Skocz do zawartości

Taka sytuacja...


mie2nio

Rekomendowane odpowiedzi

> A nawet dwie: kto pierwszy i łaj?

> Nie, nie kupiłem prawka, zdobyłem "tymi rencami" .

po pierwsze przydałoby się jakieś oznakowanie, po drugie coś mało sygnalizatorów - albo narysowałeś je w złych miejscach. Ewentualnie skrzyżowanie jest źle zaprojektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> You missed

> Tutaj: Hopla

> Oba pojazdy skręcają "do góry", tutaj wariant 2.

Codziennie przejeżdżam to skrzyżowanie. Co w nim niejasnego? niewiem.gif Żaden sygnalizator nie dotyczy zjazdów w prawo w Ryżową - ani od Pruszkowa, ani od centrum.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zanim się ten skręcający w prawo zorientuje to ten co skręcał w lewo będzie palił gumy na torach

to inna sprawa. Ale takie oznakowanie jest delikatnie mówiąc nietrafione... No ale ja się zasadniczo nie znam 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Codziennie przejeżdżam to skrzyżowanie. Co w nim niejasnego? Żaden sygnalizator nie dotyczy

> zjazdów w prawo w Ryżową - ani od Pruszkowa, ani od centrum.

> mar00ha

To, że nie wolno "puścić" jednej relacji na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną bez jej sterowania sygnałami drogowymi. Czyli albo sygnalizacja na wszystkich relacjach na skrzyżowaniu, albo w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że nie wolno "puścić" jednej relacji na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną bez jej sterowania

> sygnałami drogowymi. Czyli albo sygnalizacja na wszystkich relacjach na skrzyżowaniu, albo w ogóle.

Nie wolno, nie wolno, a jednak istnieje i nikt z tym nic nie robi.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wolno, nie wolno, a jednak istnieje i nikt z tym nic nie robi.

ZDMiKP czy jak to się tam u Was nazywa, zgłoszenie niezgodności sygnalizacji świetlnej z rozporządzeniem Dz.U.220/2003 poz.2181 pkt.6.2.1.1. Polecony za potwierdzeniem. Ciekawe, co zrobią, bo ustosunkować się muszą. Poza tym pytałeś, co w tym niejasnego - odpowiedziałem - niejasne jest nieobjęcie sygnalizacją jednej z relacji i wynikające z tego wątpliwości dotyczące pierwszeństwa przy kolizyjnej sytuacji skręt w prawo z Alei Jerozolimskich vs skręt w lewo z Alei Jerozolimskich.

> mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZDMiKP czy jak to się tam u Was nazywa, zgłoszenie niezgodności sygnalizacji świetlnej z

> rozporządzeniem Dz.U.220/2003 poz.2181 pkt.6.2.1.1. Polecony za potwierdzeniem. Ciekawe, co

> zrobią, bo ustosunkować się muszą. Poza tym pytałeś, co w tym niejasnego - odpowiedziałem -

> niejasne jest nieobjęcie sygnalizacją jednej z relacji.

Ale OK, ja rozumiem, że to może być niezgodne z prawem. Ale posługując się logiką łatwo to przejechać bez kolizji. I, jak pokazuje praktyka, kolizji akurat na tych prawoskrętach nie jest wiele. Właściwie to żadnej nie widziałem i/lub nie pamiętam. Za to na kierunkach "na wprost" i skrętach w lewo tłuką się notorycznie i spektakularnie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.