Skocz do zawartości

Monitoring miejski zamiast fotoradarów


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

A może...

zamiast łatać budżet fotoradarami, które mają wątpliwy wpływ na bezpieczeństwo na drogach (!), może lepiej wykorzystać monitoring miejski i karać za poważne wykroczenia (wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, przejazd na _późnym_ czerwonym) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może...

> zamiast łatać budżet fotoradarami, które mają wątpliwy wpływ na bezpieczeństwo na drogach (!), może

> lepiej wykorzystać monitoring miejski i karać za poważne wykroczenia (wyprzedzanie na

> przejściu dla pieszych, przejazd na _późnym_ czerwonym) ?

Pytanie, po co? Za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h masz minimum 400zł. Za czerwone światło min. 300zł. Tych pierwszych jest dużo więcej, drugich już nie. Gdzie widzisz większy potencjał? cfaniaczek.gif

No chyba, że wierzysz w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie, po co? Za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h masz minimum 400zł. Za czerwone światło

> min. 300zł. Tych pierwszych jest dużo więcej, drugich już nie. Gdzie widzisz większy

> potencjał?

> No chyba, że wierzysz w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa

Zartujesz, przekroczyc 50 w miescie teraz to chyba wieczorem, natomiast milosnikow wczesnego czerwonego na kazdym ze skrzyzowani przy jednej sesji masz 2-3. jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może...

> zamiast łatać budżet fotoradarami, które mają wątpliwy wpływ na bezpieczeństwo na drogach (!), może

> lepiej wykorzystać monitoring miejski i karać za poważne wykroczenia (wyprzedzanie na

> przejściu dla pieszych, przejazd na _późnym_ czerwonym) ?

Wystarczy, że zaniesiesz te filmy do WRD. Po co monitoring? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zartujesz, przekroczyc 50 w miescie teraz to chyba wieczorem, natomiast milosnikow wczesnego

> czerwonego na kazdym ze skrzyzowani przy jednej sesji masz 2-3. jestem za.

Podałem najbardziej ekstremalny (najdroższy) przykład przekraczania prędkości. Taryfikator oferuje cały wachlarz kar dla różnych zakresów, dla każdego coś dobrego hehe.gif I śmiem twierdzić, że w zakresach w jakich operują fotoradary i małpki z suszarkami lepiej wychodzi się na przekraczaniu prędkości. Poza tym łatwiej jest udowodnić zaniedbanie w utrzymaniu nakazanej prędkości- przekroczenia to bez wątpienia świadoma jazda szybciej. A do zmieniającego się światła zawsze się ktoś przyczepi, że to tylko moment na reakcję, że jeszcze było pomarańczowe, że sytuacja wymagałaby niebezpiecznego hamowania, że nie wiadomo co jeszcze.

Ja też jestem za ale co z tego? Wkurza mnie to, jak kierowcy przywykają do patologicznych zachowań na drogach a próby zmian na lepsze odbierają jako zamach na wolność smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że zaniesiesz te filmy do WRD. Po co monitoring?

Celem jest podniesienie bezpieczeństwa. Narzędziem - egzekwowanie istniejących przepisów ustawy PoRD.

Dostarczanie takich nagrań do WRD spowoduje ukaranie pojedynczych osób. A ja wolę rozwiązanie systemowe, które spowoduje nieuchronność kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celem jest podniesienie bezpieczeństwa. Narzędziem - egzekwowanie istniejących przepisów ustawy

> PoRD.

> Dostarczanie takich nagrań do WRD spowoduje ukaranie pojedynczych osób. A ja wolę rozwiązanie

> systemowe, które spowoduje nieuchronność kary.

Oczekujesz rozwiązań utopijnych. Pomyśl jaką satysfakcję miałbyś z ukarania kilku baranów. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już od chyba roku jest w użyciu właśnie w taki sposób.

Złe parkowanie, blokowanie czy utrudnianie ruchu, ciągłe linie przed pasami itp. itd..

Komórki także i pasy jak się dopatrzą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcia... na szczęscie nie moje.... naprawdę bardzo dokładne i w kolorze hehe.gif

Quote:

Na Rondzie Solidarności w Wejherowie od dzisiaj testowany będzie fotoradar ( działa już od lutego 2013 ), który znacznie różni się od innych tego typu urządzeń. Fotoradar rejestruje pojazdy od góry, dzięki czemu widać czy pasażerowie mają zapięte pasy, czy rozmawiają przez telefon i na jakim świetle przejeżdżają.

Za przejechanie na czerwonym świetlne kierowcy grozi kara nawet 6 punktów karnych, za rozmowę przez telefon komórkowy to jest aż 5 punktów karnych, za jazdę bez pasów bezpieczeństwa kierowcy grozi kara 4 punktów karnych, każdy dodatkowy pasażer bez pasów to jest jeden dodatkowy punkt karny - wyjaśnia Anetta Potrykus, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Fotoradar składa się z dwóch kamer, które działają przez całą dobę. Obejmują one pas ruchu w kierunku Redy oraz w kierunku Lęborka. Rejestrują pojazdy po przekroczeniu linii zatrzymania.

Wejherowo to czwarte miasto w Polsce, które posiada taki system.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy dokładne to zależy od warunków atmosferycznych oraz oświetlenia.

> Choć niezaprzeczalnie jakość lepsza jak z tradycyjnego fotoradaru.

Nie wiem ... zdjęcie było zrobione wieczorem gdy padało a było naprawdę dużej rozdzielczości wink.gif ostre... Kamery mają diody zabudowane .. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas już są kamery przy światłach.

W wielu miejscach są. Tylko nie słyszałem o tym, żeby były częścią systemu automatycznego (lub pół-automatycznego) wystawiania mandatów lub chociażby wezwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> A może...

> zamiast łatać budżet fotoradarami, które mają wątpliwy wpływ na bezpieczeństwo na drogach (!), może

> lepiej wykorzystać monitoring miejski i karać za poważne wykroczenia (wyprzedzanie na

> przejściu dla pieszych, przejazd na _późnym_ czerwonym) ?

czym to nagrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.