Skocz do zawartości

Wyjazd w długą trase nowym autem


franki

Rekomendowane odpowiedzi

> nową chowa na lepsze czasy lub do fotek na fejsbuk

Taka nowa świecka tradycja hehe.gif

> a tak serio , ja bym brał nowe w trasę , i cieszył się nową zabawką , za wszystko inne zapłaci

> assistance

Oczywiście, że tak ok.gif Zresztą szansa, że coś padnie w nowym samochodzie jest nieporównywalnie mniejsza, niż awaria w starym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoria teorią, ale praktyka mówi, że zrobienie 2.000 km nowym samochodem bez awarii jest dużo

> bardziej prawdopodobne, niż samochodem 15-letnim.

Owszem ale obawy, czy w nowym samochodzie nie ujawnia się jakieś wady czy braki, które mogą się zdarzyć są zasadne.

Zdarzyło mi się, że w samochodzie nowym, następnego dnia po odbiorze pojawił się komunikat "oil pressure". To nie jest regułą ale jeden przypadek na ileś tysięcy, jednak lepiej, aby pojawił się, gdy jeździmy sobie po okolicy niż w drodze na wczasy, w piękny niedzielny poranek gdy właśnie minęliśmy granice naszej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój znajomy na dniach odbiera nówkę z salonu (Astra J ) i zastanawia się czy jechać nim tydzień

> później na wakacje za granicę (Chorwacja), czy jeszcze pojechać starym autem...

> Powiedziałem mu żeby zrobił małą trasę (400 km) w celu sprawdzenia autka i niech śmiga nowym.

> A co Wy o tym sądzicie?

Jechać nowym.

U mnie tak się złożyło, że pojechałem w dłuższą trasę swoją AJ jak miała 5000 km, a 10000km dalej wysypała się cewka 30 km od domu jak jechałem w krótszą trasę i się spieszyłem.

Nie ma reguły jak coś ma się wysypać to się posypie, nie ważne jak daleko od chałupy. W razie awarii jest gwarancja, assistance i auto zastępcze.

Opel w pierwszym roku daje taki pakiet przy kupnie, który dosyć dobrze funkcjonuje ( sprawdzone osobiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja teraz nowym nabytkiem w ciągu 3 tygodni zrobiłem 10000km i ma się dobrze. Jedynie koła bym sobie

> sprawdził po około 100km

Wow yikes.gif. Mam auto 4 m-ce i zrobiłem... 980 km hehe.gif. Chyba postawię na cegły i podbiję licznik hahaha.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym pojechał w trasę nowym smile.gif

Ale żeby nie było, że zawsze jest tak super to mnie po kilku dniach od odbioru samochodu pojawiła się informacja "usterka silnika".

Od razu pojechałem do serwisu, a gdybym był w trasie za granicą to w lekkim stresie bym kontynuował podróż z takim komunikatem wink.gif

No i jeśli ktoś chce docierać silnik to mu żal będzie przycisnąć kilka(naście) godzin na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swoim drugim autem "hobby" przez ostatni rok zrobiłem może 3 tysiące km. A olej wymieniałem na

> wiosnę po roku i 4,5 kkm przejechanych. Liczy się?

Czyli przez rok zrobię tyle samo. Z tą różnicą, że fiesta jest głównym autem. Matiz jest żony. Motocykl panocku, motocykl jest najważniejszy cool.gif. Szkoda, że tylko w "sezonie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak bedziesz sprzedawal to daj znac

W naszym przypadku sprzedaż auta jest nieopłacalna. Matiza mamy od nowości, czyli od 2001 r. Ma przejechane tylko 69 tys.km. Teraz jest wart "kilka złociszy", więc "ubija" go małżonka w ramach doskonalenia za kółkiem. Jak zaczną padać blachy, to na złom. Z fiestą pewnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.