Skocz do zawartości

Szybkie pytanko o pierwszeństwo


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanko do potwierdzenia przez speców od skrzyżowań. Czy na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo będzie miało auto jadące z kierunku oznaczonego czerwoną kropką przed tym, z którego zrobione jest zdjęcie?

Drogi dochodzące z boku to drogi podporządkowane ze znakami ustąp pierwszeństwa, lecz na drodze o którą chodzi znaków brak.

Domyślam się, że zgodnie z liniami poziomymi na drodze pierwszeństwo będzie miało auto jadące z przeciwka, lecz wolę się upewnić.

Z góry dziękuję.

287023233-skrzyzowanie.JPG

Link do skrzyżowania w Google Maps.

post-11159-14352520864474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

O matko boska...

Jeśli jadąc prosto z miesca z którego zrobione jest zdjęcie znajdujemy się na drodze głównej to skrecający z przeciwka w lewo ma obowiązek ustąpić nam pierwszeństwa. Znaki poziome nie maja w tym przypadku nic do rzeczy...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szybkie pytanko do potwierdzenia przez speców od skrzyżowań. Czy na tym skrzyżowaniu

> pierwszeństwo będzie miało auto jadące z kierunku oznaczonego czerwoną kropką przed tym, z

> którego zrobione jest zdjęcie?

> Drogi dochodzące z boku to drogi podporządkowane ze znakami ustąp pierwszeństwa, lecz na drodze o

> którą chodzi znaków brak.

> Domyślam się, że zgodnie z liniami poziomymi na drodze pierwszeństwo będzie miało auto jadące z

> przeciwka, lecz wolę się upewnić.

> Z góry dziękuję.

> Link do skrzyżowania w Google Maps.

Najpierw prosto, potem z przeciwka w lewo. Drogowcy spaprali i namalowali za dużo pasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szybkie pytanko do potwierdzenia przez speców od skrzyżowań. Czy na tym skrzyżowaniu

> pierwszeństwo będzie miało auto jadące z kierunku oznaczonego czerwoną kropką przed tym, z

> którego zrobione jest zdjęcie?

> Drogi dochodzące z boku to drogi podporządkowane ze znakami ustąp pierwszeństwa, lecz na drodze o

> którą chodzi znaków brak.

Oznakowanie poziome nie informuje o pierwszeństwie przejazdu. Poza tym, z tego co piszesz, to to skrzyżowanie jest nieprawidłowo oznakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szybkie pytanko do potwierdzenia przez speców od skrzyżowań. Czy na tym skrzyżowaniu

> pierwszeństwo będzie miało auto jadące z kierunku oznaczonego czerwoną kropką przed tym, z

> którego zrobione jest zdjęcie?

> Drogi dochodzące z boku to drogi podporządkowane ze znakami ustąp pierwszeństwa, lecz na drodze o

> którą chodzi znaków brak.

> Domyślam się, że zgodnie z liniami poziomymi na drodze pierwszeństwo będzie miało auto jadące z

> przeciwka, lecz wolę się upewnić.

> Z góry dziękuję.

> Link do skrzyżowania w Google Maps.

Jak dla mnie, pierwszeństwo ma "czerwona kropka", skoro nie ma znaków pionowych to chyba obowiązują znaki poziome, ale może się myle blush.gif Ja bym przepuścił wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wkurzyl goscia z prawej bo skoro nie ma znakow to potraktowalbym to jako rownorzedne. Po chwili stania bym pewnie sie kapnal ze ma kielnie po swojej stronie...

tak czy inaczej skrzyzowanie zle oznakowane. Czerwony jedzie po Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie, pierwszeństwo ma "czerwona kropka", skoro nie ma znaków pionowych to chyba obowiązują

> znaki poziome, ale może się myle

A które znaki poziome na tym zdjęciu wyznaczają pierwszeństwo? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oznakowanie poziome nie informuje o pierwszeństwie przejazdu.

A małe trójkąty zastępujące linię przerywaną?

> Poza tym, z tego co piszesz, to to

> skrzyżowanie jest nieprawidłowo oznakowane.

I to mnie wkurza. Ostatnimi czasy widzę coraz więcej skrzyżowań, na których muszę się upewniać o pierwszeństwie przejazdu, patrząc jakie znaki pionowe i poziome są na drodze poprzecznej.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A małe trójkąty zastępujące linię przerywaną?

jesli nawet jest linia warunkowego zatrzymania to musi byc stosowania razem ze znakiem pionowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd w oznakowaniu poziomym. Nie wolno wykonać takiego malowania przy pierwszeństwie ustalonym, jak na tym skrzyżowaniu. Pierwszeństwo ma pojazd poruszający się na wprost. A tego, kto odebrał taki koszmarek powinno się powiesić - za dowolną cześć ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwszeństwo w tym przypadku ma ten, który jedzie prosto. Innymi słowy auto z którego zrobione

> jest zdjęcie.

> edit:

> Linie które są wymalowane wyznaczają tor jazdy, nie pierwszeństwo.

Nie przecina się kierunku z pierwszeństwem liniami wyznaczającymi tor jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślam się, że zgodnie z liniami poziomymi na drodze pierwszeństwo będzie miało auto jadące z przeciwka, lecz wolę się upewnić.

Strach spotkać Ciebie na drodze! Przecież skręcający w lewo będzie miał Ciebie po swojej prawej stronie! Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strach spotkać Ciebie na drodze! Przecież skręcający w lewo będzie miał Ciebie po swojej prawej

> stronie! Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane.

Skrzyżowanie jest oznakowane bardzo źle i niezgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tor jazdy.

Kodeks drogowy przewiduje oznaczenie "toru jazdy" na skrzyżowaniu??

Pytam bo szczerze to nigdy nie spotkałem takiego tworu jak ten ze zdjęcia. Idąc dalej, rysownikom zabrakło konsekwencji. Gdzie tor jazdy dla jadących prosto (zarówno ulicą główną i podporządkowanymi), gdzie tory jazdy w lewo i prawo z ulic podporządkowanych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strach spotkać Ciebie na drodze! Przecież skręcający w lewo będzie miał Ciebie po swojej prawej

> stronie! Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane.

Będzie mnie miał po prawej w trakcie wykonywania manewru a nie przed manewrem, więc nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oooo? A to dlaczego? Kierunki jazdy są dokładnie wyznaczone.

polecam poczytać zał. 2 Dz.U.220/2003 poz. 2181. Tam jest opisane dokładnie jak powinno się oznakowywać takie skrzyżowania - jakimi liniami i jakie są zasady. Z przykładami i rysunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kodeks drogowy przewiduje oznaczenie "toru jazdy" na skrzyżowaniu??

przewiduje - linie P-1d i P-1e, ewentualnie P-7a i P-7c - wyglądają tak samo, ale stosuje się je w różnych sytuacjach. Ale nie wolno nimi przecinać kierunków z pierwszeństwem.

> Pytam bo szczerze to nigdy nie spotkałem takiego tworu jak ten ze zdjęcia.

i całe szczęście, bo jest niepoprawny

> Idąc dalej, rysownikom

> zabrakło konsekwencji. Gdzie tor jazdy dla jadących prosto (zarówno ulicą główną i

> podporządkowanymi), gdzie tory jazdy w lewo i prawo z ulic podporządkowanych??

wyznacza się przede wszystkim kierunki główne (z pierwszeństwem), w drugiej kolejności podporządkowane I-szego rzędu (najcześciej lewoskręty z drogi głównej) - ale nie przecina się liniami kierującymi kierunków z pierwszeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.