Skocz do zawartości

lacetti


matkm

Rekomendowane odpowiedzi

>

W jednym z testów moto. przeczytałem że hatchback miał zastąpić Lanosa a sedan i kombi Nubire ( różnica między lanosem a nubirą była duża ) , dlatego delikatnie pytam , czy daewoo lacetti jest tyle samo wart co chevrolet lacetti.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego delikatnie pytam , czy daewoo lacetti

> jest tyle samo wart co chevrolet lacetti.

Przecież już napisano, że jest to samo.

wersja hatchback nazywał się w europie daewoo lacetti a później chevrolet lacetti.

wersja limuzyna i kombi w europie nazywały się nubira, a w Polsce lacetti (po tym też można najprościej stwierdzić, czy auto pochodzi z polski czy z prywatnego importu)

hathback różni się od limuzyny inaczej stylizowanym przodem deską rozdzielczą i boczkami drzwi.

Kombi miało przód jak limuzyna, ale wnętrze od hatchbacka.

Lacetti czy też nubira III zastępowało pierwszą nubirę, nie lanosa. Bezpośrednim następcą lanosa był koleos lub inaczej zwany aveo

Niezależnie od wersji nadwozia są to te same samochody, z tą samą techniką, silnikami, zawieszeniami i częściami karoserii (poza przodem i tyłem)

W Polsce nie sprzedawano oficjalnie ani daewoo lacetti, ani daewoo nubiry III. u nas od razu weszły pod marką chevrolet lacetti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jednym z testów moto. przeczytałem że hatchback miał zastąpić Lanosa a sedan i kombi Nubire (

> różnica między lanosem a nubirą była duża ) ,

Media kłamią.

> dlatego delikatnie pytam , czy daewoo lacetti

> jest tyle samo wart co chevrolet lacetti.

> Pozdrawiam

To samo.

U nas był Chevrolet, a na zachodzie w wielu krajach Daewoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lanos auto klasy compact w swoim czasie Cruz tez bo to astra 4 w zubożonej wersji a pierwsze wersje

> czy to komuś się podoba czy nie wychodziły jako Daewoo Lacetti

Tylko, ze daewoo zrobiło downgrade:

najpierw był opel ascona (klasa średnia), potem zrobiono espero (hmm klasa średnia), potem była nubira1, potem lacetti (kompakt), cruze compact

tak samo z lanosem: kadet (kompact), nexia (compakt), lanos (mały compakt), a później to już chyba tylko aveo (klasa B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lanos auto klasy compact w swoim czasie Cruz tez bo to astra 4 w zubożonej wersji a pierwsze wersje

> czy to komuś się podoba czy nie wychodziły jako Daewoo Lacetti

Lanos to niestety był taki subkompakt.

Nubira była kompaktem nieupoważnienie zakwalifikowana do klasy D, jak kiedyś Octavia aspirowała do klasy Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lanos to niestety był taki subkompakt.

> Nubira była kompaktem nieupoważnienie zakwalifikowana do klasy D, jak kiedyś Octavia aspirowała do

> klasy Passata.

Dla mnie zaczynając od produkcji lat 80-90 do 2013 gdzie od 2007 roku sprzedawano już pod marka Chevrolet

Nexia -> Lanos -> Aveo/Kalos (w zależności od rynku) -> Aveo

Espero -> Nubira -> Nubira II -> Nubira/Lacetti (w zależności od rynku) -> Lacetti/Cruze (w zależności od rynku) -> Cruze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie zaczynając od produkcji lat 80-90 do 2013 gdzie od 2007 roku sprzedawano już pod marka

> Chevrolet

> Nexia -Espero -> Nubira -> Nubira II -> Nubira/Lacetti (w zależności od rynku) -> Lacetti/Cruze (w

> zależności od rynku) -> Cruze

I to mi też pasuje.

Bo teoria Lanos-Cruze troszkę mnie z_lol1.gifz_lol1.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lanos to niestety był taki subkompakt.

> Nubira była kompaktem nieupoważnienie zakwalifikowana do klasy D, jak kiedyś Octavia aspirowała do

> klasy Passata.

Nie wiem czy nieupoważnienie, skoro miała wymiary ówczesnej Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długość może tak, ale porównaj rozstaw osi.

Długość, szerokość, wysokość - niemal identyczne. Rozstaw osi faktycznie o kilka cm mniejszy, ale coś musiało się różnić żeby Oplowi sprzedaży nie odbierać.

Poza tym dziwnym trafem w Nubirze było więcej miejsca z tyłu niż w Vectrze B.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie mówi, że chevrolet to nie daewoo , ale wszyscy mówią że lanos to nie cruze, tylko nubira

> to cruze

Tak naprawdę Lacetti to Nubira III.

Cruze to już inna bajka - bazuje na platformie GM Delta II. Na tej platformie zbudowano także Astrę IV i inne auta kompaktowe koncernu GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czemu prawie wszyscy tak bardzo upierają się tego że koreańskie chevrolety nie mają nic

> wspólnego z daewoo

Kupując Lucka miałem pełną świadomość że kupuję produkt Daewoo.

Poczytaj dokładnie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak naprawdę Lacetti to Nubira III.

> Cruze to już inna bajka - bazuje na platformie GM Delta II. Na tej platformie zbudowano także Astrę

> IV i inne auta kompaktowe koncernu GM.

Masz w pełni rację, ja użyłem dużego skrótu myślowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.