Skocz do zawartości

CIVIC VII 110 KM, czy VIII 140?


mpb

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup auta do zabawy. Dwie opcje: cvc sport 1,6 (wersja budzetowa, do 20 kpln), albo "ufo" 1,8.

Pierwszy ma 110 KM i kolo 150 Nm, wiec szalu nie robi, ale za to moge z niego wywalic wszystko i nie bedzie mi szkoda. Auto ma byc typowo do zabawy na torze (pojezdzawki jakies itp itd).

Drugi to juz... no inna liga troche, ale za to szkoda mi niszczyc auto za 40 kpln do tego stopnia, czyli zostalby mocno seryjny.

Czyli pytanie: ile "złomu" da się wywalić z cywila. Zakladam, ze pelnej klatki wstawiac tam nie bede, o ile wgl cos. Za sugestie typu kup evo dziekuje, musi byc honda z pewnych wzgledow i nic innego. Problem w tym, ze te parametry, ktore oferuje 1,6 sa troche za niskie jak na mase tego auta w cywilu. Wiec ile? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch to bym żadnej nie tykał.

Ale jeśli już musisz to bierz 1,6 żeby się w odpowiedniej klasie łapać bo z tymi 140 konikami w aucie ważącym prawie 1300kg szału nie narobisz w klasie do 2,0l.

z resztą... saxo czy 106 tego sporta i tak wciągnie jednym zaworem bo waży 700kg i ma 130 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam zakup auta do zabawy. Dwie opcje: cvc sport 1,6 (wersja budzetowa, do 20 kpln), albo "ufo"

> 1,8.

jeśli tylko te dwa co podałeś to tylko żelazko 1.6

a tak w ogóle to bym kupił coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzialem kilka... szroty niestety straszne

odpowiedź na Twoje prośby:

Jeśli nauczysz się ogarniać to jak poprzedni właściciel to wygrywasz klasę w każdych zawodach wink.gif

Moc podana w ogłoszeniu to chyba jakiś żart. Ja widziałem jak to jeździ cool.gif

Mam wrażenie, że próbujesz wyważać otwarte drzwi jeśli chodzi o wybór FWD do zabawy palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> musi byc honda z pewnych wzgledow i nic innego

No to nie ładuj się w 1,6 ani 1,8. Masz 2 opcje: Type-r albo VTI. Potem długo długo nic... wszyscy cię już objechali w swoich peugeotach 106 i za nimi w stawce jesteś takim sportem. To ma współczynnik moc/masa gorszy niż u mnie w rodzinnym kombi. Jazda czymś takim to nie będzie zabawa tylko męczarnia. A koszty wszędzie (poza type-r) takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam zakup auta do zabawy. Dwie opcje: cvc sport 1,6 (wersja budzetowa, do 20 kpln), albo "ufo"

> 1,8.

> Pierwszy ma 110 KM i kolo 150 Nm, wiec szalu nie robi, ale za to moge z niego wywalic wszystko i

> nie bedzie mi szkoda. Auto ma byc typowo do zabawy na torze (pojezdzawki jakies itp itd).

Jak musi być Honda i ma być na podjeżdzawki, to rozbiłbym świnkę skarbonkę i zamiast 1.6 poszedł w EP3 grinser006.gif jak do podjeżdzawek to nie musibyć z nieskazitelnym lakierem i blachą - ważne żeby było proste i sprawne technicznie.

Przy takich założeniach (że nie szukasz ideału z salonu), za 25 może już coś trafisz. Na allegro są 4 egz w tej okolicy cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to nie ładuj się w 1,6 ani 1,8. Masz 2 opcje: Type-r albo VTI. Potem długo długo nic... wszyscy

> cię już objechali w swoich peugeotach 106 i za nimi w stawce jesteś takim sportem. To ma

> współczynnik moc/masa gorszy niż u mnie w rodzinnym kombi

e tam... ja chce sie pobawic, a nie wygrywac KJSy; sportu (i to wyczynowego) mam juz w zyciu powyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak musi być Honda i ma być na podjeżdzawki, to rozbiłbym świnkę skarbonkę i zamiast 1.6 poszedł w

> EP3 jak do podjeżdzawek to nie musibyć z nieskazitelnym lakierem i blachą - ważne żeby było

> proste i sprawne technicznie.

> Przy takich założeniach (że nie szukasz ideału z salonu), za 25 może już coś trafisz. Na allegro są

> 4 egz w tej okolicy cenowej.

Polać mu! pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> e tam... ja chce sie pobawic, a nie wygrywac KJSy; sportu (i to wyczynowego) mam juz w zyciu

> powyzej...

no to tym bardziej. Jeśli weźmiesz taki zwykły dupowóz to się tym nie pobawisz a jeszcze coś urwiesz po drodze. Kup coś starszego i tańszego (i lżejszego!!!) do czego zderzak kosztuje tyle co zgrzewka piwa a wahacz znajdziesz u sąsiada pod płotem. Zabawa robi się mało przyjemna jak się okazuje, że lampa kosztuje 1000PLN i wtedy jedziesz na tor z myślą żeby tylko nie trącić pachołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry egzemplarz to jak szukanie dziewicy w gimnazjum - mission impossible

a ja do tej pory żałowałem, że mnie gimnazjum ominęło hehe.gif

> Nawet Civic EK4 będzie już wyzwaniem w sensownym stanie

nie ma lekko, ale to nie na allegro trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu był crx ballade za 3900zł. Myślę, że 5000zl wkładu i coś by z niego było.

po tak napisanym ogłoszeniu miałbym ochotę powiedzieć gościowi: pocałuj się w... rurę wydechową do spawania palacz.gif

to chce sprzedać czy się pochwalić, że ma? Casting będzie robił na kolejnego właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po tak napisanym ogłoszeniu miałbym ochotę powiedzieć gościowi: pocałuj się w... rurę wydechową do

> spawania

> to chce sprzedać czy się pochwalić, że ma? Casting będzie robił na kolejnego właściciela?

Co nie zmienia faktu, że auto waży nic, kosztuje jeszcze mniej, ma 130KM i jest Hondą (spełnia warunek z pierwszego postu) wink.gif

Fakt, ze ogłoszenie średnio poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież to i tak kubły muszą wjechać więc nie rozumiem w czym problem.

niewiem.gif

fakt, jeżeli chodzi o odległość tyłka od asfaltu to CRX to dużo tego nie ma więc wygodnie wsiadać nie będzie wink.gif ale ilosć miejsca nie powinna być problemem.

Problemem będzie sztywność budy po 20+ latach katowania i pewnie kilku bliskich spotkań z mniejszymi lub większymi przeszkodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemem będzie sztywność budy po 20+ latach katowania i pewnie kilku bliskich spotkań z

> mniejszymi lub większymi przeszkodami

I właśnie po to się spawa klatkę w strupach do KJSu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam zakup auta do zabawy.

Ufo sobie odpuść jeśli chcesz autko do zabawy...Kup sobie ładną budę z civica (może być nawet V gen w coupe), silnik sprzedaj albo kup z uszkodzonym, wstaw do ogarniętego mechanika i zeswapuj na K24A do tego możesz jeszcze delikatnie dmuchnąć-wrażenia z jazdy niezapomniane, robota nie jest mega skomplikowana, cenowo też w miarę Cię to wyjdzie. 1.6 to ni to do sportowej jazdy ni wyglądowo (VII) niewiem.gif Zawsze będziesz ostatni na spotach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 188 wzrostu jak rozumiem

> Z przodu da się usiąść bezproblemowo, z tyłu jechałem raz i więcej nie chcę - mam 192

Ja mam 188 cm. W rexie siedzi mi się bardzo wygodnie i mam jeszcze malutki zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno ani drugie. Jeśli już to tylko Type-r EP3. W serii jeździ już całkiem ok, łatwo można go poprawić. 1.6 110tka w VII to raczej auto miejskie, w UFO 1.8 też szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam zakup auta do zabawy. Dwie opcje: cvc sport 1,6 (wersja budzetowa, do 20 kpln), albo "ufo"

> 1,8.

> Pierwszy ma 110 KM i kolo 150 Nm, wiec szalu nie robi, ale za to moge z niego wywalic wszystko i

> nie bedzie mi szkoda. Auto ma byc typowo do zabawy na torze (pojezdzawki jakies itp itd).

> Drugi to juz... no inna liga troche, ale za to szkoda mi niszczyc auto za 40 kpln do tego stopnia,

> czyli zostalby mocno seryjny.

> Czyli pytanie: ile "złomu" da się wywalić z cywila. Zakladam, ze pelnej klatki wstawiac tam nie

> bede, o ile wgl cos. Za sugestie typu kup evo dziekuje, musi byc honda z pewnych wzgledow i

> nic innego. Problem w tym, ze te parametry, ktore oferuje 1,6 sa troche za niskie jak na mase

> tego auta w cywilu. Wiec ile? ;

ziomek

trzeba było odkupic od adama walendy lotusa 7

200km i jakies 640 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek

> trzeba było odkupic od adama walendy lotusa 7

> 200km i jakies 640 kg.

jak ma być honda to może spróbować civica vti, integrę, prelude - wszystko będzie szybsze niż civic 1.6 110km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.