanach to nawet pasuje wink.gif

W Volvo jest to podobno antena do GSM, GPS i radia satelitarnego.

antena do radia zwykłego to po prostu pasek w szybie

4605_cc0640_001_614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Lexus nie ma żadnych GSM a antenę ma, ale o ile się nie mylę to ona jest od GPSu a nie GSM.

> Radiowa jest w szybie.

BMW tez tak robi - pletwa jest a samochod nie musi miec GPS czy tez zestawu do podlaczenia telefonu. Robia tak chyba po to zeby latwiej bylo domontowac cos i zeby produkowac tylko jeden rodzaj dachow - z mocowaniami pod pletwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BMW tez tak robi - pletwa jest a samochod nie musi miec GPS czy tez zestawu do podlaczenia

> telefonu. Robia tak chyba po to zeby latwiej bylo domontowac cos i zeby produkowac tylko jeden

> rodzaj dachow - z mocowaniami pod pletwe.

W BMW może nie być GPS i GSM ale za to zegarek ma DCF.

I do tego jest też ta antena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.